Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #81
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    larwunia mam jeszcze pytanie, czy masz ode mnie formowanki takie z trochę innej froty bambusowej? bo zamówiłam inaczej robioną, inna technologią i wkłady rednie i małe i formowanki właśnie z niej szyję - czy ona też Ci łysieje.
    Formowanek bambusowych nie mam z tegoż właśnie powodu, nie odważyłam się zaryzykować, ale mam Twoje wkłady średnie brązowe - one na razie nie przejawiają oznak łysienia - kupowane w czerwcu i we wrześniu. Ale nie wiem czy to taka trochę inna frota ?
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  2. #82
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    skoro jednym dziewczynom tetra i bambusy się niszczą a innym nie to ja obstawiam jednak pralkę, ale dziwne jest dla mnie to, że na zdjęciu larwuni, właśnie w miejscu zasikania jest wyłysiałe
    A najdziwniejsze jest to, że formowanka sama w sobie jest wyłysiała, a np. wpinane wkłady od niej, które mają jeszcze większy kontakt z moczem, zaczynają łysieć powoli i to dopiero teraz to już jest dla mnie mega zagadka ..
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  3. #83
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    larwunia mam jeszcze pytanie, czy masz ode mnie formowanki takie z trochę innej froty bambusowej? bo zamówiłam inaczej robioną, inna technologią i wkłady rednie i małe i formowanki właśnie z niej szyję - czy ona też Ci łysieje.
    myślę że nie chodzi tu jednak o rodzaj i skład bambusa, bo ewidentnie w jednym miejscu na pieluszce jest łyso a w innym nie, widziałam też tu na forum dziurawe wkłady od CP i AppelCheeks, wiec to trochę dziwne

  4. #84
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    A najdziwniejsze jest to, że formowanka sama w sobie jest wyłysiała, a np. wpinane wkłady od niej, które mają jeszcze większy kontakt z moczem, zaczynają łysieć powoli i to dopiero teraz to już jest dla mnie mega zagadka ..
    czyli prędzej czy później wyłysieją też wkłady

  5. #85
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Piorę w dzieciowych - najczęściej chyba Jelp ( ale daję tak 1,5 - 2 łyżek proszku ) + łyżeczka nf, soda od czasu do czasu. Kwaskowałam do tej pory 3 razy - formowanka kwaskowana nie była, bo zanim przyszła konieczność kwaskowania już zaczęła się sypać.
    Na czesci moich pieluch (chyba tots bots) i na kilku angielskich stronach pieluchowych wyczytalam, ze producenci nie zalecaja do prania sody ani octu (w UK kwasek jest malo znany). Moze to to?

    Mi z babbusowych rzeczy odrobine sie zniszczyly wklady do Itti Bitti, na zgieciach sie przetarly w kilku miejscach, uzywane byly naprawde intensywnie. Formowanki na razie ok.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  6. #86
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Formowanek bambusowych nie mam z tegoż właśnie powodu, nie odważyłam się zaryzykować, ale mam Twoje wkłady średnie brązowe - one na razie nie przejawiają oznak łysienia - kupowane w czerwcu i we wrześniu. Ale nie wiem czy to taka trochę inna frota ?
    nie, w tej innej technologii mam tylko ecru frotkę
    i na dowód fotki moich pieluch i wkładów

    tetra, jak widać na górze najstarsza jeszcze bez metek KoKoSi
    poniżej inne dostawy

    i z bliska



    prócz tego, że stała się mikroskopijna, jak widać nic jej nie dolega, mam jej około 20 szt

    tetra w sówki - akurat II gat, była tak rzadko tkana



    też już zaczyna się filcować i pewnie osiągnie wymiary tetry ecru

    najstarsze moje wkłady bambusowe cegła pocięta z ręczników intensywnie używane



    i jedna z najstarszych formowanek


    i frotka w przybliżeniu


    jak wczoraj pisała, jedna formowanka stała się ostra jak tarka, ale winię za to mocz, nic innego.
    I jak widać, moim pieluchom nic nie dolega.
    Pralkę mam w miarę nową, dwuletnią, suszarkę roczną, obie firmy beko. Pieluchowałam dwóch synów.

    edit
    Ananke własnie też obstawiam wszystko co jest żrące, że to to powoduje niszczenie + mocz, może zachodzi jakaś reakcja? ja swoje baaardzo żadko kwaskuję.
    Ostatnio edytowane przez sylviontko ; 15-10-2013 o 10:40
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  7. #87
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Na czesci moich pieluch (chyba tots bots) i na kilku angielskich stronach pieluchowych wyczytalam, ze producenci nie zalecaja do prania sody ani octu (w UK kwasek jest malo znany). Moze to to?

    Mi z babbusowych rzeczy odrobine sie zniszczyly wklady do Itti Bitti, na zgieciach sie przetarly w kilku miejscach, uzywane byly naprawde intensywnie. Formowanki na razie ok.
    Może tak? Z tego co pamiętam to na tots bots bambusowych pisze aby nie wybielać? NF, kwasek, soda - wybielają i nie wiadomo co jeszcze robią dodatkowo.

  8. #88
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Może tak? Z tego co pamiętam to na tots bots bambusowych pisze aby nie wybielać? NF, kwasek, soda - wybielają i nie wiadomo co jeszcze robią dodatkowo.
    nasz producent też nie zaleca chlorowania, wybielania.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    nasz producent też nie zaleca chlorowania, wybielania.
    Podejrzewam że większości pieluch nie można chlorować i wybielać, ale jak się to ma do strippingu i NappyFresha? Do których osobiście nie miałam i nie mam zaufania.

  10. #90
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Podejrzewam że większości pieluch nie można chlorować i wybielać, ale jak się to ma do strippingu i NappyFresha? Do których osobiście nie miałam i nie mam zaufania.
    Ja NF akurat uzywam (choc ostatnio juz nie, bo mi sie skonczyl i nie widze roznicy w sumie), ale stripping rzeczywiscie, cos w tym moze byc, bo Itti Bitti uzywalam tylko ze starsza i wtedy stosowalam forumowe sposoby stripingowania. Przy mlodym stripingowalam raz czy dwa na razie, ale metoda "angielska", czyli przez namoczenie w wodzie z plynem do naczyn a potem kilkakrotne plukanie.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  11. #91
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Podejrzewam że większości pieluch nie można chlorować i wybielać, ale jak się to ma do strippingu i NappyFresha? Do których osobiście nie miałam i nie mam zaufania.

    ja też nie mam zufania do wszystkiego co jest żrące, soda, kwasek czy podobnie pewnie NF.
    Gdyby producenci dowiedzieli, co przechodzą ich materiały, zdziwiliby się, że ludzie nie stosują się do ich zaleceń, co nie zmienia faktu, ze oddałabym taką pieluszkę do reklamacji, nawet jak ją odrzucą, ale może by się pofatygowali i sprawdzili co powoduje , że tak niszczeje...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  12. #92
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    Ja NF używałam przez ostatni rok, ale kwaskowanie robiłam raz na miesiąc-półtora. I też nigdy nic się nie zadziało. No nic nie wyłysiało.
    Nie rozumiem, czemu tak się może dziać...
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  13. #93
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Ja NF akurat uzywam (choc ostatnio juz nie, bo mi sie skonczyl i nie widze roznicy w sumie), ale stripping rzeczywiscie, cos w tym moze byc, bo Itti Bitti uzywalam tylko ze starsza i wtedy stosowalam forumowe sposoby stripingowania. Przy mlodym stripingowalam raz czy dwa na razie, ale metoda "angielska", czyli przez namoczenie w wodzie z plynem do naczyn a potem kilkakrotne plukanie.

    ja też tak czyszczę pieluszki, tylko w pralce, wlewam płyn nastawiam na 70 st. i czekam aż woda będzie gorąca wyłączam i zostawiam na noc.
    Raz za dużo wlałam płynu i cała łazienka była w pianie
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  14. #94
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ja prałam przez ostatni czas w bobasie który jest wybielający ale nie wybiela tak intensywnie jak NF. Po 3 praniach w NF moje wkłady ecru zrobiły się białe, tetra miała ładny naturalny kolor a też się zrobiła prawie biała, mikropolar robił się szary. Zrezygnowałam z NF na rzecz prania w 60stopniach bo pieluchy robiły się nieładne. Mieliście coś takiego?

  15. #95
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Ja prałam przez ostatni czas w bobasie który jest wybielający ale nie wybiela tak intensywnie jak NF. Po 3 praniach w NF moje wkłady ecru zrobiły się białe, tetra miała ładny naturalny kolor a też się zrobiła prawie biała, mikropolar robił się szary. Zrezygnowałam z NF na rzecz prania w 60stopniach bo pieluchy robiły się nieładne. Mieliście coś takiego?
    A ile dawałaś nf, bo ja u siebie w ogóle nie widzę efektu wybielającego ?
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  16. #96
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    A ile dawałaś nf, bo ja u siebie w ogóle nie widzę efektu wybielającego ?
    u mnie był efekt powiedzmy wybielający, tzn tkaniny traciły naturalną barwę i stawały się zszarzałe, dawałam tyle ile zaleca opakowanie, nie pamiętam ile dokładnie, bo to było dawno, łyżkę może?

  17. #97
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    u mnie był efekt powiedzmy wybielający, tzn tkaniny traciły naturalną barwę i stawały się zszarzałe, dawałam tyle ile zaleca opakowanie, nie pamiętam ile dokładnie, bo to było dawno, łyżkę może?
    wkłady z mikrofibry fakt, że szarzeją mi, ale ja wrzucam je z ubrankami kolorowymi ( niby jasnymi ), ale często z czekoladowymi wkładami też ... więc jakoś szarzenie mikrofibry wydawało mi się naturalne w tych warunkach...

    W ogóle dziewczyny, ja nie wiem, ale mi się jakoś to nie wydaje możliwe, żeby to było pranie, jeżeli formowanka łysieje mi po kilku użyciach w miejscu kontaktu z moczem, jeżeli wkłady od niej pozostają w całości, a są prane razem, jeżeli z kilkunastu Twoich wkładów, łysieją akurat 2, a pozostałe częściej i intensywniej używane, a więc i prane częściej, a więc i częściej narażone na nf, czy cokolwiek innego, no to kurcze to się nie trzyma kupy.

    Ja stripping robię, piorąc 2-3 razy bez detergentu w ciut wyższej temp, czyli jeśli prałam z proszkiem na 40, to piorę w 50, nie jest to nic agresywnego, do strippingu nie dodaję nic. Oczywiście od czasu do czasu moczę w płynie do mycia naczyń. Kwaskowałam tak jak mówiłam, łącznie 3 razy... Soda też dodawana jest czasami i to w małych ilościach, no musiałby obrywać również inne wkłady, gdyby rozwiązanie było tak proste.

    Ja dlatego myślę o jakiejś reakcji z moczem, bo to by tłumaczyło, że np. wkłady wrzucone najszybciej do wiadra, które najdłużej przeleżały przed praniem, po praniu szybciej łysieją.

    Na razie zostawiłam jeden wkład na dnie wiadra, oznaczę go sobie jakoś i wypiorę po 3 dniach, potem będę obserwowała, czy ten wkład mi jakoś szybciej niszczeje czy nie...

    PS. No, tak, ale w sumie teraz myślę, że jedno nie wklucza drugiego, gdyby powiedzmy nf czy soda osłabiało wkłókna, to im dłuższy byłby kontakt z moczem, tym szybciej pieluszka/wkład by się niszczył...



    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 15-10-2013 o 12:00 Powód: PS.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  18. #98
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    może i mocz, bo moja formowanka właśnie nocna zrobiła się tarkowata i dzisiaj inną nocną pomacałam, to też robi się tarkowata, a nocne są narażone na najbogatszy w składniki mocz, ale łysienie... ?
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  19. #99
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Ja w ogole piore pieluszki w proszku do kolorow, bo tylko taki nie ma dodatych zadnych substancji wybielajacych (z tych dostepnych na irlandzkim rynku i w miare niedrogich)
    A. 02.2010, T. 06.2012

  20. #100
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Ja w ogole piore pieluszki w proszku do kolorow, bo tylko taki nie ma dodatych zadnych substancji wybielajacych (z tych dostepnych na irlandzkim rynku i w miare niedrogich)
    Wydaje mi się że pranie pieluszek w proszkach do kolorów, które nie zawierają wybielaczy wychodzi im bardzo na korzyść. W różnych proszkach i płynach prałam pieluszki i chyba najlepiej prało mi się w płynie urlich naturlich + 60stopni. Jest delikatny ekologiczny i podobno też dodatkowo odkamienia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •