Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60

Wątek: a co czytaja 10-letnie dziewczynki? a co czytalysmy my?

  1. #21
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Tosia sporo czyta, więcej niż ja w jej wieku.
    W III klasie/9 lat był szał zwierzaczków z wielkimi oczmi czyli Holly Webb.
    W IV/10 lat:
    Rick Riordan Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, Olimpijscy Herosi, uwielbia tą serię, łyka kolejne tomy, a potem wraca do nich, na fali była też Mitologia, konkurs mitologiczny
    Moje Bullerbyn, cała seria
    Dzienniki Nikki, w miarę
    68 pokojów, okładka zraziła, ale w końcu b. się podobało
    Felix, Net i Nika, lubi, ale nie uwielbia
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  2. #22
    Chusteryczka Awatar czuszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,638

    Domyślnie

    Minkowskim się zaczytywałam, Dolinę światła pamiętam do dziś, poza tym Tomki, Dzika Mrówka, Chmielewska dla młodzieży, dziewczyńskie typu Musierowicz, Siesicka...no i już sięgałam po poważniejsze - Trylogia, Nad Niemnem...
    Emilka - 20.11.2007
    Bartoszek - 30.11.2009


  3. #23
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    raz do roku w skiroławkach, potajemnie, rzecz jasna.

    a oficjalnie lykalam dzika mrowke, nienackiego, siesicka, minkowskiego, niziurskiego, serie o old surehandzie, winetu i skarbie ze srebrnego jeziora, sienkiewicza i basnie 1001 nocy. bardzo lubilam tajemniczy ogrod i zdaje sie ze zaczelam wkrotce po ukonczeniu 12 lat wciagac rzeczy w stylu dziwne losy jane eyre i narzeczonej z lammermoor
    Ostatnio edytowane przez szast.prast ; 06-09-2013 o 20:37

  4. #24
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Troche Jerzycjady przeczytała, tak z 6 części, Anie z Zielonego Wzgórza i kolejne, Emilkę ze Srebrnego Nowiu dwie części, Małą Księżniczkę, Tajemniczy Ogród, Narnię przeczytała jak miała 7 lat, obecnie czyta Z Ziemii na Księżyc Verne'a ale wyjątkowo woooolno. Serię Magiczne Drzewo, w wolnych chwilach wraca do opowiadań o Mikołajku, albo Opowiadań Mrożka.

  5. #25
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    W sumie ja to samo co wy, z lekkim zabarwieniem Kammikowym, czyli literature wojenna i obozowa, taka bardziej powazna, ale tez i dla dzieci, np. o powojennej Warszawie "Wszystko powiem Lilce" ktos zna?
    Nie sadze, zeby moje dzieci czytaly tyle co ja, ja czytalam 5 ksiazek na miesiac, czasami wiecej. Sama nie wiem jak to robilam bo i na dwor wychodzilam sie bawic i lekcje odrabialam.
    W sumie ciekawa jestem co beda czytac i czy po polsku rowniez
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  6. #26
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    "Wszystko powiem Lilce"
    Aaaaaaach!
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  7. #27
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    Tosia sporo czyta, więcej niż ja w jej wieku.
    W III klasie/9 lat był szał zwierzaczków z wielkimi oczmi czyli Holly Webb.
    Moja też to pochłaniała ale rok temu czyli w 8 lat i serie Magiczny kotek Sue Bentley
    a teraz Harry Potter rządzi oderwać nie można 5 tom czyta
    Ostatnio edytowane przez jewa ; 25-10-2013 o 09:48


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  8. #28
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Aaaaaaach!
    Znasz, znasz? Nareszcie ktos
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  9. #29
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Pewnie, że znam i nawet pamiętam Słodka bułka dzielona na pół i wpychana do kieszeni, bo "szczeniaki lubią słodkie", w celu wyżebrania kolejnej. Szmaja. Niewypały. Powrót matki.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  10. #30
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    I glinianki, i Padaczka

    A wlasnie wyguglalam, ze jest nawet film zrobiony, z 84 roku

    A kto zna "Dlugi deszczowy tydzien"? O rodzenstwie na wakacjach, ktorzy tropili i zlapali zlodzieja ikon w gorach?

    edit, Kammik, a znasz ksiazke o chlopcu, harcerzu z powstania warszawskiego, ktory uciekl z Warszawy i schronil sie w jakiejs wiosce nieopodal, w podupadajacym domu, tam mial rozne lokalne "przygody" i tez cos z partyzantami do czynienia? Costam pod grusza chyba.


    I jeszcze jedno pytanie o ksiazke, chlopiec, chyba Leszek? jedzie/leci/plynie do jakiegos wuja/stryja na Tahiti i tez jest watek kryminalny/przemytniczy. Niesamowita, tzn. w taki nastroj wchodze jak ja sobie przypominam, jak ze snu.
    Ostatnio edytowane przez yvona ; 26-10-2013 o 08:28
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  11. #31
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    A kto zna "Dlugi deszczowy tydzien"?
    Foch, za łatwe pytania
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  12. #32
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    A reszta pytan? Dwa pominelas
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  13. #33
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Bo edytowałaś i nie widziałam wczesniej
    Pierwsze to:


    Drugiej, obawiam się, nie kojarzę
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  14. #34
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    O dzieki, dzieki! Mam, dokladnie taka okladka
    tzn. mam w Pl w moim "starym" pokoiku.


    edit: znalazlam! To "Zamach na wyspe" Marty Tomaszewskiej, tej od Tapatikow
    Ostatnio edytowane przez yvona ; 26-10-2013 o 12:22
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  15. #35
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Z tych niewymienionych przez Was czytałam jeszcze:
    Jaworczakowa - "Oto jest Kasia", "Zielone pióro", "Jacek, Wacek i Pankracek", "Majka z Siwego Brzegu"
    Powieści Korczaka dla dzieci
    "Panienka z okienka"
    "Ania z lechickich pól"
    "Czarodziejski świat Marigold"
    przygodowe typu Robin Hood, Mały Bizon, Mali zwycięzcy
    "Deszcz, zając i chłopiec"
    jakaś seria o małych detektywach, którzy rozwiązywali różne zagadki z mumiami itp.
    coś z czarną skarpetką - też była jakaś tajemnica do rozwiązania, a czarna skarpetka to był zły pan
    "Nie głaskać kota pod włos" (to nie pierwowzór serialu "Rodzina Leśniewskich"?)
    "Wielka, większa i największa"
    powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson
    komiksy z Tytusem, Romkiem i Atomkiem
    Mary Poppins
    Doktor Dolitlle
    "Pod szczęśliwą kocią gwiazdą" (ale to chyba wcześniej niż ok. 10 lat)
    "Przygody barona Munchausena"
    baśnie Andersena, Grimmów, Perraulta
    różne klechdy, podania, legendy polskie i obce
    powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson
    i jeszcze czytałam taka fajną książkę, w której rodzeństwo rozwiązywało jakąś zagadkę - była tam ciocia Una z Krakowa i aktor Piotr Jarmuż - ktoś pamięta tytuł?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  16. #36
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez diuszesa Zobacz posta
    i jeszcze czytałam taka fajną książkę, w której rodzeństwo rozwiązywało jakąś zagadkę - była tam ciocia Una z Krakowa i aktor Piotr Jarmuż - ktoś pamięta tytuł?
    I saltimbocca z truskawek Postaram sie odnaleźć tytuł w czeluściach niepamięci.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  17. #37
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    I saltimbocca z truskawek Postaram sie odnaleźć tytuł w czeluściach niepamięci.
    A tak, truskawki też były Kurka, jaki to był tytuł...? Nie coś z tygodniem związanego? Szalony tydzień? Zwariowany tydzień?...............

    Edit: jeszcze mi się fajna książka przypomniała - Wesoła rodzina Pip-larssonów
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  18. #38
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Kurcze, ciocie Une tez pamietam

    moze tutaj znajdziecie? http://forum.gazeta.pl/forum/w,16375..._jare.html?v=2
    (ja ide spac zaraz )
    Ostatnio edytowane przez yvona ; 26-10-2013 o 14:07
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  19. #39
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    ja pochłaniałam "Pana Samochodzika" "Czarne stopy" i komiksy jakieś... thorgala i takie tam...
    ale tez wszelkie "Anie..." bo mama bardzo lubi tego typu książki i mi podsuwała.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  20. #40
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez diuszesa Zobacz posta
    Kurka, jaki to był tytuł...?
    Trochę mi się zeszło na myślenie, ale dziś nastąpił przełom, jak sobie okładkę przypomniałam Tadaaaaam!

    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •