Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Dla ciężkiego dziecka MT, hybryda czy ergo???

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie Dla ciężkiego dziecka MT, hybryda czy ergo???

    Pomocy proszę.
    Moja Córa ma 7miesięcy i waży już prawie 10kg. Mamy cudny chusto MT od Pani_Olo ale chcę jeszcze tylko nie wiem co generalnie nie jestem fanką klamr ale czytam, że hybrydy i ergo mają szersze pasy biodowe i przez to lepiej ciężar odejmują.
    Zaznaczam, że nosidło z przeznaczeniem do noszenia na plecach dlatego się łamie czy nie ergo...

  2. #2
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas jak synek przekroczył 10 kg przerzuciliśmy się na mietka. Łatwiej mi było dociągnąć i regulować, ciężar moim zdaniem rozkładał się świetnie. Teraz przymierzamy się do jakiegoś lepszego ergo, więc jak się ponosimy to dam CI znać A skąd jesteś? Bo mam mały stosik mietków, i ergo jedno mam, jak jesteś z Krakowa to możemy się umówić, i sobie ponosisz
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    eee 10 kg to nie taki ciężar
    w każdym razie dla cięższych dzieci ja właśnie polecam mt pani_olo Ola szyje fantastycznie szerokie i wypełnione pasy; jej miecie u mnie noszą ponad 20kg a komfort dają duży



    ogólnie imo lepiej uszyć nosidło dopasowane do Waszych faktycznych potrzeb niż ścierać się z ogólnodostępnymi

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Melodi dzięki ale ja zza wody teraz
    Dankin pewnie masz rację, że 10kg to nie ciężar ale ona ma dopiero 7 miesięcy więc przyszłościowo patrząc raczej pióreczko z niej nie będzie
    Na Ole to ja jestem zdecydowana tylko dumam co, radzisz mietka a nie hybrydę?

  5. #5
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Hybrydy Pani_olo są świetne. Mamy w domu dwie
    Noszę dwulatka (ok.13 kg), głównie z przodu, do zasypiania. Czasami też na plecach. Pas biodrowy jest szeroki i dobrze wypełniony. Zdecydowanie odejmuje kilka kilogramów ( porównuję z mt innych producentów, bo od Pani_olo akurat mt nie uzywałam). Podobnie jest z pasami naramiennymi. Klamra w pasie biodrowym przyspiesza zakładanie nosidła. Jesli nosi jedna osoba, nie trzeba regulowac za kazdym razem.
    U mnie przy ciezszym dziecku hybryda od Oli okazala sie wybawieniem.

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    tak naprawdę to większego znaczenia nie ma bo różnica tylko w zapięciu
    mnie osobiście wszelakie klamry denerwują i nie ważne od kogo nosidło; zdecydowanie wolę mietki

  7. #7
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    No ale jednak doradcy noszenia mówią, że ergo lepiej odejmuje ciężar przez przeniesienie go na pas biodrowy

  8. #8
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    ja jednak zdecydowanie mniej odczuwam ciężar w ergo niż w mietku.

  9. #9
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,351

    Domyślnie

    Jak synek miał ok. 11-12kg to w ergo nosiło mi się dużo lepiej niż w MT (takim z dobrze wypełnionymi pasami).
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ale wiecie są mietki i mietki, jest ergo i ergo

    żeby mieć fantastyczne nosidło po prostu musi być ono stworzone typowo pod nas i nasze potrzeby, imo każdy szczegół jest ważny by komfort noszenia był jak największy

  11. #11
    Chustofanka Awatar aravls
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Gdańsk Chełm
    Posty
    339

    Domyślnie

    Odświeżam temat i liczę na Waszą poradę.
    Młody swoje waży i - noszony na plecach - chce już mieć ręce na zewnątrz. Tula zapewnia mu świetną żabkę, ale panel jest jeszcze bardzo wysoki i po wyjęciu rąk, Tadek wisi na dołach pachowych.
    Pomyślałam o uszyciu mt na czas, aż dorośnie do panela w Tuli. Wczoraj miałam okazję nosić go mt woolloomoolloo zakładanym pod okiem doradcy, więc mogę mieć nadzieję, że związane było poprawnie.
    Niestety, komfort noszenia nieporównywalnie mniejszy w mt.
    Czy mam szansę znaleźć kogoś, kto uszyje mi mietka ze świetnie wypełnionymi pasami naramiennymi?
    Dobrze kojarzę, że Pani Olo z tego słynie?
    Czy w pasach naramiennych mt sprawdziłaby się taka pianka, jak w ergo?
    Czy po prostu muszę przeczekać, aż Młody podrośnie?
    Pomyślałam o hybrydzie, ale szyjąc mt pewnie zdecydowałabym się na coś dwurozmiarowego, a taka opcja odpada w hybrydach.

    wysłane z telefonu

  12. #12

    Domyślnie

    Pani Olo szyje hybrydy regulowane. Czyli panel rośnie razem z dzieckiem zarówno wszerz, jak i wzdłuż. My taką mamy i póki co jesteśmy zadowoleni. Chociaż przyznam, że nie płakałabym, gdyby Mały był trochę lżejszy i nie trzeba by było kombinować Jak zgłębiałam temat, to wiązane MT dla ciężkich dzieci może okazać się za słabe, chodzi głównie o pas biodrowy, który na klamrę lepiej trzyma ciężar.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Zdecydowanie nasza Olka (pani_olo), z mojego doświadczenia wynika że mietki z rapalek są niezastąpione, 25kg i nadal komfort noszenia super

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    ja po zgłębieniu tematu, opinie plus metoda prób i błędów polecam z całego serca hybryde od Oli. Dla cięższego dziecia lepsza niz mt bo ciężar pas biodrowy przejmuje, a wiem co mówię bo córa już 12kg przekroczyla a i Syn kg 19 był noszony. Przy czym Ola slicznosci szyję
    Swoją drogą bardzo dziękuję Wam kobietki, które mnie na panią_olo nakierowały choć biorąc pod uwagę,że w nałóg wpadłam i kolejne nosidlo od Niej mi się marzy, to nie wiem czy przeklinać Was nie powinnam

  15. #15
    Chustofanka Awatar aravls
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Gdańsk Chełm
    Posty
    339

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne, liczę kasę, mierzę dziecia i piszę do Oli zatem

    wysłane z telefonu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •