Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pouch czy kółkowa?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie Pouch czy kółkowa?

    Doświadczone Chustomamy, pomóżcie. Myślę o zakupie chusty kółkowej albo pouch'a. Ola jeszcze nie siedzi ale nie spieszy mi się z tym. Motamy się w tkaną od dwóch miesięcy ale to trwa. Na spacer jest ok ale żeby znieść np Olę z trzeciego piętra do samochodu przydałoby się coś szybszego. Może to głupie pytanie ale czy dałoby się to u kogoś wypróbować bezpłatnie?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Ja polecam kółkową zdecydowanie. Rozmiar kółek L i ramię proste, materiał najlepsza miękka cieńka bawełna, żeby się dobrze dociągała, ale nie ślizgała, nie luzowała (u mnie odpada bambus, jedwab). Z lnianymi kółkowymi nie mam doświadczenia, ale słyszałam, że jeśli len, to mocno złamany i cieniutki, żadne grubaski, bo kiepsko chodzą na kółkach, ciężko się je dociąga. Używamy kółkowej namiętnie do samochodowych wypadów, jednak najlepiej się nam sprawdziła, można ubrać w domu pod kurtkę, wsadzić dziecko w aucie (ja obecnie nosze w kółkowej na brzuchu), zapiąć się w kurtkę i wyjść nawet w zimie. Warunek - trzeba mieć wierzchnie okrycie zapinane z przodu, dlatego ja wszyłam u krawcowej zamek w moim polarze dla dwojga.

    Z pouchem nie miałam doświadczenia, ale za kółkową przeważyło to, że rozmiar jest regulowany i starczy do końca noszenia i dla dużego i dla małego dziecka. W pouchu masz różne rozmiary, jak dziecko rośnie trzeba przeskoczyć na większy. Choć pewnie zakładanie poucha jest minimalnie szybsze od kółkowej, bo nie trzeba dociągać materiału.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    bezpłatnie wypróbować można na spotkaniach lokalnego klubu kangura, oczywiście zakładając, że klub posiada poucha albo że ktoś przyniesie swojego prywatnego

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    A jakie znaczenie ma wielkość kółek? Co to znaczy ramię proste i dlaczego jest lepsze? Jak nie sprzedam mojej drugiej chusty to może przerobię ją na kółkową. Tylko tak strasznie szkoda mi ją ciąć bo praktycznie nowa jest W każdym razie na pewno wybiorę kółkową, ten rozmiar uniwersalny to dobry argument

  5. #5
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Duże kółka powodują, że lepiej materiał można ułożyć na nich tak, aby plisy nie zachodziły na siebie (zachodzenie plis na siebie powoduje, że chusta blokuje się podczas dociągania). Miałam chustę z kókami M i moim zdaniem na takich kółkach sprawdza sie tylko materiał cienkości prześcieradła, a nie chustowy, który zawsze ma swoją tęgość.

    Ramię proste - dla mnie osobiście najlepiej rozkłada ciężar, miałam zakładkowe i ramię bolało mnie po 10 minutach, a w chuscie z ramieniem prostym dopiero po 1-2 h noszenia.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki malgos A każdą chustę da się przerobić? Myślisz że Storchenwiege nadaje się na kółkową? Wiesz kto mógłby mi to przerobić? Przepraszam, że tak dopytuję...

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Kasiu, ja nie wiem czy w Pruszkowie jest klub kangura. Szukałam w necie i nie znalazłam więc pewnie musiałabym z małą do Wa-wy jechać.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Nie wiem, czy storch nadaje sie na kółkową, chyba, że mocno złamany jest. Kółkowe szyje na pewno myrra, toffi, basinda (?) i jeszcze kilka innych dziewczyn na forum, poszukaj w dziale handmade-chusty tkane.

    http://www.chusty.info/forum/forumdi...y-nosid%C5%82a

    Edit: widzę, że myrra sprzedaje tez gotowe uszyte kółkowe ze storcha , popytaj, pewnie Ci coś Ci doradzi w kwestii kółkowej.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •