Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Prośba o pomoc :)

  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc :)

    Dziewczyny,

    jestem calkowicie nowa w temacie, wlasciwie siedze, czytam internet od wczoraj i chcialabym sie poradzic, poniewaz dosyc szybko musze podjac decyzje. Z gory przepraszam bo to bedzie dluuuugi post

    Jestem mama 19miesiecznej Melci. Od samego poczatku Pampersowa bez zadnych problemow. Jednak od 3 miesiecy, kiedy rozpoczely sie te okropne upaly borykamy sie ze zmianami skornymi na posladkach (wyladowalismy nawet w szpitalu z ostrym zapaleniem sromu - jak przypuszczam w podrazniona skore dostaly i rozmnozyly sie bakterie leczone tylko ambulatoryjnie). Po szpitalu byla chwila spokoju i przy kolejnym uderzeniu upalow znowu czerwone plamki. Leki w masciach od dermatologa pomagaly tymczasowo, nie usuwaly wszystkich zaczerwien lub usuwaly stare ale powstawaly nowe. W najblizszych tygodniach bedziemy kontynuowac badania i takze sprawdzimy podstawowe alergeny gdyz IgE calkowite jest znacznie podwyzszone.

    Kilka osob zwrocilo mi ostatnio uwage na pampersy. Mama, ktora jest pracownikiem laboratorium po dyskusji z bakteriologiem stwierdzila, ze jak corcia raz cos zlapala to teraz w pieluszkach jednorazowych moze nie byc tak latwo wyjsc na prosta (chemia w pieluchach, wilgoc i wysoka temperatura). Uslyszalam wrecz, ze to moze pampersy sa winne wszystkiemu.

    Moglibysmy nocnikowac corcie jednak chyba jeszcze nie jest do konca gotowa. Na nocniczek siada w formie zabawy ale sika stojac obok Mowi, ze nie chce "sisi" po czym po sekundzie potyka sie na rozlanej kaluzy na podlodze Po 2 dniach "majtkowania", "majtkowania z tetra" odpuscilam. Nie dosc, ze musze schylac sie ze scierka to jeszcze dziecko w tych mokrych majtkach nie chce dac sie w spokoju przebrac. Problemem nie jest moje lenistwo a fakt, ze jestem w drugiej ciazy w ktorej nie moge dzwigac i schylac sie (generalnie przeciazac)..

    Amelka to dziecko zlobkowe. I tak jak w przypadku innych czynnosci zlobek jest zbawienny tak w przypadku pieluszek sa okreslone reguly. Tak wiec to co moglabym zrobic to do zlobka oddawac pieluszki jednorazowe ekologiczne, ktore sa lepsze dla pupci bo pozbawione wiekszosci problematycznych skladnikow - niestety sa okropnie drogie! Na cala dobe z takimi pieluchami (o ile je dobrze przyjmie) zbankrutujemy

    Po zlobku zastanawialam sie nad pieluchami wielorazowymi, zeby troszke ulzyc pupci i nie nadwyrezyc stanu w ktorym jestem obecnie.

    Chcialabym poznac Wasza opinie co dla pupci wrazliwej i z problemami wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem? Przyznam, ze im wiecej mysle tym mniej wiem

    1. Co proponowalybyscie na czas zlobkowy. Czy pieluchy jednorazowe eko to dobry pomysl? Macie jakies wyprobowane? Po penetracji internetu wydaje sie, ze Beaming baby sa ok ale 38 pieluch to koszt 70-80 zl

    2. Jakie pieluszki wielorazowe w domku na dzien/na noc? Wiem, ze to trzeba sprawdzic samemu, jak dziecko reaguje, co nam bardziej odpowiada ale jakis zestaw bardzo poczatkowy kilku pieluch musze wybrac juz - niestety co chwile zmieniam zdanie. Moze ktos z Was majac doswiadczenie moglby podzielic sie swoja opinia? Na poczatek chcialabym 2-3 zestawy, zeby sprawdzic czy zamiast polepszenia stan skory nie pogarsza sie, jak dziecko sie w nich czuje. Czy jakas firma nie dobijajaca cenowo jest wskazana. Na poczatku chcialam kupic na allegro Baby Land bo moglabym kupic troszke wiecej jednak wyczytalam, ze to chinki. Nie chce zaszkodzic pupci przez kiepski material i zastanawialam sie nad Kokosi... (?)

    3. Czy ktos ma wrazliwca i jakie proszki/dodatki do proszkow stosuje. Czy te bibulki na kupke sa w miare dobrze tolerowane przez takie dzieciaczki?



    Dodam, ze corcia ma 11,5 kg. Jest bardzo ruchliwa.

    Jeszcze raz przepraszam, za obszernosc postu ale dzisiaj rozkladam rece

  2. #2
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,674

    Domyślnie

    Sporo z poszukiwanych przez Ciebie informacji już tu było, ale w skrócie powiem, co wiem.

    O eko-jednorazówkach się nie wypowiem, bo nie znam, my sporadycznie używałyśmy Eko z Rossmana, jak jeszcze były (a już chyba są niedostępne).

    Warto, zebyś na początek kupiła różne rzeczy, po jednej-dwóch sztukach, żeby zobaczyć, jak córcia reaguje. Większość kieszonek jest z mikropolarkiem od środka, ale jeśli córa ma taką wrażliwą pupę, to może być, że sztuczny materiał jej nie podejdzie. Kup więc coś z polarem, coś z coolmaxem (te dają efekt suchej pupy), ale i coś z materiałami naturalnymi - bambus, flanela, zwykła tetra (w nich córka będzie miała mokro, ale może na naturalne lepiej zareaguje). Podobnie poeksperymentuj z warstwą wierzchnią - PUL, wełna...

    Jeśli panienka jest bardzo ruchliwa, ja bym się skłaniała ku kieszonkom - łatwiej zapina się jedną pieluszkę, niż kombinację formowanka+otulacz.

    Jeśli chcesz kupić coś z certyfikowanych materiałów, gorąco polecam Kokosi - są chyba najtańsze na rynku, a Sylwia zawsze jest otwarta na indywidualne zamówienia - jeśli czegoś nie ma w sklepie, wystarczy poprosić, to uszyje.

    No i zerknij na bazarek, używki mają przyjemniejsze ceny niż nówki.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  3. #3
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Polecam przejście do tematu o wielopieluchowaniu i poczytać Bo tak na prawdę tam jest ujęte wszysko to o co pytasz.
    1) o eko jednorazówkach się nie wypowiem, bo nie wiem, nie używaliśmy.
    2) Na Twoim miejscu kupiła bym: Formowankę z otulaczem, Kieszonkę, Muśliny i otulacz wełniany. I zobaczyła bym jak pupa młodego się zachowa.
    3) Ja używam orzechów do prania, a do pieluszek bardzo małą ilość loveli + nappy fresh i podwójne płukanie przed i po praniu.
    Bibułki toleruje,ale też rzadko używamy, bo się nocnikujemy i nie ma potrzeby by ciągle miał taką przy pupie.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Sama nie używałam, ale wiem, że jeśli chodzi o łatwość użytkowania przy naturalnych materiałach chwalony jest zestaw otulacz wełniany Ecodidi z wpinkami-kieszonkami na wkłady, chyba nawet ostatnio wisiały na bazarku...
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    1. o eko jednorazówkach się nie wypowiem, bo mieliśmy tylko te z Rossmanna, ale my na przemian jedno i wielo stosowaliśmy kiedyś
    2. polecam kokosi, Sylwia szyje cudne pieluszki, sama ma jednego wrażliwca na stanie także doradzi
    ja bym odradzała wszelkie sztuczne materiały, czyli nic z mikropolarkiem, polarkiem czy welurkiem syntetycznym
    jak otulacz to z wkładami bambusowymi lub tetrą bambusową lub muślinami, na noc wełniaczek
    przy ruchliwym dziecku najlepiej sprawdzą się kieszonki... może z bambusem, bawełną albo flanelą od pupy??
    19 m-cy i próby nocnikowania... mojej znajomej córeczka w wieku 18m-cy zaczęła być nocnikowana i było ok,
    myślę, że wcale nie potrzebujesz pieluszek z warstwą sucha pupa, jeśli myślisz o odpieluchowaniu to nawet łatwiej będzie jak poczuje mokro
    3. ja co prawda wrażliwca nie mam, więc prałam w dzieciowym proszku plus olejek herbaciany, bibułki u nas się nie sprawdzały ;/

    młody mi już spokojnie w majteczkach lata tylko na noc dostaje pieluchę ale przez upały i wielo zdarzają się krostki
    bo skóra ma kontakt z moczem, albo się zaparzy, teraz dochodzi przesilenie jesienne i wirusiki... u nas przy ząbkowaniu młodego wysypywało ;/
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    Sporo już tego było mniej więcej na ten temat tu na forum
    Odkąd pampersy weszły na rynek i się rozprzestrzeniły lekarze nefrolodzy dostrzegili wzrost ilości zapaleń układu moczowego o 100%. Jednorazówki ogolnie nie są produktem jałowym jak ludzie myślą, bo wiązło by to się z ograniczeniem chlonności. Upały sprzyjają odparzenio zwłaszcza w jednoracówkach, te kulki zwyle podwyższaja temepraturę w okolicach łonowych (u chłopców podwyższają temepraturę w mosznie co prowadzi do problemów z płodnością). W czasie upału te kulki sie jeszcze bardziej rozgrzewają, a siuśki zamieniają się z żelem w taki jakby kisiel i nie przepuszcza powietrza. Już nie pamiętam o ile procent ale kiedyś odparzenia w tetrze stanowiły kilka procent dziś kilkadziesiat (już nie pamiętam ile). Już nie mówię o tym że substancje chemiczne zawarte w jednorazówkah wysuszaja skórę przez co staje się wrażliwa i skłonna do odparzeń, stad poleca sie smaowanie kremem przed każdym założniem pieluszki.
    co do pytań
    1.nie wiem, w eko jednorazówkach jest mniej chemii. Bambo są tańsze, czasem Moltex też.
    Ja mam takie pytnie-jak dziecko reaguje na kontakt z mokrym? tzn. w tym przypadku z mokrą tetrą?
    2. Nie wiem jaki masz budżet i na czym ci zależy, bo jesli chodzi o wygodę to pieluszki typu kieszonka czy AIO są droższe. Uczulenia na mkropolarek czy welurek syntetyczny czy collmax (wszystkie 3 zapewniają uczucie suchości) raczej rzadko uczulają. Najlepiej wypróbować różne rozwiazania, najtaniej będzie kupić używane tu na bazarku. Sama się dowiesz co jest dla was najlepsze i najbardziej się sprawdza. Na noc kup najlepiej formowankę bambusową i otulacz, otulacz przyda sie również w dzień (otulacz wymienia się co 5-6 przewinięć), w nocy otulacz na formowankę, a w trakcie dnia możesz wsadzić np. tetrę. Ja bym babylandu nie kupowała na dzień,bo są w wersji mam sucho, niech dziecko poczuje mokro w tym wieku. To prawda, na allegro są pieluszki chińskie, nie demonizujmy ich. Zwracaj raczej uwagę na to co mają od środka, można kupić takie z bambusem od środka.
    3. a w czym pierzesz? Zwykle stosuje się pranie w polowie zalecanej dawki proszku (np. dzidziuś, lovela, jelp, biały jeleń) plus do tego nappy fresh. Nie wyobrażam sobie pieluchowania bez bibułek, ale pewnie to zależy jakie dziecko robi kupy, moj wali rzadkie więc są nieodzowne ale jak dziecko robi takie klocki w miarę twarde to mogą rzeczywiście byc niepotrzebne. Bibułki są bez problemów tolerowane.
    Jeśli planujesz jeszcze jedno dziecko to kup pieluszki w rozmiarze one size, przydadzą się następnemu, jeśli nie to niekoniecznie (ale lepiej się sprzedają one size)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7

    Domyślnie

    Wiewiorka, zmiany skorne w dniach kiedy biegala w samych zamoczonych majtkach/majtkach z tetra wygladaly bez zmian. Ale staralam sie przebierac na biezaco i to byly niespelna dwa dni mieszanego pieluchowania.
    Ubranka pierzemy w lovela. Zadnych zmian skornych po proszku. Ostatnio troche sie drapie po cialku ale tutaj kieruje sie ku uczuleniu (albo maz wrzuca ubrania i pierze w normalnym i sie nie przyznal ). Nappy fresh mozna kupic w Katowicach, nie musialabym nawet zamawiac. Kupki Melcia robi glownie do poludnia - czyli tak czy siak w okresie kiedy raczej nie ma jej w domku (procz weekendow).

    Po tym co wyczytalam powyzej zastanawiam sie nad kupnem:
    ecodidi otulacz welniany
    2 dopinane kieszonki ale nie wiem jaki material jest najbardziej "naturalny", przewiewny:

    - wpinana kieszonka z weluru bawełnianego
    - wpinana kieszonka welur-mikropolar
    - wpinana kieszonka welur bawełniany -bambus
    - wpinana kieszonka cała z weluru bambusowego

    Wklady bambusowe.
    To tak na poczatek zeby zobaczyc czy komplet w ogole pasuje na dziecko, na ile starcza, jak chlonie.

    Czy to dobre rozwiazanie?

    Jezeli chodzi o budzet to im taniej tym lepiej bo maz nie jest jeszcze przekonany do rozwiazania ale z drugiej strony chyba nie chce zaczynac od chinek i PULa/mikrofibry. Wolalabym cos co jest trzymajace wilgoc z naturalnych materialow.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    naturalne materiały to bawełna, flanela, bambus, konopie
    frota bawełniana, frota bambusowa, tetra bawęłniana, tetra bambusowa
    welur bawełniany, welur bambusowy

    najchłonniejsze są bambus i konopie, ale i ceny wyższe...

    jeśli miałabyś kieszonkę z czymś naturalnym od pupy to wkład, który do kieszonki wkładasz i nie ma bezpośredniej styczności z ciałkiem córci może być nienaturalny, np wkład mikrofibrowy do kieszonki, wszystko zależy od tego ile pije i jak siusia córcia, ja na stanie mam mega sikacza i nawet najbardziej pancerny zestaw był w stanie przesikać w moment ;/
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    z ecodidi ci nie doradzę bo nie miałam. Ale jesli chcesz w pełni naturalne pieluchowanie to oprócz ecodidi które dziewczyny polecają kup otulacz wełniany najlepiej w formie gaci, np. storchenkinder czy podaj dalej bo przy takim dużym smyku najlepiej się sprawdzaja. I do tego formowanki, w tym mega chłonną na noc, w większości formowanki są z naturalnych materiałów. I tetrę też oczywiście można wkladać
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #10
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja wrażliwca nie mam ale wydaje mi się, że tetra+wełna to najlepsze rozwiązanie (ew. formowanka+wełna) dla skóry ze względu na przewiewność. Kieszonek nie stosuję, więc akurat w tym się nie wypowiem, niech dziewczyny kieszonkowe doradzają


  11. #11

    Domyślnie

    Dziekuje dziewczyny.

    Porownujac otulacze pul a otulacze welniane (kieszonka pul z otulaczem welnianych z kieszonka dopinana) jak to wyglada z przemoczeniami ubran?

  12. #12
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja w sumie od razu zmieniam jak zauważę, więc nie mam dużych doświadczeń ale i na starym pulu zdarzyły mi się przecieki (kwestia zużycia chyba, na nowym nigdy) i na nowej wełnie (tochę nieumiejętnie ją zalanolinowałam, poza tym mało sfilcowana jeszcze) jak dłużej przetrzymałam (bo np zrobiła siku i spała 2h)


  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Uuuu... temat rzeka Co mama to inne zdanie, inne podejście i inne pieluchy.

    Ja zanim kupiłam pieluchy wielorazowe to czytałam forum i informacje w internecie chyba przez 6mc. Początkowo byłam nastawiona na chińskie kieszonki albo same otulacze z tetrą a ostatecznie kupiłam formowanki + otulacz, dużo prefoldów + otulacze, Close Parent, Itti Bitti AIO. Będę próbować, testować i to co się nam nie sprawdzi to odsprzedam. Każdemu pasuje co innego.

    Polecam kupić różne rodzaje i systemy na bazarku (po 1-2szt.) a to co Wam się nie sprawdzi odsprzedać. Przynajmniej może zanim na świat przyjdzie drugie dziecko będziesz już wiedziała co Wam pasuje najlepiej i drugie dziecko będziesz mogła pieluchować wielorazowo od początku

  14. #14
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    no to i ja dorzuce swoje 3 grosze

    na wielo przeszłam jak Franek miał ok 5 m-cy bo po pampkach pojawiły się kosmiczne zmiany na skórze których nie mogłam niczym wyleczyć
    na początki tosowałam kieszonki z bambusem i zmiany sybko ustąpiły, papierki u nas pogarszały sprawę
    kieszonki sprawdzały się przy maluchu dla mojego megasikacza w pewnym momencie nie dawały rady i wtedy przeszłam na otulacze flip i tetre, miałam 3 flipy i duużo tetry i spokojnie dawało radę, potem ok 1,5 roku dokładałam do między dwie warstwy tetry jeszcz wkładkę z mikrofibry, wełenki nie polubiłam bo mi smierdziała
    pieluch eko używałam na noc
    powodzenia

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  15. #15

    Domyślnie

    Dziewczyny, dziekuje za pomoc.
    Zamowienie wyslane. W koncu na sam poczatek sama natura. Zdecydowalam sie na welniaka ecodidi z dopinanymi kieszonkami, jedna cala bawelniana formowanke i kilka dodatkow. Zdecydowalam sie tez na mikropolar nakladany na pieluszke, w tej sposob sprawdze jak go toleruje.
    W innym sklepie poszlo juz zamowienie na Nappi Fresh, olejek herbaciany i 3 szt Beaming Baby do sprawdzenia jak sa chlonne i jak sprawdza sie w czasie nocy (no i czy czegos dziwnego nie zrobia z pupa Mlodej).

    Jak to wypali i nie bedzie jej odparzac (trzymajcie kciuki) to moze pomysle o drugim potomku na wielorazowkach

  16. #16
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    powodzenia w takim razie daj znać jak poszło

  17. #17

    Domyślnie

    Gosica, dam znac
    Zazwyczaj nie patrze na suwaczki ale rzucilo mi sie w oczy, ze mialysmy podobny plan na zycie
    My miesiac wczesniej niz Wy, Melka starsza od Twojej Gabrysi o jeden miesiac a ja teraz o miesiac wczesniej od Twojego tygodnia ciazy

  18. #18
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Heh no widzisz, fajnie Ciekawe jak tam sobie poradzimy Na zachęte do wielopieluchowania powiem że od 5. miesiąca życia Gabrysię pieluchuję wielo i teraz sobie nie wyobrażam innej opcji dla drugiego

  19. #19

    Domyślnie

    Powaznie nad tym mysle przy drugim dziecku po tym co przez ostatnie dni wyczytalam. Jezeli sie zdecyduje, to 2-3 pierwsze miesiace zostawie chyba jednak na jednorazowki - bo niespodzianka przy kazdym karmieniu w wielo mnie przeraza..

    A teraz oby tylko Melci posluzylo to rozwiazanie i bede najszczesliwsza na swiecie.

  20. #20

    Domyślnie

    Poki co jestesmy po 2 nockach w pieluszkach Beaming Baby.
    Pieluszki zamowione na sztuki w internecie oraz kupione w sklepie w pelnym opakowaniu roznily sie. Przypuszczam, ze na sztuki mogly byc ze starszego rzutu. Niby do 15 kg a na styk dla 11,6 kg dziecka.
    Te kupione w sklepie stacjonarnym troszke wieksze ale do 15kg nie ma szans ze wytrzymaja.

    11h noc na 2 pieluszkach. Pierwsza 4,5h - druga pieluszka to 6,5h. Taki mamy system ze standardowymi pieluchami.
    Jak dla mnie chlonnosc pierwsza klasa. Spodziewalam sie, ze eko pieluchy beda zdecydowanie mniej chlonne. Duze zaskoczenie, zero dziwnych zapachow jak w pampersach. Leciutki zapach moczu, nic wiecej. Nic nie przecieklo, pielucha super trzymala.
    Jedyny problem to otwieranie pieluchy (nie liczac CENY ). gumeczki sa ze soba zespolone. Trzeba je leciutko rozerwac. Niestety czasami to zespolenie chwyta srodek pieluchy i trzeba sie strasznie nameczyc zeby tego srodka nie rozerwac. Moj maz lekko naruszyl 1 pieluche na 4, ja naruszylam 1, wrecz ja podarlam. Napisalam juz do producenta w UK czy to normalne bo pieluchy z internetu na sztuki w ogole nie mialy tych zloczen przy gumkach...(???!!!)

    Na wielo jeszcze czekamy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •