Strona 1 z 13 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie niszczenie się bambusa

    szukam i nie znajduję, czy tylko ja mam taki problem i jak temu zaradzić? bardzo mi się niszczą wkłady bambusowe w praniu. Wyciągam je coraz bardziej łyse, zwłaszcza te z froty bambusowej. Na kieszonce z bambusem od pupy po bambusie została mi już tylko taka siateczka. Już nie wspomnę o tym, ile razy przez roztargnienie wrzuciłam jakieś ubranko z pieluchami i ile miałam obierania.... No i szkoda mi kasy znów na nowe wkłady. Czy można temu jakoś zaradzić i co może być przyczyną? Ostatnio pilnuję i włączam niższe obroty wirowania, ale jakoś niczego to nie zmienia...

  2. #2
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domimi Zobacz posta
    Na kieszonce z bambusem od pupy po bambusie została mi już tylko taka siateczka.
    wiesz co moje kieszonki z bambusem to tez juz siatki, ale dopiero od niedawna - po 2 letnim intensywnym uzytkowaniu nie jestem tym zdziwiona, tym bardziej ze to chinki, ale wkłady mam caluśkie, fakt frota bambusowa sztywnieje ale nic sie nie wyciera, wkłady bambusowe mam od Sylwii i ecodidi
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  3. #3
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,790

    Domyślnie

    Mi też tak się stało, ale po około 1,5 roku użytkowania. I wkłady i środki kieszonek.
    Wkłady z mikrofibry ok.

  4. #4
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Moja frota bambusowa też się tak wyciera... Niestety. Myślę że nic nie można z tym zrobić. U mnie służą już przy drugim dziecku, od nowości. Są to składane Nature Babies. Świetnie chłoną choć wiecznie wystają z otulacza bo są za długie.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  5. #5
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    dzięki za podrzucony link. Ale widzę, że ani tam, ani tu nikt nie ma na to rozwiązania gdybym choć mogła powiedzieć, że to do długiego i intensywnego użytkowania, ale niszczą mi się nawet wkłady bambusowe w IB, które mam z 8 m-cy i używane niezbyt intensywnie. Chyba po prostu moja pralka nie współpracuje z bambusem. Pozostaje mi używać, dopóki cokolwiek jeszcze będą chłonąć, a potem kupić nowe.

  7. #7
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    mi też łysieją, dlatego wolę konopie (nawet zakladałam wątek na ten temat)
    zauważyłam że im dłużej pielucha leży w wiaderku tym większe prawdopodobieństwo łysienia, dlatego takie ryzykowne wolę używać powyzej połowy załadowania wiaderka
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #8
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Mi tez łysieją, do tego niektóre wkłady mi się rwą (chyba ze starości???) , mam takie dziury we wkładzie Blueberry i Cushie tushie. I tak się zastanawiam , czy to moja wina, pralki czy innych czynników. I co można z tym robić? Używać aż się całkiem rozpadnie i wtedy wyrzucić. A i jeszcze niektóre to mi tak pylą. Cała pupcia w takich drobinkach jest wtedy. Pylą wam też ?
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  9. #9
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Na ile stopni nastawiacie pranie? U mnie tots botsy bambusowe używane od ponad roku w niezmienionym stanie - zawsze na 40st.C z lovelą i dodatkiem antybakteryjnym


  10. #10
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Mi najszybciej sie wycieraja te ostatnio kupione kurde. Chyba jakosc tego bambusa maleje wraz ze wzrostem sprzedaży.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #11
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    mi sie dra wklady z Itti Bitti sio. szczolnie przy napkach- robia sie dziury. ale nie podczas uzytkowania, tylko z pralki wyciagam porwane/dziurawe.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  12. #12
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Bambus mi tez łysieje I się w nim dziury robią
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  13. #13
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Po tym, jak szlag trafił moją tetrę bambusową, zaczyna się problem z frotą. Co nieco zaczyna mi łysieć W jednym wkładzie zrobiła się już dziurka. Włókna bambusowe chyba do mocnych nie należą.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja piorę zawsze na 60stopni w trybie eko. Jakoś nie mogę się przemóc do prania poniżej tych 60 stopni.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    i u nas ten problem, kiedyś tylko wkłady bambusowe, potem i formowanki ;/ i z 5szt tetry bambusowej szlak trafił ;/
    niektóre wkłady w porę choć tyci odratowałam obszywając np flanelą...

    nie wiem w czym tkwi problem, bo piorę w 40st, w woreczkach, staram się prać codziennie lub drugi dzień...
    nie trzymać długo w wiadrze i przepłukiwać a i tak szlak trafia ;/ najbardziej żal mi tetry ;/
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  16. #16
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Po tym, jak szlag trafił moją tetrę bambusową, zaczyna się problem z frotą. Co nieco zaczyna mi łysieć W jednym wkładzie zrobiła się już dziurka. Włókna bambusowe chyba do mocnych nie należą.
    do najmocniejszych jednak należą włóĸna konopne z których kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu robiło się wory, płótna na żagle itp. A chłoną tak samo jak bambus. Dlatego wolę konopie, bo są trwalsze. Przy mojej wodzie nie robia się wcale twarde, sa miekkie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    u mnie połowa formowanek poleciała do kosza po ok 7-9miesiącach użytkowania, bo
    a- porobiły się przetarcia/ dziury
    b- powycierały się okrutnie
    c- w jednym miejscu nic nie zostało ,a w drugim były "skupiska" (nie wiem jak dokładniej to opisać)
    wkłady i bambusowy puch to sama siateczka po ok 8-9 miesiącach
    Więc jak ktoś mi mówi, że pieluchy wielorazowe starczą dla 2-3 dzieci , to odpowiadam, że chyba tylko i wyłącznie kieszonki i otulacze, bo wkłady i formowanki to studia bez dna..

    Piore w 40stopniach, wirowanie 500

  18. #18
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _agata89 Zobacz posta
    u mnie połowa formowanek poleciała do kosza po ok 7-9miesiącach użytkowania, bo
    a- porobiły się przetarcia/ dziury
    b- powycierały się okrutnie
    c- w jednym miejscu nic nie zostało ,a w drugim były "skupiska" (nie wiem jak dokładniej to opisać)
    wkłady i bambusowy puch to sama siateczka po ok 8-9 miesiącach
    Więc jak ktoś mi mówi, że pieluchy wielorazowe starczą dla 2-3 dzieci , to odpowiadam, że chyba tylko i wyłącznie kieszonki i otulacze, bo wkłady i formowanki to studia bez dna..

    Piore w 40stopniach, wirowanie 500
    niekoniecznie, niektóre wkłady bambusowe mam takie same od 3 lat np baby beehinds
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  19. #19
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    do najmocniejszych jednak należą włóĸna konopne z których kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu robiło się wory, płótna na żagle itp. A chłoną tak samo jak bambus. Dlatego wolę konopie, bo są trwalsze. Przy mojej wodzie nie robia się wcale twarde, sa miekkie
    O, to super. U mnie jednak konopie twardnieją Generalnie są sztywniejsze od bambusa i to mi w nich przeszkadza.

    Formowanki bambusowe dają póki co radę. W jednej wystrzępiła się jedynie kolorowa tkanina bambusowa na zewnątrz i to po raptem drugim praniu, więc zareklamowałam, ale poza tym jest póki co ok. Obym nie napisała tego w złą godzinę

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    u mnie jedynie wkłady z mikrof. są niezmiennie takie same pieluszki flanelowe agny też nie dały rady.
    nie wiem może mam jakąś dziwną pralkę/ wodę czy coś

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •