Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: Duduś, Dudusie

  1. #21
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    ceny jak za wszystkie dobrej jakości pieluszki, nie można porównywać z chinkami, bo trochę inna filozofia. Chinek nie kupuję, bo boję się składu farby w tych pieluszkach, a nie przecieków, dziecko można przecież przebrać i od wilgotnego bodziaka się nie rozchoruje.
    przepraszam za małe OT, ale chinki mają farbę w składzie, czyli są szkodliwe?

    no, ale żeby było w temacie, czekam na Twoją recenzję. Zwłaszcza wkładów jestem ciekawa. A co z tym S nie tak? Wymiarowo Ci nie pasuje?

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    to coś nieco mogę napisać, bo założone kilka razy na pupę. Pul zupełnie podobny do Milovii i polarek też, chociaż może nie obiera się tak w praniu. Przeszycia i gumki przy nóżkach delikatne. Zapięcia dosyć szerokie, nie zawijają się i wogóle fajnie się je zapina i odpina, nie mam wrażenia że coś urwę. Wkłady mocno profilowane, ja nie mam zaufania do mikrofibry, ale nam nie przeciekły (2 godz na pupie, 8 m-cy chłopak) aczkolwiek wolę bambus. Postaram się zrobić zdjęcia za kilka dni.
    Podobają mi się te kieszonki, czas pokaże jak szybko zużyje się polar (to mnie najbardziej wkurza w kieszonkach) ale szukałam czegoś najbardziej podobnego do Milovii(którą lubię najbardziej, jeszcze ChB i Kokosi) i znalazłam. Jeśli ktoś lubi te kieszonki, które wymieniłam, to Dudusie też polubi, ja sobie jeszcze kupię kilka. Sprawdzę jeszcze jak działa z wkładem oryginalnym L i boosterem bambusowym.

  3. #23
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    mam wrażenie że te pieluszki są baaaardzo podobne do milovi, czy to tylko wrażenie?

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  4. #24
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    nigdy się nie interesowałam, ale przejrzałam ofertę i kurcze ceny niewiele niższe od milovii :/

  5. #25
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Bardzo mi się podobają słoneczne baranki, tylko ta cena jest duża. Dla mnie nappie me też są drogie, kokosi chyba najlepiej wychodzą cenowo i jakościowo


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  6. #26
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ja co prawda mam tylko otulacz Dudusia, kieszonki nie, ale się wypowiem Jest to wg mnie pieluszka najbardziej zbliżona do Milovii - praktycznie ten sam rodzaj PULu, mięciutkie zakładki z polarkiem z przodu i z tyłu w otulaczu (polarek równie przyjemny w dotyku), krój podobny, aczkolwiek Dudusie OS wydają się kapkę mniejsze niż Milovia. Wzory równie cudne. Delikatne gumki przy nóżkach. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze, jak ktoś lubi ten rodzaj PULu (ja uwielbiam), a używki Dudusiów jeszcze raczej niespotykane
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    używam z przyjemnością już pisałam, że pul podobny do Milovi, nadal podtrzymuję dobre zdanie o Dudusiach. Nie przekonały mnie niestety wkłady. Oryginalne poszły do kąta, używam tylko bambusa i wtedy super trzymają i są zgrabne.

  8. #28
    Chustonówka Awatar Gosia_
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Do mnie niedawno przyszły pływaczki tej firmy. Rozmiar 15kg + na mojego synka 2 letniego. Wzór piraty. Cena 44 zł.
    + cena wydaje mi się konkurencjyjna co do innych zagranicznych pływaczek. Imse Vimse ok 60 zł.. Kokosi robi tylko do 15 kg i też kosztują podobnie
    + pieluszka z bardzo miękkiego PUL,
    + wzór bardzo ładny,
    + obszycia bardzo dokładne, bez sterczących nitek - co mi się zdarzało przy innych polskich pieluszkach,
    + trenerki z boku zapinane na dwie napki,
    + doskonale leżą na synku.
    + ekspresowa wysyłka,

    - opakowanie zwykły woreczek i wrzucona kolorowa ulotka... hmm może narzekam ale firma powinna zainwestować w lepszy wygląd opakowania

    Szczerze polecam!!!

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Miałam przyjemność testować Dudusie, za co dziękuję.
    Pieluszki śliczne, kolorowe, bardzo mięciutkie, PUL miły i elastyczny - moje pieluszki są znacznie twardsze.
    U nas odpięte wszystkie napki (ok 12 kg mamły tester ma) i niewiele luzu zostało.
    Polarek mięciutki, jak dostałam pieluszki był jeszcze niemal dziewiczy, ale po kolejnych praniach już widać tendencje do kulkowania (coż, polar to polar i nawet prany bez zmiękczaczy się kulkuje)

    Kieszonka - jak kieszonka, przecieku nie zaliczyliśmy. Miękka, fajnie odszyta. Gdybym kompletowała pieluszki, to bym ja pewnie rozważyła. Teraz niestety już bez sensu inwestować w OS.

    Otulacz - ciekawe rozwiązanie z polarkiem od wewnątrz, zamiast "zakladek" z PUL trzymających pieluszki, jednak u nas się nie sprawdzało, Młody szybko moczył ten polarek, w zasadzie nie dało się drugi raz otulacza użyć - niby można wysuszyć, ale wolałam wyprać, tym bardziej, że szybciutko wysychał.

    Wkłady - super rozwiązanie w tym profilowaniem, wszystkie moje wkładki są proste, doceniam więc te rozszarzające się z przodu i tyłu. Nie wiedzialam tylko która strona miała iśc na przód, a która na tył, przetestowalam obie wersje i doszłam do wniosku, że dla mojego dużego sikacza lepiej sie sprawdza najszerszą częścią w przód.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za możliwość testowania dudusiów.
    Testerem był Kuba, prawie polroczniak o wymiarach roczniaka 8,5 kg 74 cm wzrostu. Raczej chuda pupa, brzuch i udka.
    Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy,to podobieństwo kieszonki do kieszonek milovii, jeśli chodzi o nas to minus bo u Kuby lepiej sprawdzają się węższe pieluszki. Przełożyłam sobie nawet jedną do drugiej i okazuje się, że Dudusie są jeszcze szersze niż milovia, za to krótsze. No i po założeniu na pupę niestety moje obawy się potwierdziły, rozpięta do największego rozmiaru kieszonka chyba nie długo by nam już posłużyła. Pul bardzo przyjemny, polarek też, ładnie się dopiera mąż zwrócił uwagę na napy, wydają się lepsze niż w innych naszych pieluchach.
    Wkłady- no niestety, u nas mikrofibra się totalnie nie sprawdza, dwa wkłady Kuba przesikał jednym sikiem (wiem na pewno, bo skinął zanim zdążyłam zapiąć pieluchę). Jak dla mnie są też za szerokie, nawet do milovii ledwo wchodziły, do nappime w ogóle nie pasują. Plus za kształt i czas schnięcia, właściwie suche z pralki wyjęłam, nawet jak na mikrofibrę ekspres.
    Otulacz - Otulacz jest super, to najlepszy otulacz jaki mieliśmy! Na.początku myślałam, że też jest malutki ale okazał się porównywalnie duży do innych naszych OS, ładnie przykrył nawet nocną firmowankę. Świetnie wykończone są zakładki, otulacz dopracowany w każdym szczególe. Podoba mi się też, że gumki przy nóżkach są obszyte, nic się nie odgniata.
    Podsumowując -krój kieszonki zdecydowanie nie jest dla naszego dziecka, jednak pielucha jest pięknie wykonana, przyjemna w dotyku. Wkłady są moim zdaniem za szerokie nawet do dudusiowych kieszonek no i mogłyby być bambusowe otulacz nie ma wad
    Jeszcze raz dziękuję za testy.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  11. #31
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość przetestowania
    Testował 3-latek ok.14kg na nocki oraz 2-miesięczna ok. 4,2kg panna.
    Faktycznie podobne do Milovi ale jednak jakby mniejsze. Bardzo fajny miękki, rozciągliwy pul, mikropolar troszkę już skulkowany i łapie paproszki, generalnie wolę w pieluszkach mikropolar ecri nie biały, bo szybko szarzeje.
    Kieszonka i otulacz świetnie pasowały na obu moich testerów. Starszakowi wkładałam na noc dwa oryginalne wkłady i zarówno otulacz jak kieszonka zdały egzamin na noc, nawet się zdziwiłam że kieszonka nie przeciekła
    Pieluszki spięte na najmniejszy rozmiar z jednym wkładem ładnie się prezentowały na mojej małej. Pieluszki dobrze uszyte, miękkie, nieodciskające. Klepsydrowe wkłady idealnie dopasowane, ja akurat nie miałam problemu z upchnięciem, tyle że M ciut za krótkie były u starszaka gdzie nie zmniejszałam rozmiaru. Wkłady w takim kształcie bardzo mi się spodobały, jak na mikrofibrę wystarczająco chłonne, lepsze jednak do otulacza niż kieszonki. Generalnie mam po testach same pozytywne odczucia co do tych pieluszek.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  12. #32
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    I ja już po testach.
    Testował mój szczupły trzylatek ok 12-13kg
    Kieszonka - założona z oryginalnymi wkładami po jednym siku przeciekła. Nie dogaduję się z mikrofibrą.
    Kieszonka na moim szczuplaku rozpięta na maxa, więc nie wiem, czy by się dopięła, gdybym dopakowała do środka tyle co normalnie ma
    Bardzo milutki mikropolar. To, że łapie paproszki i się kulkuje - nie widziałam idealnego mikropolaru
    Bardzo starannie uszyta, nie mam czego się przyczepić
    Otulacz - założony z oryginalnymi wkładami - po jednym siku wszystko mokre łącznie z ubrankiem. Nie miałam okazji potestować z wkładami bambusowymi.
    Otulacz również nie należy do dużych. Jak dla mnie super do wkładów, formowankę nie największą musiałam upychać.
    Zakładki podszyte pulem fajne, ale my nie korzystamy, kładziemy wkłady na zakładki, wtedy na dłużej otulacz wystarcza.
    Kształt wkładu bardzo fajny, sam wkład bardzo miękki, nie wiem, czy nie za bardzo, wolę troszkę sztywniejsze.

    Dziękuję za możliwość testowania
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  13. #33
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    przeprosiłam się z wkładami. Nie stosuję ich jako wkłady do kieszonek ale zamiast wkładki "sucha pielucha" do formowanek. W takiej wersji są super, szerokie otulają brzuszek i plecki i są dodatkowym wkładem chłonnym jednak. Super zamówiłam 3 L do Totsbots Flexi (nie wiem jak się to pisze) i całą nockę w takim wydaniu wytrzymują (+Flip) a mój sikacz to rekordzista, pampersy wymiękały koło 3 rano

    Niestety kieszonka jest już za mała. Młody ma 18 m-cy, 12 kg i kieszonka jest za płytka, za niska w stanie.
    Ostatnio edytowane przez NEMO ; 18-07-2014 o 23:50

  14. #34
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    A my mamy tylko wkłady. Skusił mnie kształt. Świetny dla nas bo mój synek (5m) nie wiem dlaczego i jak ale sika na zakładkę i jeśli nic tam nie ma możliwe przecieki :/.. Tutaj nie byłoby takich problemów, gdyby te wkłady były chłonne. Czy tylko ja mam wrażenie, że prawie nic nie chłoną? Zawsze otulacz czy kieszonka po tych wkłądach są mokre, jakby ich nie było, jakby wszystko spływało po tym wkładzie. Może jeszcze raz zrobię odtłuszczanie i zobaczę czy teraz coś pomoże. Miękkie, milusi polarek i chyba te wkłady skończą jako "sucha pupa" a szkoda ..

  15. #35

    Domyślnie

    My również posiadaliśmy tylko wkłady i mamy podobne spostrzeżenia, niestety dodawałam je do innych wkładów jako dodatkowe bo same nie dawały rady.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •