Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Ratunku! śmierdzą stechlizną

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,793

    Domyślnie Ratunku! śmierdzą stechlizną

    Wszystkie pieluszki smierdzą stęchlizna - głownie to co grube - wkladki, formowanki, AIO. Kieszonki troche mniej.
    Wszystko co bez PULa pralam ostatnio w 90 stopniach, prałam w sodzie... Do plukania daję olejek herbaciany. Dwa prania temu byl problem ze schnieciem - duża wilgotność, schły więc dwa dni. I pomimo kolejnych prań wszystko śmierdzi. Po dzisiejszym praniu powiesiłam koło kominka (rozgrzanego), niby schną, ale dalej smierdzą
    Co z nimi jeszcze moge zrobić?
    Normalnie bym je tak do kosza wszystkie, ale dzis jak ubrałam Mlodemu pampka, to jego wątpliwy zapach mnie powalił...
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    W czasach studenckich zdarzało mi się zapomnieć o wyjęciu po basenie stroju kąpielowego i ręcznika z plecaka :> Zapach był nieziemski. Ale z tego, co pamiętam, po iluś tam praniach udawało mi się przywrócić je do życia. Więc ja bym się na pewno nie poddała

  3. #3
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Aneeczka nic wiele więcej się nie da zrobić jeśli soda, proszek, wysokie temperatury nie dają rady. No ale jak samasia pisze, przepierz jeszcze parę razy i powinien byc spokoj

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Jak masz możliwość to jeszcze polecam ponowne wypranie i wysuszenie w suszarce bębnowej.


  5. #5
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    A dezynfekujacy proszek lub plyn? Mozna tez w nim zamoczyc na kilka godzin i pozniej wyprac (z dodatkowym plukaniem).

    U nas zawsze sie sprawdza.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Ponoć trzeba najpierw porządnie wysuszyć zatęchłe pranie i jeszcze raz wyprać, nie wkładać wilgotnego ponownie do pralki.Powtarzać do bólu i wieszać chociaż na chwilę na świeżym powietrzu. W końcu zapach zniknie. Najlepiej by było, aby czas schnięcia skrócić, może masz tzw. farelkę?

  7. #7
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    Tonks a w czym dokladnie? Bo ja mam ten sam problem tylko ze z calym praniem powtarzajacy sie wiosna i jesienia - kiedy kaloryfery jescze nie wlaczone a wilgoc w powietrzu taka ze nic nie schnie wszystko schnie po tydzien czasu albo i dluzej...

  8. #8
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    U nas pomoglo pranie, pranie i pranie, pranie, z dodatkowym plukaniem ipraniem wstepnym.. niestety aio przy takiej temperaturze tez mi za dobrze nie schlo...

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    mysle, ze jeszcze jedno porządne pranie i suszenie w suszarce bębnowej dałoby rade

  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asienkie Zobacz posta
    Tonks a w czym dokladnie? Bo ja mam ten sam problem tylko ze z calym praniem powtarzajacy sie wiosna i jesienia - kiedy kaloryfery jescze nie wlaczone a wilgoc w powietrzu taka ze nic nie schnie wszystko schnie po tydzien czasu albo i dluzej...
    U nas jest Persil i Sagrotan:

    http://allegro.pl/sagrotan-plyn-pran...499174284.html
    http://allegro.pl/sagrotan-proszek-d...539009504.html
    http://allegro.pl/niemiecki-persil-h...517881120.html

    Radza sobie z najbardziej stechlymi scierami.

    Poza tym - raz na ok. 2 tygodnie warto wstawic pusta pralke na 90 stopni, bo zycie wewnetrzne pralki moze tez byc przyczyna

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Poza tym - raz na ok. 2 tygodnie warto wstawic pusta pralke na 90 stopni, bo zycie wewnetrzne pralki moze tez byc przyczyna
    Wlasnie to na noc zrobilam, znalazlam jeszcze, ze ew z octem wnętrze pralki wymyc i pusta pralke "wyprać".
    Na razie leci pranie "dorosle", ale jak sie skonczy, to ida pieluchy - mam nadzieję, że uda mi sie je jeszcze potem do wyschniecia na dwór wyrzucic.
    Dam znac, co z nimi będzie.
    Juz sie zastanawialam, czy ich jednak w plynie do plukania nie wyprać i potem jeszcze raz wyprać juz bez.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Ja bym wlaczyla pusta pralke na 90 stopni ze szklanka domestosa. Potem wyprala pieluchy w 60 stopniach w podwojnej ilosci proszku plus jakis dodatek antybakteryjny. Potem kilka razy wyplukala, zeby sie porzadnie pozbyc resztek proszku. Potem wysuszyla jak najszybciej sie da.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Melduje z frontu "Dorosle" pranie nie smierdzi, wiec to chyba bardziej wina niedosuszonych wkladów niz pralki. Ide walczyc z pieluchami...
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  14. #14
    Chustonoszka Awatar mamipa
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    mała Szwajcaria
    Posty
    100

    Domyślnie

    Właśnie wyszło słońce, susz na polu jak masz możliwość. Wiatr przewieje, promienie musną a po stęchłym zapachu ślad zniknie ide robić dokladnie to samo... suszyć, suszyć....
    Mama 3-letniej Mili i 2-letniego Patika .. codzienny szał pał

    www.millupa.com
    https://www.facebook.com/millupa


  15. #15
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny za rady i wsparcie. Po wyczyszczeniu pralki, dwóch praniach, w tym jednym w większej ilości proszku i NF, po suszeniu na dworze (udało mi się jeszcze przed dziesiejszym deszczem) wygrałam ze smrodkiem. Nawet AIO są świeżutkie
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Moje pieluszki śmierdziały stęchlizną ale takie śmierdzące już kupiłam na bazarku. Udało mi się je uratować i zlikwidować ten smród (poczytaj ostatnie posty w wątku o strippingu - opisałam tam jak udało mi się to zrobić). Ale mam rozumieć, że po jakimś czasie, pomimo prawidłowej pielęgnacji pieluch znowu zaczną śmierdzieć stęchlizną? Skąd się to bierze?

  17. #17
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Warto jeszcze wygotować z kwaskiem cytrynowym, usuwa złogi po moczu z pieluch. Robię tak wtedy kiedy pielucha śmierdzi bezpośrednio po zasikaniu (czyli nie jest to mocz, bo tego normalnie tak nie czuć u takiego maluszka, tylko co to osiadło- przylgnęło do pieluch i nie tak łatwo to usunąć, zwłaszcza jeśli nie pierze się pieluch codziennie tylko czekają w wiaderku np dwa dni).
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Własnie czekam na kwasek
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  19. #19
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    kwasek powinien dac rade byl taki temat, chyba "dopadl nas smrodek", czy jakos tak
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •