Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: ratowanie zafarbowanych wkładów

  1. #1
    Chustonoszka Awatar talita
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    powiat bialski :)
    Posty
    71

    Domyślnie ratowanie zafarbowanych wkładów

    ... możliwe?

    jak myślicie?

    zafarbowały "sie" bambusowe wpinki , bambusowe wkłady i tetra- o ile tę ostatnią przełykam bez żalu, o tyle nieco mi żal pięknego odcienia ecru bambusiaków.

    dramatu nie ma, wszak to tylko pieluszki, ale po prawdzie to bardzo je lubię, i lubiłabym przywrócić im urodę


    - tylko jak?

  2. #2
    Chustonoszka Awatar talita
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    powiat bialski :)
    Posty
    71

    Domyślnie

    heh

    czyli bez szans?

    no nic,

    mam ładny kolor malinowy.

    a nawiasem- może się z tego ukształtuje nowy trend?

    zachwycicie się maliną, kiedy ją kiedyś wystawię

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Po kilku praniach kolorek powinien trochę przyblaknąć, więc bez paniki (ja miałam kilka niebieskawych - teraz już śladu nie ma). Możesz też spróbować wyprać je z sodą, bo z tego co kojarzę, wybiela

    edit: tylko, że mi się zafarbowała mikrofibra, ale chyba i tak z czasem ten malinowy powinien się zrobić jaśniejszy.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  4. #4
    Chustonoszka Awatar talita
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    powiat bialski :)
    Posty
    71

    Domyślnie

    nowy trend- niebieskawe dla chłopców malinowe- dla dziewczynek

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Ja taka chyba niechlujna jestem ale wkład, to to co się wkłada do pieluchy, tak? W środek? To co za różnica jeśli to coś nie świeci idealną bielą? Przecież i tak tam nie ma co oświetlać?

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  6. #6
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja też sobie kiedyś pofarbowałam bambuski i muśliny na różowo od sukieneczki, no i po kilkunastu praniach kolor różowy pozostał.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #7
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Co prawda nie mocno, ale nie raz bambusy i inne wkłady trochę mi się farbnęły, ale zazwyczaj schodziło w kolejnych praniach z większą ilością sody lub po prostu w po porządnej kąpieli w sodzie, no i słońce, ale to teraz może być kiepsko. Chociaż jeśli są ostro farbnięte, to pewnie jedynie z czasem trochę zbledną.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  8. #8
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Mi tetrra ostatnio się przyróżowiła. Ale po kilku praniach to już nawet nie jestem w stanie odróżnić, które to były egzemplarze.

    A malinowy fajny - jak będziesz kiedyś wystawiać to przedstaw to jako zaletę, bo nietypowe


  9. #9
    Chustonoszka Awatar talita
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    powiat bialski :)
    Posty
    71

    Domyślnie

    z całonocnym deszczem spłynęła na mnie refleksja... bo faktycznie to nietypowy powód do zmartwienia jak wygląda wkład do pieluchy ale ale... zastanowiłąm się (naprawdę )- czemóż to tak mnie obeszło- i wynalazłam dwa powody:

    1. to nie są tanie rzeczy panie Paździochu
    2. to są rzeczy ładne

    no tak- ładne pieluszki, tkaniny, konopie, bambuski- i juz mi się przypomina spięty i antyszanty- i tak sobie pomyślałam, że to takie uspokajające i "na miejscu" jak w pieluszkowaniu wszystko gra

    to tak tytułem wytłumaczenia, jako że żadna ze mnie panikująca pieluszkowa snobka

    miłego dnia Wam!

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,795

    Domyślnie

    Kurka, a ja tak ratowalam zarozowione mikrofibry (takie kupiłam i chcialam ten róż usunąć), że mi babmoozel jeden od tego zafarbował
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Kiedyś słyszałam, że jak białe gacie zszarzeją w praniu to należy je wymoczyć na noc w siadłym mleku a potem wyprać jak zwykle byle już tylko z białym kolorem ubrań. Może na wkłady to jakiś sposób? Nie próbowałam, ale korci bo dziś wyjęłam wszystko w odcieniu buraczano- malinowym, a to za sprawą małej myjki z brązowego bambusa. Skubana- mała, a wielkie rzeczy czyni

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Kilka razy farbowałam wkłady na niebiesko jeansami .Po kolejnych praniach stawały się coraz jaśniejsze az w koću wracały do odpowiedniej barwy (aż do kolejnego prania z jeansami ).
    Zatem spoko, uszka dogóry- spierze się, pieluchy pierzesz pewnie codziennie i ani się obejrzysz i będą jak były (o ile nie ufarbujesz ich w tzw "międzyczasie" na inny kolor ).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •