Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Co czytaja 6-7-latki?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie Co czytaja 6-7-latki?

    Właśnie
    co czytają Wasze 6-7-letnie dzieci?
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  2. #2
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie

    same?
    niewiele
    ja czytam im i klasykę i Karolka

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    moje uwielbiają Mamę Mu, Nusia nadal im się nie nudzi, Piaskowego wilka, Poczytaj mi mamo, a syn ostatnio nie rozstaje się z Narnią i Biurem detektywistycznym Lassego i Mai
    poza tym wyciąga stare komiksy swojego taty

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Lassego i Maję, Maryśka czyta jakieś baletowe, Martynki Staś lubił wtedy Rabarbara, Dzieci z Bullerbyn. serię o słoniu Bombiku, pomyślę jeszcze
    2 + 7 (2005-2018)

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    jak ostatnio ja widzialam, czytala koszmarnego karolka dziela zebrane. i mame mu, tez mamy zebrane.

    piaskowy wilk nadal, pippi, narnia, lasse i maja, basnie wszystkie, sluchala chetnie terakowskiej, gdy czytalam corke czarownic, ukradla z mojej polki harry'ego pottera, ale odebralam, bo chce razem z nia go przeczytac , zafascynowana byla w lipcu tez mala ksiazka o feminizmie po FAL-i

    edit
    w ciagu roku 6-7 lindgren bardzo, glownie bullerbyn jednak i pippi, mistrzowie ilustracji wchodza z latwoscia, poza tym wielbi straszne historie i wyraznie grawituje ku fantasy; znam tez kilkoro dzieci w tym wieku zafascynowanych czarnoksieznikiem z archipelagu le guin
    Ostatnio edytowane przez v ; 21-08-2013 o 11:27

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    W zasadzie wszystko jak leci (słucha), ale czasem trzeba ją przekonywać, że historia dobrze się kończy, bo jest strachobździlem i w stresujących momentach ma wielką ochotę się wyłączyć i zrezygnować (np. sam początek Malutkiej Czarownicy, która ostatecznie została bardzo dobrze przyjęta).

  7. #7
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    wiem co chce by czytać 5 latkowi
    ninjago !
    Mama Kubusia i Basi

  8. #8
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    o zapomniałam o dzieciach z bullerbyn

  9. #9
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Moja Marysia nidługo konczy 6lat, sama nie czyta, ale bardzo lubi słuchac "Ronje, córke zbójnika", wszelkie Martynki, dzieci z Bullerbyn, Historyjki o Lottcie i wiersze
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  10. #10
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    o Ronję też uwielbiają

  11. #11
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ronje to i ja uwielbiam
    U nas jeszcze Heidi mialo powodzenie.
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  12. #12
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Vuniu a jakie baśnie? Pokażesz?
    Małego Księcia też niedawno czytali

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Dzięki! Będę wiedziała w co celować
    Do tej pory żadne moje takie małe nie czytały.
    Teraz K. czyta Plastusia i Plastusiowy pamiętnik, Nowe przygody Bolka i Lolka i sporo z serii "czytam sobie".
    Komiksy w ogóle go nie interesują. Brał się za jakieś bajki i baśnie.
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  14. #14
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Kacper ma juz 8 lat ale od 2 lat czyta to samo - Biuro Lassego i Mai, wszystkie te Koszmarne Karolki (jezu dla mnie te książki sa koszmarne ale on je uwielbia), taką serię jeszcze "Dziennik Cwaniaczka" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/65963...nik-cwaniaczka - jest chyba kilka z tej serii ksiażek
    I jeszcze taka seria Joachima Masanka http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10439...traszona-tom-3 - tu tez jest chyba z 5 książek - to dla fanów piłki noznej w szczególności
    I jeszcze ta seria: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/131449/porwanie-zab - tu tez jest ze 3-4 tytuły
    I jeszcze: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/11559...my-do-brazylii - tu są dwie chyba ksiazki

    To sa lektury mojego syna, które on sam z całą świadomościa sobie wybiera i czyta, a nie moje pobożne życzenia

    Wiem że jego koledzy czytają jeszcze Kasdepke "Kuba i buba" ale mój syn jakos nie jest tym zachwycony


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  15. #15
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,599

    Domyślnie

    Ostatnio bardzo się podobali "Znajomi z zerówki" Małgorzaty Musierowicz, ale do dostania chyba tylko w bibliotekach, a także "Gdybym był dorosły" Evy Janikovszky
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez v Zobacz posta
    jak ostatnio ja widzialam,
    a to dawno musiało być?

    Cytat Zamieszczone przez v Zobacz posta
    znam tez kilkoro dzieci w tym wieku zafascynowanych czarnoksieznikiem z archipelagu le guin
    kurczę, mój syn już już się ocierał - pierwszy rozdział go wciągnął.
    A potem, a potem dorwał Magiczne drzewo i przepadł.
    Zatem Maleszkę czytają, i to wiele znajomych dzieci, więc liczby mnogiej używam z rozmysłem.

    Weź go do biblioteki, niech wybiera U nas taka opcja się najlepiej sprawdza.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    No właśnie się zastanawiałam czy już przeczytać młodej "Czarnoksiężnika z Archipelagu"
    Moja prawie 6latka podobnie, Ronia, Lasse i Maja, Pirat Rabarbar+ Klementyna lubi kolor czerwony (wiem, powtarzam się, ale też nie dawno czytałyśmy znowu), i - genialna "Jedno oko na Maroko"http://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_dzieci/jedno_oko_na_maroko,p907253333 - wywiady z tymi na których nie można się gapić .
    Aha no i Hobbit jeszcze.

    A i obejrzałyśmy "Gwiezdne wojny". Nadają się, Ala ma ulubioną księżniczkę
    Ostatnio edytowane przez Agnen ; 21-08-2013 o 19:36

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  18. #18
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Paskowko, a ten Cwaniaczek to w stylu Koszmarnego Karolka? Karolka nie trawie (przynajmniej w wersji tv), a Cwaniaczek mi cos chwile przed oczy wchodzi
    2 + 7 (2005-2018)

  19. #19
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    mój katuje w kółko od kilku miesięcy Braci Lwie Serce

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Mati uwielbia serię "Kroniki Archeo" - przeczytał już wszystkie, oprócz ostatniej, jeszcze mu nie kupiliśmy
    Teraz czyta Harrego Pottera (drugi tom) i mniej niż powyższe serie, ale lubi też Mikołajka
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •