Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68

Wątek: Puppi, wkłady, formowanki

  1. #1
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie Puppi, wkłady, formowanki

    Ponieważ testy trwają i ruszyła już jakiś czas temu sprzedaż wkładów i formowanek PUPPI bardzo proszę o recenzje.

    Info techniczne:
    W testach brały udział wkłady bambusowe 3 warstwowe, które nie weszły do szerszej produkcji/sprzedaży.
    Wkłady 4 i 5 warstwowe dostępne w sprzedaży mają już inne obszycia. Obecnie wkłady są węższe i ciut dłuższe niż te testowane i mają 13x35 cm.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 15:55

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  2. #2
    Chustomanka Awatar Quenya
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Krakówek
    Posty
    830

    Domyślnie

    Wkłady PUPPI testowałam przez 7 dni i bardzo dziękuję Elaylo za tę możliwość.

    Testowałam zupełnie nowe wkłady, więc nie miałam okazji sprawdzić ich chłonności - jak wiadomo - bambus nabiera jej w trakcie użytkowania, po kilku praniach, tak więc mój prawiedwulatek przesikał najpierw wkład trzywarstwowy w pół godziny, wkład czterowarstwowy w niecałą godzinę, a dwa naraz w trochę ponad godzinę.
    Niemniej jednak wkłady zachwycają miękkością (po trzech praniach ciągle tą samą).
    Ich wymiary pasowały idealnie do wszystkich naszych kieszonek i otulaczy. Mój synek jest raczej drobny i generalnie wolę kiedy wkłady są możliwie wąskie, ale te są na tyle mięciutkie, że w ogóle nie było problemu z szerokością - także ja bym nie zmieniała tej szerokości, ale nie wiem jak na mniejsze dzieci.
    Wkład pięciowarstwowy jak dla mnie - dobry pomysł - zwłaszcza dla starszaków, tym bardziej, że różnica w grubości jest minimalna (ja nie potrafiłam rozpoznać, który wkład ma cztery warstwy, a który trzy jeśli nie miałam ich obu w rękach jednocześnie) i w tym kontekście rozważyłabym wprowadzenie różnych kolorów obszycia na poszczególne grubości - ułatwiłoby to organizację stosu pieluszkowego (zwłaszcza po praniu).

    Moja opinia generalnie jest bardzo pozytywna i dałabym szansę tym wkładom mimo tej niesprawdzonej chłonności, bo myślę, że potencjał jest
    Mi 04.2009
    Miś 01.2012
    Mel 10.2013
    Mym 09.2017

    www.milowekroki.blogspot.com
    www.spiewajaceskrzypce.pl

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,766

    Domyślnie

    Dziękujemy za możliwość testowania.
    Tester: chłopak, 4 miesiące, ponad 9 kg

    Wkłady bardzo mi sie podobały, już się zastanawiam nad możliwością częściowej rezygnacji z mikrofibry na kożyść bambuska.

    Do nas dotarły już parę razy wyprane, więc z chłonnościa nie było w zasadzie problemów. Przecieków w każdym razie nie zaliczyliśmy.
    Troszkę inaczej "namaka" niż mikrofibra, takie mam wrażenie, że wilgość się bardziej rozchodzi po całym wkładzie. Nie wiem jeszcze, czy to dobrze czy źle (w sumie im bardziej namoknie po bokach, tym bardziej mozliwy przeciek, przynajmnie u nas). Gdybym miała teraz decydować o zakupie, o raczej bym weszła w czterowarstwowe.

    Są rewelacyjnie milutkie, mięciutkie, nasze mikrofibrowe wydaja się mi teraz strasznie twarde.

    Wielkość - dla nas ok, zaokrąglenia (bardziej "okrągłe" niż w innych wkładkach) też chyba w sam raz, nie za duże, nie za małe, dzieki temu wyglądaja na takie "lżejsze", a nic nie tracą na chłonnosci czy ułożeniu w kieszonce/otulaczu). Zastanawiałbym się nad wkładkami XL, długimi, do złożenia i z napką do przypięcia tego złożenia, trochę jak ma bumgenius. Z reacji tego, że mlody sika głównie do przodu najczęsciej i tak składam wkładki, żeby z przodu było więcej. Węższa, przynajmniej dla nas, nie byłaby potrzebna, szerokość wydaje sie być w sam raz.

    Obszycie białe jest ok, kolorowe byłoby ciekawsze, fajniejsze. Zróżnicowanie wiekości czy grubości za pomoca kolorów obszyć jest bardzo ciekawym i praktycznym pomysłem, myślę, że powinnaś to wprowadzić! W pierwszym momencie trudno było odróżnić 3 i 4 warstwy.

    5-warstwowy też mógłby sie przydać, szczególnie na noc, chetnie bym taki tez potestowała

    Cena... dla kupującego im taniej tym lepiej Porównując do cen innych wkładek bambusowych wydają się być do zaakceptowania.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  4. #4
    Chustonoszka Awatar malwalato
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    krakow
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ja wprawdzie nie brałam udziału w testach tylko wkłady kupiłam ale chętnie napisze swoje wrażenia z uzywania wkładów. Według mnie super jest ten czterowarstwowy. Chłonnosc tego trzywarstwowego jest porównywalna do innych które mam wiec specjalnie mnie nie zaskoczył. Czterowarstwowy jest naprawdę chlonny i co najważniejszy nie jest wcale dużo grubszy od tego trzywarstwowego. Dlatego myślę ze i ten 5 warstwowy mógłby się sprawdzić. Kolory obszyć faktycznie mogłyby być inne bo ja tez mam problem z ich odróżnieniem. Na duży plus jest to ze faktycznie są bardzo mięciutkie a sporo pran już przeszły a u mnie woda baaaardzo twarda. Podsumowując ja jestem zadowolona

  5. #5
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    tester 17 miesięcy, waga 10 kg,
    - wkłady mnie zachwyciły, mięciutkie, milusie, przytulać się do nich można, ciekawa jestem jak będą wyglądać po wielu praniach, bo z innych firm bambuski to deski się mi się porobiły,
    - wkłady są cienkie, nie jakieś megagrube, a przy tym chłonne, u nas 3- warstwowy posłużył tylko jako wkład dodatkowy do tetry i otulacza, za to 4- warstwowy samodzielnie dał radę w otulaczu, obydwa czyli 7 warstw wraz z otulaczem wyszło mi użyć na spacerze i sprawdziły się, a przy tym nie krępowały ruchów,
    - w celu rozróżnienia warstw może wprowadzić inne kolory obszyć, ewentualnie jakieś metki,
    - co do rozmiaru to u nas pasowały tylko do otulacza i blueberry, pozostałe kieszonki to mam wkłady 12,5 cm szerokości, dla chłopców mogłyby być dłuższe i do składania z przodu,
    - wkład z większa ilością warstw- dobry pomysł dla starszych dzieci, które dużo sikają lub na noc,
    - cena superniska w porównaniu do jakości,

    ogólnie jestm nimi zachwycona, uwielbiam ten rodzaj bambusa, taki drobny, nie odbija sie na pupie, zastanawiam się na kupnem
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    dziękuję za możliwość testowania; testowała 10 miesięczna, ząbkująca pannica; udało się przetestować dwa razy- w kieszonkach, z obydwoma wkładami na raz; za pierwszym razem wkłady spokojnie wytrzymały dwie godziny lub chwilę dłużej; za drugim razem po ok 2-2,5 godzinach zostały przesikane; więc w okresie ząbkowania starczają na krócej, ale tak będzie w przypadku każdych wkładów; generalnie z chęcią bym takie wkłady miała w swoim stosiku;
    a i jeszcze ważna informacja- po tych praniach, które im zrobiłam dalej były bardzo miękkie i przyjemne w dotyku; ci
    ekawe jak będą wyglądać po dłuższym używaniu

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?

    wymiary wkładów pasowały bardzo dobrze do kieszonek, jakby były węższe, mogłyby być przecieki bokiem; choć oczywiście wszystko zależy od szerokości pieluchy

    Czy są wystarczająco chłonne?


    są dosyć chłonne; testowałam jako pierwsza więc podejrzewam, że później, po większej ilości prań ich chłonność jeszcze wzrosła

    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?

    warto

    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?

    najlepiej by było, by każda grubość wkładów miała inne obszycie więc jednym z kolorów może być biały, ale mogą być też inne

    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)

    różne kolory obszycia wg mnie wystarczą


    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11 zł 4-ro warstwowy)

    wydaje mi się dużo, ale nie znam cen rynkowych więc jest to subiektywna opinia

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za możliwość testów. Wkłady testowane w kieszonkach NappiMe, przez przeszło 8 miesięczną dziewczynkę.

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?

    Jeśli o nas chodzi to szerokość idealna. Wkłady nie przesuwały się, idealnie pasowały do kieszonki. Ja bym ich nie zwężała.

    Czy są wystarczająco chłonne?

    Wkład 3 warstwowy radził sobie przez 2 godziny, 4-ro przez 3 ale myślę, że mogłam spokojnie zatrzymać go dłużej i nie doszłoby do przecieku.
    Przetestowałam też oba jednocześnie na noc. Mimo, że było maksymalnie przemoczone to, poradziły sobie rewelacyjnie.

    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?

    Tak! Te wkłady, szczególnie 4-ro warstwowy sa zadziwiająco cienkie, myślę, że 5 warstwa w ich budowanie wiele by nie zmieniła, a chłonność byłaby znacznie lepsza.

    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?

    Tak, jestem za tym aby każdy wkład ze względy na ilość warstw miał inny kolor obszycia.

    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)

    Tak jak napisałam wyżej - inne obszycia.

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11 zł 4-ro warstwowy)

    Myślę, że jest do zaakceptowania, szczególnie, że wkłady są bardzo chłonne, a mimo to bardzo zgrabne.


    Od siebie chciałabym dodać, że wkłady mnie zaskoczyły bardzo pozytywnie. Takich szukam - wystarczająco szerokich, zgrabnych i chłonnych. Do tego są bardzo solidnie wykonane.
    Dodatkowo ich schnięcie nie trwało specjalnie długo. Co prawda mamy bardzo ciepło w mieszkaniu ale w porównaniu do wkładów bambusowych schną dwa razy szybciej.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  8. #8
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Dziękuję ślicznie za możliwość testowania wkładów Testowane na 6cio miesięcznej księżniczce ważącej ok 8 kg. Wkłady testowaliśmy na dzień i na noc.

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    Mogłaby, szczególnie gdy chce się dać 2 wkłady do kiszonki, łatwiej zmieścić. Za to mogą być centymetr dłuższe

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Jak najbardziej. Nie było przecieku w nocy!!! co u nas było normą. Szczególnie 4 - warstwowy jest super. Uważam, że przy takiej różnicy w grubości wkładu 3-warstwowy się po prostu nie opłaca.

    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Tak, tak, tak! Kupię 5

    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?
    Z chęcią, tak jak pisał ktoś wyżej aby rozróżnić grubość

    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)
    jw + nie cierpię metek na wkładach

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11 zł 4-ro warstwowy)

    W miarę ok, szczególnie, że chłonność super. Zaskoczyła mnie cena 5 - warstwowego, skoro jest różnica jednej warstwy z 4 - warstwowym, to czemu tu jest różnica w cenie 3,50zł, a między 3 a 4 jest 2zł?

    Generalnie wkłady super, jestem tylko ciekawa, jak będą wyglądały po wielu praniach (pół roku, rok używania). Acha, w ogóle nie stwardniały we Wrocławskiej wodzie, za co się należy wielki szacun
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  9. #9
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Ja również chciałam z całego serca podziękować za możliwość przetestowania wkładów. Testerka w wieku 20 miesięcy i ok. 11 kg wagi.

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    Wymiary mi odpowiadają, choć jak dla mnie o 1 cm węższe wkłady byłyby idealnym rozwiązaniem do co niektórych kieszonek.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    4 warstwowy rewelacyjny, jeśli chodzi o chłonność. 3 warstwowy trochę mniej nam się sprawdził, ale córa już jak siknie, to na prawdę konkretnie i tego się spodziewałam. Za to zestaw 3 i 4 warstwowy wsadzone razem do kieszonki, wytrzymały nam praktycznie pół dnia. I spokojnie wytrzymałby jeszcze, ale jako że nadarzyła się okazja zmiany pieluszki, to już dłużej ich nie trzymałam

    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Pewnie, że tak

    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?
    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)
    Tak jak poprzedniczki pisały, fajnie by było żeby każda grubość była obszyta innym kolorem, w celu łatwiejszego rozróżnienia

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11 zł 4-ro warstwowy)
    Cena wydaje mi się całkiem przyzwoita, zbliżona do cen konkurencji. Oczywiście fajniej by było jakby były tańsze, niemniej cena jest do przełknięcia

    Generalnie wkłady rewelacyjne, mięciutkie, puchate, chłonne, szybko schną. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Mam nadzieję, że sprawdzą się u nas na dłużej i na stałe zagoszczą w naszym stosie Dziękuję raz jeszcze za możliwość wzięcia udziału w testach.

  10. #10
    Chustonoszka Awatar wasanna
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Psary k. Trzebini
    Posty
    105

    Domyślnie

    Dzisiaj zakończyłyśmy testy i obie razem z testującą 5-cio miesięczną, 6,5 kg Marlenką jesteśmy bardzo zadowolone

    Czy odpowiadają Wam wymiary?
    Dla nas w sam raz - używałyśmy wkładów do flipa i tutaj ta szerokość sprawdza się idealnie, tetrę też zwykle składamy do takiego właśnie rozmiaru.
    Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    Uważam, że nie, chociaż rozumiem, że taka byłaby lepsza do kieszonek, ale to nie nasza bajka.
    Czy są wystarczająco chłonne?
    3 warstwowy porównywalnie z poskładaną tetrą o dużej gramaturze, 4 warstwowy zdecydowanie lepszy, a wlożone razem wytrzymały całą noc, co nie udaje się z dwoma tetrówkami. Schną niestety znacznie dłużej niż tetra i wkłady mikrofibrowe, ale coś za coś
    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Sądzę, że tak, ale przekonam się jak wypróbuję (zamawiam takie)
    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?
    Jest mi to obojętne
    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)
    Ja nie miałam problemu z rozróżnianiem, ale wydaje mi się, że kolorowe obszycie, to lepszy pomysł niż metka
    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11 zł 4-ro warstwowy)
    Wg mnie OK

    Dziękuję bardzo za możliwość przetestowania i polecam wszystkim kupującym.


  11. #11
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    wkłady poleciały dalej czas na opinię
    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    Czy są wystarczająco chłonne?
    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy)

    wymiary sa ok, wkładałam do otulacza i kieszonek, pasuje i ładnie się układa na pupce

    chłonność- mam duże dziecko 1,5 roku, więc stosowałam wkłady razem(3+4warstwy)
    uważam, że chłonność była naprawdę satysfakcjonująca. jeden 3 warstwowy by u nas się nie sprawdził, ale 4 warstwy na krócej jak najbardziej ok

    5 warstw-gdybym nie miała w stosiku ponad 20 innych wkładów, myslę, że bym się skusiła, wiec warto

    cena jest dla mnie przystępna, fajnie jakby taka pozostała + okresowe promocje - uwielbiam i kupuję więcej niż powinnam



    moje osobiste spostrzeżenia:

    wkłady mięciutkie, po suszeniu w suszarce nic im się nie stało, nie kurczą się, 3 warstwowy był bardziej "równy" tzn. ten 4 warstwowy na brzegach "falował", pewnie wskutek ilości warstw, mi nie przeszkadzało w niczym.

    no napiszę, bo wkońcu wiadomo gdzie lądują te wkłady przeważnie stosuję kieszonki lub chociaż wkładkę polarkową/papierek w otulaczu, ale nie zdążyłam ...i mała zabrudziła wkład, wszystko sprało sie momentalnie obyło się bez mydełka i innych zabiegów, wystarczyła zimna woda także to duży plus (wyprane potem nappy freshu)

    zauważyłam też, że ten 4 warstwowy schnął minimalnie dłużej od 3 warstw, ale i tak szybciochem w porównaniu do innych bambusków, które mam (tzn. tu opisuję sytuację schnięcia bez użycia suszarki)

    wkłady polecam wszystkim, wkłady są połączeniem zalet mikrofibry(miękkość) i bambusu(chłonność)

    dziękuję za mozliwość testowania

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    88

    Domyślnie

    Gdzie je można zakupić?

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorotal Zobacz posta
    Gdzie je można zakupić?
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ełniane-PUPPI



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #14
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Chciałam bardzo podziękować za możliwość przetestowania wkładów Testerka ma 4 miesiące.

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    Jak dla mnie, mogłyby być o 1cm węższe (używałam ich w kieszonkach).

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Córa nie ma jeszcze jakichś mega sików, więc i 3-, i 4-warstwowy wkład dawał radę. Natomiast bardziej przyszłościowo będę celować w 4- i 5-warstwowe.

    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Jak najbardziej, zwłaszcza że wiem, że już został wprowadzony

    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?
    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)
    Dobrym pomysłem jest obszywanie różnych grubości różnymi kolorami nici, przynajmniej od razu widać, po który wkład sięgamy.

    Co sądzicie o cenie?
    Cena jest porównywalna z konkurencją, w miarę znośna, choć wolałabym jednak ciut niższą.


    Podsumowując, wkłady są bardzo fajne, nawet przy twardej wodzie były po praniu bardziej miękkie niż inne moje bambusy, dość szybko schną - zamawiam swoje

    Jeszcze raz dziękuję za umożliwienie testów

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Tester: chłopiec, 12 msc, 10.5 kg


    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy wkład mógłby być o centymetr węższy?
    Zdecydowanie węższy. Używam tylko kieszonek bez przeszyć w kroku, które są dość wąskie. Wkłady PUPPI o takiej szerokości nie wchodziły do nich, używałam ich jedynie jako przednich boosterów (po złożeniu na pół). A szkoda…

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Wkład 3-warstwowy: w skali 1-5 chłonność oceniam na 3.5. Wkład 4-warstwowy: zdecydowanie lepiej, 4.5. Jest chłonny, ale jednocześnie nie tak gruby jak wkład 5-warstwowy (który wprawdzie nie podlegał testom, ale kupiłam wcześniej - mam więc skalę porównawczą ).

    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Tak, nawet już taki mam Jest super chłonny, ale też dość gruby. To zarazem wada i zaleta. Zaleta - bo mimo prania pozostaje puszysty i miękki. Wada - bo mocno wypycha pieluchę, można więc zapomnieć o składaniu go na pół i używaniu jako przedniego boostera (co często ma miejsce w pieluchowaniu chłopców).


    Czy wolałybyście inny kolor obszycia niż biały?
    Nie, biały / ecru jest ok. Inne kolory mogą przebijać przez jasny PUL kieszonek, co mnie trochę irytuje.

    Jak najlepiej powinny być zaznaczone wkłady 3- i 4-ro warstwowe w celu rozróżnienia ich od siebie? (inne kolory obszycia?, jakieś inne pomysły?)

    Inne kolory obszycia (jak np. w prefodlach ecopi)! Mam też bambusowe wkłady bobolider, które rozmiarem i kolorem forty bardzo przypominają PUPPI - za każdym razem muszę się mocno wpatrywać, żeby je rozróżnić. A wiadomo - przy przewijaniu ruchliwego dziecka każda sekunda jest na wagę złota

    Co sądzicie o cenie?
    Wolałabym jednak ciut niższą cenę lub np. zniżki przy zakupie większej ilości wkładów. Wkłady zazwyczaj kupuje się w większej ilości więc to większy wydatek niż cena jednostkowa.

    Jeszcze jedna uwaga na koniec. Pewnie będę się powtarzać (wspominałam już o tym w wątku HM), ale bardzo chętnie kupiłabym booster PUPPI wykonany z 5 warstw bambusa, taki do włożenia na przód chłopięcej pieluchy. Wąski i krótki (np. 12cm x 15cm)


    Dziękuję za możliwość testowania



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    testy zakończone i swoją opinię wystawiamy. Dziękujemy za możliwość testowania testerka 4 miesięczna.

    1. Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    wkłady mógłyby być troszkę węższe ale nam to akurat nie przeszkadzało. Natomiast troszkę złościło mnie że wkład 4-warstwowy był krótszy ??? co mnie troszkę zdziwiło, nie wiem czy to tylko taki mankament akurat się trafił, czy każdy wkład 4 warstwowy jest krótszy niż 3 warstwowy?

    2. Czy są wystarczająco chłonne?
    w sumie fajnie chłoną, ale nie powalają, mam 3 warstwowe innej firmy, są cieńsze a chłonność taka sama, chyba że z czasem się wyrobią.

    3. Czy w przyszłości sięgnęłybyście po wkład 5-cio warstwowy?
    jeśli fajnie chłonie i nie powiększa bardzo pieluszki to jak najbardziej!

    4. Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    cena do zniesienia, choć fajnie by było kupić w niższej cenie

    5. Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    czas schnięcia porównywalny z innymi wkładami miękkość też, ale mimo wszystko skuszę się na kilka wkładów







  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Zakończyłyśmy testy, czas na wystawienie opinii.
    Testerka: 12m-cy.

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?
    Uważam, że córce byłoby wygodniej gdyby wkład był o 1cm węższy. Wtedy tak by się nie zwijał.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Do tej pory używałyśmy głównie tetry, także różnica jest znaczna. Wg mnie wkład trójwarstwowy pod względem chłonności jest podobny do tetry, jednak jest dużo przyjemniejszy w dotyku i cieńszy. Wkład czterowarstwowy jest znacznie bardziej chłonny.

    Czy w przyszłości sięgnęłybyście po wkład 5-cio warstwowy?
    Tak, myślę, że 5-cio warstwowy byłby dla nas odpowiedni.

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Myślę, że dla mnie jako potencjalnego klienta cena mogłaby być niższa, ale obiektywnie rzecz biorąc chyba jest dość przystępna.

    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    Bardzo odpowiada mi miękkość wkładów, są miłe w dotyku i dość cienkie. Co do schnięcia, to niestety zbyt długo, szczególnie w zimie. Musiałłybyśmy mieć mnóstwo takich wkładów, bo w innym przypadku byśmy nie wyrobiły.


    Dodam jeszcze od siebie, że wkłady dużo lepiej by się sprawdziły, kiedy córka była młodsza. Teraz jesteśmy na etapie odstawienia pieluch, więc nie udało nam się porządnie ich przetestować.
    Bardzo dziękuję za możliwość przetestowania wkładów.

  18. #18
    Chustofanka Awatar kamillasz
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Górny Śląsk
    Posty
    499

    Domyślnie

    Dziękujemy za możliwość testowania.
    Testerka: dziewczynka, 8 miesiący, ponad 9 kg

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa?

    Uważam, że wkładka mogłaby być o 1 cm węższa i jednocześnie o 1 cm dłuższa.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Wkład trójwarstwowy został przesikany po około 30 minutach, a wkład czterowarstwowy po niespełna godzinie, więc można by jeszcze "popracować" nad chłonnością.

    Czy w przyszłości sięgnęłybyście po wkład 5-cio warstwowy?
    Raczej tak.

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Porównywalna do cen innych wkładek bambusowych.

    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    Wkładki są odpowiednio miękkie, ale niestety potrzebują dużo czasu na wyschnięcie.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Na początek dziękuję za możliwość testowania wkładów. A teraz do rzeczy:
    Tester płci męskiej, prawie 9 miesięcy i 9,7 kg wg ostatnich pomiarów.
    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy pieluszka mogłaby być o centymetr węższa (testowane wkłady mają szerokość 14 cm)?

    Długość ok, szerokość sprawdza się w otulaczu (u mnie we Flipie) ale są nieco za szerokie do moich kieszonek (używamy takich bez przeszyć), które są głównie w użyciu.
    Czy są wystarczająco chłonne?
    Używałam obydwu na raz, ten cieńszy złożony na pół i wkładany z przodu. Chłonność takiego zestawu była dla nas wystarczająca.
    Czy w przyszłości sięgnęłybyście po wkład 5-cio warstwowy?
    Jasne, jestem bardzo go ciekawa, chyba nawet się skuszę na taki w ramach zdobywania nowych doświadczeń.
    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Cena do zaakceptowania
    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    Byłam pozytywnie zaskoczona miękkością wkładu-byłam już enta w kolejce a tu taka miła frotka, taka bardziej naturalna niż w tych bambuskach, które posiadam (siakieś chinki z allegro). Czas schnięcia dosyć długi, jak w pozostałych moich bambusowych wkładach...nie wiem czemu ale moje bambusy schną dłużej niż konopie. A może tak ma być?

    Jeszcze mam tylko taką uwagę do wykończenia...nie wiem, nie szyłam z froty i nie potrafię zaproponować lepszego rozwiązania ale mi się zaczęły już jednak odrobinę strzępić brzegi.

  20. #20
    Chustonówka Awatar sztuczki
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    2

    Domyślnie

    5 warstwowe wkłady testowałam na 9 miesięcznym synku. Oto moja ocena:

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy wkład mógłby być o centymetr węższy?
    Szerokość jest idealna. Używam tylko otulaczy i wkłady idealnie się do nich nadają, nie ma żadnych wycieków. Jedynie wolałabym, żeby były o. 2cm dłuższe, dla starszego dziecka.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Wkłady są bardzo chłonne.
    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Cena jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza w porównaniu do jakości.

    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    Wkłady są bardzo miękkie nawet po kilkunastu praniach! czas schnięcia według mnie nie jest tak długi, zważając na to, że wkłady są 5-warstwowe i bardzo chłonne.

    Jedyna uwaga, to w jednym wkładzie, zaledwie po drugim praniu, zrobiła się mała dziurka tuż przy obszyciu. Mam nadzieje, że się nie powiększy

    Ogólnie jestem bardzo zadowolona! cena+jakość=najlepsze wkłady. Na pewno zamówię więcej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •