Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55

Wątek: czy ktoś jeszcze używa pieluch na rzepy?

  1. #41
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    jednorazówki nie są na rzepy ( przynajmniej ja takich nie widziałam)
    Dosłownie rzep pasmanteryjny to nie jest, ale zasada w sumie ta sama, czyli dziecku łatwo się pozbyć pieluchy, przy napach to już wyższy stopień wtajemniczenia
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  2. #42
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Wg mnie zdecydowanie wygodniejsze są rzepy... ale ze względów praktycznych - w kieszonkach uznaję tylko napy, natomiast otulacze tylko na rzepy (oczywiście Flip'y ).

    Kieszonki pierze się po każdym użyciu więc rzepy szybko by się niszczyły i dodatkowo niszczyły delikatne rzeczy w pralce (nawet tzw. ślepe rzepy temu na 100% nie zaradzą). Napy są trwalsze, jednak mają wadę: przy małym dziecku ciężko je dopasować - na razie nie daję kieszonek do zakładania mężowi

    Natomiast otulacze piorę po kilku użyciach (a jeśli wkłady zmieniam naprawdę często tzn. otulacz nie ma/lub ma niewielki kontakt z moczem - to czasem nawet po całym dniu dopiero piorę), więc rzepy nie przeszkadzają. A zalety: szybko i łatwo się wymienia tetrę, nawet babcia i mąż sobie radzą

  3. #43
    Chustonoszka Awatar Madziula
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Mój cudowny Koniec Świata }*{
    Posty
    135

    Domyślnie

    JA podobnie mam- w kieszonkach wszystkich rzepy pozamieniałam na napki, ale w formwankach już zostawiłam rzepki nawet ikilka mam troczkowych- fajnie sie je zakąłda, córa sama odpina jak chce na nocniczek są gładziutkie, nie odciskają sie napki na brzusiu podczas snu
    Wybaczcie brak polskich krzaczków i błędy- z natury narwaniec jestem, co w sercu to na języku i enter zanim przeczytam

    B. 2010 D.2012

  4. #44
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Zaczynałam przygodę z pieluchami wielorazowymi od kieszonek z napami. Ciężko mi było zapiąć moje ruchliwe dziecko. Właśnie to zapinanie nap zniechęcało mnie najbardziej przy testowaniu moich pierwszych wielo. Więc zaczęłam sama szyć tak żeby mi było wygodnie - czyli na rzepy. Napy zostawiłam tylko w pionie (regulacja wielkości pieluszki). Wolę rzepy

  5. #45
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Chętnie używałabym pieluch z rzepami, bo zapinają się szybko, ale niestety dziecię wszystkie rozpina

  6. #46
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    Chętnie używałabym pieluch z rzepami, bo zapinają się szybko, ale niestety dziecię wszystkie rozpina
    nie martw się, mój syn bardzo szybko po odpinaiu rzepów nauczyl się odpinać napy więc teraz mi wszystko jedno-rozpina wszystko
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #47
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    ja mam kilka tots botsów (aio i formowanki)oraz formowanki pupeko na rzepy i bardzo sobie chwalę jedne i drugie. Te rzepy wydają się niezniszczalne zwłaszcza tots bots- pieluchuję już nimi drugie dziecko.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  8. #48
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    Nie wiedziałam, że jest aż tylu rzepowych zwolenników My używamy formowanek bambusowych Lollipop na rzepy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Używamy głównie na spacery i noce. Mała- 9 m-cy przy zakładaniu je odpina, ale jakoś sobie radzimy. Faktycznie w praniu trochę się czepiają innych ubranek( mimo zabezpieczeń), ale poradziłam sobie i teraz piorę te pieluszki w workach na bieliznę

  9. #49
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Dopisuję się do fanów rzepów! Zawsze wiedziałam, że mi się spodobają. Dorwałam formowankę i dwa otulacze na rzepy i najchętniej używałabym tylko ich. Już szczególnie nie rozumiem, po co napy w formowankach, przecież one nawet nie muszą mieć mocnych rzepów, byle tylko utrzymało się to w kupie do założenia otulacza.

  10. #50
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    Polećcie dobre otulacze i kieszonki z rzepami dla 13kg roczniaka. Jakie wam się sprawdziły? Żeby rzep był w miarę wytrzymały i nie cisnął w duży brzuszek mojego syna
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  11. #51
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja dostałam od koleżanki Imse Vimse i bardzo mi się spodobały, ale używam bardzo krótko, więc jeszcze się wolę nie wypowiadać

  12. #52
    Chustofanka Awatar selidor
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    205

    Domyślnie

    Ostatnio byłam w pieluchowym sklepiku i jak powiedziałam Panu ekspedientowi, że wolę pieluchy z rzepami to się zdziwił i stwierdził, że jestem w mniejszości. Musze mu pokazać ten wątek hehe.
    Ja polecem imse vimse i bambino mio. Nie polecam naughty baby.

  13. #53
    Chustofanka Awatar ubyszka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Ząbki
    Posty
    291

    Domyślnie

    Dla mnie hitem są flipy. Na początku wolałam na napy. Mężul od początku chciał na rzepy, więc mamy pół na pół wszystkiego. Ale odkąd do przewinięcia młodego potrzeba akrobaty, rzepy rządzą.
    Ostatnio edytowane przez ubyszka ; 16-05-2014 o 14:35
    Alek 13 VI 2013 r. i Jerzyk 19 XI 2015 r.

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Tyle się nasłuchałam o tych flipach, że aż będę musiała kiedyś kupić

  15. #55
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Dopisuję się do fanów rzepów! Zawsze wiedziałam, że mi się spodobają. Dorwałam formowankę i dwa otulacze na rzepy i najchętniej używałabym tylko ich. Już szczególnie nie rozumiem, po co napy w formowankach, przecież one nawet nie muszą mieć mocnych rzepów, byle tylko utrzymało się to w kupie do założenia otulacza.
    Ja też. I jeszcze nie wyobrażam sobie zapina na napki formowanki, potem na to otulacza- za długo, za dużo , za niewygodnie- dlatego wszystkie formowanki mam na rzepy.
    I jeszcze - dla mojego synka rozpięcie napów nie stanowi większego problemu, nauczył się niedługo po tym, jak zaczął rozpinać rzepy.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •