Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #161
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    i pule też na 60 stopni wrzucacie?

    tak. jedna firma robi pul, który pierze się w 40 st - babyville i tu bym się tego trzymała, bo przy wyższych temperaturach może się rozwarstwiać.
    laminat, którym laminuję materiał, może być sporadycznie prany nawet w 90 st, bo producent robił testy i na taką temp zezwala, aczkolwiek ja bym sporadycznie na tak wysokie temperatury wrzucała
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  2. #162
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    tak, pule też wrzucałam na 60 stopni jakoś lepiej się dopierały

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  3. #163
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    tylko mnie tam średnio w sumie interesuje do którego momentu kto za co bierze odpowiedzialność
    ja kupuje pieluchę i oczekuję, że spełni moje oczekiwania (pozwoli mi na pieluchowanie przynajmniej jednego dziecka), to z jakich kto materiałów szyje, to już nie moja sprawa
    jeśli pielucha nie spełnia moich oczekiwań, to informuję o tym Producentkę/-ta i czekam co on(a) na to .
    Nic dodać, nic ująć. Właśnie tak to działa.

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    [...]Co do dziewczyn szyjacych. Nie wiem, nie mialam nigdy wlasnej firmy, ale profesjonalne rozwiazanie to zawsze uznac reklamacje klienta. Klient nasz pan, zadowolony klient generuje wiecej klientow. Trzeba takie rzeczy wliczyc w koszty. Jesli okaze sie, ze sporo klientow reklamuje ten material to po prostu go nie kupowac i szyc z czegos innego.
    Bardzo dużo w tym prawdy. Nie wiem wprawdzie, czy słowo "zawsze" jest odpowiednie, ale kto wie...
    Tak, takie rzeczy trzeba wliczyć w koszty. Taka prawda. Jest wiele rzeczy, które producent/sprzedawca MUSI wliczyć w koszty prowadzenia działalności, bo prawo broni przede wszystkim kupującego. Nie da się tego uniknąć.

    Zrzucanie winy za powstałą wadę na kupującego często nie ma nic wspólnego z prawdą i jest trochę niepoważne.

    Uwielbiam bambusy. 99% wkładów/pieluch mamy z bambusa. Moim zdaniem niszczenie się bambusa niekoniecznie jest związane z działaniem moczu. Należę do tych spaczonych, które płuczą każdą pieluchę w rękach przed włożeniem do wiadra. Wypłukuję zatem większość moczu. A jednak bambusy mi się niszczą. Co jednak ważne - nie wszystkie! Moim zdaniem trwałość pieluchy/wkładu zależy od tego, jak trwały egzemplarz nam się trafi. I tyle. Włókna bambusowe są bardzo delikatne. Wystarczy, że pójdzie jedna, jakaś wyjątkowo cienka nitka, a pielucha zaczyna się strzępić, łysieć i co tam jeszcze. Mam teraz kilka wkładów ręczniczkowych, z których za chwilę nie będzie co zbierać, a mam też takie (kupowane w jednym czasie!), które są prawie jak nowe. Na podstawie tego twierdzę, że mocz nie ma nic do rzeczy.

    Mam za sobą kilkumiesięczną przygodę z tetrą bambusową. Początkowo się w niej zakochałam. Potem jednak okazało się, że to były pieniądze wyrzucone w błoto. Najgorzej wspominam tetrę z nadrukiem w kolorowe sówki i tutaj mam podejrzenie, że użyte barwniki mogły osłabić włókna. No bo jak wyjaśnić to, że zwykła tetra ecru trzymała mi się o kilka miesięcy dłużej, a w tetrze sówkowej obserwowałam pęknięte nitki już po 3 praniach?

  4. #164
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    tak. jedna firma robi pul, który pierze się w 40 st - babyville i tu bym się tego trzymała, bo przy wyższych temperaturach może się rozwarstwiać.
    laminat, którym laminuję materiał, może być sporadycznie prany nawet w 90 st, bo producent robił testy i na taką temp zezwala, aczkolwiek ja bym sporadycznie na tak wysokie temperatury wrzucała
    a ja tak z ciekawości, bo już parę razy pisałaś, że laminujesz materiał pulem, ale jak sama? to można pokryć samemu wybrany materiał? myślałam raczej, że to jakiś specjalistyczny sprzęcior wytwarza

    a jeśli chodzi o bambus, to mam nadzieję, że w moich nic takiego nie nastąpi...starałam się też płukać jak Pat, ale po zużyciu rekordowej ilości wody, zaczęłam wrzucać na sucho do wiaderka, na razie różnicy nie widzę....piorę w NF i minimum proszku, raczej nie gotuję, suszę w suszarce, córka w międzyczasie i ząbkowała i chorowała, mam formowanki i wkłady nowe i bazarkowe, różnią się raczej splotem i gęstością, ale wszystkie są ok

  5. #165
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Zrzucanie winy za powstałą wadę na kupującego często nie ma nic wspólnego z prawdą i jest trochę niepoważne.
    OTująć, ale nie mogę się powstrzymać - dlatego kocham zakupy w NappiMe - zamiast takiego właśnie zwalania na mnie winy otrzymałam BARDZO miłą wymianę informacji i ofertę kompletnie bezpłatnej wymiany w ramach gwarancji.

  6. #166
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    I super

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  7. #167
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    korzystając z okazji, że wypowiadają się tu mamy szyjące pieluszki i wkłady z dzianin bambusowych, chciałam się Was spytać na ile obrotów zalecacie wirowanie? I czy robienie się dziur w formowankach przy napach jest normalne?

  8. #168
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze jedno - czy producenci tych materialow wiedza ze one na pieluchy? Czy taki jest ich podstawowy cel? Czy cel maja "niedookreslony"?

  9. #169
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Kurczę, jestem naprawdę zaskoczona tym wątkiem... Moje bambusy miewają się doskonale. Owszem, stwardniały, ale trzymają się dobrze. Nie przyszłoby mi nawet do głowy, że coś takiego może się dziać
    Witek 2012

  10. #170
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    korzystając z okazji, że wypowiadają się tu mamy szyjące pieluszki i wkłady z dzianin bambusowych, chciałam się Was spytać na ile obrotów zalecacie wirowanie? I czy robienie się dziur w formowankach przy napach jest normalne?
    właśnie tak pomyślałam o praniu, bo ja tam nie dbam o pieluchy, piorę w 60 st, czasami wstawię na 70 st, wiruję na 1600 obr. Może przy wyższej temp. frotka się obkurcza, bo się obkrcza i jest mocniejsza. Bo z tego co widzę to osobom niecackającym się z pieluchami nic się nie dzieje.

    dziury przy napach - mi się jeszcze nie zdażyło, była jedna reklamacja, ale napka się wyrwała z materiałem

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    A ja mam jeszcze jedno - czy producenci tych materialow wiedza ze one na pieluchy? Czy taki jest ich podstawowy cel? Czy cel maja "niedookreslony"?
    generalnie ta frota jest produkowana na ręczniki, to, że używamy jej do szycia pieluch, producentowi jest wiadome, tak myślę
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  11. #171
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Uwielbiam bambusy. 99% wkładów/pieluch mamy z bambusa. Moim zdaniem niszczenie się bambusa niekoniecznie jest związane z działaniem moczu. Należę do tych spaczonych, które płuczą każdą pieluchę w rękach przed włożeniem do wiadra. Wypłukuję zatem większość moczu. A jednak bambusy mi się niszczą. Co jednak ważne - nie wszystkie! Moim zdaniem trwałość pieluchy/wkładu zależy od tego, jak trwały egzemplarz nam się trafi. I tyle. Włókna bambusowe są bardzo delikatne. Wystarczy, że pójdzie jedna, jakaś wyjątkowo cienka nitka, a pielucha zaczyna się strzępić, łysieć i co tam jeszcze. Mam teraz kilka wkładów ręczniczkowych, z których za chwilę nie będzie co zbierać, a mam też takie (kupowane w jednym czasie!), które są prawie jak nowe. Na podstawie tego twierdzę, że mocz nie ma nic do rzeczy.
    Dalej obserwując moje wkłady, nie sposób mi nie zgodzić się z Pat, moim zdaniem musi być to kwestia bambusa, w ostatnim czasie zmieniłam nieco sposób prania - zrezygnowałam z nf i sody, piorę w nieco wyższej niż wcześniej temp., bo w 60st. Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy nawet dłużej niż 2 dni zostawić wkłady w koszu i nie zauważam, aby cokolwiek z tych kwestii jakoś wpływało pozytywnie czy negatywnie.

    - chinki z krótkim włosiem trzymają się jak stal
    - wkłady jednej firmy trzymają się jak stal, nie widzę jakichkolwiek oznak
    - wkłady innej firmy- mam tutaj z 2 używane wkłady, większość to jednak nowe wkłady i z nich wszystkich łysieją dokładnie 2 szt. brązowe i to w tym samym małym rozmiarze ( mam też ecru ), w jakimś starszym wkładzie gdzieś tam dopatruje się być może pierwszych symptomów łysienia, a tak poza tym wszystko wygląda ok

    Moim zdaniem to dobitnie pokazuje, że musi to być jednak kwestia partii bambusa z jakiej szyte są wkłady czy pieluchy.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  12. #172
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Spytam i tu, może ktoś będzie mieć jakiś pomysł, bo mi ręce opadły

    Jak myślicie, co może powodować przetarcia/dziury w obrębie nap? Dodam, że wirowane na 800 obrotów, prane 40-60 stopni. Same pieluchy, nic więcej. I w bębnie nic nie haczy. Pralkę mamy od roku i nic takiego do tej pory nie miało miejsca. Pieluszka była rzadko używana, bawełna jeszcze w ogóle nie sprana. Za materiał nie ciągnęłam, tylko same napy rozpinałam. A wygląda to tak :









  13. #173
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Jak to nasza forumowa to zapytaj u źròdla moze wymienią ?

    na szybko z telefonu piszę

  14. #174
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Spytam i tu, może ktoś będzie mieć jakiś pomysł, bo mi ręce opadły

    Jak myślicie, co może powodować przetarcia/dziury w obrębie nap? Dodam, że wirowane na 800 obrotów, prane 40-60 stopni. Same pieluchy, nic więcej. I w bębnie nic nie haczy. Pralkę mamy od roku i nic takiego do tej pory nie miało miejsca. Pieluszka była rzadko używana, bawełna jeszcze w ogóle nie sprana. Za materiał nie ciągnęłam, tylko same napy rozpinałam. A wygląda to tak :









    jak dla mnie za słabe zabezpieczenie nap, znaczy się podkładki pod napy, zobacz czy w ogóle są, bo to niemożliwe, aby coś takiego się stało a z wkładu wyrwała się napa.

    edit.
    przyjrzałam się jeszcze raz i widzę, że tak dzieje się przy napkach które są bardzo blisko siebie, może to jest powód - materiał przy odpinaniu pracuje i robią się dziury, ale dlaczego na drugim uchu i napy się wyrwały... za słaby materiał?
    Ostatnio edytowane przez sylviontko ; 31-12-2013 o 08:54
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  15. #175
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Materiał jest fajny, gruby, porządny i w ogóle jeszcze nie sprany.
    Od producenta dostałam informację, że to wina pralki. Będę w takim razie reklamować pralkę, wątpię jedynie, że ktoś mi ją uzna na podstawie jednej zniszczonej pieluszki

    Jeśli któraś z Was się spotkała z takim niszczeniem pieluszek przez pralkę, to dajcie proszę znać, jaki element może to powodować i co by ewentualnie trzeba było wymienić, bo teraz to ja się już boję cokolwiek do niej wrzucać

  16. #176
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Materiał jest fajny, gruby, porządny i w ogóle jeszcze nie sprany.
    Od producenta dostałam informację, że to wina pralki. Będę w takim razie reklamować pralkę, wątpię jedynie, że ktoś mi ją uzna na podstawie jednej zniszczonej pieluszki

    Jeśli któraś z Was się spotkała z takim niszczeniem pieluszek przez pralkę, to dajcie proszę znać, jaki element może to powodować i co by ewentualnie trzeba było wymienić, bo teraz to ja się już boję cokolwiek do niej wrzucać
    gdyby to była wina pralki, to wszystkie by tak wyglądały a jak piszesz, tylko jedna pieluszka została tak zniszczona...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  17. #177
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Dita - pewnie to rzecz bardzo oczywista, ale przed pierwszym założeniem pieluszki prałaś ją? Jedyne, co mi przyszło do głowy... Szkoda pieluszki, bo ładna
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  18. #178
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agna Zobacz posta
    Dita - pewnie to rzecz bardzo oczywista, ale przed pierwszym założeniem pieluszki prałaś ją? Jedyne, co mi przyszło do głowy... Szkoda pieluszki, bo ładna
    a to coś zmienia? tzn. ja tam piorę, no bo jak takie na pupę włożyć, po za tym bambus musi nabrać chłonności, mi się wydaje, że ten wierzchni materiał słaby jakiś....

  19. #179
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    a to coś zmienia? tzn. ja tam piorę, no bo jak takie na pupę włożyć, po za tym bambus musi nabrać chłonności, mi się wydaje, że ten wierzchni materiał słaby jakiś....
    coś zmienia - materiał po praniu się obkurcza i staje się bardziej zwarty.
    Kiedyś robiłam test na wkładce hig z jakiejś delikatnej dzianiny i po nabiciu zatrzasków zaczęłam ją zapinać i rozpinać - nie przetrwała dwóch takich cykli, podczas gdy z tej samej dzianiny po praniach służą mi do dziś. Więc pranie ma znaczenie.
    Ja tam bym nie włożyła nowej pieluszki na pupę dziecka, bo conieco do mnie dotarło przezco przechodzi materiał w wykańczalni...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  20. #180
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agna Zobacz posta
    Dita - pewnie to rzecz bardzo oczywista, ale przed pierwszym założeniem pieluszki prałaś ją? Jedyne, co mi przyszło do głowy... Szkoda pieluszki, bo ładna

    Tak, prałam ją przed pierwszym użyciem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •