Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: wielopieluchowanie więcej niż jednego dziecka - dylematy

  1. #1
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie pieluchowanie dwójki na raz

    Czy mamy, które mają dwoje małych pieluchowanych dzieci, używają tych samych pieluch? WIadomo, że formowanki i pieluchy rozmiarowe to inna kwestia, ale np w przypadku tetry, muślinów etc. to każde ma swój zestaw prany osobno czy sikają w te same pieluchy i pierzecie je razem?
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Każdy ma swoje, dopiero od pewnego momentu prane razem

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    nie, moje mialy wspolne - nie wiem jakim cudem mialabym je rozrozniac - to OF jesli chodzi o tetre, wklady itd. Tak samo bylo z otulaczami - jedyny wyjatek stanowily BG - mialam 3 rozowe dla corki i 3 niebieskie dla syna. Chociaz zdarzalo sie ze babcia zakladala rozowy synkowi Ale juz IB np. nie. No i oczywiscie razem pralam.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  4. #4
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaduo Zobacz posta
    nie, moje mialy wspolne - nie wiem jakim cudem mialabym je rozrozniac - to OF jesli chodzi o tetre, wklady itd. Tak samo bylo z otulaczami - jedyny wyjatek stanowily BG - mialam 3 rozowe dla corki i 3 niebieskie dla syna. Chociaz zdarzalo sie ze babcia zakladala rozowy synkowi Ale juz IB np. nie. No i oczywiscie razem pralam.
    pytanie pewnie zakłada dzieci z róznicą wieku a nie bliźniaki

    ja prałam razem, ale miałam tylko nocną pieluszkę Grzesia, po kilku razach przerzuciłam sie na jednorazówki na noc dla niego

  5. #5
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    U mnie prane były razem, ale to dlatego że większy syn zużywał 1 pieluchę/dobę (w nocy). Wcześniej używał jednorazowych bo nie miałam z czym ich prać.
    Nie było szans aby pomylić wielkiego wonderosa z newbornowymi Małego.
    Duży - VIII 2009, Mały 29 t.c. - XII 2011

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Moje mialy wspolne i byly prane razem.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  7. #7
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    U nas prane razem, ale pieluchy osobne. Tymek ma swoje nocne tylko, wcześniej, jak T. korzystał z kieszonek, to mała była jeszcze na tetrze+otulacz, potem T. się odpieluchował w dzień a mała podrosła i przeszła na kieszonki.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    u nas też mieli wspólne i razem prane

  9. #9
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    U nas dwójka w pieluszkach na raz do października była. Córcia miała na początku swoje formowaneczki i różowego Flipa + swój mini wełniak, ale to z powodu jedynie rozmiarowego- prane pieluszki razem były. Potem razem na zmiane w OneSizach- kieszonkach śmigały smyki- teraz córa pieluszkowa, syn tylko na noc ma swoją giga CP bambusową
    Łobuziak Chustofan 2010
    Maleńka Chuścioszka 2012

  10. #10
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    pytam właśnie o dzieci z jakąś tam jednak różnicą wieku (chociaż bliźniaki też się mogą kwalifikować) - u nas będzie 2 lata różnicy i gdy prałam ostatnio ciuchy dziecięce Wicka i Lili, która się niebawem urodzi to tak mnie naszło - że nigdy nie wiadomo i że Lili może być alergikiem, albo może mieć jakieś problemy skórne spowodowane pieluchami. Chociaż z drugiej strony kupując pieluchy na bazarku mamy taką samą sytuację. Pieluchy siknięte przez inne dzieci - wyprane - nie robią krzywdy synowi
    Mam zamiar prać razem i używać razem. Liczę też, że syn się kiedyś odpieluchuje
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  11. #11
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    moi mieli wspolne, prane tez razem. tylko u nas roznica wieku jednak spora byla, F uzywal glownie kieszonki a W cala reszte, a kieszonki tylko na dluzsze wyjscia. a ze obaj maja problemy skorne, to ja i tak wszystko (nasze ciuchy tez) piore w ecoverze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #12
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Większość mają oddzielnych, bo stosuję różne rodzaje wkładów dla chłopców, więc nie mam problemu z rozróżnieniem. Formowanki też podzieliłam, ale to jakoś tak samo wyszło. Mimo to czasem zdarza się, że któryś któremuś coś podwędzi Piorę razem.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    Do głowy by mi nawet nie przyszło zeby prac osobno, prania i tak bedą duze ilości do ogarniecia Na początku bedą używać oddzielnych z względu na rozmiar, ale jak Mloda dorośnie do one-sizów, a Starszak nie pożegna sie z pieluchami to bedą nosić te same.
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  14. #14
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie wielopieluchowanie więcej niż jednego dziecka - dylematy

    Mam nadzieję że tematu jeszcze nie było, a jak był to proszę o połączenie - ja nie znalazłam stosownego. (szukaj mnie nie lubi, zwłaszcza w tym dziale)
    Mam pytania które kieruję w szczególności do osób które wielopieluchują więcej niż jedno dziecko naraz.
    Ja wkrótce będę miałą noworodka, sterta pieluch malutkich już sobie czeka jednocześnie mam prawie trzylatkę która raczej się nie śpieszy do pożegnania z pieluchami. jak w takim układzie najlepiej prać i przechowywać pieluchy? Z mojego punktu widzenia nie ma problemu żeby pieluchy prać razem, ale czy na pewno nie ma z tym problemów? czy (w aspekcie higieny) opcja taka że dzieci mają niektóre pieluchy wspólne (tetry siłą rzeczy nie będę dzielić na tę dla jednego dziecka i taką dla drugiego...) OK?
    poza tym za kilka miesięcy może stać się aktualny temat "wspólnych" kieszonek - córka jest drobna, jak syn będzie szybko rósł to może szybko ją gonić - tu już mniej mi się podoba wspólne używanie pieluch - a może nie mam racji?

    szczerze mówiąc w ogóle nie widzę opcji prania pieluch osobno, bo lubię z pieluch robić osobny wsad do pralki a starsza aż tak wielu po sobie nie zostawia teraz... poza tym wiąże się z tym problem przechowywania brudnych pieluch przed wypraniem - dzielić na dwa wiadra/pojemniki? abstrakcja dla mnie...

    a jak z przechowywaniem? czy praktyczniej jest przechowywać pieluchy dla malucha osobno czy razem z pieluchami dla starszej? nie mam na to pomysłu

    dla jasności dodam, że badania nie wykazały żeby starsza miała pasożyty no i pytam o sytuacje modelowe, a nie o czas choroby/infekcji/biegunek itp.

    za rady w stylu "odpieluchować starszą" z góry dziękuję
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Hej,

    ja miałam wspólne, bez problemu - przy czym ja raczej prałam w 60oC.
    Każdy ma swoją prywatną florę bakteryjną, natomiast nie bałabym się "mieszania" bakterii, bo niezależnie od tego z czyjego przewodu pokarmowego pochodzą nie nadają się do kontaktu z niczyją skóra pupy... Więc porządne wypranie załatwia sprawę, nie trzeba się głowić która pielucha dla kogo...

    Trzymałam wsio razem - brudne w jednym wiaderku, czyste w jednej szufladzie - większe otulacze/kieszonki po lewej, mniejsze po prawej, tetra w środku

    A myślałaś może o EC z młodszym? Z mojego doświadczenia - to bardzo ogranicza ilość zużywanych pieluch i walki z żółtymi plamami po noworodkowych kupkach może być łatwiej zapanować z nad noworodkiem niż nad starszaczką a dobry przykład i pokazanie, że maluchy też moga się załatwiać na nocnik może i starszej pomóc - taka luźna myśl, bez presji
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Hej,

    A myślałaś może o EC z młodszym?
    Hej, Jestem tutaj nowa, i nie wszystkie skróty rozumie rozwiniesz co to EC?

  17. #17
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    na pewno było już bo pamiętam że nawet się wypowiadałam, zaraz spróbuję poszukać

    o już mam, zbytnio się temat nie rozwinął ale można połączyć ew
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ie+dw%C3%B3jki

  18. #18
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    na pewno było już bo pamiętam że nawet się wypowiadałam, zaraz spróbuję poszukać

    o już mam, zbytnio się temat nie rozwinął ale można połączyć ew
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ie+dw%C3%B3jki
    o dzięki zaraz poproszę o połączenie
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alvina Zobacz posta
    Hej, Jestem tutaj nowa, i nie wszystkie skróty rozumie rozwiniesz co to EC?
    EC - elimination communication, po "naszemu" NHN - naturalna higiena niemowląt, jak zwał tak zwał, w skrócie - wychowanie bezpieluchowe (albo prawie...)

    Znajdziesz sporo różnych inforamacji w dziale o wychowaniu bezpieluchowym - tudzież polecam książkę "pożegnanie z pieluszkami" i/lub stronę www.bezpieluch.pl
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •