Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59

Wątek: Oddychanie PUL-u vs jednorazowki

  1. #21
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Oddycha, nie oddycha, nie znam się. Wiem jedno- w wielo to ja decyduję co moja córka ma przy pupie i chemii Jej tam nie pakuję, przy jednorazówkach- połowy składników nie znam.

  2. #22
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    wiki, mam jednak nieodparte wrażenie, że myślimy podobnie, tyle że z komunikacją o tej godzinie kiepskawo - przynajmniej u mnie Być może zgodziłabyś się z tym stwierdzeniem, gdybyś zobaczyła moje szuflady z pieluchami

    Jeszcze ad. pampków - nie wiem, co zalecają producenci, ale chwalą się, że pielucha chłonie do 12h i dla wielu rodziców to sygnał, że tyle właśnie można trzymać w tym dziecko. Naprawdę nie znasz takich? Nie pisałam przecież konkretnie o Tobie. Luuuuuz.

  3. #23
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    wiki, Jeszcze ad. pampków - nie wiem, co zalecają producenci, ale chwalą się, że pielucha chłonie do 12h i dla wielu rodziców to sygnał, że tyle właśnie można trzymać w tym dziecko. Naprawdę nie znasz takich? Nie pisałam przecież konkretnie o Tobie. Luuuuuz.
    Ej tam no chyba trochę przesadzacie z tym trzymaniem w jednorazówkach , ja nie znam nikogo kto trzymałby dziecko nawet połowę tego czasu . Jeżeli tacy rodzice istnieją to jest to taka sama patologia, jak w każdej innej sferze życia, czy pielęgnacji dziecka.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  4. #24
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja w nocy nie przewijam... A Maly spi w jedno- i to ze 12h spi jak nic.

  5. #25
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja w nocy nie przewijam... A Maly spi w jedno- i to ze 12h spi jak nic.
    W nocy się nie liczy Noc rzecz święta
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    A nam nie pokazuje nic (obrazku? filmiku?), tylko puste miejsce, co jest nie tak?
    &podpisuję się pod owieczką33


  7. #27
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta

    Jeszcze ad. pampków - nie wiem, co zalecają producenci, ale chwalą się, że pielucha chłonie do 12h i dla wielu rodziców to sygnał, że tyle właśnie można trzymać w tym dziecko. Naprawdę nie znasz takich? Nie pisałam przecież konkretnie o Tobie. Luuuuuz.
    ojtam ojtam, na opakowaniu jest 3-8 kg, to nie ładowność???
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  8. #28
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorulka Zobacz posta
    ojtam ojtam, na opakowaniu jest 3-8 kg, to nie ładowność???

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Pewnie najlepszym eksperymentem byłoby samemu sobie założyć odpowiednie pieluchy w rozmiarze dorosłym i w nich spać, (i w opcji mokro też ) ewentualnie testować powinni dorośli korzystający z pampersów. Sama się zastanawiam nad wielo w opcji dorosłej, tylko osoba potrzebująca ma rozmiar xxxxl. U kogo zamówić?
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  10. #30
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Pewnie najlepszym eksperymentem byłoby samemu sobie założyć odpowiednie pieluchy w rozmiarze dorosłym i w nich spać, (i w opcji mokro też ) ewentualnie testować powinni dorośli korzystający z pampersów. Sama się zastanawiam nad wielo w opcji dorosłej, tylko osoba potrzebująca ma rozmiar xxxxl. U kogo zamówić?
    Eeeee... ale jesteś pewna że mogłabyś prać pieluchy osoby dorosłej? Tak tylko się zastanawiam, bo teraz sobie pomyślałam...
    że... 2 lata temu zajmowałam się razem z mamą moją babcią, chorą na raka trzustki i zmiana pieluch tez była, ale... o ile zmienić pieluchę, wyrzucić to nie jest aż tak trudne, to potem spłukiwać zawartość, prać itd to chyba bym nie potrafiła.

  11. #31
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja tam powiem szczerze zastanawiam się jak jest z przepuszczalnością, bo tak najprostszą metodą dmuchająć i zaciągając powietrze przez pampka, jestem w stanie w miarę oddychać. Chwyciłam pierwszą lepszą kieszonkę Nappime i kurcze ledwo co byłam w stanie dmuchnąć, opór jak nie wiem
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  12. #32
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Pul jest paroprzepuszczalny ma mikropory z tego co się orientuję więc dmuchnąć przez niego nie tak łatwo ale para to inna sprawa. Przez pampersa łatwiej dmuchnąć bo warstwa miękka przepuszcza bokami powietrze gdyby zerwać tą warstwę miękką jak na filmiku to już się nie dmuchnie tam też jest cienka folijka.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #33
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Super Ja tam miałam wątpliwości co do PULu, zresztą nadal nie jestem zupełnie przekonana pomimo używania kieszonek Ale eksperyment fajny
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  14. #34
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    A ja właśnie używam kieszonek i otulaczy PUL i jestem z nich zadowolona.A ten film utwierdził mnie tylko w słuszności mojego postępowania,bo tak na prawdę to częsta zmiana pieluchy i wietrzenie pupy się liczy.
    Znam takich co w jedno czekają aż pielucha do kolan sięga i dopiero zmieniają ale to nie mój klimat u mnie jednorazówka jest tylko na spacer na podwórko przed domem często ubieram wielo,bo zawsze mogę wejść do domu i zmienić.
    Co do wełny lubimy się również z tą od pani z all,ale używamy głownie w domu w nocy zdażało się nam i do parku w upał założyć na formowankę ale zimą jak mam młodemu jeszcze spodnie na tą wełnę założyć(od piżamy)to jakoś się martwię czy mu nie za gorąco.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Oddycha, nie oddycha, nie znam się. Wiem jedno- w wielo to ja decyduję co moja córka ma przy pupie i chemii Jej tam nie pakuję, przy jednorazówkach- połowy składników nie znam.
    No widzisz, ale zdazylo mi sie przeczytac opinie, ze PUL-owe pieluchy to "sama chemia" i "w zyciu bym w tym dziecka nie trzymala, to wlasciwie to samo co jednorazowki".

    A ze mam silne tendencje do perfekcjonizmu i samobiczowania to sie przejelam, bo welny nie lubie
    A. 02.2010, T. 06.2012

  16. #36
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Żeby nie prowadzić dyskusji czysto akademickiej, przeprowadziłam właśnie analogiczny eksperyment. Udział wzięła pieluszka PULowa marki Milovia oraz pampers firmy Pampers. Nie nakręciłam filmiku, ale może jeszcze nakręcę, bo to ciekawa sprawa. W każdym razie oto fota kieliszka po 1-minutowym eksperymencie na Pampersie:



    W mojej ocenie w przypadku pieluszki PULowej wody w kieliszku było MNIEJ. Na zdjęciu trudno takie różnice uchwycić. Sądzę, że film byłby lepszy.

    Mój post nie ma celu stwierdzenia, że pieluszki PULowe są do bani, a rodzice je używający to ignoranci Mimo że u nas używa się w 95% wełny, Maks do niedawna spał w jednorazówkach, bo wszystko inne przesikiwał, a ja w nocy staram się nie zmieniać dzieciom pieluch, bo za bardzo się wybudzają. Teraz zamiast jednorazówek stosuję u Maksa na noc wełnę, ale czasem również kieszonki PULowe. Chciałabym jednak, żebyśmy nie wyświęcały tu tak PULu, bo, sorry, guma to guma, choćby z dziurami. PUL na pewno jest lepszy od chemicznych jednorazówek i dla mnie to przede wszystkim to zadecydowało o wyborze wielo.

    Pozdrawiam w południe

  17. #37
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja wełnę lubię i nie lubię, nie lubię, bo jest nudna, taka jednolita i kurcze no jednak jak ma trzymać, to dosyć gruba. PULe kocham,bo są cieniutkie i mają piękne wzory. Za to oddychalność wełny - super, przy wełnie na noc, rano pupa piękna, a niestety jestem tą wyrodną, co w nocy raczej nie zmienia pieluchy..

    Nawet jeśli PUL nie jest naturalny, to przecież on ma niewielki kontakt ze skrórą dziecka, to bardziej martwiłabym się o kwestie polaru, bo przy kieszonkach to on ma kontakt ze skórą, a w otulaczu z kolei jest wkład, formowanka czy co tam jeszcze...
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  18. #38
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    PUL na pewno jest lepszy od chemicznych jednorazówek i dla mnie to przede wszystkim to zadecydowało o wyborze wielo.
    No więc właśnie, mam podobne odczucia
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #39
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Pat. rozwalilas mnie eksperymentem.


  20. #40
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta
    Pat. rozwalilas mnie eksperymentem.
    Kieliszki marki "Żołądkowa gorzka"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •