Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #141
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Nigdy nie traktowałam pieluszek bambusowych jakoś specjalnie - jestem w szoku, że mogło tak się stać U mnie nigdy nic a przecież to niby ta sama frota.
    Odnośnie adnotacji....
    Trzeba by najpierw stwierdzić, czy to na pewno mocz, potem, czy ma na to wpływ dieta, ząbkowanie, może jakaś bakteria konkretna, podwyższona temperatura ciała, leki i sto innych rzeczy. I co - skład chemiczny moczu niektórych dzieci może powodować rozpad włókien?
    Osobiście nigdy żadnemu z dzieci nie robiłam badań moczu poza tymi zaleconymi przy infekcjach. Nawet nie wiedziałabym pod jakim kątem powinno to być zrobione badanie, co miałoby wykazać, który składnik.....
    Grubsza sprawa....

    Patrzę na te zdjęcia i ciągle paszcza mi się nie domyka, no szok.
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  2. #142
    Chustofanka Awatar ubyszka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Ząbki
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    Gdyby do mnie trafiła taka reklamowana formowanka, wysłałabym ja na ekspertyzę do producenta bambusa.
    Tylko z ciekawości, bo wiem, że odpowiedź na reklamację byłaby odmowna. Ale niechby zobaczyli co się dzieje z fortą bambusową w połączeniu z moczem...
    Moje dwie poszły fizycznie do reklamacji, więc mam nadzieję, że zostaną jakoś przebadane, a wnioski wyciągnięte. Niech by to nawet przez kontakt z moczem było. Tylko jaki sens produkować pieluchy, które trzeba ostrożnie bo mocz?

    Ja to chyba dziś się przejdę po worek na mocz i małego przebadam. Aż sama ciekawa jestem, czego on tam ma za dużo. W sierpniu posiew miał i nic nie wyszło, no ale w sierpniu to mi się jeszcze nic z pieluchami nie działo.

  3. #143
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    a ja rozumiem Sylwię. Też raz reklamowałam bambus- niestety reklamacji nie uwzględniono. Wkłady wymieniłam na nowe osobie która reklamowała, sobie zostawiłam tamte, użytkuje do dziś i NIC się z nimi nie dzieje dalej! No jakim cudem? albo to mocz niektórych dzieci albo sama nie wiem. Ale na zużycie mechaniczne w Polsce jest 6 miesięcy gwarancji. mam masę bambusa, same bambusowe wkłady, same bambusowe formowanki. Z Żadnej mi włosie nie wypada, nie wykrusza się, a używam intensywnie większość blisko 2 lata. EDIT: właśnie sobie uświadomiłam że niektóre bambusy mam już uwaga 4 lata. nic im nie jest.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  4. #144
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    tylko mnie tam średnio w sumie interesuje do którego momentu kto za co bierze odpowiedzialność
    ja kupuje pieluchę i oczekuję, że spełni moje oczekiwania (pozwoli mi na pieluchowanie przynajmniej jednego dziecka), to z jakich kto materiałów szyje, to już nie moja sprawa
    jeśli pielucha nie spełnia moich oczekiwań, to informuję o tym Producentkę/-ta i czekam co on(a) na to .
    rozumiem Cię całkowicie. Ja jako producent pieluch wysłałabym do producenta materiału i czekałabym na odpowiedź - jak MonikaK napisała - była negatywna. I cóż mogłabym innego zrobić?

    Cytat Zamieszczone przez Agna Zobacz posta
    Nigdy nie traktowałam pieluszek bambusowych jakoś specjalnie - jestem w szoku, że mogło tak się stać U mnie nigdy nic a przecież to niby ta sama frota.
    Odnośnie adnotacji....
    Trzeba by najpierw stwierdzić, czy to na pewno mocz, potem, czy ma na to wpływ dieta, ząbkowanie, może jakaś bakteria konkretna, podwyższona temperatura ciała, leki i sto innych rzeczy. I co - skład chemiczny moczu niektórych dzieci może powodować rozpad włókien?
    Osobiście nigdy żadnemu z dzieci nie robiłam badań moczu poza tymi zaleconymi przy infekcjach. Nawet nie wiedziałabym pod jakim kątem powinno to być zrobione badanie, co miałoby wykazać, który składnik.....
    Grubsza sprawa....

    Patrzę na te zdjęcia i ciągle paszcza mi się nie domyka, no szok.
    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    a ja rozumiem Sylwię. Też raz reklamowałam bambus- niestety reklamacji nie uwzględniono. Wkłady wymieniłam na nowe osobie która reklamowała, sobie zostawiłam tamte, użytkuje do dziś i NIC się z nimi nie dzieje dalej! No jakim cudem? albo to mocz niektórych dzieci albo sama nie wiem. Ale na zużycie mechaniczne w Polsce jest 6 miesięcy gwarancji. mam masę bambusa, same bambusowe wkłady, same bambusowe formowanki. Z Żadnej mi włosie nie wypada, nie wykrusza się, a używam intensywnie większość blisko 2 lata. EDIT: właśnie sobie uświadomiłam że niektóre bambusy mam już uwaga 4 lata. nic im nie jest.
    ja też używam swoich już bardzo długo i też im się nic nie dzieje - nawet pokazałam na fotkach kilka stron wstecz.
    A moje dzieci też ząbkowały, brały leki... więc nie mam pojęcia, dlaczego niektórym z bambusami dzieją się takie rzeczy
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  5. #145
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Mi też szczęka opadła, używałyśmy z małą przez rok formowanki bambusowe z froty kokosi, z weluru bambusowego monkey snuggles i anavy, wkłady, ręczniczki Kokosi, wkłady składane np. Apple cheeks, aio tots bots i nic nigdy takiego się nie przydarzyło, tym bardziej że nie traktowałam ich jakoś specjalnie prałam zwykle w 60 stopniach z dodatkowym płukaniem pranie trwało ponad 2 godziny. Jeżeli to wina moczu to może po prostu pieluszki źle się wypłukiwały w praniu, nie wiem za krótkie pranie, bądź pranie na programie eko który pobiera mniej wody?

    Edit: bambusowy puch też miałam
    Ostatnio edytowane przez kamilam ; 17-12-2013 o 14:29

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #146
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    U nas bambus w pieluchach jest cały czas jak nowy, formowanki mięciutkie, wkłady też. Piorę w 40 stopniach, wstępne płukanie i wirowanie (bo potem dokładam ubranka) i dodatkowe odwirowanie na koniec (bo nie lubię jak mi długo schnie) i zawsze ale to zawsze mocno strzepuję przed rozwieszeniem. Za to masakrycznie niszczą mi się wkładki laktacyjne jednej polskiej firmy, podczas gdy drugiej są cały czas jak nowe.. Te pierwsze skurczyły się, zrobiły się sztywne, włókna zaczęły wyłazić.. No i co, wina mleka?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #147
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    A moze to kule do prania wlasnie? Na zasadzie mechanicznych otarc? Kurka, no intryguje mnie to, bo mi sie nic nie dzieje z bambusem. A uzywalam NF przez jakis czas, ostatnio przestalam. Ale ja mam z polskich bambusow tylko bambusowy puch i poza utrata puchowosci to nic sie z nimi nie dzieje. Mam tez jedna formowanke z froty babusowej ale uzywam rzadko i tez nic jej nie jest.

    Co do dziewczyn szyjacych. Nie wiem, nie mialam nigdy wlasnej firmy, ale profesjonalne rozwiazanie to zawsze uznac reklamacje klienta. Klient nasz pan, zadowolony klient generuje wiecej klientow. Trzeba takie rzeczy wliczyc w koszty. Jesli okaze sie, ze sporo klientow reklamuje ten material to po prostu go nie kupowac i szyc z czegos innego.

  8. #148
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Kiedys ktoras z dziewczyn miala podobny przypadek, bambus łysiał, nie na taką skalę chyba, i okazało się, że to wina pralki.

    Ja też bym reklamowała zniszczone pieluchy, już mi się to zdażyło, z pękającym pulem, no i była wymieniona na nową

  9. #149
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    A moze to kule do prania wlasnie? Na zasadzie mechanicznych otarc? Kurka, no intryguje mnie to, bo mi sie nic nie dzieje z bambusem. A uzywalam NF przez jakis czas, ostatnio przestalam. Ale ja mam z polskich bambusow tylko bambusowy puch i poza utrata puchowosci to nic sie z nimi nie dzieje. Mam tez jedna formowanke z froty babusowej ale uzywam rzadko i tez nic jej nie jest.

    Co do dziewczyn szyjacych. Nie wiem, nie mialam nigdy wlasnej firmy, ale profesjonalne rozwiazanie to zawsze uznac reklamacje klienta. Klient nasz pan, zadowolony klient generuje wiecej klientow. Trzeba takie rzeczy wliczyc w koszty. Jesli okaze sie, ze sporo klientow reklamuje ten material to po prostu go nie kupowac i szyc z czegos innego.
    ja piorę w kulach i mi nic takiego sie nie robi
    Cytat Zamieszczone przez Judyta Zobacz posta
    Kiedys ktoras z dziewczyn miala podobny przypadek, bambus łysiał, nie na taką skalę chyba, i okazało się, że to wina pralki.

    Ja też bym reklamowała zniszczone pieluchy, już mi się to zdażyło, z pękającym pulem, no i była wymieniona na nową
    wlaśnie pralkę obstawiam (ewentualnie mocz konkretnego dziecka)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #150
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Też myślę że to zasługa prania, albo sama pralka niszczy dość delikatne włókno bambusa, albo nie do końca wypłukany mocz pieluszki podczas np zbyt krótkiego prania, może tworzą się złogi które też niszczą włókna pieluszki.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #151
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    to jak długi powinien być cykl prania? są jakieś wytyczne?

  12. #152
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Wiadomo że różne pralki mają różne cykle prania, w internecie znalazłam wpisy że nie powinno się pieluch prać na programie eco bo ten mimo że długi to zużywa do prania za mało wody żeby się dobrze pieluchy doprały i wypłukały. Moja pralka pierze na normalnym programie 60 stopni z dodatkowym płukaniem 2 godz 13 min, jak dodam jeszcze pranie wstępne to wychodzi 2,37 właśnie sprawdziłam i tak prałam nasze pieluchy.

    Oczywiście to są tylko przypuszczenia...

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #153
    Chustofanka Awatar ubyszka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Ząbki
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    a ja rozumiem Sylwię. Też raz reklamowałam bambus- niestety reklamacji nie uwzględniono. Wkłady wymieniłam na nowe osobie która reklamowała, sobie zostawiłam tamte, użytkuje do dziś i NIC się z nimi nie dzieje dalej! No jakim cudem? albo to mocz niektórych dzieci albo sama nie wiem. Ale na zużycie mechaniczne w Polsce jest 6 miesięcy gwarancji.
    Ja swoich używam jakieś 5 miesięcy. Efekty widać na zdjęciach. Plus wymieniono mi pieluszkę jakiś miesiąc temu i już ma prześwity. Sama już nie wiem.

    Pralki bym nie obwiniała jednak, bo z innymi rzeczami nie mam absolutnie problemu (a dodam, że mąż jest chomikiem, więc niektóre ubrania po 10 lat kisi). Może faktycznie płukanie? Ale na eko nastawiam dopiero od jakichś 3-4 tygodni, od kiedy mam kule. Wcześniej normalny proszek z NF. Głównie na 40 stopni.

  14. #154
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Dla mni to w ogole s-f. Przy Ksawery nie bylo takiego zjawiska jak niszczenie bambusa, a przy Sarze to juz wyrzucilam ok 7 wkladow. W tym 4 Apple-dziury takie ze szok.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  15. #155
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja ZAWSZE piorę tak samo - krótkie (30 minut) chłodne pranie z kulami jako wstępne, a potem dłuugie, ponad trzygodzinne pranie z połową porcji płynu i NF, 60 stopni. Mały ma wszystkie wkłady bambusowe i NIC im nie dolega (poza utratą puchatości).

  16. #156
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja ZAWSZE piorę tak samo - krótkie (30 minut) chłodne pranie z kulami jako wstępne, a potem dłuugie, ponad trzygodzinne pranie z połową porcji płynu i NF, 60 stopni. Mały ma wszystkie wkłady bambusowe i NIC im nie dolega (poza utratą puchatości).
    Ja podobnie. Najpierw samo plukanie w zimnej wodzie (to tak ze 20 minut trwa), potem 60 stopni program do bawelny, wiec ponad 2h, i na koncu dodatkowe plukanie. Sypie 30ml proszku do kolorow zwyklego. I tyle.

  17. #157
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    Dla mni to w ogole s-f. Przy Ksawery nie bylo takiego zjawiska jak niszczenie bambusa, a przy Sarze to juz wyrzucilam ok 7 wkladow. W tym 4 Apple-dziury takie ze szok.
    Tez mam wkłady apple nawet gotowałam je w garze z proszkiem bo zakupione na bazarku i nic im nie dolega...
    współczuję szkoda tych waszych pieluch co za tym idzie szkoda kasy

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #158
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    ja podobnie - najpierw szybkie pranie 14 min, potem 60 st program do bawełny, czyli ponad 2 godziny łomocą się w odrobinie płynu biały jeleń i w kulach
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  19. #159
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    To i ja piorę na 60 stopniach z dodatkowym płukaniem, tez ponad 2 h, proszku sypię bardzo mało, dodaję zawsze nf.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  20. #160
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    i pule też na 60 stopni wrzucacie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •