Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie niszczenie się bambusa

    szukam i nie znajduję, czy tylko ja mam taki problem i jak temu zaradzić? bardzo mi się niszczą wkłady bambusowe w praniu. Wyciągam je coraz bardziej łyse, zwłaszcza te z froty bambusowej. Na kieszonce z bambusem od pupy po bambusie została mi już tylko taka siateczka. Już nie wspomnę o tym, ile razy przez roztargnienie wrzuciłam jakieś ubranko z pieluchami i ile miałam obierania.... No i szkoda mi kasy znów na nowe wkłady. Czy można temu jakoś zaradzić i co może być przyczyną? Ostatnio pilnuję i włączam niższe obroty wirowania, ale jakoś niczego to nie zmienia...

  2. #2
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domimi Zobacz posta
    Na kieszonce z bambusem od pupy po bambusie została mi już tylko taka siateczka.
    wiesz co moje kieszonki z bambusem to tez juz siatki, ale dopiero od niedawna - po 2 letnim intensywnym uzytkowaniu nie jestem tym zdziwiona, tym bardziej ze to chinki, ale wkłady mam caluśkie, fakt frota bambusowa sztywnieje ale nic sie nie wyciera, wkłady bambusowe mam od Sylwii i ecodidi
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  3. #3
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,795

    Domyślnie

    Mi też tak się stało, ale po około 1,5 roku użytkowania. I wkłady i środki kieszonek.
    Wkłady z mikrofibry ok.

  4. #4
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Moja frota bambusowa też się tak wyciera... Niestety. Myślę że nic nie można z tym zrobić. U mnie służą już przy drugim dziecku, od nowości. Są to składane Nature Babies. Świetnie chłoną choć wiecznie wystają z otulacza bo są za długie.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  5. #5
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    16

    Domyślnie

    dzięki za podrzucony link. Ale widzę, że ani tam, ani tu nikt nie ma na to rozwiązania gdybym choć mogła powiedzieć, że to do długiego i intensywnego użytkowania, ale niszczą mi się nawet wkłady bambusowe w IB, które mam z 8 m-cy i używane niezbyt intensywnie. Chyba po prostu moja pralka nie współpracuje z bambusem. Pozostaje mi używać, dopóki cokolwiek jeszcze będą chłonąć, a potem kupić nowe.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    u mnie połowa formowanek poleciała do kosza po ok 7-9miesiącach użytkowania, bo
    a- porobiły się przetarcia/ dziury
    b- powycierały się okrutnie
    c- w jednym miejscu nic nie zostało ,a w drugim były "skupiska" (nie wiem jak dokładniej to opisać)
    wkłady i bambusowy puch to sama siateczka po ok 8-9 miesiącach
    Więc jak ktoś mi mówi, że pieluchy wielorazowe starczą dla 2-3 dzieci , to odpowiadam, że chyba tylko i wyłącznie kieszonki i otulacze, bo wkłady i formowanki to studia bez dna..

    Piore w 40stopniach, wirowanie 500

  8. #8
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _agata89 Zobacz posta
    u mnie połowa formowanek poleciała do kosza po ok 7-9miesiącach użytkowania, bo
    a- porobiły się przetarcia/ dziury
    b- powycierały się okrutnie
    c- w jednym miejscu nic nie zostało ,a w drugim były "skupiska" (nie wiem jak dokładniej to opisać)
    wkłady i bambusowy puch to sama siateczka po ok 8-9 miesiącach
    Więc jak ktoś mi mówi, że pieluchy wielorazowe starczą dla 2-3 dzieci , to odpowiadam, że chyba tylko i wyłącznie kieszonki i otulacze, bo wkłady i formowanki to studia bez dna..

    Piore w 40stopniach, wirowanie 500
    niekoniecznie, niektóre wkłady bambusowe mam takie same od 3 lat np baby beehinds
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Nigdy nie traktowałam pieluszek bambusowych jakoś specjalnie - jestem w szoku, że mogło tak się stać U mnie nigdy nic a przecież to niby ta sama frota.
    Odnośnie adnotacji....
    Trzeba by najpierw stwierdzić, czy to na pewno mocz, potem, czy ma na to wpływ dieta, ząbkowanie, może jakaś bakteria konkretna, podwyższona temperatura ciała, leki i sto innych rzeczy. I co - skład chemiczny moczu niektórych dzieci może powodować rozpad włókien?
    Osobiście nigdy żadnemu z dzieci nie robiłam badań moczu poza tymi zaleconymi przy infekcjach. Nawet nie wiedziałabym pod jakim kątem powinno to być zrobione badanie, co miałoby wykazać, który składnik.....
    Grubsza sprawa....

    Patrzę na te zdjęcia i ciągle paszcza mi się nie domyka, no szok.
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    I super

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    korzystając z okazji, że wypowiadają się tu mamy szyjące pieluszki i wkłady z dzianin bambusowych, chciałam się Was spytać na ile obrotów zalecacie wirowanie? I czy robienie się dziur w formowankach przy napach jest normalne?

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze jedno - czy producenci tych materialow wiedza ze one na pieluchy? Czy taki jest ich podstawowy cel? Czy cel maja "niedookreslony"?

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Kurczę, jestem naprawdę zaskoczona tym wątkiem... Moje bambusy miewają się doskonale. Owszem, stwardniały, ale trzymają się dobrze. Nie przyszłoby mi nawet do głowy, że coś takiego może się dziać
    Witek 2012

  14. #14
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    korzystając z okazji, że wypowiadają się tu mamy szyjące pieluszki i wkłady z dzianin bambusowych, chciałam się Was spytać na ile obrotów zalecacie wirowanie? I czy robienie się dziur w formowankach przy napach jest normalne?
    właśnie tak pomyślałam o praniu, bo ja tam nie dbam o pieluchy, piorę w 60 st, czasami wstawię na 70 st, wiruję na 1600 obr. Może przy wyższej temp. frotka się obkurcza, bo się obkrcza i jest mocniejsza. Bo z tego co widzę to osobom niecackającym się z pieluchami nic się nie dzieje.

    dziury przy napach - mi się jeszcze nie zdażyło, była jedna reklamacja, ale napka się wyrwała z materiałem

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    A ja mam jeszcze jedno - czy producenci tych materialow wiedza ze one na pieluchy? Czy taki jest ich podstawowy cel? Czy cel maja "niedookreslony"?
    generalnie ta frota jest produkowana na ręczniki, to, że używamy jej do szycia pieluch, producentowi jest wiadome, tak myślę
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Jak to nasza forumowa to zapytaj u źròdla moze wymienią ?

    na szybko z telefonu piszę

  16. #16
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Spytam i tu, może ktoś będzie mieć jakiś pomysł, bo mi ręce opadły

    Jak myślicie, co może powodować przetarcia/dziury w obrębie nap? Dodam, że wirowane na 800 obrotów, prane 40-60 stopni. Same pieluchy, nic więcej. I w bębnie nic nie haczy. Pralkę mamy od roku i nic takiego do tej pory nie miało miejsca. Pieluszka była rzadko używana, bawełna jeszcze w ogóle nie sprana. Za materiał nie ciągnęłam, tylko same napy rozpinałam. A wygląda to tak :









    jak dla mnie za słabe zabezpieczenie nap, znaczy się podkładki pod napy, zobacz czy w ogóle są, bo to niemożliwe, aby coś takiego się stało a z wkładu wyrwała się napa.

    edit.
    przyjrzałam się jeszcze raz i widzę, że tak dzieje się przy napkach które są bardzo blisko siebie, może to jest powód - materiał przy odpinaniu pracuje i robią się dziury, ale dlaczego na drugim uchu i napy się wyrwały... za słaby materiał?
    Ostatnio edytowane przez sylviontko ; 31-12-2013 o 08:54
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  17. #17
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Materiał jest fajny, gruby, porządny i w ogóle jeszcze nie sprany.
    Od producenta dostałam informację, że to wina pralki. Będę w takim razie reklamować pralkę, wątpię jedynie, że ktoś mi ją uzna na podstawie jednej zniszczonej pieluszki

    Jeśli któraś z Was się spotkała z takim niszczeniem pieluszek przez pralkę, to dajcie proszę znać, jaki element może to powodować i co by ewentualnie trzeba było wymienić, bo teraz to ja się już boję cokolwiek do niej wrzucać

  18. #18
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Materiał jest fajny, gruby, porządny i w ogóle jeszcze nie sprany.
    Od producenta dostałam informację, że to wina pralki. Będę w takim razie reklamować pralkę, wątpię jedynie, że ktoś mi ją uzna na podstawie jednej zniszczonej pieluszki

    Jeśli któraś z Was się spotkała z takim niszczeniem pieluszek przez pralkę, to dajcie proszę znać, jaki element może to powodować i co by ewentualnie trzeba było wymienić, bo teraz to ja się już boję cokolwiek do niej wrzucać
    gdyby to była wina pralki, to wszystkie by tak wyglądały a jak piszesz, tylko jedna pieluszka została tak zniszczona...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Dita - pewnie to rzecz bardzo oczywista, ale przed pierwszym założeniem pieluszki prałaś ją? Jedyne, co mi przyszło do głowy... Szkoda pieluszki, bo ładna
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agna Zobacz posta
    Dita - pewnie to rzecz bardzo oczywista, ale przed pierwszym założeniem pieluszki prałaś ją? Jedyne, co mi przyszło do głowy... Szkoda pieluszki, bo ładna
    a to coś zmienia? tzn. ja tam piorę, no bo jak takie na pupę włożyć, po za tym bambus musi nabrać chłonności, mi się wydaje, że ten wierzchni materiał słaby jakiś....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •