Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Kilka pytan do chustomam

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Amsterdam
    Posty
    2

    Question Kilka pytan do chustomam

    Kochane chustomamy,

    przygode z chusta zaczelismy kilka dni temu-nasz synek plakal godzinami i czystym przypadkiem okazalo sie, ze chusta mu pomaga!
    Jednak, poniewaz nie znalam wczesniej tego magicznego uzywadla mam wiele pytan... na ktore trudno mi znalezc odpowiedzi. Moze znajda sie chetne mamy i wyjasnia mi kilka rzeczy? Bede bardzo wdzieczna!

    1. Nauczylam sie wiazania 'kieszonki'-jednak czasami mam wrazenie, ze wiaze za nisko-glowka Jasia jest na wysokosci piersi. Wydaje mi sie, ze powinna byc wyzej-czy mam racje?

    2. Czasami kiedy wiaze Jas placze, kiedy wkladam go do kieszonki-placze jeszcze bardziej-czy mozliwe jest, ze wiaze chuste za ciasno? Lub zle? Lub moze chusta jest niedobra? (Elastyczna, nie wiem jakiej marki, poniewaz pozyczylismy ja)

    3. Trudno mi ocenic jak mocno powinna byc naciagnieta gorna partia chusty przy kieszonce? Czasami mam wrazenie, ze mi 'wisi'. No i jak wsadzam malucha to glowka mu po prostu 'leci'! Wtedy sciagam i wiaze raz jeszcze ale jakos nie udalo sie jeszcze naciagnac na jakis satysfakcjonujacy poziom.

    4. A'propos glowki-czy ona ma wlasnie tak sobie dyndac?

    5. Jak dlugo, ile godzin dziennie nosic w chuscie?

    6. Jas w 5 min zasypia-czy jak tak bedzie sobie spal w dzien to pozniej w nocy poloze go normalnie do lozka?

    7. Jak ukladac raczki malucha? Przy buzce? Czy ma obejmowac osobe noszaca?

    To chyba narazie na tyle... Pomocy!

  2. #2
    Chustomanka Awatar Justyn
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa-Wawer
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    Gratuluję noszenia
    Myślę, że przyjdą tu kompetentne osoby z pomocą co do wiązań.
    Co do pkt.5 - ile masz ochotę i potrzebę
    co do 6 - nie powinno być problemu, ale zależy to od dziecka. Przekładasz jak zaśnie z chusty do łóżka?
    do 7- jak to maluszek, a tak wnoszę po rodzaju chusty, to rączki schowane do chusty.
    teraz muszę uciekać, ale warto wejść na dział o chustowaniu tam wiele porad możesz znaleźć.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości mam jedną odpowiedź- propozycję- chusta tkana, zamiast elastycznej, a teraz szczegóły:

    1. Twoje dziecko opdada w chuście, bo jest elastyczna i pod wpływem dziecka zawsze troszkę (lub za bardzo w zalezności od jej jakości) się naciągnie
    2.Może byc Mu niewygodnie, gdy go wkładasz dlatego płacze. Albo z innego powodu. Gdy już jest w chuście- uspokaja Jasia bliskośc mamy
    3.Tak, przy elstycznej dziecko może "wisieć", a główka "lecieć" zwłaszcza, jak masz kiepską elastyczną, która nie trzyma ciałka odpowiednio. Poza tym- w elastycznej cięzko ułożyc dziecko w odpowiedniej pozycji, która zapewni Ci takie ułożenie dziecka, że głowka nie "poleci", bo bedzie to niemożliwe
    4.Nie ma dyndać w chuście. Chusta powinna być w okolicy potylicy by przytrzymywała głowkę maluszka
    5. Są różne szkoły. Są mamy noszące prawie cały dzień, są robiące przerwy. Osobiście skłaniam się do noszenia z przerwami co minimum 2-3 godziny.
    6.A jak jest teraz? Jeżeli spi Ci w chuście, a potem w nocy także- jest dobrze Gdy dorośnie będzie spał mnie, a wówczas i w chuście nie zawsze Ci zaśnie. Noszenie w chuście "rozwija" się wraz z rozwojem dziecka- wiązania np kangurek, potem kieszonka, potem plecak prosty, które pozwalają dziecko na odpowiednie fizjologiczne ułożenie, a z czaem i mozliwośc oglądania świata a dziecko czasem zasypia od razu w chuście, innym razem później, innym- wcale, to zalezy od charakteru Twojego dziecka, tego co się dzieje dookoła i wieleu, wielu innych czynników. W kazdym razie- nie zamartwiaj się na zapas, przy dziecku i tak niewiele da się zaplanować.
    7. Łokietki koło ciałka, dłonie ku gorze.

    Mam nadzieję, że troszkę Ci rozjasniłam

    Ile ma Twój Jaś?

  4. #4
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Ale Ty wiążesz tę "kieszonkę" wg instrukcji do chusty elastycznej, prawda?
    Główka, jeśli to zupełny maluszek, powinna być podtrzymywana przez jedną ukośną połę i na to naciągasz ten zewnętrzny pas jakoś do wysokości karku - przynajmniej z tego, co pamiętam, bo ja nosiłam w elastycznej dziecko już trzymające dobrze głowę.
    Rączki mogą być przy buźce albo obejmować, ważne, żeby układać symetrycznie, bo będzie się maluch przekrzywiać. Przy buźce chyba jest bardziej naturalnie dla maluszka.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Amsterdam
    Posty
    2

    Domyślnie

    owieczka-dziekuje bardzo za wyjasnienia! Bardzo mi pomogly! Faktycznie wydaje mi sie, ze ta chusta to taka ekhmmmm... no ale nic nie bede mowic! Kupie sobie swoja wlasna jak Jas faktycznie polubi
    Jas wczoraj skonczyl 2 miesiace.
    Co do spania w chuscie-On chyba nie spi tak naprawde-jak probuje go odlozyc to odrazu otwiera oczy. Dzisiaj zasnal normalnie, wiec chyba to przysypianko w chuscie jest niegrozne

    Nadarienne-tak tak oczywiscie! Do chusty elastycznej ale nadal mi jakos tak luzno bylo. Troche sie balam, ze go zgubie... ale ale skorzystalam z Twojej rady i naciagnelam te dwa 'skrzydelka' i SUPER! Trzymalo sie elegancko! I faktycznie mi sie przekrzywial-jak ulozylam ladnie raczki to nie bylo problemu!
    Dziekuje slicznie!

    Dzisiaj bylismy nawet w sklepie! Wszyscy sie na nas patrzyli-czulismy sie jak gwiazdy

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Bo jesteście, jeszcze wiele pięknych chustowych chwil przed Wami

  7. #7
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Mama.jasia, patrzyli na Was jak na gwiazdy, bo jesteście gwiazdy!
    Twój Jas jest jeszcze malutki i potrzebuje Twojej bliskości. On spi w chuście, ale gdy przestaje Cię czuć- budzi się. To normalne i zdrowe. Z czasem moze zacznie Ci się udawać odkładać dziecko z chusty. Teraz widocznie synek Cię bardzo potrzebuje i cudownie, że macie chustę, bo możesz mu tej bliskości dawać ile potrzebujecie (oboje).

  8. #8
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,798

    Domyślnie

    Ale fajnie się czyta takie mądre wątki
    Aż się buzia sama uśmiecha
    Fajnie Twojemu Jasiowi że taka fajna i mądrą mamę!

  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Tez mi sie podoba, taki pozytywny watek
    No i milego noszenia (i forumowania )
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    mój chłop jak tłumaczy koledze jak ręce ułożyć to mówi- żeby tak "naturalnie" do góry dłonie, żeby bobas w każdej chwili zapotrzebowania mógł paluchy do dzioba włożyć

    Miłych chustoprzytulanek


  11. #11

    Domyślnie

    Najlepiej wrzuć zdjęcie jak jesteście zamotani (twarze możesz zamazać albo wyciąć jeśli chcesz), będzie dokładnie wiadomo o jakie wiązanie chodzi i co mogłoby być do poprawki
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  12. #12
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Tak zdjęcia daj .

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  13. #13
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Wszystko tutaj już jest na tym forum, więc i tak radzę później doczytać

    1. Nauczylam sie wiazania 'kieszonki'-jednak czasami mam wrazenie, ze wiaze za nisko-glowka Jasia jest na wysokosci piersi. Wydaje mi sie, ze powinna byc wyzej-czy mam racje?

    Wrzuć może zdjęcia, to łatwiej będzie ocenić, bo szczerze po opisie to ciężko mi powiedzieć. Ale z tego co pamiętam synek miał jakby swoją głowę na moim biuście, więc jedna trochę wyżej.

    2. Czasami kiedy wiaze Jas placze, kiedy wkladam go do kieszonki-placze jeszcze bardziej-czy mozliwe jest, ze wiaze chuste za ciasno? Lub zle? Lub moze chusta jest niedobra? (Elastyczna, nie wiem jakiej marki, poniewaz pozyczylismy ja)

    Oj o tym jest wieeele tamatów. Zaczynając, że może chodzi mu o coś innego (jest akurat niewyspany, głodny, może mu się nie odbiło?), a kończąc,że taki typ, i u nas bardzo pomogło wiązanie przed lustrem. Synek zajął się swoim odbiciem i był spokój.
    Nie wiem czy da się za ciasno, bo nigdy nie nosiłam w elastyku. W tkanej nie wydaje mi się,że można za mocno,w końcu dziecko w brzuszku to było dopiero ściśnięte

    3. Trudno mi ocenic jak mocno powinna byc naciagnieta gorna partia chusty przy kieszonce? Czasami mam wrazenie, ze mi 'wisi'. No i jak wsadzam malucha to glowka mu po prostu 'leci'! Wtedy sciagam i wiaze raz jeszcze ale jakos nie udalo sie jeszcze naciagnac na jakis satysfakcjonujacy poziom.

    Fotkę !

    4. A'propos glowki-czy ona ma wlasnie tak sobie dyndac?

    Fotkę

    5. Jak dlugo, ile godzin dziennie nosic w chuscie?

    Tyle, ile potrzebujesz i ile Twój maluch potrzebuje. U nas były dni,że młody wychodził z chusty tylko za zmienienie pieluszki.

    6. Jas w 5 min zasypia-czy jak tak bedzie sobie spal w dzien to pozniej w nocy poloze go normalnie do lozka?

    U mnie też spał - o spaniu w chuście też jest wątek Nie napisałaś chyba, ile Jaś ma miesięcy. U mnie synek przysypiał w chuście do 5 miesiąca jakoś, a potem wolał oglądać świat. Nie miało to wpływu na nocne spanie.

    7. Jak ukladac raczki malucha? Przy buzce? Czy ma obejmowac osobe noszaca?

    Ja zawsze układałam przy buźce. Zresztą sam je tak układał, więc najwidoczniej dla niego była to najlepsza poza.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •