Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Wątek: W podróż tylko z chustą!

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie W podróż tylko z chustą!

    Od kilku dni jeździmy po kraju. Najpierw okolice Stolicy, teraz Kraków. Za namową mam chustowych wózek zostawiliśmy w domu (z resztą mogliśmy wziąć albo tylko wózek, albo walizki z ciuchami, bo mamy mało miejsca w aucie).
    I.... jest świetnie.

    Ani razu nie przyszła mi do głowy myśl, że przydałby się wózek. Wszędzie chodzimy bez omijania schodów, młodej na bruku krakowskim nie wytrzęsie. Wczoraj jak Kornelia zaczęła w kawiarni marudzić (zmęczona była) to hop ją do chusty. Ona spała 45 min., ja piłam kawę z przyjaciółmi.

    Bossssko.

    I jak na razie na same miłe reakcje natrafiamy. A to staruszek podejdzie do Neli się uśmiechnąć, a to słyszymy obok "Patrz jak fajnie... tylko kapelusik wystaje".

    Aż mi się łezka w oku kręci na myśl, że dzieci szybko rosną i kiedyś Kornelia będzie wolała iść na własnych nóżkach (ale wtedy to ja sobie drugie dziecko do noszenia zrobię. A co!!!)

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Cytat Zamieszczone przez Olik

    Aż mi się łezka w oku kręci na myśl, że dzieci szybko rosną i kiedyś Kornelia będzie wolała iść na własnych nóżkach (ale wtedy to ja sobie drugie dziecko do noszenia zrobię. A co!!!)
    hehe no to odnajdziesz się tutaj - podczytując nasze forum nieraz trafisz na taki tekst - bo chusty zwiększają przyrost naturalny

  3. #3
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Cytat Zamieszczone przez calineczka
    chusty zwiększają przyrost naturalny
    Święte słowa
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  4. #4
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!


    ja mam podobne wrażenia z naszych wakacji
    no i w związku z tym, że Weronika zaczyna chodzić ja zaczynam myśleć o kimś nowym do chusty

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    My w środę do Krakowa jedziemy z objazdem naukowym więc bedzie baardzo dużo łażenia po kościołach głównie, bo architektura sredniowieczną się zajmujemy Bierzemy leosia natur i ellaroo ysabell na cieplejszy czas Tata będzie nosiła, ja bede sie edukowała
    A na majowy weekend w góry ruszamy Aż się plecaczków nauczylismy Dzięki Andzi naszej z klubu
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    A co do przyrostu... Mój niemąż mi powiedział wczoraj, że on to jest gotowy, tylko na mnie czekamy z drugim dzieckiem
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  7. #7
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    ciesze sie slyszac taka pozytywna opinie poniewaz za 2 tyg wybieramy sie do Polski i tez sie zastanawiam czy nie wziasc tylko chust a zrezygnowac z wozka ? jeszcze nie wiem co mi mezunio powie na taki pomysl... bo tak sobie mysle moja rodzina jest poroziewana po roznych miastach ... podroze pociagami , PKSami czy innymi srodkami lokomocji chyba naprawde lepiej bylo by bez wozka jechac ... jak myslicie ??

  8. #8
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Ja bym tam bez wózka jechala. Zresztą nie mam nawet wózka bo sprzedalismy jakieś dwa miesiace temu. Stał i sie kurzył,ani razu nie był uzyty od maja zeszlego roku. No dobra, raz w czerwcu ale tylko na 15 minut I mam nadzieję, że juz nigdy nie bede musiala z wózka korzystać bo tylko mnie wkurzał jak uzywalismy.
    Mlodego nosimy w chuscie, w nosidle albo sam sobie drepcze.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    189

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Ja też porzuciłam wózek
    A na wyjazdy to w ogóle nie wyobrażam sobie targania wózka

  10. #10
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Cytat Zamieszczone przez Janis Joplin
    ciesze sie slyszac taka pozytywna opinie poniewaz za 2 tyg wybieramy sie do Polski i tez sie zastanawiam czy nie wziasc tylko chust a zrezygnowac z wozka ? jeszcze nie wiem co mi mezunio powie na taki pomysl... bo tak sobie mysle moja rodzina jest poroziewana po roznych miastach ... podroze pociagami , PKSami czy innymi srodkami lokomocji chyba naprawde lepiej bylo by bez wozka jechac ... jak myslicie ??
    nigdy nie biore wozka do Polski, jezdza chusty jakies (ze dwie, zeby byl wybor) i dla malza Ergo. nastepnym razem pojedzie pewnie mejtaj, Ergo i chusta ewentualnie. zwlaszcza w samolocie chusta sie swietnie sprawdzila - raz mlody byl w kolkowej, ostatnio w wiazance (i nawet sie dalo spokojnie zamotac na pokladzie...). jakbym orpcz klamotow przeroznych jeszcze wozek miala targac, to by mnie chyba trafilo. a tak - dziec myk do szmaty i wszedzie mozna wejsc, zobaczyc co sie chce... polecam
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Ja do UK wózka nie zabrałam. W samolocie byłam z mężem, ale potem metro, autobusy, pociągi - sama z Dominikiem i walizą. I jeszcze torba na ramieniu. Wózek by mnie dobił. Było ok. No chyba, ze zabierasz plecak, wtedy wózek może się sprawdzi. Ja wolałam chustę. Nie ma problemu ze schodami. Nie ma problemu z tłokiem. Wiele razy myślałam - o, do tego autobusu bym z wózkiem nie wsiadła. Tylko kręgosłup bardzo mnie bolał.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  12. #12
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Janis - polecam podróż bez wózka, sama tak robiłam, tyle że moja dodatkowo była totalnie antywózkowa, więc miałam silniejszą motywację. Jeśli uważasz, że w którymś miejscu (dłuższego postoju) będzie Wam bardzo z jakiegoś powodu potrzebny, rzuć hasło na forum albo po rodzinie i pożycz na parę dni jakiś pojazd od tambylców.

  13. #13
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Janis - ja tak jak pozostałe dziewczyny, polecam podróżowanie bez wózka. W autobusach/pociągach to z wózkiem można się umęczyć, jeszcze jak gorąco będzie, to musisz targać ze sobą jeszcze jeden klamot. Faktem jest, że czasem z niechodzącym dzieciem (jak już ważyć zaczyna) jest wygodniej "odłożyć na bok", ale to można załatwić na kocyku w parku
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Nie no... mój mąż też chustą zachwycony, chociaż jeszcze nie zawsze dobrze dociągnie i bywa że ma wrażenie że Kornelii głowa odpadnie Ale wczoraj biegał po plantach. Dziecko na piersi, w dłoni gps. Prawdziwy turysta

    (fotki później )

  15. #15
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    Olik my dokładnie tak samo. Franek już tyle z nami zjeździł Polski i zawsze w chuście
    powiem jednogłośnie - CHUSTA JEST BARDZO PRAKTYCZNA W PODRÓŻY!


    kurcze Janis szkoda, że nie przyjeżdżacie 2 tyg wcześniej - byście się załapali na śląskie potkanie. ale fajnie byłoby was poznać.
    choć zawsze3 można zorganizować dodatkowe spotkanko....KONIECZNIE
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  16. #16
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    No to my chyba odłożymy na razie zakup spacerówki... Myślałam, żeby kupić, bo za miesiąc jedziemy nad morze na tydzień i jakoś miałam obawy, ale Małż mi dzisiaj zaczął tłumaczyć, że wiązanka i kółkowa i jak jeszcze będzie MT, to on tez będzie nosił..., a w ogóle to po co wózek, jak będziemy po krzakach biegać?
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  17. #17
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    My bylismy nad morzem trzy tygodnie w ostatnie wakacje i mielismy tylko chusty. Sprawdziły się rewelacyjnie! Rodzice z wózkami niestety bardzo meczyli sie pchając wozki po plazy, przez las albo po zatloczonych deptakach. Przynajmniej taki był mój odbiór


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  18. #18
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    No ja to nie wiem, czy jeszcze umiem prowadzić wózek - stoi sobie biedaczek i się kurzy, bo jak go kupowaliśmy to jeszcze nie wiedziałam, że chusta to taka fajna sprawa
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    No to dwa zdjątka




  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    68

    Domyślnie Re: W podróż tylko z chustą!

    my wybieramy się do NIemiec do mojej kuzynki na 5 dni i też nie planujemy brać wózka zwłaszcza że samolotem lecimy. Ciekawe jak Mała zniesie lot (przechlapane ma to dziecko z rodzicami powsinogami... )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •