Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Pieluchy "z górnej półki" - co polecacie

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    1

    Thumbs up Pieluchy "z górnej półki" - co polecacie

    Cześć.

    Zwracam się do Was - doświadczonych w pieluchowaniu mam z prośbą o udzielenie informacji, z których pieluszek jesteście najbardziej zadowolone. Dużo czytałam na temat Milovii, natomiast słyszałam, że przy otulaczu ten wkład się wywija.

    Wybaczcie, mi laikowi (mój pierwszy bobas przyjdzie na świat za miesiąc), że zadaje takie banalne pytanie, ale już sama nie wiem jakie pieluszki wybrać.

    Zapoznałam się z róznymi kalkulatorami kosztów i teraz już wiem, że wilorazowe się opłacają, dlatego mam zamiar kupić dobrej jakości pieluszki, bo i tak koszt się zwróci.

    Liczę na pomoc i szczere opinie z waszej strony.
    Pozdrawia zielona przyszła mama

  2. #2
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    dla maluszka u mojej córeczki idealnie sprawdziły się pieluszki tots bots AiO teeny fit z bambusem od pupci.
    Małe, zgrabne, mięciutkie, dobrze sie dopasowywały i nie przeciekały. U nas były idealne na wyjścia, ale sprawdzały sie też na noc.
    Ich wadą jest to, że starczają na krótko, bo dziecko dosyć szybko z nich wyrasta.

    bardzo zadowolona byłam tez z tots bots AiO easy fit, czyli wersji one size dla ciut większego dziecka, bambootów
    lubiłam też itti bitti ale te pieluszki niestety czasem zawodziły. One są fajne gdy dziecko do nich idealnie dorasta, czasem regulacja nie pozwala pieluszki idealnie dopasować do dziecka
    Pola 2011

  3. #3
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Otulaczy miałam sporo, a jednak z Milovii jestem najbardziej zadowolona, teraz te nowe mają dodatkowe gumki w zakładkach trzymających wkład, więc nic się nie zawija
    Z kieszonek wygrywają bumgeniusy, chociaż Milovię też bardzo lubię. Niedawno do naszego stosiku dołączyła również Nappime, z której także jestem zadowolona. Ale ile mam tyle powie Ci coś innego, ponieważ dzieci są różne i pieluszki różnie będą się na nich układać

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Z kieszonek nic nie przebije naszych NappiMe i Bumgenius, w tej dokładnie kolejności.
    Wkładki wszelkiego typu najlepsze są, jak dla mnie, Bumgenius, najbardziej chłonne (do kieszonki i otulacza mikrofibrowe z doszytym polarem).
    Z otulaczy jak dla mnie najlepsze są Milovia/Małe Me (kieszonki są dużo gorsze tej marki od otulaczy tj. polar się kulkował brzydko i były zdecydowanie mniejsze).
    Kieszonki Charlie Banana są fajne ale dla mniejszych dzieci - tak do roku. Bardzo je lubiłam i dużo ich miałam, od roku tylko NappiMe i Bumgenius.

    Testowałam na swojej córce przez ponad 2 lata produkty: Charlie Banana, Grovia, Tots Bots, BambinoMio, chinki (Happy Flute i Pupus) a także wszystkie produkty marek: Bumgenius (kieszonki, flipy, AIO), Milovia (zarówno kieszonki jak i otulacze) i NappiMe (kieszonki i otulacze). Przewinęło mi się też kilka kieszonek handmade z forum ale miałam już swoje preferencje jeśli chodzi o krój i materiały.

    Pewnie były też i inne produkty ale nie pamiętam bo dominujące nasz marki to NappiMe, Bumgenius i Milovia.

    Zdecydowanie wolałam kieszonki i jeśli otulacze to tylko Milovia (Flipów miałam ogromną ilość ale używałam je tylko w ostateczności).
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Otulacze Milovia, najlepiej się układają, wykonanie i jakość materiałów super, kieszonki też spoko ale wolę od nich otulacze Mam też kokosi, babyette, nappime i też są ok. Warto jedynie wiedzieć że onesizy to mało kiedy od noworodka są dobre

  6. #6

    Domyślnie

    My narazie krótko, bo niecałe cztery miesiące się pieluchujemy. Z otulaczy flip jestem bardzo zadowolona- trzymają na mur beton. Ulubione kieszonki to Babyetta i Nappime. Mamy kilka chinek, ale różnica jest widoczna na korzyść tych pierwszych. Tak jak Ty nie wiedziałam od czego zacząć, więc popróbowałam z różnymi krojami i firmami. Teraz już wiem, co nam najbardziej pasuje i na to poluję na bazarku i na allegro

  7. #7
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Pieluchowałam wielorazowo dwójkę dzieci - chłopca i dziewczynkę, jedno szczupłe, drugie mocno pulchne i sprawdzały sie u nas różne pieluchy - także ciężko doradzać w ciemno, bo co pasuje przy jednym dziecku nie będzie dobre przy innym. Chociaż nie, jedną z marek, która sprawdziła mi się przy obojgu jest Babyetta, w zasadzie używałam od początku do końca pieluchowania.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Magdo, prawdopodobnie będziesz musiała i tak przejść własny poligon, bo to jak pielucha się sprawdza zależy do wielu czynników, m.in. budowy dziecka. jestem mamą szczuplaka i podobnie jak większość dziewczyn przetestowałam mnóstwo pieluch.

    idealnym połączeniem dla mnie była formowanka (dowolna) z wełnianymi gaciami (np. Storchenkinder). otulaczy pulowych nie polubiłam.
    z kieszonek: po pewnym czasie doszłam do wniosku że sprawdzały mi się w zasadzie dowolne pieluchy, byle by były na maksa napchane mikrofibrą połączoną z konopiami. wyjątkowo jednak lubiłam Apple Cheeki (za falbanki przy nóżkach, dzięki którym wilgoć nie przechodziła tak szybko na zewnątrz. superpojemne Bumgeniusy też były niezłe, podobnie jak Blueberry. z polskich żadna się nie zapisała w mej pamięci niczym szczególnym, ale kompletowałam pieluchową szufladę zanim pojawiły się producentki, które teraz są hot.

  9. #9
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A u nas z otulaczy pul wygrał Flip nie zawiódł chyba nigdy ; kieszonki Kokosi, apple cheeks właśnie za falbanki, bumgenius; formowanki Kokosi bambusowe i Pupeko bambusowy puch; a z AIO tots bots easy fit.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #10
    Chustonoszka Awatar pama
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    128

    Domyślnie

    otulacz flip najlepszy, sprawdza się w 100%, zero przecieków.

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    oj tyle dobrego słyszałam już o flipie, że właśnie poluję na niego tylko śmiesznie wyglądają na noworodkach (widziałam zdjęcia w necie)... chyba nie nadają się na kilkudniowego maluszka?

  12. #12
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    raczej będzie za duży, warto zainwestować w rozmiarowe jednak

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #13
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    wg mnie one size są dobre od ok 6 kg, na mniejsze dzieci rozmiar s albo nawet xs

  14. #14
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja zaczęłam pieluchować miesięczne dziecko (ok. 4 kg) i prawdę mówiąc we wszystkim wyglądała komicznie. Na zupełny początek to chyba tylko tetra/prefoldy i otulacz, najlepiej mały rozmiarowy. Ja miałam little lamb i byłam zadowolona.
    Obecnie hitem u mnie są kieszonki fuzzy bunz i ich super chłonne wkłady. Mieszczą na prawdę dużo a przy tym schną najszybciej ze wszystkich wkładów jakie mam.

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    ooo... little lamb mam i właśnie się zastanawiałam czy będą dobre na noworodka. Na mojego maluszka czekają jeszcze małe rozmiarowe Bambino Mio więc mam nadzieję, że damy radę z wielo od samego początku.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ignis
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,771

    Domyślnie

    Kieszonki Milovia - plus za wejście na wkład z przodu, bo jak maluch leży na plecach i gdzieś tam ten wkład wyjdzie, to wszystko mokre. Jak jest wejście z przodu, to nie ma takiego ucisku i i tak nic nie wycieknie. Poza tym przy tym wejściu Milovii jest taka zakładka i wkład nie ma szans się wysunąć. Kolejny plus za ładne przeszycia przy nóżkach, dzięki czemu polarek nie wystaje i też wszystko siedzi na miejscu.

    Otulacze - Babyetta - ma gumki przy nóżkach i z tetrą naprawdę nic a nic nie wycieka. Trzyma lepiej niż kieszonka z dwoma wkładami.
    Wiktor marzec 2013 || Adaś lipiec 2015 || i jeszcze ktoś...

  17. #17
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    U nas Flipy w użytku dopiero od kilku(nastu) dni, czekały na magiczną granicę 5 kg.

    Dla maluszka najlepiej nam się sprawdzały otulacze Kokosi (NB było dobre do 4 kg, teraz XS/S) i Little Penguin.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  18. #18
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    my powoli kończymy przygodę z wielo wypróbowaliśmy chyba wszystkiego
    nasze wielkie miłości:
    - formowanki Lollipop (i bambusowe i pluszowe)
    - formowanki Pop'n'Gro
    - ogólnie Bumgenius (kieszonki, otulacze - Flip)
    - otulacz Blueberry
    - wełniaki Storchenkinder
    - i cały TotsBots (formowanki, otulacze do nich, AIO Flexitot)

  19. #19
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Powtórzę za większością poprzedniczek: kieszonki BumGenius i Blueberry są rewelacyjne. Również ich AIO są godne polecenia, ale racze te Elemental, bo Freetime mają mniej warstwy chłonnej w środku i zdarzają się przecieki (rzadko, ale się zdarzają). Poza tym Flipy z wkładami mikrofibra plus polar, ale u nas przy ok. 9 m-cu zaczęliśmy bardzo doceniać kieszonki - otulacz z wkładką ciężko jest wsadzić na siedząco - stojąco - wierzgające dziecko

    A dla noworodka Thirsties!

  20. #20
    Chustofanka Awatar Grejpfrutella
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    166

    Domyślnie

    Ja pieluchuje wielo od niedawna, zaczelam, kiedy moj Stasiu mial 3 tyg. i u nas najlepiej sprawdzaja sie otulacze z Milovii. Mam pieluszki roznych firm, ale to Milovie zakladam najchetniej, jest przezgrabna, wzorki przepiekne i niewazne, czy wloze do niej ich oryginalne wklady do otulaczy, czy tetre, czy prefoldy, zawsze super wyglada i swietnie trzyma. Osobiscie najchetniej uzywam opcji prefold + otulacz, bo przy wkladkach Milovii przy wiekszej kupie, brudzi sie niestety otulacz i jak zle trafie, to jest na raz a prefoldy pozwalaja spokojnie na 3-4 przewiniecia. Z innych rozmiarowych super sprawdzily mi sie tez SIO Itti Bitti, tez bardzo zgrabnie leza i sa bardzo chlonne. OS moze byc ciezko dopasowac, dopiero teraz do nich dorastamy, fantastyczna jest BabYetta, ale wiadomo, nie jest jeszcze tak zgrabna. Z AIO podobaja mi sie Tots Bots EasyFit, ladnie leza przy nozkach, ale niestety tez pupa duza. Mozesz faktycznie kupic rozne pieluszki na bazarku i sprawdzic, co ci pasuje, ja tak zrobilam i juz wiem, ze na pewno dokupie Milovii, IB i BabYetty Poki co wszystkie onesizowe kieszonki nam przeciekaja, ale mysle, ze to kwestia czasu


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •