Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Anka a Ulli - różna grubość?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie Anka a Ulli - różna grubość?

    Właśnie odebrałam z poczty Ankę. Mam niewiele używane Ulli w domu. Czy to możliwe, że to Ulli grubsze jest? Ulli prane trzy razy wygląda jak nowe, ale w dotyku jakby bardziej mięsiste. Anka taka sztywna, jakby wykrochmalona i cieniutka. Czy może to po upraniu Ulli bardziej "puszyste" się zrobiło czy ta Anka może być faktycznie cieńsza?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Zważ (na wadze elektronicznej, kuchennej), zmierz obie chusty, przelicz gramaturę wg. wzoru: waga/(długość x szerokość) i będziesz wiedzieć czarno na białym, jaka jest gramatura, która chusta jest grubsza, czy to tylko złudzenie.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    omg, tyle roboty....
    ok, to może dobry pomysł
    idę ważyć i mierzyć

    Jestem w szoku. Albo to normalne, że te chusty nie trzymają wymiarów albo ktoś mnie oszukał. Szerokość 67,5 oraz 70,5! długość teoretycznie miała być 4,1 a jest 4,45 w jednej, 4,6 miało być w drugiej a jest 4,51. Ulli grubsza! Do głowy nawet by mi nie przyszło, że tak może być. A dolna krawędź może być dłuższa od górnej czy to powinno się zgadzać? Chyba bez sensu kupiłam tę Ankę, niewielka różnica w długości.......
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 30-10-2013 o 00:01

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Zapytaj Izę, ona jest na miejscu i się wypowie, jeśli znajdzie chwilę, ale najpierw porównaj metki - możliwe że jedna chusta jest nowsza, druga starsza. Wymacałam bardzo nieznaczne różnice między moimi Ulli i Inką, Anka jest gdzieś w torbie warsztatowej, nie chce mi się szukać. Różnice mogą wynikać z serii, częstotliwości prania i noszenia itp. Chusty nie zawsze są idealnie tej samej długości, zawsze przy używanych pytaj o realną długość i czy nie była przerabiana tj. skracana.
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egla30 Zobacz posta
    Zapytaj Izę, ona jest na miejscu i się wypowie, jeśli znajdzie chwilę, ale najpierw porównaj metki - możliwe że jedna chusta jest nowsza, druga starsza. Wymacałam bardzo nieznaczne różnice między moimi Ulli i Inką, Anka jest gdzieś w torbie warsztatowej, nie chce mi się szukać. Różnice mogą wynikać z serii, częstotliwości prania i noszenia itp. Chusty nie zawsze są idealnie tej samej długości, zawsze przy używanych pytaj o realną długość i czy nie była przerabiana tj. skracana.
    Obie chusty kupiłam nowe. Jedną właśnie od Izy (Ulli), a drugą tu na forum od Sani (Anka) - raczej oba źródła zaufane. Jeśli brać pod uwagę pranie to chyba prana powinna być "szczuplejsza"? A jest odwrotnie. Chyba coś nie tak z tą Anką.

    Metki identyczne.
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 30-10-2013 o 00:09

  6. #6
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    różnice w długości 4,1 -> 4,4 mogą wynikać z tego, że Storcze są "hojnie cięte", czyli to 4,1 to jest prostokąt bez skosów.

    Anka i Ulli wydawały mi się zawsze siostrami bliźniaczkami.
    przy czym Anka zawsze nieco grubsza

  7. #7
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    a jak wypadły wagi? ciekawa jestem tych gramatur


    edit. zmierz w tej Ance długości obu boków oraz długość skosów, przyjrzyj się, czy oba skosy są podszyte nicią w tym samym kolorze, w ten sam sposób, czy metki wszyte w tym samym miejscu, po tej samej stronie. Ja w ten sposób odkryłam, że jedna z moich chust była przerabiana.

    edit. oba boki powinny być tej samej długości, jak jest bardzo stara chusta, to zdarzają się różnice rzędu kilku cm wynikające z wieloletniego naciągania materiału.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 30-10-2013 o 00:16
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Czuli jedna i druga ma chusty oryginalne i z tego samego źródła zapewne, tj. od Anny Nogajskiej. Moja Anka jest głęboko w torbie, jutro porównam ją z Ulli. Według mnie wszystko jest raczej w porządku, to kwestia cięcia jak pisze mi.
    Jednakże moim zdaniem Ulka ma taką nieco bardziej puchatą "konsystencję" niż Anka, to już wymacałam, wolę w dotyku Ankę, nawet Inka jest bardziej od Ulki śliska.
    Ostatnio edytowane przez egla30 ; 30-10-2013 o 00:10
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ogrzebany wątek Może ja pomyślę o sprzedaży swojej Ulli. W sumie już prawie się nie motamy a jeśli już to w kółkową Ankę.

  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    hm?to może na pw się przerzucimy żeby wątku nie zaśmiecać

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Napisałam pw

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    67

    Domyślnie

    troche z innej beczki ؛) czyli Ulli powinna byc nosna, tak? sadzac po gramaturze. bedzie lepsza niz leo? a jak ma sie np. do Katji Didymosowej? z gory dzieki za odp!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •