Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Wątek: Czy ktoś nosi starszaka (2+) w nazwyklejszej pasiastej bawełnie?

  1. #21
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Ja nosilam Kalinke jak miala 2-3 lata w lanie paskowej i to byla szmata nie do zdarcia. Chwilowo u znajomej, ale moze ona tak nie nosi, skoro dziecie ma zlobkowe? Przypomnialyscie mi i bym chciala odzyskac
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  2. #22
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Czasami jeszcze noszę moją 3 latkę (ok 15 kg) w opuncji meksykańskiej. Czuje się ciężar, bo 15 kg na plecach jak dla mnie to sporo.





    Bubu 7.9.2010

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja nie wiem, czy powinnam tu pisać, czy założyć nowy temat, ale... o co chodzi z tą nośnością? Czy naprawdę jest tak, że rodzaj materiału wpływa na to, jak się czuje ciężar? Czy jak mam bawełniane pasiaki Nati i Didymos, 8,5-kilogramowe dziecko i zerową krzepę, to powinnam się zacząć rozglądać za czymś z domieszkami?

  4. #24
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Grubsze bawełny jak najbardziej dają radę, bo najważniejsze jest dobre dociągnięcie materiału, a nie domieszka. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że jeśli starszak ma wybór pomiędzy chustą a nosidłem, wybiera nosidło.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  5. #25
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Jak to wszystko czytam, to mam mętlik w głowie. Bawełna, wełna, len, konopie, jedwab, starsza, nowsza... Ale pewnie niepotrzebnie szukam jakiejś reguły, bo domyślam się, że to indywidualna sprawa. To inaczej: na podstawie swoich doświadczeń - co byście radziły, gdyby ktoś chciał teraz kupić niedrogą chustę dla ciężkiego dziecka?

  6. #26
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    przy dziecku 8,5 kg jeszcze nie powinno być dużej różnicy jak masz bawełniane paski didka i nati, ale jak stwierdzisz, że wrzyna Ci się w ramiona tudzież wiązanie się luzuje to może być coś na rzeczy (bo może coś warto poprawiać przy wiązaniu - np szerzej rozłożyć chustę na ramionach).

    Starsze dzieci nosiłam w bawełnianych paskach - w lanie solarze i tęczowym aprosasie, ale w końcu poszły w świat. Ciekawią mnie bawełniane paski didka, bo nie miałam okazji, a ponoć bawełniana katja nosi równie dobrze jak wełniana (która u nas b.dobrze się sprawdziła przy cięższym dziecku).

    edit - samasiu - jakiś czas temu na bazarku bywały tanie lany - chyba niezła opcja na tańszą nośną chustę. Albo bebelulu (sama nie próbowałam, ale ponoć nośne).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #27
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    przy dziecku 8,5 kg jeszcze nie powinno być dużej różnicy jak masz bawełniane paski didka i nati, ale jak stwierdzisz, że wrzyna Ci się w ramiona tudzież wiązanie się luzuje to może być coś na rzeczy (bo może coś warto poprawiać przy wiązaniu - np szerzej rozłożyć chustę na ramionach).

    Starsze dzieci nosiłam w bawełnianych paskach - w lanie solarze i tęczowym aprosasie, ale w końcu poszły w świat. Ciekawią mnie bawełniane paski didka, bo nie miałam okazji, a ponoć bawełniana katja nosi równie dobrze jak wełniana (która u nas b.dobrze się sprawdziła przy cięższym dziecku).

    edit - samasiu - jakiś czas temu na bazarku bywały tanie lany - chyba niezła opcja na tańszą nośną chustę. Albo bebelulu (sama nie próbowałam, ale ponoć nośne).
    rapalu są tak samo nośne jak lany, ale tańsze. Mam obie chusty.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #28
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrapsodia Zobacz posta
    Grubsze bawełny jak najbardziej dają radę, bo najważniejsze jest dobre dociągnięcie materiału, a nie domieszka. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że jeśli starszak ma wybór pomiędzy chustą a nosidłem, wybiera nosidło.
    to moj jest wyjatkiem, ja mu wypasiona tule kupilam a on nie chce - szmata ma byc i koniec. dzis nioslam w nairobi hoppa - i nosilo sie cudnie. pewnie, ze niedlugo - do szkoly i do domu, jakies pol godziny w sumie, ale spokojnie ponioslabym kolejne dwie, trzy.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #29
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Ale kupiłaś dopiero teraz? kiedy Wojtek ma 3 lata? a wcześniej tylko w chustach był noszony?
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  10. #30
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Ja nosiłam Lidkę jak miała 3 lata w Girasolu i LL - tych najzwyklejszych I bardzo sobie chwaliłam


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #31
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Noszę Niunię (obecnie ok 14 kilo, zatem wiek co prawda nie 2+, ale waga całkiem spora) w czym tylko mogę- czysta bawełenka, bawełenka z domieszkami (ramia+jedwab; bambus; len+jedwab, len, konopie), mam rózne marki- LennyLamb, Nati, Girasol, Oszki, Didki, Lanę Szwajcarską....
    Nie widzę wielkiej róznicy między chustami. W jednej jednego dnia nosi mi sie gorzej, a nastepnego dnia- lepiej, wg mnie- to kwestia wiązania (dociagania!), a nie chusty, bo 13 kilo nosiłam bez problemu (nie tylko do zdjęcia ) w no-cottonie, a podobno "tylko dla maluszków".
    Raz stwierdzam "tylko grube chusty sa cool!" a nastepnego dnia- cieniutkie sa fajne, bo bardziej kompaktowe, jak 3/4 spaceru nosze chustę w torbie.
    Nie trafiłam jeszcze na nie-nośną chustę. Może wszystko przede mną?

  12. #32
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ja noszę dziewczynki w Tom-u i Rapalce i Nelly też nosiłam jak miala ponad 3y tylko i wyłącznie w bawełnach
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •