Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #21
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mi się bambusy wycierają odkąd mam wirowanie na 1100, kiedyś 800 - czy to może byc powód ?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    chyba nie , bo u mnie wirowanie ustawione na 500
    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    mi się bambusy wycierają odkąd mam wirowanie na 1100, kiedyś 800 - czy to może byc powód ?

  3. #23
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Mi się w sumie ani z bambusami ani z flanelą od Agny nic nie dzieje, używane już są ponad rok i jedno i drugie, dość intensywnie, do każdej pralki praktycznie... Wirowanie na 100, pranie na 60 stopni zwykle..

  4. #24
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Mi w sumie tez długo nie łysiały, ale jak zaczęło łysieć to już łysieje. Ale wczesniej uzywałam eko-proszku , a teraz jakiś zwykły + Nappi Fresch. Chyba wrócę znowu do eko.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  5. #25
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    lovela ponoć zapycha włókna?
    Jama itti bitti tylko mi się robią twarde po praniu konopie tak samo, piorę na 40 stopni 1000 obrotów czasem w 60 z dodatkiem odplamiacza,
    mam tez tetrę bambusowa która się z czasem zbiegła czy wy tez tak macie?
    Nie mam żadnych dziur. Frota bambusowa jest sprana ale tylko tyle.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Ja piorę zawsze na 60stopni w trybie eko. Jakoś nie mogę się przemóc do prania poniżej tych 60 stopni.
    Bez problemu wypiorą się nawet przy 40 . Ale to już zależy od samej pieluchy. W każdym razie odradzam prać powyżej 60 stopni. Wtedy po pieluszce niewiele zostanie.

  7. #27
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie

    Hm a macie foty jakichś łysiejących bambusów? Moje się tylko sztywne jak podeszwa buta robią i ostre jak tarka :/ ale oprócz zbijania się nie widzę nic...ja mam pieluchy close parents

  8. #28
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    U mnie wklady bambusowetroszke tylko wylysialy piore w zakresie 40-60 st. Wkladki mikrofibrowe super sie trzymaja, konopne mam 2 i tez zero uszczerbkow na zdrowiu

  9. #29
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    mi wyłysiał wkład bambusowy od babyetty, doszczętnie i zanim się zorientowałam regularnie fusował mi inne pieluchy, ależ mnie to złościło
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  10. #30
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja mam dużo wkładów bambusowych BamBamsa, Kokosi i Ecodidi i wszystkie są super. Wyłysiała mi jedna formowanka bambusowa i teraz się trochę bambusa boję. Ale potwierdzam, że wysoka temperatura to jest zabójstwo dla babmusa. Tydzień temu pierwszy raz wygotowałam wszystkie wkłady mikrofibrowe, prefoldy itp. ( babmusa nie chciałam ryzykować i moje szczęście ). Przez przypadek jednak wpadła mi jedna wkładka bambus/mikrofibra i przy wyciąganiu z pralki, od razu zauważyłam łysą plamę oczywiście po bambusowej stronie, bo mikrofibra elegancka.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  11. #31
    demona
    Guest

    Domyślnie

    welur bambusowy też niszczeje? Przy Witku nie miałam żadnych problemów z bambusem, a miałam prawie same bambusowe formowanki.

  12. #32
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A czy takie wyłysiałe pieluszki wyrzucacie czy coś z nimi robicie? Bo ja się zastanawiam- trochę mi szkoda takiej pieluszki wielo, a z drugiej strony czy będzie spełniała oczekiwania jak będzie juz same sitko. Z Tots Botsa mam zrobiony elegancki otulacz- trzyma super.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  13. #33
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    A czy takie wyłysiałe pieluszki wyrzucacie czy coś z nimi robicie? Bo ja się zastanawiam- trochę mi szkoda takiej pieluszki wielo, a z drugiej strony czy będzie spełniała oczekiwania jak będzie juz same sitko. Z Tots Botsa mam zrobiony elegancki otulacz- trzyma super.
    formowanki używam do totalnego zdechniecia i wywalam. Co do kieszonek i AIO można rozpruć pieluchę i wypruc to co jest wyłysiale i wszyc nową wartstwę, nawet całkiem innego materiałuktóry się nie niszczy (np. do kieszonki welurek syntetyczny) albo przerobić na otulacz
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #34
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Jak ktoś nie wie jak niszczeje bambus, to ja pokazuję. Uwielbiam bambus, za jego chłonność, najchętniej wymieniłabym całą mikrofibrę,ale powstrzymuje mnie to:

    [IMG] [/IMG]

    I teraz tak, proszę mi to wyjaśnijcie:
    - temp. prania 40-50st. max, nie gotowane nigdy
    - prane proszek dzieciowy + nappifresh
    - pieluszki prane, co 1,5 dnia, czasem co 2
    - mam wkłady bambusowe chińskie Bambamsa od początku pieluchowania ( najdłużej użytkowane i najbardziej intensywnie ), a więc od prawie 7 m. i nic im nie dolega
    - wkładów Ecodidi mam dużo, białe i czekoladowe... co dziwne, zaczęły łysieć 2 małe wkłady... stosunkowo nowe...te najstarsze z najstarszych trzymają się bez zmian
    - formowanka Nappime wyłysiała w części siuskowej, ale wkłady jeszcze się trzymają, chociaż widzę już ślady łysienia
    - o tetrze Kokosi nie wspomnę, bo tak mało jej używałam, a porażka co się z nią stało

    - 3 różne firmy, 3 różne produkty, tyle, że bambusowe, tak samo prane, użytkowane w różnym stopniu, w różnych okresach kupowane


    Niedawno miałam problem tylko z formowanką, teraz lecimy dalej. Moja teoria jest taka, że jakiś składnik moczu wpływa na kruszenie się fotki bambusowej i jej odpadanie. Autentycznie upatruję źródła problemu w moczu mojego dziecka, bo inaczej nie potrafię wyjaśnić. Skoro jedni użytkują rok czasu i nic im się nie dzieje. Metody pielęgnacji pieluszek są ok, pieluszki nie są długo przechowywane w pojemniku ( oczywiście na sucho/bez wody ). Może gdybym przepłukiwała w wodzie przed wrzuceniem do wiaderka ?? Nie wiem, ale nerw mnie bierze, bo bambus jest zawsze droższy, a tu taki psikus. Ogólnie to mam wrażenie, że w naszym przypadku kupując coś bambusowego, to jak jakbym kupowała produkt z krótkim terminem ważności, no bo na to wychodzi....
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  15. #35
    demona
    Guest

    Domyślnie

    fakt, jest taki, że wszystkie pieluchy z bambusa z forum są z materiałów z jednej firmy, więc jeśli forumowe to może akurat ta firma miała jakaś lipną parie materiału? Jestem w szoku, bo używałam rok wszelakie bambusy tot bots (frota) i MS(welur) i nigdy nic się nie działo i wkłady do IB. A gotowałam często.

  16. #36
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    fakt, jest taki, że wszystkie pieluchy z bambusa z forum są z materiałów z jednej firmy, więc jeśli forumowe to może akurat ta firma miała jakaś lipną parie materiału? Jestem w szoku, bo używałam rok wszelakie bambusy tot bots (frota) i MS(welur) i nigdy nic się nie działo i wkłady do IB. A gotowałam często.
    No kurcze niby brzmi to prawdopodobnie, ale zobacz, jeżeli to by się działo nagminnie, no to w końcu by docierały jakieś głosy do dziewczyn szujących, tutaj na forum też więcej osób by o tym pisało, a tak mam wrażenie, że to ciągle problem jednostkowy.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Kiedyś zastanawiałam się dlaczego właśnie, niektórym bambusy niszczeją a innym nie. Moje bambusy nawet gotowałam raz w miesiącu a zalecane pranie do 60stopni i są całe. Jest to zastanawiające bardzo. Jedna myśl jaka mi przyszła do głowy to rodzaj pralki. Jeśli są podobnie prane i podobnie użytkowane, to może pralka jest winna. Co myślicie o tym? Może napiszecie dziewczyny jakie macie pralki, na jakich programach pierzecie, bo to jest dziwne bardzo. Z formowanki na zdjęciu nic nie zostało, jakby ja ktoś rozszarpał. Czytałam też ostatnio o pralkach, które niszczą ubrania, szczególnie na tych programach energooszczędnych, pobierających mało wody i energii.

    edit: wpiszcie sobie do google -pralka niszczy ubrania- sporo tego jest

  18. #38
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    jestem w szoku też używałyśmy bardzo często formowanek bambusowych, wkładów, ręczników, miałam Kokosi, MS, Anavy zdarzyło się że gotowałam, prałam w większości w 60 stopniach z proszkiem dzieciowym + nappy fresh ewentualnie w kulach + nappy fresh i nigdy nic mi się z nimi nie stało. Tetra się skurczyła bardzo ale prałam na 60 stopni w momencie rozciągania na mokro zrobiłam w jednej dziurę więc więcej nie rozciągałam i też przeżyła do końca pieluchowania. Może faktycznie to wina pralki. Ja mam elektroluxa jakiegoś
    A wiruję na 1300 obr

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  19. #39
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Jestem w szoku! Słyszłam od dwóch osób, że coś im łysieje bambus, uznałam, że wina pralki...
    Ja piorę pieluchy na 60, czasami 70 st i tylko jedna formowanka w miejscu gdzie była narażona na największą ilość siku, zrobiła mi się jak tarka, ale podejrzewam skład moczu, bo to było przy ząbkowaniu, innym nic nie dolega. Wiruję na 1600, zawsze, pieluchy w wiaderku leżą 2, czasami 3 .
    A może to wina nappyfresha? nie używam, nie używałam...

    demona ma rację, większość z nas we frotę zaopatruje się u tego samego producenta. i, jak pisała demona, mogła zdażyć się jakaś gorsza partia materiału.

    Także ja bym obwiniała pralkę, wszelkie odkażacze, bo chyba są żrące?
    Włókno bambusowe, jak któraś już wspomniała, jest bardzo delikatne i przy intensywnym uzytkowaniu szybciej niszczeje.

    A... i jeszcze wkłady bambusowe bardzo często suszę w suszarce bębnowej, a tam jest duże tarcie i nic mi się z nimi nie dzieje, prócz tego, że wyjmuję mięciutkie
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    po średnim synu mam uraz do bambusa i konopii, darly sie, a bambus lysial. używam teraz tylko mikrofibry, mam ja po średnim synu, jest ok.
    bambusa nie gotowałam nigdy. nappy fresh używam dopiero przy tym dziecku, a to sama mikrofibra
    pytanie na 60 stopni, 1000 obrotów, ptaka indeist.
    dostałam kilka bambusow w prezencie. leżą, boje sie użyć.
    wyszło na to, że używam tylko chinek kieszonek ( naughty baby).
    rzeczywiście dają trade przy 2 dziecku, nie niszczą się, nie muszę dokupoeac, sa tanie i zwróciły mi sie już sto razy.
    Bambusa mi szkoda założyć niestety, bo wiem, że się znaczy w pralce.
    a dla mnie jednak pieluchy musza być tanie, jesli mają być alternatywa dla jednorazowek.
    Ostatnio edytowane przez agaja ; 14-10-2013 o 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •