Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #61
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja bym spróbowała jednak pokombinować z temperaturą prania bo szkoda pieluch.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  2. #62
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    Jestem w szoku! Słyszłam od dwóch osób, że coś im łysieje bambus, uznałam, że wina pralki...
    Ja piorę pieluchy na 60, czasami 70 st i tylko jedna formowanka w miejscu gdzie była narażona na największą ilość siku, zrobiła mi się jak tarka, ale podejrzewam skład moczu, bo to było przy ząbkowaniu, innym nic nie dolega. Wiruję na 1600, zawsze, pieluchy w wiaderku leżą 2, czasami 3 .
    A może to wina nappyfresha? nie używam, nie używałam...

    demona ma rację, większość z nas we frotę zaopatruje się u tego samego producenta. i, jak pisała demona, mogła zdażyć się jakaś gorsza partia materiału.

    Także ja bym obwiniała pralkę, wszelkie odkażacze, bo chyba są żrące?
    Włókno bambusowe, jak któraś już wspomniała, jest bardzo delikatne i przy intensywnym uzytkowaniu szybciej niszczeje.

    A... i jeszcze wkłady bambusowe bardzo często suszę w suszarce bębnowej, a tam jest duże tarcie i nic mi się z nimi nie dzieje, prócz tego, że wyjmuję mięciutkie
    Sylwia
    ja też nie używałam NF tylko olejek herbaciany, może to rzeczywiście wina NF, chociaż też wiele osób używa i jest ok. Być może też trafiła się wadliwa partia, ale nie wydaje mi się to możliwe bo firma szyje z tej froty swoje produkty, które nie są tanie, więc chyba nie pozwoliłaby sobie na coś takiego? Tym bardziej, że jak prześledzi się ten wątek, niszczenie bambusa nie dotyczy tylko tej konkretnej froty ale też innych pieluch bambusowych a nawet konopi.
    Zagadka warta wyjaśnienia

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Pralkę użytkuję ponad 5 lat, nigdy, nic mi nie zniszczyła ( oprócz pieluszek ), jakiejkolwiek innej tkaniny, nawet dziurki no nic.

    Nie robiłam badania moczu, bo nie widziałam takiej potrzeby. Myślicie, że powinnam powiedzieć lekarce, że mi się dziury w bambusie robią i ma mi dać skierowanie ? Nie wiem, może z ciekawości zrobię badania moczu, tak żeby się upewnić.

    Ja jakoś nie obstawiam pralki, bo zobaczcie po formowance widać - łysieje tam, gdzie jest najbardziej narażona na kontakt z moczem. Dlaczego druga strona pieluszki jest nietknięta?? To tak łysiało kawałkami, ale właśnie zaczęło się w tej części pieluszki i szło dalej, natomiast część pieluszki od strony pupy jest ładna. No pralka gdyby niszczyła, niszczyłaby po całości pieluszkę, w różnych miejscach. Moim zdaniem, jak pielucha leży w koszu i ten mocz cały czas na nią działa, jakoś powoduje to osłabienie włókien. Każdy z nas ma przecież trochę inny skład moczu i to by tłumaczyło, dlaczego niektórzy tylko mają ten problem.

    PS. Pralkę mam Indesit, najczęściej piorę na wstępne płukanie 35 minut+ program codzienny 50min. w 40 st. tak sobie myślę, że może jeszcze to jest powodem, może za krótki cykl prania? Nie całkiem się wypłukuje, ale to myślę, że by mi szybko pieluszki smrodkiem zalatywały.
    larwunia jeśli skład moczu tak zadziałał na bambusa w tym miejscu gdzie dziecko siusiało, to może od jakiegoś leku, antybiotyku np. który wydalił się z moczem, teraz trochę gdybam ale przecież jest to też możliwe
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 15-10-2013 o 08:48

  3. #63
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Mysle ze to musi byc cos z moczem, ja krotko uzywam pieluszek(2 m-ce), nic sie na razie z wkladami i formowanka nie dzieje, ale ja zawsze bardzo dokladnie plucze recznie kazdy wklad, kieszonke czy formowanke, zaraz po zdjeciu, odkladam do otwartego wiaderka lub wieszam na balkonie, piore wieczorem 60 stopni , minimum proszku i 15 ml nappy fresh, wkladka konopna po gotowaniu w kwasku zmiekla i rozjasniala, bambusy mam jeszcze nowe, ale juz prane na 95 w kwasku i nic

  4. #64
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Larwunia, jeśli przez myśl Ci przeszło, że to może być od moczu, to może zrób na wszelki wypadek synkowi badanie ogólne? To nie boli, zachodu dużo z tym nie ma, a zawsze będziesz spokojniejsza, że wszystko jest ok. No i odpadnie nam jeden z podejrzanych w tej zagadce...

    Co do nappyfresh i niskiej temp. to ja bym tych dwóch czynników nie brała pod uwagę. Mnóstwo dziewczyn pierze jednak w 40 stopniach, dodaje do każdego prania odkażacz i nic się nie dzieje.

  5. #65
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    larwunia jeśli skład moczu tak zadziałał na bambusa w tym miejscu gdzie dziecko siusiało, to może od jakiegoś leku, antybiotyku np. który wydalił się z moczem, teraz trochę gdybam ale przecież jest to też możliwe
    Możliwe teoretycznie, ale Aleks do tej pory wziął antybiotyk - raz w czerwcu, formowanka pierwszy raz na pupie 1,5 miesiąca po zakończeniu leczenia, zaczęła łysieć nawet nie 3 tygodnie po zakupie ( kupiona na bazarku, ale prawie nieużywana, bez śladów uszczerbku, ewidentnie zaczęła mnie łysieć ), Twoje wkłady, akurat te co wyłysiały, kupione jakieś 0,5 miesiąca wcześniej niż formowanka, a zaczęły łysieć jakiś tydzień temu. Od czerwca Aleks nie dostawał jakichkolwiek leków. Sypię datami, bo niezbyt często skrzynkę czyszczę

    Aleks nie bierze leków

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Larwunia, jeśli przez myśl Ci przeszło, że to może być od moczu, to może zrób na wszelki wypadek synkowi badanie ogólne? To nie boli, zachodu dużo z tym nie ma, a zawsze będziesz spokojniejsza, że wszystko jest ok. No i odpadnie nam jeden z podejrzanych w tej zagadce...

    Co do nappyfresh i niskiej temp. to ja bym tych dwóch czynników nie brała pod uwagę. Mnóstwo dziewczyn pierze jednak w 40 stopniach, dodaje do każdego prania odkażacz i nic się nie dzieje.
    Nie wiem, zastanawiam się nad tym badaniem moczu, ale czy jakieś zapalenie układu moczowego mogłoby przez tyle miesięcy totalnie bezobjawowo przechodzić u takiego malucha?

    Olejek odstawiłam, bo niestety młodego po nim wysypuje, więc nie mam możliwości przetestowania jak by było bez nf.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  6. #66
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Wiecie co to musi być coś z praniem lub moczem, dziewczyny na przykład narzekają że coś się dzieje z tetrą bambusową kokosi a ja ją intensywnie używam już ponad rok i naprawdę nic się z nią nie dzieje, zdziwiłam się szczerze mówiąc czytając ten wątek.

  7. #67
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosica502 Zobacz posta
    Wiecie co to musi być coś z praniem lub moczem, dziewczyny na przykład narzekają że coś się dzieje z tetrą bambusową kokosi a ja ją intensywnie używam już ponad rok i naprawdę nic się z nią nie dzieje, zdziwiłam się szczerze mówiąc czytając ten wątek.
    No tetra Kokosi jest na zdjęciu po prawej, z szacunku dla Waszych oczu nie pokażę jak wygląda w całości Ale zaszło to samo zjawisko. Jakiś czas temu po praniu lekko ją chciałam naciągnąć, ale widzę, że tkanina jest jakby skruszała, bo mi się zaczyna dziura robić. Zostawiłam ją w spokoju, ale każde kolejne pranie powodowało, że robiła się dziura za dziurą w różnych miejscach, ba... japy się robiły :/, w końcu wygląda jak ser szwajcarski.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    larwunia rozumiem, chciałabym ci jakoś pomóc i sama jestem ciekawa co się dzieje z twoimi pieluchami? A w jakim proszku pierzesz, a może to soda albo kwasek?

  9. #69
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    bianka, zgodzę się z Tobą, firma szyje różne rzeczy, ja używam również ręczników bambusowych, intensywnie, każdorazowo piorę w 60-70 st, zawsze suszę w suszarce i nic się nie dzieje.
    Tak, zauważyłam, że nie tylko z tą frotą coś się dzieje.
    ja mam jakąś starutką kieszonkę littlepunguin z bambusem , używam i nic się z tą frotką nie stało, a frotka sprowadzana była. Także śmiem podejrzewać , jak poprzednio, pralkę, NF, czy też mocz

    Cytat Zamieszczone przez gosica502 Zobacz posta
    Wiecie co to musi być coś z praniem lub moczem, dziewczyny na przykład narzekają że coś się dzieje z tetrą bambusową kokosi a ja ją intensywnie używam już ponad rok i naprawdę nic się z nią nie dzieje, zdziwiłam się szczerze mówiąc czytając ten wątek.
    ja też mam i intensywnie używam tetry bambusowej, piorę normalnie, suszę w suszarce i oprócz tego, że się sfilcowała, nic mi się z nią nie dzieje, także jestem zdziwiona opowiadaniami co Wam się z nią dzieje

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    No tetra Kokosi jest na zdjęciu po prawej, z szacunku dla Waszych oczu nie pokażę jak wygląda w całości Ale zaszło to samo zjawisko. Jakiś czas temu po praniu lekko ją chciałam naciągnąć, ale widzę, że tkanina jest jakby skruszała, bo mi się zaczyna dziura robić. Zostawiłam ją w spokoju, ale każde kolejne pranie powodowało, że robiła się dziura za dziurą w różnych miejscach, ba... japy się robiły :/, w końcu wygląda jak ser szwajcarski.

    tetry bambusowej się nie rozciąga, bo od razu robią się dziury. Kiedyś, jak reklamowałam tetrę, usłyszałam, że ona nie jest do używania jako pielucha, tylko bardziej jako okrycie, że to co się z nią dzieje, to wina złego użytkowania, prania itp...
    Sądzę, że jakbym wysłała im ich frotę, która wyłysiała po kilku miesiącach, postawiliy oczy w słup.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  10. #70
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    larwunia rozumiem, chciałabym ci jakoś pomóc i sama jestem ciekawa co się dzieje z twoimi pieluchami? A w jakim proszku pierzesz, a może to soda albo kwasek?
    No, ja też chciałabym zrozumieć, miałyśmy z Moniką długą wymianę korespondencji odnośnie formowanki, natomiast niestety jak widać problem ma większą skalę i obawiam się, że podobnie skończą żywot wszystkie moje bambusy

    Piorę w dzieciowych - najczęściej chyba Jelp ( ale daję tak 1,5 - 2 łyżek proszku ) + łyżeczka nf, soda od czasu do czasu. Kwaskowałam do tej pory 3 razy - formowanka kwaskowana nie była, bo zanim przyszła konieczność kwaskowania już zaczęła się sypać.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  11. #71
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    larwunia rozumiem, chciałabym ci jakoś pomóc i sama jestem ciekawa co się dzieje z twoimi pieluchami? A w jakim proszku pierzesz, a może to soda albo kwasek?

    a może by rzeczywiście zareklamować, niech technolodzy i laboranci dochodzą, co powoduje takie niszczenie froty bambusowej... tylko już słyszę, jak p.prezes mówi, że "tylko moim klientkom coś się dzieje z frotą..."
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  12. #72
    demona
    Guest

    Domyślnie

    ja z ich ręcznikiem bambusowym chodzę na basen od roku i intensywnie chloruję i tez nic się nie dzieje. Chciałabym wiedzieć o co chodzi, bo jednak zainwestowałam w wielorazówki, żeby zaoszczędzić;/ Tetrę bambusową swoją prałam raz dopiero, ale dziewczyny mi pisały, ze grubsza (sówki) im się szybciej rozpadła niż ta bez wzorów;/

  13. #73
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    ja z ich ręcznikiem bambusowym chodzę na basen od roku i intensywnie chloruję i tez nic się nie dzieje. Chciałabym wiedzieć o co chodzi, bo jednak zainwestowałam w wielorazówki, żeby zaoszczędzić;/ Tetrę bambusową swoją prałam raz dopiero, ale dziewczyny mi pisały, ze grubsza (sówki) im się szybciej rozpadła niż ta bez wzorów;/

    ja mam chyba większość tetrówek co wyszła z produkcji, ecru, sówki, i uwierzcie mi, nic mi się z nią nie dzieje. Jedną próbowałam po którymś praniu rozciągnąć, to mi pękła, także z nią trzeba ostrożnie i będzie długo służyła.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  14. #74
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ej, no ale ja też tak jak mówię mam wkłady Bambamsa, które się trzymają jak nie wiem, Bambams to była moja pierwsza wkładka, którą kupiłam jeszcze w ciąży,sukcesywnie dokupowałam je, bo widziałam, że one jakimś trafem trzymają się całe bez uszczerbku na zdrowiu.. tyle, że one nie mają takiego włosa, tylko są tak krótko przystrzyżone... wiecie o co chodzi
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  15. #75
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    A Twoją tetrę Sylwia, fakt no w 1 miejscu naciągnęłam ( ale lekko na maksa ) zobaczyłam, że się coś zaczyna dziać i zostawiłam w spokoju, ale każde pranie powoduje, że w różnych miejscach robią się najpierw prześwity, a potem już logiczne, że prześwity się powiększają i robią dziury. Wygląda tak, jakbym nie wiem szarpała ją i gryzła.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  16. #76
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Ej, no ale ja też tak jak mówię mam wkłady Bambamsa, które się trzymają jak nie wiem, Bambams to była moja pierwsza wkładka, którą kupiłam jeszcze w ciąży,sukcesywnie dokupowałam je, bo widziałam, że one jakimś trafem trzymają się całe bez uszczerbku na zdrowiu.. tyle, że one nie mają takiego włosa, tylko są tak krótko przystrzyżone... wiecie o co chodzi
    bambams to nie chinki? podejrzewam też, że problem tkwi w tym, że w naszej polskiej frocie bambusowej nie ma domieszki poliestru, który niejako wzmacnia włókna bambusowe. Kiedyś właśnie rozmawiałam z jedną producentką na ten temat i własnie to mi powiedziała, że domieszka sztucznego wzmacnia tkaninę . Może we wkładach bambams jest domieszka czegoś.
    druga sprawa, Agna pisała o rozmowie z serwisantem maszyn,i napisała jak to się dzieje, że pralka niszczy ubrania, skoro bardziej puchate się niszczą, a mniej nie, może to ma i sens...

    edit
    larwinia, naprawdę nie wiem, co się dzieje z Twoimi pieluchami
    mogę zrobić foty moich tetrówek na dowód, że nie ściemniam...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  17. #77
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta

    tetry bambusowej się nie rozciąga, bo od razu robią się dziury. Kiedyś, jak reklamowałam tetrę, usłyszałam, że ona nie jest do używania jako pielucha, tylko bardziej jako okrycie, że to co się z nią dzieje, to wina złego użytkowania, prania itp...
    Sądzę, że jakbym wysłała im ich frotę, która wyłysiała po kilku miesiącach, postawiliy oczy w słup.
    tzn że powinni ją nazwać kocyk a nie tetra? Bo tetra kojarzy mi się jednak z pieluchą, i rzeczywiście nie powinno się jej rozciągać po praniu, szczególnie na mokro.

  18. #78
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    bambams to nie chinki? podejrzewam też, że problem tkwi w tym, że w naszej polskiej frocie bambusowej nie ma domieszki poliestru, który niejako wzmacnia włókna bambusowe. Kiedyś właśnie rozmawiałam z jedną producentką na ten temat i własnie to mi powiedziała, że domieszka sztucznego wzmacnia tkaninę . Może we wkładach bambams jest domieszka czegoś.
    druga sprawa, Agna pisała o rozmowie z serwisantem maszyn,i napisała jak to się dzieje, że pralka niszczy ubrania, skoro bardziej puchate się niszczą, a mniej nie, może to ma i sens...

    edit
    larwinia, naprawdę nie wiem, co się dzieje z Twoimi pieluchami
    mogę zrobić foty moich tetrówek na dowód, że nie ściemniam...
    Zgadza się, BamBams to chinki, fakt, że te ich wkłady są inne niż Wasze dziewczyny, więc może coś w tym jest.

    Czy to kwestia pralki czy nie, to niestety nie sprawdzę

    Ja wierzę dziewczyny, że Wam się nic nie dzieje.

    Nie wiem pomysł mam taki:

    - zrobić badanie moczu
    - poświęcić jeden wkład i zostawić go na kilka dni nieprany, jeśli to mocz, to powinien po praniu bardzo wyłysieć
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #79
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    bambams to nie chinki? podejrzewam też, że problem tkwi w tym, że w naszej polskiej frocie bambusowej nie ma domieszki poliestru, który niejako wzmacnia włókna bambusowe. Kiedyś właśnie rozmawiałam z jedną producentką na ten temat i własnie to mi powiedziała, że domieszka sztucznego wzmacnia tkaninę . Może we wkładach bambams jest domieszka czegoś.
    druga sprawa, Agna pisała o rozmowie z serwisantem maszyn,i napisała jak to się dzieje, że pralka niszczy ubrania, skoro bardziej puchate się niszczą, a mniej nie, może to ma i sens...

    edit
    larwinia, naprawdę nie wiem, co się dzieje z Twoimi pieluchami
    mogę zrobić foty moich tetrówek na dowód, że nie ściemniam...
    skoro jednym dziewczynom tetra i bambusy się niszczą a innym nie to ja obstawiam jednak pralkę, ale dziwne jest dla mnie to, że na zdjęciu larwuni, właśnie w miejscu zasikania jest wyłysiałe

    edit: i rzeczywiście Sylwia dodatek poliestru i poliamidu w tkaninie bambusowej sprawia że może inaczej się zachowywać i wzmacniać włókno
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 15-10-2013 o 10:17

  20. #80
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    larwunia mam jeszcze pytanie, czy masz ode mnie formowanki takie z trochę innej froty bambusowej? bo zamówiłam inaczej robioną, inna technologią i wkłady rednie i małe i formowanki właśnie z niej szyję - czy ona też Ci łysieje.

    bianka pewnie chodzi o splot jak w tetrze, dlatego tak to nazywają, ale masz rację, skoro ma służyć jako kocyk, to powinni tak nazwać...
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •