Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: czy ktoś jeszcze używa pieluch na rzepy?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie czy ktoś jeszcze używa pieluch na rzepy?

    Mały szok dziś przeżyłam. W naszych forumowych handmadeowych sklepach nie ma pieluch na rzepy! Dawno temu, jak zaczęłam sama szyć, przestałam śledzić rynek, ale przedtem był wybór -część wolała takie, część takie. A teraz same napy.
    Wiem, że rzepy mają wady, głównie to, że się niszczą i zaczepiają w praniu, ale mają też zalety - lepiej się dopasowują do brzuszka i łatwiej je zapinać. Mój mąż i teściowa zawsze wybierają rzepowe, i takich mamy więcej. Tylko my tak?
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja mam jedną na noc - ale nie lubię rzepów właśnie za to, że robią hałas, w nocy niewskazane

    i faktycznie, chyba nikt już nie szyje z rzepami u nas

  3. #3
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    ja mam jedną na noc - ale nie lubię rzepów właśnie za to, że robią hałas, w nocy niewskazane
    a napy klikają Ja tam w nocy śpię, nie przewijam
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ja mam dwie z rzepami, też jestem tego zdania że łatwiej sie dopasowują, ale niestety u nas ich jak na lekarstwo

  5. #5
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Ja tam w nocy śpię, nie przewijam
    ja już teraz też

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    rzepy są lepsze!!!!!
    szkoda że u handmajdowych nie ma...
    marzy mi się wełniany otulacz ecodidi na rzepy

    napy klikają, są niewygodne bo trzeba precyzyjnie je wkliknąć, nie da się dobrze dopasować obwodu-tylko skokowo...
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  7. #7
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja nie lubię rzepów za to, że mi się w praniu przyczepiają do wszystkiego. Zaślepki nie zawsze działają. Jednak formowanki nocne wszystkie na rzepy. Jak trzeba to czyste odpinam schowane pod kołdrą

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ja mam ich wiele, ale kupowalam je dawno temu. I sama szyję formowanki z rzepami
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Młody się budził,jak był noworodkiem i odpinałam rzepy.poszły w odstawkę

  10. #10
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Mały szok dziś przeżyłam. W naszych forumowych handmadeowych sklepach nie ma pieluch na rzepy! Dawno temu, jak zaczęłam sama szyć, przestałam śledzić rynek, ale przedtem był wybór -część wolała takie, część takie. A teraz same napy.
    Wiem, że rzepy mają wady, głównie to, że się niszczą i zaczepiają w praniu, ale mają też zalety - lepiej się dopasowują do brzuszka i łatwiej je zapinać. Mój mąż i teściowa zawsze wybierają rzepowe, i takich mamy więcej. Tylko my tak?
    Ja też wolę na rzepu , z napami strasznie długo się schodzi

  11. #11
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    My uzywamy w otulaczach na noc z polskich to tylko pupeko ma otulacze na rzepy

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Mam wiele otulaczy na rzepy i jedną formowankę.
    Lubie rzepy za możliwośc płynnej regulacji (napy są ułożone w pewnej odległości między sobą) i za brak konieczności "dociskania" napka- to przewazyło, gdy Niunia była noworodkiem.
    Jedyna wadą, jaka zauwazyłam- zdarza im się rozpiąć (czasem z pomocą Niuni ).

  13. #13
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Z tego co się zorientowałam u Kokosi też można zamówić na rzep.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Mi sie zawsze wydawało, ze rzepy robia taka grubsza warstwe na brzuszku i nie wiem czy to wygodne dla dziecka.

  15. #15
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siencja Zobacz posta
    Mi sie zawsze wydawało, ze rzepy robia taka grubsza warstwe na brzuszku i nie wiem czy to wygodne dla dziecka.
    zależy jaki rzep
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  16. #16
    Chustofanka Awatar Mała Mi
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Dolny Śląsk
    Posty
    438

    Domyślnie

    Miałam z dwie pieluchy na rzepy, ale mały zawsze je odpinał więc dałam sobie spokój. Poza tym mnie także denerwuje to ich czepianie się wszystkiego w praniu (często gęsto zapominałam je zabezpieczyć). A do napek jestem tak przyzwyczajona, ze nie ma dla mnie najmniejszego problemu z ich zapinaniem. Daję radę w każdych warunkach

  17. #17
    Chustofanka Awatar moire
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    405

    Domyślnie

    Ja doceniłam rzepy, kiedy synek zaczął się strasznie wiercić przy przewijaniu i zapięcie 4 napów graniczyło z cudem. Mam te i te zapięcia i myślę że każdy rodzaj ma swoje zalety dla danego okresu życia

  18. #18
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja mimo lepszej regulacji z rzepami, to jednak ich nie lubię, notorycznie zapominałam ich zapinać w praniu, zależy od firmy, ale szybciej się zużywają, szybciej wyglądają brzydko i dlatego nie przepadam.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Kieszonki na rzepy kupowałam ostatnio w Pupusiu i dobre mają te rzepy,trzymają się i mają zabezpieczenie do prania w postaci miękkich rzepów ostatnio była promocja w Nappy na flipy z rzepami a co do formowanek kupowałam w Zielonej Mamie formowanki Kikko na rzepy w niektórych sklepach zdarzają się jeszcze formowanki Pupeko na rzepy więc nie jest tak źle z tymi rzepami.W zależności co kto lubi można coś znaleźć.
    My na dzień jednak napki wolimy(mały rzepy z prędkością światła odpina)a na noc używamy głownie otulaczy(wełnianych i pulowych)z formowanką.W nocy nie ma znaczenia czy rzepy czy napki bo Jasiek wieczorkiem i we śnie nie interesuje się pieluchą
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    zależy jaki rzep
    No ja mam niby te pieluchowe i ona jednak szerokie są i pieluszka w tym miejscu wydaje mi się sztywniejsza.
    Ale ja nei mówie nie rzepom, mam bodajże bambusowy puch rzepowy i trochę rzepu czekającego na wszycie do formowanek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •