Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #101
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,790

    Domyślnie

    Ja mam podejrzenia takie jak larwunia - może te które dłużej czekają na pranie szybciej się zużywają. Ktoś pierze codziennie, ktoś co drugi dzień, a jeszcze inny co trzeci. Ja tak pralam bo ma bardzo dużo pieluszek. Nie plukam ich przed wyrzuceniem do kosza.

  2. #102
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Wydaje mi się że pranie pieluszek w proszkach do kolorów, które nie zawierają wybielaczy wychodzi im bardzo na korzyść. W różnych proszkach i płynach prałam pieluszki i chyba najlepiej prało mi się w płynie urlich naturlich + 60stopni. Jest delikatny ekologiczny i podobno też dodatkowo odkamienia.
    Ja też używam tylko proszku do kolorów...
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  3. #103
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    a ja od lat piorę pieluszki w białym jeleniu + ekokule, niby odkażająco mają działać
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  4. #104
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ha! zrobiłam mały research na zagranicznych stronkach i tak:

    - Mother-ease miał ogromy problem z formowankami Sandy's, do tego stopnia, że wymieniali na nowe, właśnie z powodu owego łysienia
    - aktualnie na stronce widnieje informacja, że nie chlorować, nie wybielać, nie używać 'oxygenated produtcs' , w składzie nie może być sodium percarbonate, bo może powodować to właśnie niszczenie włókien i łysienie
    - ALE z kolei z tego co wyczytałam, Nappy Fresh jest właśnie zalecanym "oxygenated bleach" i kilku producentów ( np. Real Nappies ) zaleca używanie właśnie tego produktu do ewentualnego wybielania itp., natomiast w składzie widzę też sodium percarbonate

    A więc może to jednak Nappy Fresh jest sprawcą ? Dziewczyny szyjące zalecam przyjrzeć się temu tematowi, bo jeśli faktycznie tak jest, to taka informacja koniecznie powinna być na Waszych pieluchach !

    PS.
    No i wszędzie czytam jedno i to samo, bambus jest tak wrażliwym włóknem, szczególnie wrażliwym na chemię, że w zasadzie to nic nie wolno z nim robić ( np. nie wolno nawet pasty z proszku do prania na plamę nałożyć, bo to też zbyt agresywne, ja tak nie robię, ale trochę mnie to zdziwiło ). Jeżeli coś zadziałało na niego źle, czyli np. nf włókno się osłabiło, do tego doszedł mocz dziecka, który też jakoś tam żrąco zadziała, to w zasadzie zagadka rozwiązana. Po tym co dzisiaj wyczytałam NappiFreshowi dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 15-10-2013 o 20:58 Powód: mothercare zamiast mother-ease mi się wkradł ;)
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  5. #105
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Ha! zrobiłam mały research na zagranicznych stronkach i tak:

    - Mothercare miał ogromy problem z formowankami Sandy's, do tego stopnia, że wymieniali na nowe, właśnie z powodu owego łysienia
    - aktualnie na stronce widnieje informacja, że nie chlorować, nie wybielać, nie używać 'oxygenated produtcs' , w składzie nie może być sodium percarbonate, bo może powodować to właśnie niszczenie włókien i łysienie
    - ALE z kolei z tego co wyczytałam, Nappy Fresh jest właśnie zalecanym "oxygenated bleach" i kilku producentów ( np. Real Nappies ) zaleca używanie właśnie tego produktu do ewentualnego wybielania itp., natomiast w składzie widzę też sodium percarbonate

    A więc może to jednak Nappy Fresh jest sprawcą ? Dziewczyny szyjące zalecam przyjrzeć się temu tematowi, bo jeśli faktycznie tak jest, to taka informacja koniecznie powinna być na Waszych pieluchach !
    może ci co zalecają mają jakieś korzyści z polecania danego prduktu...
    u mnie na pieluszkach są metki z praniem i jest tam, aby nie wybielać, widzę, że nie ma aby nie chlorować, ale wg mnie to to samo. jeszcze chyba do wkładów muszę takie metki wszywać, a na stronie z wkładami jest napisane aby nie chlorować i nie wybielać (nie przy wszystkich wkładach, ale poprawię)

    edit.
    wkłady też mają wszywkę z instr prania
    Ostatnio edytowane przez sylviontko ; 15-10-2013 o 16:52
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  6. #106
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    tylko dlaczego mnóstwo osób używa NF, który jest ogólnie zalecanym odkażaczem do pieluch wielo i nic im się nie dzieje? aż nie chce mi się wierzyć, żeby to było to

    edit : Sylviontko, Ty nie zalecasz NF?

  7. #107
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    może ci co zalecają mają jakieś korzyści z polecania danego prduktu...
    u mnie na pieluszkach są metki z praniem i jest tam, aby nie wybielać, widzę, że nie ma aby nie chlorować, ale wg mnie to to samo. jeszcze chyba do wkładów muszę takie metki wszywać, a na stronie z wkładami jest napisane aby nie chlorować i nie wybielać (nie przy wszystkich wkładach, ale poprawię)
    No tak, ale Nappifresh widnieje w sklepach jako proszek do prania, dodatek do prania, odkażacz, a nie wybielacz... i w tym problem....ja bym w życiu nie sądziła, że coś dedykowane pieluszkom może im szkodzić i w sumie to na nappie freshu też powinna być informacja, że nie rekomendują używania do bambusa!
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  8. #108
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    tylko dlaczego mnóstwo osób używa NF, który jest ogólnie zalecanym odkażaczem do pieluch wielo i nic im się nie dzieje? aż nie chce mi się wierzyć, żeby to było to

    edit : Sylviontko, Ty nie zalecasz NF?
    ja nie używam, wystarczy mi jego zapach, aby wyczuć, że zawiera coś z sody, chloru - nigdy nie sprawdzałam składu. Wydaje mi się, że lepsza wyższa temperatura prania niż używanie wybielaczy, odkażaczy... to jest tylko moje zdanie.

    hmmm, a dlaczego nie wszystkim łysieją? może to też sprawa tego co się używa do prania, pralki... ?

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    No tak, ale Nappifresh widnieje w sklepach jako proszek do prania, dodatek do prania, odkażacz, a nie wybielacz... i w tym problem....ja bym w życiu nie sądziła, że coś dedykowane pieluszkom może im szkodzić i w sumie to na nappie freshu też powinna być informacja, że nie rekomendują używania do bambusa!

    może powinna być informacja o niestosowaniu do delikatnych tkanin, choć kto by pomyślał, że taka frota bambusowa może być delikatna
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #109
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    hmmm, a dlaczego nie wszystkim łysieją? może to też sprawa tego co się używa do prania, pralki... ?
    Nie wiem, może jeden mocz bardziej żrący inny mniej , inaczej mówiąc mocz moczowi nie równy Jeszcze poszperam, może jeszcze coś znajdę, co potwierdzi albo wykluczy tezę.

    Natomiast przy formowankach Mothercare było tak samo, na forum tworzyły się listy odnośnie metod, częstotliwości prania, a nawet płci! dziecka, ale jakiegoś wniosku konkretnego nie znalazłam. Jednym łysiały od razu, innym wcale, innym po czasie...
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  10. #110
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    larwunia to już jakieś konkrety są tylko zastanawiające jest to, że właśnie jednym nic się dzieje a innym tak. Jeśli ja nie używam NF, sody i kwasu to mogę przypuszczać że to może być od tego, ale np. Agna pisze że używa i nic jej się z bambusami nie dzieje. Czyli jedno wyklucza drugie, więc może kilka czynników się na to składa. NF, wysoka temp, proszek + mocz być może niedokładne płukanie przez pralkę = degradacja bambusa. Jeśli bambusy łysieją w miejscu zasiusiania to tam musi zachodzić jakaś reakcja z NF czy czymś innym. Bardzo trudno powiedzieć i wychodzi na to że im mniej detergentów zastosujemy do prania pieluch tym lepiej.

  11. #111
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    larwunia to już jakieś konkrety są tylko zastanawiające jest to, że właśnie jednym nic się dzieje a innym tak. Jeśli ja nie używam NF, sody i kwasu to mogę przypuszczać że to może być od tego, ale np. Agna pisze że używa i nic jej się z bambusami nie dzieje. Czyli jedno wyklucza drugie, więc może kilka czynników się na to składa. NF, wysoka temp, proszek + mocz być może niedokładne płukanie przez pralkę = degradacja bambusa. Jeśli bambusy łysieją w miejscu zasiusiania to tam musi zachodzić jakaś reakcja z NF czy czymś innym. Bardzo trudno powiedzieć i wychodzi na to że im mniej detergentów zastosujemy do prania pieluch tym lepiej.
    ja kiedyś prałam w samych kulach wierząc w ich możliwości, aż mi pieluchy zszarzały i od tamtej chwili piorę z dodatkiem odrobiny jelenia. więc to też może mieć związek w czym, z czym, skład moczu...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  12. #112
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    hm, ale ja np od roku używam nf do każdego prania pieluszek + pranie w 60 stopniach z dodatkowym płukaniem. Nic im nie jest. Kurcze nie wiem jak to możliwe ciagle i co jest powodem..
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  13. #113
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    hm, ale ja np od roku używam nf do każdego prania pieluszek + pranie w 60 stopniach z dodatkowym płukaniem. Nic im nie jest. Kurcze nie wiem jak to możliwe ciagle i co jest powodem..
    ja tak samo robiłam, nic nie łysiało. Prałam w Loveli. Ciekawe jak teraz będzie;/

  14. #114
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    ja prałam w Dzidziusiu + nappy fresh na 40 lub 60 (częściej na 60) stopni i nic się nie działo.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  15. #115
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Teraz to wrzucam z ubrankami, bo pieluchę mam jedną na kilka dni, ale długo prałam w Vizirze albo Persilu do białego (70ml) do tego miarka NF. Kwaskowanie jak pisałam, miesiąc - półtora. Zawsze na 40 stopni. Nigdy nie poszły mi żadne gumki ani nic nie wyłysiało....

    Mam trzy kieszonki Ecobambino, moje pierwsze, najstarsze z allegro... są z welurem bambusowym, cieniutkim, ale też nic mu się nie stalo





    Ale wiecie, wyłysiał mi mąż, chociaż naprawdę ostrożnie go używam..... Chyba zacznę go bambuskiem nazywać ...
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  16. #116
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agna Zobacz posta
    Ale wiecie, wyłysiał mi mąż, chociaż naprawdę ostrożnie go używam..... Chyba zacznę go bambuskiem nazywać ...
    To jest trop! mój tez wyłysiał

  17. #117
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Właśnie składam pieluchy i zauważyłam, że nie tylko nasz polski bambus od moczu zrobił mi się tarkowaty, ale formowanka TB bamboozle również tarkowacieje w miejscach siusiakowych a tył dalej mięciutki. Mam ją z wymianki chyba z1,5 roku, bądź 2...
    Więc to pewnie jakiś składnik moczu jest tego przyczyną.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  18. #118
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja dzisiaj rozmawiałam z koleżanką i faktycznie nie może to być tylko kwestia nf, jej łysieją kieszonki Bambamsa z bambusem od środka i wkłady bambusowe ( nawiasem mówiąc, te które mi jako jedyne nie łysieją, żeby było śmieszniej ). Pierze podobnie jak ja, co 1,5-2 dni, w temp. 30 st. bez nf :/ Łysienie jest identyczne jak u mnie zaczyna się od części, w której pieluszka jest najczęściej moczona.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #119
    Chustomanka Awatar kura
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Pociecha :)
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    Bueeee, a ja zauważyłam łysienie bambusowych prefoldów Pupeko dopiero po przeczytaniu tego wątku ! I po co ci to było, ciekawska babo!

    Sylviontko, a jeleń nie zmniejsza chłonności pieluch? Kiedyś gdzieś czytałam (może w poradach pieluszkarni?), że pranie w mydle zatłuszcza pieluchy. Inna rzecz, że biały jeleń to mistrz wysuszania skóry, więc może przynajmniej do pieluch się nadaje

    A wiecie, że mój chłop też wyłysiał. Może powinnyśmy sprawdzić korelację łysienia bambusów i ojców




  20. #120
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kura Zobacz posta
    Bueeee, a ja zauważyłam łysienie bambusowych prefoldów Pupeko dopiero po przeczytaniu tego wątku ! I po co ci to było, ciekawska babo!

    Sylviontko, a jeleń nie zmniejsza chłonności pieluch? Kiedyś gdzieś czytałam (może w poradach pieluszkarni?), że pranie w mydle zatłuszcza pieluchy. Inna rzecz, że biały jeleń to mistrz wysuszania skóry, więc może przynajmniej do pieluch się nadaje

    A wiecie, że mój chłop też wyłysiał. Może powinnyśmy sprawdzić korelację łysienia bambusów i ojców
    Biały jeleń jest też proszek...a mój chłop jeszcze nie wyłysiał, więc korelacja ujemna
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •