Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Początkujący

  1. #1
    Chustonówka Awatar Trango
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Początkujący

    Mamy pytanko czy istnieje rodzaj chust dla początkujących ? czy w ogóle taki podział istnieje ? następnie czy najprostsze wiązania chust w zupełności wystarczają ? czy to zależy od preferencji ?




    ___________________________________________
    Sprawdź! najlepsza kancelaria prawna kraków
    Ostatnio edytowane przez Trango ; 17-12-2013 o 16:58

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Hmm, chyba nie A co do wiązania, to zależy, co komu wydaje się najprostsze Nam wcześniej podobał się kangurek, ale teraz Zosia podrosła, strasznie się wierci, więc wróciliśmy do starej dobrej kieszonki. I pomału uczymy się na plecach, bo tak jest łatwiej nosić większy ciężar. Z tego co wiem, najczęściej używane są trzy wiązania: kieszonka, kangurek i plecak (no i może 2x), ale moja koleżanka dwoje dzieci przenosiła w kieszonce (nawet w góry z półroczniakiem chodziła) i była zadowolona.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,733

    Domyślnie

    Najprostsza z wiązań z przodu jest chyba kieszonka i ja w sumie niczego innego nie wiążę, bo to mi pasuje najbardziej. Ale to kwestia preferencji .
    Podziału na chusty dla początkujących i zaawansowanych raczej nie ma, chociaż są chusty niekoniecznie polecane na początek, te grubsze zwłaszcza. Zazwyczaj na początek poleca się skośnokrzyżową i z różnokolorowymi krawędziami, raczej bawełnianą (chociaż to bardziej moim zdaniem wynika z tego, że bawełniane najtańsze a przy pierwszej chuście mało kto chce od razu inwestować w domieszki).
    Są jeszcze chusty elastyczne, dla maluszków, które wiąże się tylko w jeden sposób.

  4. #4
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Na początek najlepsza 100% bawełna tkana skośnokrzyżowo, ewentualnie splot diamentowy. Taka chusta najlepiej pracuje na dziecku przy dociąganiu. Z wiązań na początek polecam jednak kangurka. Mi też wydawało się, że jest mega trudny, i że kieszonka jest łatwiejsza. Jednak praktyka zweryfikowała ten mój pogląd. Do kangurka potrzeba krótszej chusty, więc materiału mniej się plącze przy motaniu i uważam, ze znacznie łatwiej otrzymać prawidłową pozycję dziecka i szybciej się dociąga. Sugeruję popróbować i samemu ocenić, co bardziej Wam pasuje.


    Doradca Noszenia ClauWi®

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    My mieliśmy od znajomej zwykłą bawełnianą Nati. Najlepiej kupić na bazarku już używaną, bo podobno chustę trzeba "złamać". No i jest taniej Już w ten sposób kupiłam trzy fajne chusty

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    39

    Domyślnie

    Tutaj na bazarku możesz nabyć chustę, sprzedający zwykle piszą czy jest już złamana. A potem możesz umówić się z doradcą chustowym albo z jakąś mamą chustujaca u Ciebie w okolicy.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Nie ma raczej. Ale polecam na początek chustę 100% z bawełny, bo jest najbardziej uniwersalna. A potem jeżeli zechcesz to kombinować z mieszankami różnymi. No i koniecznie skośno-krzyżowa, a nie jakaś firankowa

    A co do najprostszych wiązań to my ciągle wiązaliśmy kieszonkę i nam starczyło Ważne jest,żeby nauczyć się jedno z przodu, i potem jedno z tyłu, bo dziecko niestety szybko rośnie, i nagle trzeba przerzucić je na plecy a wiązania się nie zna Ja miałam taką sytuację, i żałuję,że wcześniej się nie zainteresowałam także wiązaniem na placach.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •