Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Wielo a nauka chodzenia

  1. #1
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie Wielo a nauka chodzenia

    Od razu napiszę,wiem że podobny wątek był ( http://chusty.info/forum/showthread....119#post805119 ) ale ja nie o tym.

    Synek zaczął 10 miesiąc, ślicznie staje na nóżki, i zaczyna się przemieszczać wzdłuż szafek,barierek itd. Sikacz z niego nie lada, jak na razie jedynym patentem jest gruba formowanka z dodatkowym wkładem bambusowym bądź konopnym + flip.

    Ale widzę,że mu to przeszkadza. Ma wtedy kawał pieluchy między nogami,i gorzej mi się wstaje i przemieszcza.

    No i mam pytanie: co jest wąskie w kroku i super chłonne? (i nie kosztuje fortuny,bo nie mam ). W grudniu już pewnie będzie chodził,bo widzę że świetnie mu idzie. Nie mogę sobie pozwolić na kieszonkę z wkładem na spacer, bo się boję że w zimie mi się przeleje.

    Jakieś wasze patenty?
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  2. #2
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    dokładnie ten sam problem więc
    sobie przycupnę

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Wątków o pieluchach wąskich w kroku było naprawdę dużo Wąskie i w miarę chłonne są chyba IB, ew. można coś pokombinować i uszyć otulacz na ich wzór i wkłady konopne.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ale dlaczego nie kieszonkę? w sumie to bym zrezygnowała z formowanek na rzecz kieszonek czy aio
    ew sam jakiś większy wkład aplle czy coś w podobie do flipa
    moja nie miała problemów z nauką a ćwiczyła głównie w ecodidi, totbotsach aio

  5. #5
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    stare nappi me jest wąskie w kroku (nie wiem jak nowe), można tam wiele napakować. Kokosi także (nie wiem czy wszystkie modele, bynajmniej te bez przeszyc i falbanek są wąskie. Itti bitti również. Wiekszość jest jednak szersza.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #6
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Potwierdzam, nowe jak i stare Nappime są super, można naładować, tak, że już z przodu się robi balon i z tyłu, a w kroku nadal wąsko !
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  7. #7
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    nappi me rzeczywiście wąskie w kroku, i fuzzi bunz bardzo polecam

    my ostatnio tylko kieszonki właśnie z tego samego powodu, albo otulacz z muśliną imse vimse.

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    nappi me rzeczywiście wąskie w kroku, i fuzzi bunz bardzo polecam

    my ostatnio tylko kieszonki właśnie z tego samego powodu, albo otulacz z muśliną imse vimse.
    zależy która wersja, rzeczywiście nowsza wersja fuzi bunz jest węzsza, bo starsza szersza. Aha, Charlie banana też są wąskie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #9
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    ja tylko dodam że wogóle sie tym nie przejmowałam i nie przejmuję że Tymek chodził jak rak, szerokie pieluchowanie za darmo
    ale przyznam że później ruchowo zdobywał umiejętności niż starszy wychowany na pampkach, ale nie wiem czy to akurat z pieluchami ma związek,

    wonderoosy sa bardzo chłonne, mimo że szerokie w kroku, ale dobrze układają się na udkach,
    ib, nappime, babyetta- u nas są przecieki przy nóżkach, a może kieszonka plus jakis wełniak który ociepli dupke i ewentualnie zapobiegnie zmoczeniu spodenków
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  10. #10
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    u nas zwykla kieszonka nawet chinka i zwykle wkladki i maly super zasuwa, bo jak naloze formowanke to za duzo ma w kroku.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że pieluchowanie wielo nie ma wiele wspólnego z nauka chodzenia, zgrabnością, siła dziecka itp...
    Tak na zdrowy chłopski rozum- moje pokolenie i wszystkie wstecz- były pieluchowane TYLKO wielo. Nie było pampków. I dzieci siadały, czworakowały, w końcu zaczynały chodzić, gdy były gotowe. Pieluchy ani im pomagały, ani przeszkadzały- były.

    Melodi, Twój synek ma czas. Może zacząc chodzić, gdy będzie miał rok- i to będzie super! On ma dopiero 10 miesięcy. Macie czas, cierpliwości.
    I tak, między nami- zatęsknisz za "stacjonarnym dzieckiem", kiedy zaraz przed waznym wyjściem znowu, bedziesz szukac potrfela, który "jak zawsze" położyłas na półce.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Używamy przede wszystkim muślinów ecopi z otulaczami PUL, a że młody jest drobny, wychodzi dość szeroko w kroku. Nie przeszkadzało mu to stawać na nóżki i chodzić przy szafkach ok. 8 miesiąca, samodzielnie chodzi odkąd skończył rok. Widać dzieci są różne - jednym przeszkadza, może bardziej wrażliwym dzieciaczkom, innym nie
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  13. #13
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Zgadzam się z Owieczką.
    Całe nasze pokolenie łaziło w tetrze i tak też uczyło się chodzić. Choć , z drugiej strony wg mnie inny komfort dziecku daje jedna mała tetra i otulacz cieniutki a co innego wielka formowanka z dodatkowym wkładem plus np polarowe gacie hand made by niedoświadczone ręce
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #14
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Nappi me i Kokosi zdecydowanie wąskie. Ale też myślę że Twój synek ruszy sam na dwóch nóżkach, niezależnie od pieluch, w swoim dobrym czasie
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  15. #15

    Domyślnie

    Tak mi się zdaje, że nawet jak zacznie chodzić, to w zimie po śniegu dużo latać chyba nie będzie, takie małe nóżki szybko się męczą, więc nie martwiłabym się tak bardzo na zapas.

    Mój syn zaczął chodzić w wieku 10 miesięcy, to był luty, więc też na spacerach okutany w kombinezon, i nosił no hmm głównie tetrę, a z chłonniejszych formowanki monkey snuggles i anavy, babyetty też są wąskie i chłonne (bambusowy puch). Z wózka czy chusty wcale nie miał ochoty wychodzić akurat, jakoś mu się ten śnieg nie podobał
    Edit: co do kosztowania fortunę, to ms i anavy w zamówieniu zbiorowym i trochę kosztowały, ale bywają na bazarku i szczerze polecam.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    A a propos wąskich pieluch, to dziś ubierając Niunię w formowanę Mio unico, zauważyłam, że ona jest w miare wąska, ich kieszonka, na którą także dla Melodi rzuciłam okiem- też.

  17. #17
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Moja zaczęła chodzić jak miała rok i dwa miesiące także nie ma co się przejmować A z formowanek faktycznie wąskie są anavy i monkey snugles, z kieszonek to kieszonki bez przeszyć np. Kokosi czy nappi me są węższe a w środek żeby nie było przecieku to bambusowy wkład składany i jakiś mały do tego powinno sporo wytrzymać.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #18
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Melodi, Twój synek ma czas. Może zacząc chodzić, gdy będzie miał rok- i to będzie super! On ma dopiero 10 miesięcy. Macie czas, cierpliwości.
    I tak, między nami- zatęsknisz za "stacjonarnym dzieckiem", kiedy zaraz przed waznym wyjściem znowu, bedziesz szukac potrfela, który "jak zawsze" położyłas na półce.
    Synek ma czas, On ma dopiero 10 miesięcy? Macie czas, cierpliwości? Chyba pomyliłaś wątki Ja tutaj nie piszę,że na siłę uczę chodzić 10 miesięczne dziecko, bądź że czuję się zaniepokojona tym,że jeszcze nie chodzi. Chyba, że gdzieś między wierszami (?)
    To wątek z moim zapytaniem o wąskie w kroku i chłonne pieluszki. Także również życzę cierpliwości - do dokładnego czytania postów



    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez melodi ; 18-09-2013 o 09:37 Powód: literówki
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  19. #19

    Domyślnie

    jeśli jeszcze mogę coś dorzucić od siebie, to powiem, że odkąd moja córcia nauczyła się chodzić (jakieś 2 miesiące temu) polubiłam bardzo otulacz ecodidi. Do środka wkładam bambusową składaną wkładkę. Albo formowankę babyetta a na to gatki od magnolii. To są zestawy które mi pasują i nie ciekną. Kieszonki często przeciekają. A ogólnie to powiem, że mojej córce, odkąd chodzi, bardzo przeszkadza gruba pielucha, i usiłuje każdą zdjąć. Dlatego staram się do każdej pakować jak najmniej. Najlepiej jej jest w samych majteczkach.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Synek ma czas, On ma dopiero 10 miesięcy? Macie czas, cierpliwości? Chyba pomyliłaś wątki Ja tutaj nie piszę,że na siłę uczę chodzić 10 miesięczne dziecko, bądź że czuję się zaniepokojona tym,że jeszcze nie chodzi. Chyba, że gdzieś między wierszami (?)
    To wątek z moim zapytaniem o wąskie w kroku i chłonne pieluszki. Także również życzę cierpliwości - do dokładnego czytania postów



    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
    Melodi, oddychaj.
    Po pierwsze- MA CZAS gdybys lepiej znala rozwojowke dzieci w tym wieku- bys wiedziala.
    To po pierwsze. Po drugie NAPISALAM CI jakie pieluszki waskie w kroku mam, zatem to moze Ty powinnas uwazniej cztac posty?

    Zrobilo mi sie bardzo nieprzyjemnie po Twoim poscie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •