Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Wątek: Przesikane pieluchy

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie Przesikane pieluchy

    Młody ma 17 miesięcy i kompletnie przesikuje wielo. Używamy tetrę+Flipa. Zatłuszczone nic nie jest .I teraz pytanie:czy dzieci w jego wieku tyle sikają i to normalne,że ten zestaw godziny nie przetrzymuje? Czy młody pije za dużo?Pije sok (sama robię) rozcieńczany z wodą 1:4.Jak mu daję wodę,to nie pije w ogóle i ma zatwardzenia.Co robić?

  2. #2
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    U nas tetra juz od dawna by niestarczyla, zawsze wkladalam do tetry duzy wklad bambusowy i dopiero jakos tam pielucha wystarczyla na jeden sik jak uda mu sie zrobic do nocnika to widac, ze nic dziwnego ze nie wytrzymuje taki zestaw.
    Ja osobiscie soku nie dodaje. Od swieta dostanie domowego kompotu mocno rozwodnionego. Ja na Twoim miejscu bym sprobowala dodawac coraz mniej soku do wody, zeby calkiem przejsc na wode. Ale ja to ogolnie od poczatku boje sie prochnicy... z reszta my pijemy tylko wode.
    A syn ma prawie 17mcy

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Wiem z tą wodą,ale on się tak cieszy jak pije soczek,że nie umiem mu odmówić....A sama w sokowirówce robię z "domowych"jabłek,no ale racja z tą wodą... Czyli do tetry musi dojść chłonny wkład?

  4. #4
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze tetra (nawet lux) czy musliny to juz za malo na prawie poltoraroczne sikniecia...

    Moj jedzie na kieszonkach z wkladami recznikowymi z bambusa.

  5. #5
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Wydaje mi sie ze tetra (nawet lux) czy musliny to juz za malo na prawie poltoraroczne sikniecia...
    Moja wytrzymuje, ale zmieniam zaraz po zmoczeniu. Jak przegapię, to przemaka.
    Za to u nas w ciągu dnia schodzi nawet do 10 pieluch...

  6. #6
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    U nas ten sam problem. Po nocy budzi się przesikana, a śpi w dwóch tetrach+wkład bambusowy we Flipie!

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Mój synek ma 22 miesiące i były momenty,że przesikiwał mi wszystko a teraz wszystko trzyma.
    Do flipa daję tetrę i flanelę albo dwie flanelki i trzyma na mur a w kieszonkach niektóre wkłady zastąpiłam zwykłym zszytym lub złożonym ręczniczkiem frotowym i chłonność podniesiona a pielucha nie jest mocno wypchana.
    Dobre są tez wkładki Pupusia takie szare z polarkiem na zewnątrz dla nas to pancerny zestaw na spacery, bo nawet jak wkładka mocno zamoknie to polar jeszcze trzyma wilgoć.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Kurczę tylko jak ja młodemu tak wypycham pieluchę,to on się łapie za nią i mówi:"nie,papu".Co oznacza,że nie chce takiej tylko pampersa i co ja teraz mam zrobic? Na pampersy przejść u 1,5 roczniaka?

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMKa Zobacz posta
    Młody ma 17 miesięcy i kompletnie przesikuje wielo. Używamy tetrę+Flipa. Zatłuszczone nic nie jest .I teraz pytanie:czy dzieci w jego wieku tyle sikają i to normalne,że ten zestaw godziny nie przetrzymuje? (...)
    U mnie taki zestaw też nie wytrzymuje godziny... od 2-3 miesiąca życia synka (teraz ma 4 m-ce) ... A używam muślin IV 75 gr lub Kikko LUX niebielonych (identyczne jak IV tylko o połowę tańsze) - czyli bardzo chłonnych.

    Generalnie nic mi nie przecieka, otulacz wytrzymuje, ale taka pielucha złożona w prostokąt wystarcza na 1 sik. Czyli w ciągu godziny zmieniam czasem nawet 3-4 razy. Po prostu fragment pieluchy z przodu (ponoć typowe dla chłopców) jest do wykręcania. To samo z ręczniczkiem bambusowym.
    Jeśli zostawię dłużej i mały siknie ze dwa razy to z reguły dalej nic nie przecieknie, ale otulacz nadaje się do prania (zbyt mokra pielucha i otulacz przechodzi zapachem moczu).

  10. #10
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Na duże siki najlepsza jest chłonna formowanka potrafi naprawdę dużo wytrzymać. A formowanka albo bambusowa np. kokosi albo flanelowa zufizo. I na to oczywiście Flip albo wełna To mi sie sprawdzało nawet u 2 latki jak wszystko inne nie wytrzymywało godziny.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    to jest zadziwiające, co piszecie - u nas kieszonka i bambusowy wkład ręcznikowy dają radę na parę godzin... (u starszego to były dwa mikrofibrowe)

  12. #12
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    i my ostatnio musiałyśmy odstawić moje ulubione muśliny imse vimse bo Córa pije bardzo dużo wody i teraz wytrzymuje tylko kieszonka. Wkłady pakuję w zależności od sytuacji ale najczęściej długi bambusowy + konopna. Na nocki 2mikrofibrowe wkładki bumgeniusa zupełnie wystarczają. Ale w tym wieku nie odważyłabym się założyć na noc tetry z wkładką i flipa. U nas to by nie przeszło. Formowanka bambusowa albo flexitot z dodatkową wkładką i dobry otulacz myślę że zdecydowanie da radę.

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    My używamy formowanek bambusowych Pupeko i konopnych bbh na noc i na upały pod wełniaka dają radę,ręcznik w kieszonce wcale nie sprawia,że jest napakowana mocno my mamy ręczniki z pepco 30*50 cm plus wkładka bambusowa lub mikro.
    czasem jest to cieńsze niż podwójna wkładka mikro a lepiej chłonie.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  14. #14
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Kupiłam wkłady polecane przez Lolę, kombinuję jak mogę i czuję się jakbym dopiero zaczynałam a nie przez prawie 20 miesięcy pieluchowała wielo!

  15. #15
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Ja tam podokładałam sobie do pupeko bambusowych wkład z podwójnego bambusa, na to mam wełniaki i od jakiegoś tygodnia też przesikane Dawniej spokojnie wytyrzymywałay noc i bez dodatkowego wkładu, o kieszonkach nie wspomnę, już się od tych wkładów wielki tyłek robi


  16. #16
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    U nas "czarne" Pupusie dają radę. Nareszcie!
    Oczywiście nie same Pupuś+wkład z mikrofibry Bobolidera+tetra+ otulacz za KAŻDYM razem zmieniany bo od razu jest wilgotny i później przecieka...

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No u mnie w zupełności wystarcza czarny wkład Pupusia i dodatkowo mikro lub ręcznik,nie mam przecieków zwłaszcza w kieszonkach Pupusia z podwójną gumką lub Bobolidera.
    W otulaczu Pulowym na ogół mam dwa wkłady od flipa lub składany Bobolidera i czarny Pupusia.
    Te kieszonki które mi przeciekały używam jako otulaczy kładąc wkłady na wierzch i też dają radę.
    Zaczynam podejrzewać,że skoro u mnie taki zestaw daje radę a u was nie to z mego synka kiepski "strażak"
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    Na duże siki najlepsza jest chłonna formowanka potrafi naprawdę dużo wytrzymać. A formowanka albo bambusowa np. kokosi albo flanelowa zufizo. I na to oczywiście Flip albo wełna To mi sie sprawdzało nawet u 2 latki jak wszystko inne nie wytrzymywało godziny.

    Tak,więc fromowanka zufizo+wkład chłonny flip+otulacz flip=przesikane wszystko po godzinie. Pieluchy moczone w płynie do naczyń,płukane,gotowane z kwaskiem,płukane setki razy.Młody do picia dostaje tylko wodę...Coś robię źle?

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMKa Zobacz posta
    Tak,więc fromowanka zufizo+wkład chłonny flip+otulacz flip=przesikane wszystko po godzinie. Pieluchy moczone w płynie do naczyń,płukane,gotowane z kwaskiem,płukane setki razy.Młody do picia dostaje tylko wodę...Coś robię źle?
    zatłuścic moze sie polar, welur syntetyczny i takie podobne - co robia sucho w kieszonkach, naturalne pieluszki bawelniane, bambusowe nie ywmagają odtluszczania, bo i tak wchlaniają wilgoc, z zatluszczonego materialu wilgoc leci bokiem, a nie przelatuje prze polar w kieszonce, np.

    Polecam odlozyc na jkis czas pulowe otulacze, z mojego doswiadczeni - pul zawsze przegrywa w konkurencji z dobrą welną, zalanolinowana (to tez tluszcz i tez ma za zadanie nie przepuszczac wilgoci - tym razem na zewnątrz).
    I jeszcze jedno - pomimo dobrych opinii, JA (!) uwazam, ze flip to jeden z najgorszych otulaczy - przeciekal mi i byl niewygodny

    edit: dopisek
    dobry otulacz welniany - mam na mysli porzadne gacie, a nie zapinany o kroju flipa, nawet jak formowanke mozna wykręcać, welna przytrzyma wilgoć, po drugie taki fason gaciowy lepiej przykrywa pieluszkę i sa mniejsze szanse na przecieki. Nie zwalnia to oczywiscie od obowiazku przewijania ino kaluż i mokrych ubran nie bedzie
    Ostatnio edytowane przez espejo ; 13-09-2013 o 12:49
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Niemcz k.Bydgoszczy
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    zatłuścic moze sie polar, welur syntetyczny i takie podobne - co robia sucho w kieszonkach, naturalne pieluszki bawelniane, bambusowe nie ywmagają odtluszczania, bo i tak wchlaniają wilgoc, z zatluszczonego materialu wilgoc leci bokiem, a nie przelatuje prze polar w kieszonce, np.

    Polecam odlozyc na jkis czas pulowe otulacze, z mojego doswiadczeni - pul zawsze przegrywa w konkurencji z dobrą welną, zalanolinowana (to tez tluszcz i tez ma za zadanie nie przepuszczac wilgoci - tym razem na zewnątrz).
    I jeszcze jedno - pomimo dobrych opinii, JA (!) uwazam, ze flip to jeden z najgorszych otulaczy - przeciekal mi i byl niewygodny

    edit: dopisek
    dobry otulacz welniany - mam na mysli porzadne gacie, a nie zapinany o kroju flipa, nawet jak formowanke mozna wykręcać, welna przytrzyma wilgoć, po drugie taki fason gaciowy lepiej przykrywa pieluszkę i sa mniejsze szanse na przecieki. Nie zwalnia to oczywiscie od obowiazku przewijania ino kaluż i mokrych ubran nie bedzie
    Dzięki Ci dobra kobieto. Będę próbować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •