Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Wątek: Oddychanie PUL-u vs jednorazowki

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie Oddychanie PUL-u vs jednorazowki

    Eksperyment porownujacy oddychanie otulacza z PUL-u i jednorazowki:



    W skrocie: do szklanki nalana jest wrzaca woda, nastepnie zalozone i zabezpieczone gumka, kolejno, otulacz, a potem warstwa zewnetrzna pieluchy jednorazowej (autorka filmiku wyjela czesc chlonna). Na to odwrocony kieliszek, zeby sprawdzic, czy przez otulacz przejdzie para, a co za tym idzie - powietrze.

    Nie znam sie za bardzo na chemii, ale wynika z tego, ze ten PUL jednak przepuszcza powietrze.

    Ciekawe jak spisalaby sie welna - na logike powinna przepuscic jeszcze wiecej pary.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    genialne!

    (a wątpiłaś w oddychalność PULa?)

  3. #3
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    genialne!

    (a wątpiłaś w oddychalność PULa?)
    OT
    podoba mi. się Twoja sygnaturka
    Mama Kubusia i Basi

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    genialne!

    (a wątpiłaś w oddychalność PULa?)
    mi. to nie wiesz, ze PUL to wlasciwie to samo co pampersy? Cerata sama i w ogole jak mozna w to dziecko wsadzac? A juz chlopca to w ogole!!!

    Tylko welna na zewnatrz i organiczna bawelna od pupy! Inaczej nie masz prawa powiedziec, ze pieluchujesz zdrowo i ekologicznie! No!
    A. 02.2010, T. 06.2012

  5. #5
    Chustonoszka Awatar kudlaczek
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    52

    Domyślnie

    Świetny eksperyment!

    Dzięki, że to udostępniłaś, zaraz puszczam dalej!
    Hania jest z nami od 18.05.2013
    www.violanka.blogspot.com

  6. #6
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    no nie wiem... bo ja żem kupiła, próbowała nawet się dogadać z wełniakiem (bezskutecznie - leżą w szufladzie trzy prawie nówki) i potem porzuciłam temat pieluch...

    idę się k(r)ajać...

    yanettee, dzięki
    wymiękłam dziś. to niech pobędzie taka przez chwilę

  7. #7
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    ja mam wątpliwości na pewno, co nie zmienia faktu że pul uwielbiam, szcególnie jednak cieniutki w otulaczach. spotkałam się z pulem tak grubym również...ale gdyby nie wiem nawet jak oddychał to nie lubię takich grubych ceratowych a i takie pzecież są i cieszą się powodzeniem

    wełnę kocham miłością wielką
    poproszę filmik z wełną

  8. #8
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanettee Zobacz posta
    OT
    podoba mi. się Twoja sygnaturka


    mnie również

  9. #9
    Chustonoszka Awatar kudlaczek
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    52

    Domyślnie

    Wełnę mam - dwie - i super się sprawdzają, ale nie w nocy.
    Hania jest z nami od 18.05.2013
    www.violanka.blogspot.com

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    no nie wiem... bo ja żem kupiła, próbowała nawet się dogadać z wełniakiem (bezskutecznie - leżą w szufladzie trzy prawie nówki) i potem porzuciłam temat pieluch...

    idę się k(r)ajać...
    Podrzucic nozyk?


    No ja odetchnelam, bo naprawde mialam wyrzuty sumienia, ze wyrodna matka ze mnie, bo dziecka w samej welnie nie trzymam. Na pewno welna oddycha jeszcze bardziej, ale dobrze wiedziec, ze ten PUL nie jest jednak az taki zly jak go (niektorzy) maluja.

    kahulec, no wlasnie pani na filmiku podaje konkretna marke otulacza i wspomina, ze rozne firmy maja rozne PUL-e, wiec ta przepuszczalnosc moze byc rozna. Co jednak nie zmienia faktu, ze PUL nie jest tak zly jak jednorazowki.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  11. #11
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    n
    yanettee, dzięki
    wymiękłam dziś. to niech pobędzie taka przez chwilę
    nie wnikam, nie interesują mnie afery forumowe
    podoba mi się sens tego co masz w stopce, zwłaszcza "Jak "COŚ" będę miała, to Ci napiszę. Wprost"
    natomiast w Twoje wymięknięcie dzisiejsze nawet nie próbuje wnikać, jak wiadomo każdy kij ma dwa końce

    Mama Kubusia i Basi

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Dziękuję za ten filmik


  13. #13
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    No ja odetchnelam, bo naprawde mialam wyrzuty sumienia, ze wyrodna matka ze mnie, bo dziecka w samej welnie nie trzymam. Na pewno welna oddycha jeszcze bardziej, ale dobrze wiedziec, ze ten PUL nie jest jednak az taki zly jak go (niektorzy) maluja.
    nie wiem... ja tej wełny nie czuję... i gryzie ona nas wszystkich
    i myślę, że mogłaby się jakoś sfilcować w czasie analogicznego eksperymentu

    yanettee - to nie ma nic wspólnego z forumowymi aferami

  14. #14
    Chustonoszka Awatar kudlaczek
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    52

    Domyślnie

    No my mamy taki - drugi na rzepy też od tego sprzedawcy - chwalimy sobie. Nie gryzie, przykładam do policzka sobie i luzik...mylę się?

    http://allegro.pl/otulacz-welniany-p...486817870.html

    PS. Formowanki też ma świetne!
    Od razu mówię, że nie znam kobitki, a polecam bo widzę że słabo jej idzie sprzedaż
    Hania jest z nami od 18.05.2013
    www.violanka.blogspot.com

  15. #15
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Bardzo przekonujący filmik, brawo! Ta jednorazówka przeraża
    Nie wątpię wcale w oddychalność PULa, odkąd wkładam pieluszki brudne do woreczka PUL- niestety śworek śmoerdzi nieco
    Co nie zmienia faktu, że córcia w PULu być nie mogła, synek może, co nie zmienia faktu, że wełenka bije wszystko inne oddychlanością na głowę, polar zresztą również.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  16. #16
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Nie znam sie za bardzo na chemii, ale wynika z tego, ze ten PUL jednak przepuszcza powietrze.
    Para wodna to nie to samo, co powietrze Jeśli spróbujesz dmuchnąć przez pampersa oraz przez PUL, okaże się, że przez jednorazówkę jest o wiele łatwiej.

    Ciekawe, jak dokładnie usunięto warstwę chłonną w tym eksperymencie (nie mam pojęcia, jak zbudowany jest pampers i czy można go łatwo rozbroić).

    Jednym słowem - w konkurencji na przepuszczalność powietrza wygrywa zdecydowanie jednorazówka; w konkurencji na paroprzepuszczalność - moim zdaniem trudno ocenić. Chyba muszę rozbroić jakiegoś pampersa

    P.s. Jeszcze jedno. Uważam, że nie ma się co emocjonować w związku z wyborem PULa czy wełny, bo w gruncie rzeczy kluczowe jest to, CO znajduje się w środku otulacza. Jeśli nawpychamy tam nie-wiadomo-co-i-ile-żeby-nie-musieć-często-zmieniać, to sorry - gdzie tu jakakolwiek przepuszczalność? Co mi po paroprzepuszczalności pieluchy, która jest cała mokra?
    Pomijając na potrzeby tej dyskusji nieekologiczność oraz napakowanie chemią pampersów, uważam, że zmieniane często nie wyrządziłyby dziecku krzywdy. Tylko że ludzie zwykle trzymają w tym dzieciaki aż do wystąpienia przecieków, więc......... trudno dyskutować.
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 21-08-2013 o 23:36

  17. #17
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Para wodna to nie to samo, co powietrze
    sugerujesz,że cząsteczka wody jest mniejsza od cząsteczki tlenu? Bo chodzi przecież o dostęp tlenu do skóry.
    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta

    P.s. Jeszcze jedno. Uważam, że nie ma się co emocjonować w związku z wyborem PULa czy wełny, bo w gruncie rzeczy kluczowe jest to, CO znajduje się w środku otulacza. Jeśli nawpychamy tam nie-wiadomo-co-i-ile-żeby-nie-musieć-często-zmieniać, to sorry - gdzie tu jakakolwiek przepuszczalność? Co mi po paroprzepuszczalności pieluchy, która jest cała mokra?
    ć.
    Nie zgadzam się- wełna oddycha zupełnie, tzn. można by sobie na twarz założyć i sie nie udusić, PULa raczej bym nie próbowała
    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Pomijając na potrzeby tej dyskusji nieekologiczność oraz napakowanie chemią pampersów, uważam, że zmieniane często nie wyrządziłyby dziecku krzywdy. Tylko że ludzie zwykle trzymają w tym dzieciaki aż do wystąpienia przecieków, więc......... trudno dyskutować.
    No bez przesady- ja zmieniałam najpierw Max co 2 siku, teraz nawet co 1sik, producenci zalecają max co 3 godz, moja córka staarsza miała to na tyłku całe 2 lata, zmiana co 2 siku, odparzeń nie było, dziewczyna zdrowa.. Jednorazówki moim zdaniem bronią się chłonnością i tylko tym.
    Eh, znowu akademickie dyskusja, może lepiej już iść spać
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 22-08-2013 o 00:06
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  18. #18
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    wiki, ad. 1. Ustosunkowałam się do zdania Ananke o tym, że "PUL jednak przepuszcza powietrze", co zresztą sugerował cytat w moim poście. Eksperyment dotyczył paroprzepuszczalności, a nie przepuszczania powietrza. Przez kartkę papieru trudno dmuchnąć, a jednak łatwo nasiąka parą wodną. Chodziło mi o rozgraniczenie tych dwóch pojęć. Nie wiem, czy teraz jasno napisałam.

    ad. 2. Wełna oddycha zupełnie - owszem. Za to ją kocham i za inne właściwości. Ale raz jeszcze spytam - co mi po paroprzepuszczalności, jeśli pielucha cała mokra albo jeśli nawkładam tam dziesięć wkładów? Naprawdę uważasz, że będzie znaczna różnica? Spróbuj dmuchnąć przez złożony koc

  19. #19
    Chustonoszka Awatar kudlaczek
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziewczyny chyba pora spać -

    Dobranoc
    Hania jest z nami od 18.05.2013
    www.violanka.blogspot.com

  20. #20
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    wiki, ad. 1. Ustosunkowałam się do zdania Ananke o tym, że "PUL jednak przepuszcza powietrze", co zresztą sugerował cytat w moim poście. Eksperyment dotyczył paroprzepuszczalności, a nie przepuszczania powietrza. Przez kartkę papieru trudno dmuchnąć, a jednak łatwo nasiąka parą wodną. Chodziło mi o rozgraniczenie tych dwóch pojęć. Nie wiem, czy teraz jasno napisałam.

    ad. 2. Wełna oddycha zupełnie - owszem. Za to ją kocham i za inne właściwości. Ale raz jeszcze spytam - co mi po paroprzepuszczalności, jeśli pielucha cała mokra albo jeśli nawkładam tam dziesięć wkładów? Naprawdę uważasz, że będzie znaczna różnica? Spróbuj dmuchnąć przez złożony koc
    jutro spróbuję,dobranoc
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •