Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Do mam leworęcznych pytanie :)

  1. #1
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie Do mam leworęcznych pytanie :)

    Na którym biodrze nosicie dzieci?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  2. #2
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    na prawym

    Edit. ja w ogóle w kółkowej lubię nosić na lewym ramieniu kółka, jakoś łatwiej mi dociągnąć i jak mam malucha na brzuchu i jak mam na prawym biodrze.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 04-11-2013 o 14:25
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    ….
    Ostatnio edytowane przez lominia ; 08-10-2018 o 13:55

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    55

    Domyślnie

    na prawym
    czyżby biodro szło w parze z ręką?

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    …..
    Ostatnio edytowane przez lominia ; 08-10-2018 o 13:55

  6. #6
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    A nienienienie, badania już były przeprowadzone i własnie mnie wyniki zdziwiły - że większość osob nosi dziecko na lewym biodrze (niejako uwalniając sobie prawą rękę do rozmaitych prac) i że nawet osoby leworęczne sadzają sobie dziecko na lewym boku, tak jakby to było "naturalne" miejsce pobytu malucha. Co mnie o tyle dziwi (a jestem praworęczna), że ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  7. #7
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja jak kammik, jestem praworeczna i w zyciu nie posadzilabym dziecka na lewym biodrze

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    A nienienienie, badania już były przeprowadzone i własnie mnie wyniki zdziwiły - że większość osob nosi dziecko na lewym biodrze (niejako uwalniając sobie prawą rękę do rozmaitych prac) i że nawet osoby leworęczne sadzają sobie dziecko na lewym boku, tak jakby to było "naturalne" miejsce pobytu malucha. Co mnie o tyle dziwi (a jestem praworęczna), że ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.
    Ja mam tak samo. Praworeczna i zawsze tylko na prawym nosilam. Na lewym mi niewygodnie.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.
    o tym samym aspekcie pomyślałam. bo nosiłam na lewym czyli asekurując tą "sprawniejszą" ręką (mańkut).
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  10. #10
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    ja leworęczna i na lewym raczej
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    Leworeczna jestem i na lewym biodrze nosilam

  12. #12
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    A nienienienie, badania już były przeprowadzone i własnie mnie wyniki zdziwiły - że większość osob nosi dziecko na lewym biodrze (niejako uwalniając sobie prawą rękę do rozmaitych prac) i że nawet osoby leworęczne sadzają sobie dziecko na lewym boku, tak jakby to było "naturalne" miejsce pobytu malucha. Co mnie o tyle dziwi (a jestem praworęczna), że ja nigdy chyba nie nosilam na lewym biodrze, bo chyba podświadomie wolalam mieć bliżej dziecka tę "sprawniejszą" rękę.
    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja jak kammik, jestem praworeczna i w zyciu nie posadzilabym dziecka na lewym biodrze
    Ja mam tak samo, tzn. miałam Niestety, bo często powodowało to perturbacje np. na poczcie jak miałam cos podpisac to mi dziecko przeszkadzało


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  13. #13
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    ja praworęczna i na prawym biodrze też.
    Ja dodatkowo pamiętam wg badań, że kobiety częściej wybierają lewą, aby dziecko bliżej serca było... tylko jakoś też mnie dziwi te badania.

  14. #14
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    ciekawe, co piszecie , czytałam w książce "Zrozumieć dzieci" H. Renz-Polster (którą polecam jako ciekawą lekturę), że około 80% rodziców (nie tylko matek) nosi na lewym biodrze. Autor tłumaczy, że w ten sposób mamy dziecko bliżej serca. Nie przekonał mnie ten argument, bo serce tylko nieznacznie jest przesunięte na lewą stronę, ale u nas się sprawdza. Ja- leworęczna - i praworęczny tata obydwoje nosimy na lewym biodrze
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  15. #15
    Chustonoszka Awatar ewiczeq
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Chełma
    Posty
    87

    Domyślnie

    Praworęczna i noszę na prawym ale rzeczywiście wygodniej robić jest wiele rzeczy jak dziecko jest na lewym. Raz jak zamiatałam to o mało co synkowi w głowę trzonkiem od szczotki nie przyłożyłam bo jego miałam na prawym biodrze i prawą ręką usiłowałam zamiatać Teraz czasem przekładam na lewe biodro jak mam coś tego typu do zrobienia ale i tak da się bez przekładania, tylko trzeba dojść do wprawy. Tak jak już i potrafię prawą ręką przytrzymując dziecko na biodrze (bez chusty) słoiki odkręcać, herbaty i kawy do szklanek nasypać i o dziwo lewa ręka robi się tak sprawna jak prawa!
    A co jeszcze dziwniejsze, to mimo iż jestem praworęczna, to jak wkładam dziecko na lewe biodro to jakoś od razu ładniej "wiążę" a na prawym biodrze muszę parę razy poprawić tu i ówdzie. A podobno prawa ręka wiodąca i powinna sobie sprytniej poradzić...
    Smok obecnie zwany Tygryskiem lub Żabką (styczeń 2013)

    Smoczyca lub prychająca Kocica (kwiecień 2018)

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Bellydancer
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,889

    Domyślnie

    leworęczna na prawym biodrze tylko i wyłącznie!
    Nina 01.04.2011, Gucio 04.02.2013 & Leon 13.12.2015
    Naturalna Szkoła Rodzenia Familion i Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion - www.centrumfamilion.pl

  17. #17
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    ja tez leworeczna i na lewym nosze, na prawym mi po prostu niewygodnie

  18. #18
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja praworęczna, nosiłam zawsze na lewym, na prawym byłoby mi mega niewygodnie i niewiele bym zdziałała...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    jesdtem leworęczna i noszę na prawym.
    Moja siostra jest dwuręczna i dwuoczna i nosi na obu
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  20. #20

    Domyślnie

    Zaraz wpadną doradcy i was okrzyczą, na obu się nosi NIE WIECIE TEGO?
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •