Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: niedrogie nosidła ergonomiczne co wybrać

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    2

    Domyślnie niedrogie nosidła ergonomiczne co wybrać

    Proszę o pomoc znalazłam 3 nosidła ergonomiczne w przedziale 200-300 zł Beco, Ergobaby i Womar Eco lub Eco1. Przeczytałam opinie na forum ale raczej nie wiele jest o nosidłach beco i ergobaby. Do Womaru przymierzałyśmy się w sklepie i było nam wygodnie jednak martwi mnie powtarzająca się o opinia o zbyt długich pasach naramiennych nie wiem czy w nowszych wersjach zostało to poprawione, pozostałych nie mam możliwości przymierzyć. Nosidło ma nam służyć głównie w domu i na krótkie spacery do sklepu. Dziewczyna 65 cm 6,5 kilo 6 miesięcy. Które nosidło wybrać ?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Womaru (mam na myśli równiez te naprawdę ergonomiczne) bym nie kupowała, nie jest takie wygodne. I będzie ci cięko potem sprzedać, zwlaszcza za przyjemna cenę. Beco nie znam, nie wypowiadam sie. Ergobaby moge ci polecić, jest skrojone identycznie jak tula/tuli, rózni sie tylko paroma drobiazgami glównie estetycznymi, nosi wygodnie aczkolwiek na plecach wolę manduce (ale to moje osobiste predyzpozycje). Pytaj zanim kupisz bo szkoda wydać kase na byle co, zwlaszcza na allegro. Możesz równiez kupić używane na chustostraganie. W miarę tanie jest też nubigo. No i oczywiście mietki
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja miałam beco i bardzo zachwycona nie byłam, jakiś taki inny sposób zakładania niż normalnie w nosidłach plus maławy panel który wystarczył tak do ok roku, później okazał się być za niski i za wąski... Z tych trzech to bym ergo wzięła.

  4. #4
    Chustofanka Awatar Zazu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    363

    Domyślnie

    Ja z calego serca polecam manduce.
    Mozna trafic okazje i za uzywana dac 250/300 zl.
    Za kazdym razem jak znajomi widza i testuja moja manduce to po kilku dniach prosza mnie zebym im jaks w miare tania znalazla i tak juz trzy manduci upolowalam dla znajomych


    I kwiecień 2014

  5. #5
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Ergobaby na forum zwane dawniej było poprostu ergo, może dlatego nie możesz znaleść opinii, ale trochę ich było.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,803

    Domyślnie

    Ja bym kupiła lepsze, manduce lub tule tylko używane! Poszukaj, na pewno znajdziesz do 300 zł

  7. #7
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tintirinka Zobacz posta
    Ja bym kupiła lepsze, manduce lub tule tylko używane! Poszukaj, na pewno znajdziesz do 300 zł
    Manduki nie mialam, ale uzywana Tule lub Bobe polecam!
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  8. #8
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    Akurat wisi Tula za 300 zł na bazarku, aż dziw że nikt jej jeszcze nie wziął.
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ba-wymienione-)
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #9
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    szybko poleciałabym do tkmaxxa i sprawdziła czy mają jeszcze ergobaby (ostatnio mieli - w zależności od tego gdzie po 170-200 zł) i przymierzyła. Dla nas ergo wydało się za małe, ale to dlatego, że synek był duży a mi zależało na początek na schowanych rączkach - Twoja dziewczynka drobna, powinno być ok, dziewczyny długo potrafiły w ergo dzieci nosić. Jest wygodne - miękkie pasy, odpinane (czego brakowałoby mi w tuli), kieszonka na dodatkowe drobiazgi, tylko nie kazdemu musi odpowiadać bardziej sportowy styl.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #10
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    ja miałam ergobaby i było super, porównywalne do tula a nawet może wygodniejsze podczas noszenia 2 latka.
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    szybko poleciałabym do tkmaxxa i sprawdziła czy mają jeszcze ergobaby (ostatnio mieli - w zależności od tego gdzie po 170-200 zł) i przymierzyła. Dla nas ergo wydało się za małe, ale to dlatego, że synek był duży a mi zależało na początek na schowanych rączkach - Twoja dziewczynka drobna, powinno być ok, dziewczyny długo potrafiły w ergo dzieci nosić. Jest wygodne - miękkie pasy, odpinane (czego brakowałoby mi w tuli), kieszonka na dodatkowe drobiazgi, tylko nie kazdemu musi odpowiadać bardziej sportowy styl.

    o, a ja dziś nawet byłam w tkmaxxie - ergobaby nie widziałam, widziałam moby - znacie to? fajne?
    na pierwszy rzut oka wydawało się ok, tyle że np. pasy miało bez wypełnienia
    manduca fajna, owszem (do dziś nie mogę odżałowac, że najpierw sprzedałam manducę, a potem zaszłam w ciążę), ale ja tez szukam czegoś ekonomicznego po bandzie

  12. #12
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    jak pasy niewypelniane to odpada

    Beco nie polecam, bardzo wąski panek i udziwnienia wewnątrz.

    Z tych trzech egobaby bym wybrala albo używaną manduce czy Tula, ale kazde nosidło lepiej przymierzyc do siebie i dziecka, bo różnimy się budową ciała i nie każdemu pasuje to samo.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  13. #13
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    womaru w ogole nie kupuj, mam takie nosidelko i uzylam moze z 2-3 razy, bylo nie wygodne, jakos balam sie w nim dziecko nosic. lepiej bym szukala tuli uzywanej w przystepnej cenie, mialam mozliwosc pozyczenia super nosidlo.

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki za wszystkie rady do tuli się przymierzyłyśmy ale niestety jest o wiele za duża pasy na maksymalnym skróceniu są o wiele za duże czy ktoś kto ma ergo mógłby mi podać wymiary panela

  15. #15
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vesper Zobacz posta
    dzięki za wszystkie rady do tuli się przymierzyłyśmy ale niestety jest o wiele za duża pasy na maksymalnym skróceniu są o wiele za duże czy ktoś kto ma ergo mógłby mi podać wymiary panela
    tu są http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post1294993
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

  16. #16
    Chustofanka Awatar kathriin
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    WARSZAWA
    Posty
    403

    Domyślnie

    potwierdzam, że w TKmaxx są ergo aż mi szczena opadła jak zboczyłam cenę 199pln!
    nawet się nie zastanawiałam, tylko kupiłam, mimo, że dzieć jeszcze w brzuchu siedzi, więc sobie poleży w szafie troszkę
    www.kasiadobosz.com fotografia glamour & artnude

  17. #17
    Chustofanka Awatar antila
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    310

    Domyślnie

    Ja TK nabyłam Moby GO, bo ErgoBaby juz nie mieli. Muszę przyznać, że jestem zachwyconaTkanina wydaje się wytrzymała, całkiem miła w dotyku
    Nosidło świetnie się dopasowuje do dziecka, ciężaru mojej młodszej w ogóle nie czuję ba nawet pięciolatkę niosłam w celach testowych i było ok.
    Pasy niewypełniane, ale szerokie krzyżowane na plecach nic mi się nie wbija, klamry mocne.
    Z przodu kieszonka z kapturkiem, który jest odpinany. Jedyny minus, ze niby tylko z przodu można nosić, ale ja wrzuciłam małą na plecy dało się( dodam że ja z tych niebiuściastych jestem, więc spokojnie mogłam sobie pasy z przodu krzyżować , nie miały mi czego ugniatać

  18. #18
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Aktualnie szukam jakiegoś nosidła ale zupełnie nie wiem co wybrać.
    Czy ergobaby bedzie ok? używki w miarę tanio stoją.
    a co z takim czymś ? http://www.lulajbaby.com/mei-tai-blossom-p-803.html

  19. #19
    Chustonówka Awatar gatita
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    20

    Domyślnie

    A ma ktoś jakieś doświadczenia z Amazonas Smart Carrier? Wyglda toto fajnie, cena super (tak koło 250 zł za nówkę na allegro)... ale opinii nie mogę tu znaleźć (może nie umiem? )

  20. #20
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Aktualnie szukam jakiegoś nosidła ale zupełnie nie wiem co wybrać.
    Czy ergobaby bedzie ok? używki w miarę tanio stoją.
    a co z takim czymś ? http://www.lulajbaby.com/mei-tai-blossom-p-803.html
    nie brałabym, ciężko bedzie potem sprzedać. A ergobaby się sprzedają. Ergobaby mają krój tuli, różnią się kilkoma drobiazgami estetycznymi.. I potem można bez problemu sprzedać, a takie nosidło nie wiadomo jakie nie będzie się potem sprzedawało
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •