Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Wątek: Przesikane pieluchy

  1. #21
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    u nas sprawdzaja sie 2 wkladki bambusowe lub reczniczek bambusowy i jest super, zero przesikan

  2. #22
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,521

    Domyślnie

    Ale jestem zła! Od niedawna mamy 3 kieszonki (do tej pory otulacze były tylko) i prawie za każdym razem co zakładam to jest przeciek... I nie wiem, czy źle zakładam czy dziecko mi zeczęło więcej sikać Dziś wsadziłam dwa wkłady (kokosi ręcznik bambusowy i taki wkład chyba bambusowy, mniejszy niż ręcznik) i po niecąłych 2h przesikany! PUL wilgotny puścił wilgoć na bodziaka i znów przebieranie
    Każą kieszonkę mam inne firmy, z różnymi opcjami od pupy.
    Co robię źle? Istnieją dzieci niestworzone do kieszonek? Otulacze też ostatnio przesikuje tzn. wkład nie wyrabia i robi się mokra lamówka, ale jednak nie tak często co kieszonki!

    Córa ma 12mc, jest normalnych gabarytów (dość wysoka, niecałe 10kg).

    Myślałam, że kieszonki zachęcą mnie do zabierania ich na wyjścia, ale w takim układzie jestem mocno zdegustowana...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  3. #23
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    A masz przecieki po bokach, czy centralnie? Jeśli to drugie, to pul może być wadliwy. A jeśli po bokach, to może coś źle układasz... Masz z przeszyciami czy bez?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  4. #24
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    A co to za kieszonki? My miałyśmy 3 kieszonki tanie kupione na allegro. Dwie nie przeciekały, jedna przeciekała prawie za każdym razem . Wydaje mi się że pull był w niej jakiś wadliwy.

  5. #25
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,521

    Domyślnie

    Jedna jakaś zagraniczna o Justyn dostałam (z polarem), jedna kokosi z coolmaxem (z przeszyciem) i jedna nappime z welurem (bez przeszycia). Przeszycie to rozumie, że szew do środka (bez), a na zewnątrz to z?
    Przecieki mam pobokach. Niewielkie, raczej zawilgocenie lamówki od bodziaka, do spodni rzadko dochodzi (jak zauważę to zmieniam). Najczęściej z jednej strony, więc tu może być złe układanie wkładu. A jak wy układacie? Mam wkłady i ręczniki od kokosi, składam na 4 i może wtedy sa za wąskie, może powinnam próbować upchać złożony na 3 i byłby od boku do boku?
    Ale mam jeden wkład dedykowany, do tej od Justyny i tam ten sam problem, choć sięga od boku do boku...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  6. #26
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Pieluszka z przeszyciem przy udach:


    Pieluszka bez przeszyć przy udach:


    Takie bez przeszyć częściej przeciekają, bo jak Ci się źle ułoży, to polarek wystaje. Dlatego ja wolę takie z przeszyciami, ryzyko wycieku mniejsze.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  7. #27
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    To może wkłady nie chłoną jak trzeba? Może trzeba im stripping zafundować żeby chłonność wróciła?

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    wymocz kieszonki z polarem w płynie do mycia naczyń (mocno ciepła woda) wypłucz i wypierz. I nie zapieraj kupy broń boże mydłem, bo polar zupełnie wtedy nie chłonie.

  9. #29
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,521

    Domyślnie

    Jedna jest z polarem, a problem przy wszystkich. Chłonność bambusa... wydaje się ok. Stripping - czytałam, ale przeraża mnie konieczność chodzenia pralki przez cały dzień. Czasami kwaskuje, jak już zapach mnie dobija...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    franada, a zęby córze przypadkiem nie idą? bo przy ząbkowaniu jest megasik i przecieki murowane.
    u nas teraz idą czwórki i grube bambusowe formowanki, które przez 2 miesiące dawały radę na noc, zaliczają przecieki (dodam, że dziecię odstawione od nocnych karmień). z kieszonkami podobnie, choć w dzień po prostu częściej zmieniam.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #31
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    IMHO 2 godziny dla kieszonki przy rocznym dziecku to b. długo, choć zależy jeszcze od pory dnia etc. Czasem zakładam kieszonki jak już nic innego nie mam i wiem, że to na krótko, zdecydowanie nie na wyjścia - to według mnie najbardziej awaryjny system pieluszkowy - poza innymi wadami kieszonek No nigdy z kieszonkami się nie polubiłam i praktycznie z nich zrezygnowałam, ostatnie 2 mi się ostały.

    U moich synków na wyjścia się sprawdzają SIO (itti bitti, close parents, polskich nie próbowałam ale przypuszczam, że też byłyby ok).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #32
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    franada, a zęby córze przypadkiem nie idą? bo przy ząbkowaniu jest megasik i przecieki murowane.
    to samo miałam pisać

    zauważyłam, że dzieci dzielą się na takie co sikają często a mało i takie, co raz a porządnie dla tej drugiej grupy muszą być naprawdę chłonne pieluchy albo opiekun z refleksem, który zmienia pieluchę zaraz po zmoczeniu

  13. #33
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Kasiu.234 - dzięki! Trochę mi rozjaśniłaś dlaczego wiele osób zachwyca się kieszonkami a u nas kompletnie nie działały (choć denerwuje mnie też utrudniona kontrola suchości i połączenie na stałe warstwy przy pupie z pulem no ale przesiki są decydujące).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #34
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,521

    Domyślnie

    Moja raczej sika często a mało sądząc po tym co zauważam poza pieluchą Ale dziś po niecałych 2h jednorazówka była nieźle nasączona, więc coś się zmieniło. Do tej pory nie widziałam związku z zębami (jej wychodzą chyba dość nietypowo), ale może.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  15. #35
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    franada, ja nigdy nie robilam stppingu, po prostu puszczalam pieluchy na 60 stopni bez detergentu lub z kwaskiem, wystarczylo
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    u nas w użyciu kieszonki z przeszyciami, wkład koniecznie na całą szerokość pieluszki (taki składany by nie wystarczył), do bambusowych babyetty (spinany długi z krótkim) wkładam cienki wkład z takiej elastyczne frotki bambusowej(taki jak np.puppi 3 warstwowy-ale już ich w sprzedaży nie ma)) i wtedy spokojnie pieluszka na pupie może być i na wyjście i jeszcze aż tak duże dupsko nie jest moja córa z tych co mają chyba jeden większy sik, bo nie raz cały ten pakunek zmieniam suchy a czasem calkiem mokry w mniej więcej takim samym czasie pobytu na pupie. no i spokojnie 2-3 godzinki w kieszonce mała siedzi i nic sie nie dzieje. całą noc też formowanka z polarem od pupy i pupa gładka, więc 3 godziny za dnia mnie nie przerażają, ja zmieniam częściej mokre od pupy

  17. #37
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    U nas zdarzały się przecieki również w kieszonce z przeszyciami, dopiero jak zainwestowałam w porządne bambusowe wkłady np. ręczniczki przecieki się skończyły z tym że ja nigdy nie zmieniałam pieluch na czas że np. co dwie godziny, zawsze zmieniałam po posikaniu i nie ważne czy to była godzina czy pół... Przy większym dziecku najlepiej sprawdziły mi się formowanki i otulacze, choć i tu nie lubiłam dziecka trzymać w mokrej pieluszce.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #38
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    U nas zdarzały się przecieki również w kieszonce z przeszyciami, dopiero jak zainwestowałam w porządne bambusowe wkłady np. ręczniczki przecieki się skończyły z tym że ja nigdy nie zmieniałam pieluch na czas że np. co dwie godziny, zawsze zmieniałam po posikaniu i nie ważne czy to była godzina czy pół... Przy większym dziecku najlepiej sprawdziły mi się formowanki i otulacze, choć i tu nie lubiłam dziecka trzymać w mokrej pieluszce.

    a jak sprawdzić w pieluszce z polarkiem od pupy, że siku już jest? trzeba rozebrać i ręką w ten otworek chyba, dopiero by mi córa zmykała no i ona zasikuje przód pieluszki, jak chłop! a już i tak mam wywalczone w miarę grzeczną postawę przy zmianie pieluchy jak mija jakieś 2 godziny +- to zmieniam, albo jak dużo pije, to szybciej, no jak mijają ponad trzy to zmieniam, czsem suchy wkład jest, trudno, czas odświeżyć pupcię

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    a jak sprawdzić w pieluszce z polarkiem od pupy, że siku już jest?
    u nas jak jest mocno zasikana pielucha z mikropolarem, to czuć przez niego zbity mokry wkład. nie czuć wilgoci ale czuć, że wkład pod spodem jest mocno nasiąknięty. używamy tylko bambusowych, nie wiem czy tak samo jest z mikrofibrą.
    no i zapaszek siuśków jest mocniej wyczuwalny przy zgięciu nóżek (ale może to przez idące zęby?)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #40
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    u nas jak jest mocno zasikana pielucha z mikropolarem, to czuć przez niego zbity mokry wkład. nie czuć wilgoci ale czuć, że wkład pod spodem jest mocno nasiąknięty. używamy tylko bambusowych, nie wiem czy tak samo jest z mikrofibrą.
    no i zapaszek siuśków jest mocniej wyczuwalny przy zgięciu nóżek (ale może to przez idące zęby?)
    po zapachu nie czuć, ale skupię się na macaniu wkładu(u nas tylko bambus/konopie/gruba ręcznikowa frota) dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •