Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68

Wątek: Puppi, wkłady, formowanki

  1. #21
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Nie testowałam tylko od razu zakupiłam i jestem mega-zadowolona Moja ocena:

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy wkład mógłby być o centymetr węższy?
    Szerokość jest idealna, używam w kieszonkach Milovia, ale i do otulaczy nieźle się nadają. Ba, nawet w Charlie Banana upchnęłam Mógłby być ciut dłuższy (ok. 1cm), ale i taka długość jak teraz jest ok.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Są mega-chłonne. U mojego 4-miesięcznego smyka wkład 5-warstwowy daje radę całą noc (ok. 10h) przy jednym karmieniu nocnym. Rano można je wykręcać i wykręcać, są aż ciężkie od moczu, ale wszystko trzymają w środku.

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Cena nie jest najgorsza, ale wiadomo, im taniej tym lepiej

    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    Zachowują miękkość nawet po wielu praniach, uwielbiam ten typ bambusa - jest fajny, elastyczny i nie krępuje ruchów tak jak wkłady bawełniane np, które są bardziej sztywne. Czas schnięcia - jak na tę chłonność - nie ma na co narzekać.

    Zakupiłam wkłady 4- i 5-cio warstwowe - obydwa super, nie widzę sensu stosowania 3-warstwowego, no chyba że jako dodatkowy do wkładu 4-warstwowego np. Dla takiego 4-miesięczniaka jak mój, który nie robi już kupy przy każdym przewijaniu stawiam już raczej na chłonność, więc na pewno kolejne zakupię już tylko 5-warstwowe, ew. kilka 4-warstwowych w późniejszym okresie, kiedy potrzeba będzie jeszcze bardziej zwiększyć chłonność i kłaść po dwa

    Jednym słowem: Gratulacje Elayla! Świetna robota i naprawdę idealny produkt (który nawiasem mówiąc uratował moje pieluchowanie wielo)
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  2. #22
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Wkłady testowałam już jakiś czas temu, ale umknęło mi napisanie recenzji. Testowałam wkłady bambusowe 3 i 4-warstwowe.

    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy wkład mógłby być o centymetr węższy?
    Nie mam zastrzeżeń. Moje dziecie już spore, więc węższy chyba by się nie sprawdził. Dla mnie obecny rozmiar jest ok.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    Wkład 4-warstwowy bardzo chłonny. Wystarczał samodzielnie w pieluszce tyle co wkłady FB, które są moimi najchłonniejszymi wkładami. Wkład 3-warstwowy dla mnie za mało chłonny, musiałam dokładać coś do niego, żeby mieć pewność, że wytrzyma.

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Cena wg mnie nie jest wygórowana. Tym bardziej, że wkłady z dobrych jakościowo materiałów.

    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    Wkłady są mięciutkie jak kaczuszka. Na prawdę fajne w dotyku. Po wyschnięciu nie trzeba było ich miętosić. Czas schnięcia nie powala, ale mam wkłady które schną jeszcze dłużej, więc dla mnie jest akceptowalny.


    Zamówiłam jeszcze wkłady 5-warstwowe, napiszę o nich jak trochę ich poużywam

  3. #23
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    testowałam zestaw nr 1: formowanka z weluru bambusowego, wkład konopny długi i wkład składany z weluru bambusowego
    tester- chłopiec, 22 miesiące,11 kg

    formowanka była uprana trzykrotnie kiedy dotarła do mnie, a nadal jest mięciutka, welurek nie jest zbity, wizulanie (kolorek i krój) wygląda super,
    posiada trzy napki do zmniejszenia pionowo, więc na długo starczy, ma długie uszy, więc u nas w pasie zapięliśmy się na max, pionowo spięte były na jedną napkę, można by na więcej, ale ja lubię luz w nóżkach,
    użyta była na noc z wkładem konopnym, spokojnie dała radę, mój mały sika raz nad ranem, ładnie się układa, nie uciska, nie rozpycha przy nóżkach w kroku,
    moje minusy: po wywróceniu formowanki na lewą stronę można zobaczyć, że materiał nie jest zaobrębiony czy jak to się mówi, przy dłuższym używaniu może welur będzie się strzepił, wykruszał jakby, choć wiem, ze kolejne przeszycie tego może wiązać się z kosztami, bo dodatkowe nici i czas, w fomowance (bawełniana/welurek) innej firmy też nie jest zaobrębione i strasznie się poszarpało,
    napy nabite są na kawałki/ resztki wełny, i o ile początkowo spodobało mi się wykorzystanie ścinków z otulaczy to zauważyłam, że one się nie rozciagają przez co blokują prawidłowe rozciągnięcie całej pieluszki, może spróbować napy nabijać bezpośrednio na materiał albo porozcinać na mniejsze kawałeczki żeby były tylko w obrębie samych napek,

    wkłady prane był dwa razy przed testami u mnie, sa nadal miękkie, z weluru po odpowiednim złożeniu miałam 12 warstw w miejscu siusania, miał ją dość długo i nie było żadnych przecieków- skurczył się i ma teraz 35x46
    wkład konopny nadal miękki, pasuje do formowanki idealnie, też się skurczył i ma teraz 12,5x 58,5, szerokość jest ok, ale długość- jest za krótki, po złożeniu na pół wychodzi taki roz. M, trudno go złożyć żeby miał więcej warstw przy siusianiu, bo jest wtedy tego materiału za mało, widziałam, że wymiar dlugości podany przez Ciebie w testach to 65cm i taki byłby odpowiedni, jesli tak bardzo się skurczył to nawet 67 cm byłoby lepiej, ale to dla dzieci starszych, dla maluchów pewnie te wymiary byłyby dobre

    edit: piszę jeszcze tutaj, bo niektórzy mogą nie dotrzeć do końca wątku

    jako pierwsza osoba testująca zestaw formowanek w tej recenzji zwróciłam uwagę na nabite napy na kawałkach sfilcowanej wełny
    w związku z tym, że temat co jakiś czas powraca, a ja z Elayla właściwie już dawno przedyskutowałam ten temat wyjaśniam, iż formowanki z tak nabitymi napami już nie są produkowane, po tym moim wpisie Elayla wycofała się z tego pomysłu, nie sprawdził się i podbija na innym materiale, tzn. na tym samym z czego uszyte są formowanki

    obecnie mam dwie welurkowe formowanki i jak najbardziej sobie je chwalę
    Ostatnio edytowane przez fensterka ; 22-09-2014 o 19:28 Powód: aktualizacja

  4. #24
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Miałam przyjemność testowania wkładów bambusowych 3- i 4-warstwowych. Tester - Staś, 3,5 miesiąca, 7kg.
    Czy odpowiadają Wam wymiary?
    Jeśli chodzi o szerokość to jak najbardziej mieści się spokojnie do wszystkich moich kieszonek. Co prawda, do BG jest za wąska, ale BG są generalnie mocno szerokie i je zostawiam sobie tylko na czarną godzinę, jeśli inne warianty nie zdążą wyschnąć.
    Co do długości, to jak już dziewczyny pisał - mogły by być trochę dłuższa, mój synek jest jeszcze mały, ale ponieważ dużo czasu spędza przy piersi to i dużo sika, i to sika do przody (jak to chłopak) i jak składałam wkład tak, żeby z przodu był grubszy to albo zakładka była za krótka, albo z tyłu trochę brakowało :/
    Czy są wystarczająco chłonne?
    3-warstwowy na krótko jest ok, na dłużej nie daje sobie rady. 4-warstwowy spisuje się lepiej, nie przeciekł nawet sam w czasie najsilniejszego nocnego sikania (wytrzymał 3 godz, a po wyjęciu był naprawdę ciężki). 4-warstwowy innej firmy nie zdał tego testu. Staś je w nocy 3 razy, więc sikania dużo.
    Czy warto pomyśleć o wprowadzeniu wkładu 5-cio warstwowego?
    Już nawet się wprowadził myślę, że to super rozwiązanie! Różnica w grubości między 3- i 4-warstwowym jest niewielka, a w chłonności znaczna, więc za cenę grubości jednej warstwy 5-warstwowy będzie już mega chłonny ( może da radę sam całą noc? ) rozważam go jako na noc, bo na dzień jednak wolę coś cieńszego, bo i przebieranie częstsze i ruchliwość większa, chociaż nie sądzę, aby miał krępować ruchy.
    Czy wolałybyście inny kolor obszycia?
    Jak się ma 2 wkłady to można sobie pomacać i wiadomo, który jest który. Ale przy większej ilości wkładów kolorowe obszycia byłyby znacznym ułatwieniem

    Wkłady, które testowałam były nadal mięciutki, chociaż jestem bliżej końca listy testowej, więc swoje już przeszły. Schły dużo szybciej niż te bambuski, które mam - byłam tym mile zaskoczona. A sam kontakt ze sprzedającą bardzo miły, normalny i profesjonalny
    Dziękuję za możliwość testowania

  5. #25
    Chusteryczka Awatar Barbareks
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    2,314

    Domyślnie

    Witam, dziękuję za możliwość testowania wkładów 3 i 4 warstwowych.

    tester: chłopiec ok 6m-cy, ok 8kg.
    Czy odpowiadają Wam wymiary? Czy wkład mógłby być o centymetr węższy?
    Wkładałam je do otulacza kushiesa i totbotsa. było ok, choć ja z tych co się jakoś nie rozczulam by pasowało idealnie i gładko itp.

    Czy są wystarczająco chłonne?
    ciężko mi to określić, bo synek po każdym najmniejszym popuszczeniu sygnalizuje że poleciało i czas na zmianę.. wiec nie miał szansy przesikać żadnego

    Co sądzicie o cenie? (9 zł wkład 3-warstwowy, 11,50 zł 4-ro warstwowy, 14 zł - 5 cio warstwowy)
    Wydaje mi sie że w podobnej cenie są microfibrowe, ale bardzo dawno na ceny wkładów patrzyłam, więc nie jestem na bieżąco wydaje się że na nowe to nie bardzo dużo, tak do przełknięcia.

    Jak oceniacie miękkość i czas schnięcia?
    U mnie nadal były miękkie czas schnięcia chyba dość standardowy, przynajmniej w porównaniu z moimi formowankami.


    Uwagi:
    przy tym grubszym wkładzie z szycia uciekła jedna warstwa, ale myślę że to tylko kwestia dopracowania i uprawy w zszywaniu tylu warstw. Pewnie teraz tego problemu już nie ma Mam na stanie różne wkłady i wydaje mi się że przy tych ścieg jest luźniejszy, ale nie wiem czy to dobrze czy źle?? i czy to robi większą różnicę?

    Podsumowując:
    Dobry polski produkt w dobrej cenie, dobrej jakości. Pomysł z kolorowym obszyciem oznaczającym ilość warstw - jak dla mnie super

  6. #26
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    testowałam zestaw nr 1: formowanka z weluru bambusowego, wkład konopny długi i wkład składany z weluru bambusowego
    testował trzylatek,ok. 13 kg

    formowanka- przyjemny, miekki materiał, krój ok, użyta była na noc z wkładem konopnym, bez problemu dała radę. Minus za nabicie nap na kawałki wełny, mocno się sfilcowała i wcale się nie rozciąga, nie współpracuje z rozciągliwym welurem, zdeformowała pieluszkę, w okolicy nap zrobiły się fałdki
    wkład konopny - miękki, długość dla mnie ok, fajny, bo chłonny a stosunkowo cienki
    wkład składany z weluru bambusowego - składałam go na cztery i wkładałam w otulacz, nockę przetrwał, nawet nie był cały mokry, materiał miękki, miły w dotyku
    Wkłady świetne , już zamówiłam
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  7. #27
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Od tygodnia uzytkujemy wkłady 4 i 5 warstwowe i jestem zachwycona. Sa super miękkie i bardzo dobrze chłoną. Nie robią wielkiej pupy. Sa starannie wykonane.Mam nadzieje ze nie stwardna.
    Ostatnio edytowane przez marcy ; 09-04-2014 o 21:47
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  8. #28
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu (kilka miesięcy) mam wkłady 4 i 5 warstwowe, bambusowe.
    Używam do otulaczy różnych
    5 warstwowe są wyraźnie grubsze i zdecydowanie lepsze
    Nawet po wielu praniach pozostają miękkie!!! i to jest ich bardzo duża zaleta, nawet po suszeniu na kaloryferze- wtedy też schną ekspresowo- zobaczymy co będzie wiosną/latem
    Po praniu nieco się "falują" na brzegach ale po naciągnięciu ładnie się prostują
    Mam jeszcze te początkowe z białymi obszyciami, fajniej byłoby gdyby były odróżnialne po kolorze, ale dotykowo też się da
    cena- przyzwoita, ale nie za niska.. gdyby te 5 warstwowe były w cenie 4warstwowych byłoby super
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,
    Miałam przyjemność testować wkłady bambusowe 3 i 4 warstwowe,
    Tester 4,5 miesiąca 8kg


    O 3 warstwowych nie ma co pisać, bo nie weszły do szerszej produkcji.
    4 warstwowe, szerokość idealna, choć ja bym wprowadziła wersję long dla chłopaków tak aby móc z przodu troszeczkę zawinąć do otulacza, wiadomo, cena byłaby troszkę większa, ale ja chętnie bym takie zakupiła. Co do obszycia, przydałoby się, kolorowe ja mam sporo innych wkładów i przy praniu musiałam się na szukać tych konkretnych

    5 warstwowe bardzo dobry pomysł, grubość nadal będzie w porządku a chłonność jeszcze lepsza.

    Bardzo dziękuje za możliwość testowania.

  10. #30
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    Testy formowanki na rzep zakończone czas na recenzję:
    Testowała dziewczynka 6 miesięcy, ok 7 kg
    formowanka - miękka, welurek nie jest zbity, fajny krój, rzep miękki
    wkład konopny - bardzo ciekawy materiał i bardzo chłonny, dodatkowy mały wkład chowany do zakładki / kieszonki z jednego boku (kurczę nie wiem jak to opisać a zdjęcia nie zrobiłam i na stronie sklepu tego zdjęcia też nie ma ale patent super - to dodatkowa chłonność) wystarczy wkład złożyć na pół i włożyć do kieszonki ten mniejszy, na podwórku przy wietrznej pogodzie wysechł w jedno popołudnie, w domu zeszło mu znacznie dłużej
    formowanka + wkład konopny wytrzymały spokojnie noc
    wkład składany z weluru bambusowego - miękki, dostałam o wymiarach 31/36 cm więc raczej mały i samodzielnie na mały sik wystarczył, ten wymiar zdecydowanie dla maluszków lub jako dodatkowy wkład

    Dziękuję za możliwość testowania





    Ostatnio edytowane przez kammillka ; 15-05-2014 o 12:00
    Alicja X.2011 Olga XI.2013

  11. #31
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Mam pytanko, czy wkład 5-warstwowy na szerokość 13 czy 14cm? Na allegro jest napisane 13 a na stronie 14.

  12. #32
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    a czy szerokość wkładów się nie zmniejszyła w ostatnim czasie przypadkiem? bo wcześniejsze wkłady, które kupowałam są szersze niż te nowe już z metką Puppi...
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej dziewczyny!Pytania zamieszczajcie w wątku sprzedażowym, bo tu Elanya nie może odpowiadać.

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    testy zestawu na napy
    testujący: chłopiec 16 móc
    1. formowanka z weluru bambusowego na napy
    jestem nią zachwycona! po pierwsze: rewelacyjny krój. jest wąska w kroku (to rzadkość), zgrabnie leży na pupie, ma długie wąsy więc starczy do końca okresu pieluchowania. krojem przypomina moje ulubione pieluszki bez przeszyć. welur bambusowy jest super miękki, miły w dotyku. duży plus za patent z kieszonką: dla dużego „sikacza" można do niej włożyć większy wkład, dla małego - mniejszy. dodatkową zaletą są fajne kolory - zawsze to jakaś miła odmiana od białych formowanek.
    2. wkład konopny
    cienki i chłonny. nie daje efektu „wypchanej pieluchy”. na początku obawiałam się, że niższa zawartość konopi w składzie przełoży się na mniejszą chłonność, ale tak nie jest. wkład wytrzymywał 3h, a dzięki połączenie bambusa, bawełny i konopi nie twardniał po praniu (co często dzieje się przy czystych konopiach)
    3. wkład z weluru bambusowego
    miękki, chłonny i duży. dla nas ciut za duży. ale szybko schnie i dla większych „sikaczy” na pewno będzie fajnym rozwiązaniem.

    dziękuję za możliwość testowania



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #35
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    Testowałam komplet wkładów - a właściwie testowała panienka, 10 miesięcu, 8 kg wagi.

    Jestem pod wielkim wrażeniem miękkości, milusińskości w dotyku! Po tylu praniach (byłam ostatnią testującą) wciąż miękkie jak ta lala. I białe jak śnieg.
    Bardzo starannie odszyte, nic się nie pruje.
    Zaskakująco krótko schną, jak na tyle warstw bambusa.
    Chłonność - u nas sprawdziły się, hmm, powiedzmy że na czwórkę, bo panna ma bardzo mocny sik do przodu - po jednym siku były już mocno przemoczone w przedniej części i wymagały wymiany; pewnie fajnie sprawdziłyby się jako wkład na noc, kiedy moje dziecko leży trupem.

    Dla mnie osobiście minusem były wymiary, tzn. szerokość - nie lubię takich szerokich wkładów. Staram się, żeby pieluszki panny były wąskie w kroku, tutaj musiałam się trochę nabiedzić, żeby zgrabnie upchnąć szeroki wkład w wąskiej kieszonce. Ale to moja prywatna niekompatybilność z wkładami Puppi, która nie rzutuje na ogóle pozytywne wrażenia z testów.

    Dziękuję za możliwość testowania!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  16. #36
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    U nas testował 16-miesięczniak ważący 10.5kg.

    Dostaliśmy zestaw na rzepy (formowanka bambusowa, wkład bambusowy i wkład konopny) - o chłonności nie napiszę wiele, gdyż dostałam nówki sztuki, podczas testowania dzieć nie pił za wiele więc nic nam nie przeciekło!
    Krój formowanki bardzo fajny, to że ma kieszonkę na wkład jest super pomysłem, bo można dozować chłonność i jakoś wydaje mi się że wygodniej dziecku niż z przypiętym "jęzorem" od pupy. Materiał jest bardzo przyjemny i miękki zarówno w formowance jak i we wkładach, wkład konopny długaśny z pomysłową kieszonką na końcu do której można włożyć mini-booster. Ten patent dla mnie bardziej gadżeciarski

    Testowaliśmy podczas deszczowej-chłodnej pogody więc czas schnięca był długi a co za tym idzie pieluszka na pupie wylądowała jedynie dwukrotnie. Jedyny minus jaki zauważyłam, dotyczy względów estetycznych - przez to że formowanka jest miękka to języki przy rzepach się odwijają na krawędziach - czego oczywiście po założeniu otulacza nie widać.


    Pięknie dziękuję za możliwość testowania i kibicuję marce Puppi!
    Ostatnio edytowane przez Dafnia ; 02-06-2014 o 21:36
    Maluszek 19.11.2012

  17. #37
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    testowane wkłady
    tester- rok ( gdy testował 13 kg
    Wkłady mięciutkie, a byłam daleko na liście. Schnięcie w miarę szybkie, ale akurat u mnie była słaba pogoda.
    wykonanie super pomysł z kolorowymi obszyciami
    wkład 3warstowy- jako samodzielny wytrzymał krótko
    wkład 4warstwowy- super. chłonny a jednocześnie schnie szybko.
    cena- do przyjęcia nie za niska, ale też nie za wysoka
    dziękuję za możliwość testowania
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  18. #38
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    W końcu znalazłam chwilkę, więc mogę napisać pochwały nt. zestawu z formowanką na rzep. Tester miał 4,5 mies, ok 7 kg.

    1. Formowanka -miękka, milusia. Rzepy też miękkie, a ślepe rzepy dobrze trzymają. Wąska, ale testowane wkłady dobrze się w niej mieszczą, i ładnie wkłada się w otulaczu. Ja zwykle używam formowanek na noc, żeby nie ograniczały Młodemu ruchomości, ale ta jest taka łatwa właśnie w "formowaniu", że myślę, że i na dzień by się nadała. I śliczny kolor! Choć nie-chłopięcy

    2. Wkład bambusowy składany - miły w dotyku, testowałam go w otulaczu samodzielnie, bez formowanki. Na noc by nie wystarczył, ale w ciągu dnia dał radę na jakieś 2 godz.

    3. Wkład konopny - i ten właśnie zdobył moją miłość przede wszystkim! Jestem nim zachwycona. Super chłonny! Przy moim sikaczu razem z formowanką wytrzymywał całą noc. Dodatkowy booster jeszcze nam nie był potrzebny, ale uważam, że to świetny patent, bo Młody je coraz więcej na jedno karmienie, a karmień nocnych nie ubywa, więc już teraz (czyli 1,5 mies po testowaniu), chętnie bym tę dodatkową wkładkę dołożyła. Wkładka wąska, dobrze się sprawdza też w ciągu dnia - nie miałam obiekcji przed założeniem jej na dzień. A miałam okazję, bo ta wkładka schła duużoo szybciej niż formowanka bambusowa, mimo, że pogoda nie była jakaś bardzo rewelacyjna. Obawiam się tylko, czy konopa nie stwardnieje, bo przy pakowaniu zestwau do wysyłki wyczułam różnicę w miękkości między używanym u mnie wkładem a boosterem, którego nie używałam. I nawet nie porównywałam tego zbytnio, samo się wyczuło ale dziewczyny, które testowały po mnie, nie pisały o różnicy miękkości, więc może nie było tak źle Mimo to bardzo polecam i sama już stoję w kolejce

    Dziękuję za możliwość testowania
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Zestaw numer dwa, czyli formowanka na rzepy plus wkłady.
    Tester - chłopiec, 5 miesięcy, około 7 kg


    Zacznę od tego, że wolę formowanki "all in one" - takie co już mają wszystko w sobie i doczepione i już nie trzeba z nimi nic kombinować. Ale chyba gdybym miała coś kupować to bym się skusiła na te kieszonki Puppi jednak


    formowanka, którą testował Grubcio jest wąska w kroku, kolor śliczny, łatwo można wkład włożyć do kieszonki, miły welurek od pupy.
    Fanką rzepów wprawdzie nie jestem, ale mogę akurat w formowankach je znieść. Te akurat były mięciutkie i miłe w dotyku. Czego mi brakowało to możliwości zapięcia ich na krzyż, byłoby łatwiej w pasie dopasować. Ale np. już napki regulujące rozmiar bardzo fajne, bo trzy stopniowe.


    No i wkłady. Wkłady pokochałam! Konopny razem z formowanką spokojnie wytrzymały, a nawet mam wrażenie, ze wchłonąłby więcej gdyby siedział na pupinie dłużej. Wąziutki i nie robiący efektu dużej pupy. No miodzio! Drugi wkład z weluru bambusowego fajnie dał radę dwugodzinnej drzemce.


    Dziękuję za możliwość testowania. Foty mam - dodam później


    edit. foty
    Na modelu - przepraszam, ale akurat Grubemu sie jakas mega ruchliwosc wlaczyla


    2. na modelu


    3. Fajne "wejscie" na wklad - jedna z rzeczy, ktore najbardziej mi sie spodobaly

    4. Caly zestaw, razem z boosterem w kieszonce wkladu (o ktorym ktos wczesniej pisal) - super patent!!


    tu zblizenie


    I jeszcze jedno - przy rzepach zauwazylam mini przebarwienia, w kolorze formowanki. Akurat mnie to zupelnie nie przeszkadze
    Ostatnio edytowane przez kornflejka ; 12-06-2014 o 19:08 Powód: dodanie zdjec


  20. #40

    Domyślnie

    Od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką jednego 5-warstwowego wkładu bambusowego i jednego bambusowego składanego.
    Oba są bardzo fajne ale moje serce zdobył przede wszystkim ten 5-warstwowy, pokochałam go za jego mega chłonność i miękkość. Jedyna wada to długi czas schnięcia (najdłuższy z całego mojego asortymentu pieluszkowego, schnie nawet dłużej niż bambusowe formowanki). Ale ta chłonność wymiata na tyle, że właśnie zamówiłam kolejne
    Wkład składany za to trochę mniej chłonie, ale schnie bardzo szybko.
    Ja oba wkłady testowałam w taki sposób, że ten 5-warstwowy zawijałam w ten składany i taki "baton" wkładałam do pustej formowanki NB (oryginalne wkłady wyjmowałam). Po nocy w takiej pieluszce 9-miesięczna córa miała rano od pupy jeszcze sucho! Dla mnie rewelacja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •