Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 241

Wątek: niszczenie się bambusa

  1. #201
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Tkaniny konopne kosztują tyle samo co bambus, można je bez problemu dostać za granicą. Nie wiem czemu polscy producenci nie szyją z konopii, może obawiają że nie będą mieć rynku zbytu? Bo niektórym w wodzie twardnieją? Mojej są miękkie. Nie wiem o co chodzi. Gdybym miala wybierać: bambus czy konopie-wybiorę konopie. Na razie nam się takiego wyboru nie daje i jesteśmy zdani w zasadzie prawie tylko na bambus
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #202
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Problem twardych pieluszek rozwiazuje suszarka mechaniczna lecz nie kazdy chce i moze ja posiadac. Mam mieciutkie konopie i puszyste bambusy a konopie byly nieciekawe....

  3. #203
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Nie zgodzę się z tym, że konopie tyle samo kosztują co bambus - bambus mam w kraju, konopie trzebabyłoby sprwadzać - koszt transportu przeogromny do tego cło i podatek. Ponadto narzekacie na ceny formowanek bambusowych, że wysokie, więc nie wiem, czy byliby chętni na konpne, droższe prawdopodobnie.
    Problem polskich producentów i "wysokich" cen polega na tym, że u nas w kraju "robocizna", czyli szycie jest drogie, nie to co w Chinach. Nikt nie podejmie się szycia pieluszki za 5 zł . Tak samo materiały są droższe u nas, ale przynajmiej wiadomo skąd pochodzą, jakie mają certyfikaty, atesty.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  4. #204
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    Ponadto narzekacie na ceny formowanek bambusowych, że wysokie, więc nie wiem, czy byliby chętni na konpne, droższe prawdopodobnie.
    Narzekać narzekamy, ale ja po moich przebojach, bambusowej formowanki raczej nie kupię, w konopie bym zainwestowała. Jak mam wydać 60-70 zł na coś, co jest szansa, że po 1-2 miesiącach zacznie łysieć, to prędzej dołożyłabym 10-20 zł i kupiła coś co jest szansa, że wytrzyma przynajmniej pieluchowanie jednego dziecka. Myślę, że takich osób ja ja by się trochę znalazło.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  5. #205
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Widzialam w amerykańskich sklepach ze ceny konopii byly na poziomie bambusa, również w zamówieniu zbiorowym u Dewiś wyszlo na to samo. W ogóle to dziwi mnie brak dostepności konopii w Polsce bo jeszcze kilkanaście/-dziesiat lat temu tkanina konopna byla najważniejsza, to z niej robilo się najtrwalsze rzeczy typu płótna do statków, worki i mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Gdzieś nawet o tym oglądałam fajny film. A w temacie- wczoraj wyciagnęłam z prania wkladkę bambusową od Wonderoosa v2-na wpół znisczona, głownie z przodu gdzie siuśki u chłopców głównie lecą. Tej wkladki juz nigdy nie sprzedam, wizualnie nadaje się na śmietnik a ma z pół roku. NIENAWIDZĘ BAMBUSA!Idę sobie założyc watek na bazarku że chcę konopie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #206
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Widzialam w amerykańskich sklepach ze ceny konopii byly na poziomie bambusa, również w zamówieniu zbiorowym u Dewiś wyszlo na to samo. W ogóle to dziwi mnie brak dostepności konopii w Polsce bo jeszcze kilkanaście/-dziesiat lat temu tkanina konopna byla najważniejsza, to z niej robilo się najtrwalsze rzeczy typu płótna do statków, worki i mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Gdzieś nawet o tym oglądałam fajny film. A w temacie- wczoraj wyciagnęłam z prania wkladkę bambusową od Wonderoosa v2-na wpół znisczona, głownie z przodu gdzie siuśki u chłopców głównie lecą. Tej wkladki juz nigdy nie sprzedam, wizualnie nadaje się na śmietnik a ma z pół roku. NIENAWIDZĘ BAMBUSA!Idę sobie założyc watek na bazarku że chcę konopie

    dalej robią z konopii, ale np worki, liny, a nie znalazłam nic, co by się nadało na pieluszki .
    jestem w szoku, że cały czas ktoś narzeka na bambus - mi się kompletnie nic z moim nie dzieje
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  7. #207
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    dalej robią z konopii, ale np worki, liny, a nie znalazłam nic, co by się nadało na pieluszki .
    jestem w szoku, że cały czas ktoś narzeka na bambus - mi się kompletnie nic z moim nie dzieje
    mam jedna twoja bambusową formowankę i z nią się jeszcze nic nie dzieje. Ale wklad z tego samego bambusa (piszę tu o tym brazowym z przelomu 2011/2012) juz mi nieco wylysial w części narażonej na siuśki. A oba chyba z tej samej partii
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #208
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    mi bambus też rzeczywiście lnieje, ale tylko na wkładach, ale są też wkłady bambusowe bez włosków, nie wiem jak to nazwać, taki gładki, z kieszonkami blueberry był, albo formowanka bambusowa bbh też takie ma
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  9. #209
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Ja mam bambusowe formowanki Lollipop i Totsbots, wszystkie łysieją przy pachwinach i po wewnętrznej stronie brzucha. O dziwo, ich wkłady nie Mam też bambusową Lulu, ona jest z zupełnie innego rodzaju froty, takiej jakby króciutko przystrzyżonej, bez wyraźnych długich pętelek, absolutnie nic się z nią nie dzieje, a swoje już przeszła.

    Nie miałam nigdy nic z weluru bambusowego, może on by był bardziej trwały?

  10. #210
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    mi bambus też rzeczywiście lnieje, ale tylko na wkładach, ale są też wkłady bambusowe bez włosków, nie wiem jak to nazwać, taki gładki, z kieszonkami blueberry był, albo formowanka bambusowa bbh też takie ma
    mam formowanke bambusową BBH i jest ok, mi nie linieje. Ogólenie szlak trafia frotę bambusową, ale w BBH nie ma froty.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #211
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    witajcie

    ja mam problem z tetrą bambusową, kurczy się w praniu, zbija. Śliczne miękkie pieluszki zmieniły się w zbite kwadraty sztywnieją tak jak wkłady do pieluch. Jest niby na nich napisane żeby prać na 40 stopni a ja parę razy wyprałam w 60 ale wydaje mi się że właśnie po praniu w 40 się kurczą...
    Może powinno się je od nowości naciągać po wypraniu? Albo tak ocierać np. o łóżeczko jak powinno się robić żeby zmiękczyć wkłady?
    macie jakieś sposoby czy mało kto używa tetry bambusowej bo jest droga..?
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  12. #212
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    No taki ponoc urok tej tetry sama nie uzywam ale z tego co czytalam pęka po naciąganiu więc ostroznie.

  13. #213
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Zdecydowanie taki urok Nic nie naciągaj, bo zaraz nitki pójdą i będzie po tetrze Możesz najwyżej rozcierać ją w dłoniach, ale też delikatnie.

    (Wysłane z telefonu.)

  14. #214
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    Jedną już potargałam ale ta którą naciągałam delikatnie się nie podarła.
    Szkoda jednak, bo materiał nowy jest bosko miękki i przyjemny, a żywot tetry za dwie dychy mniej niż dwa miesiące to jednak lekka przesada...
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  15. #215
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Ja mam tetrę bambusową pokurczoną, ale nie narzekam, łatwiej ją złożyć niż taką dużą ale dobrze że napisałyście że może popękać bo ja po praniu naciągam :/

  16. #216
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Zaczęły mi niektóre wkłady łysiec. Zastanawiam się, czy to nie kwestia pralki, bo odkąd mam nową pralkę (Bosch) wkłady są sztywniejsze i troszkę lysieja.

  17. #217
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Z moich wkładów bambusowych to nie będzie co sprzedawać po odpieluchowaniu
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #218
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    zdarzylo mi sie ostatnio kilka razy dodac do prania nappy fresh i pieluchy z bambusa uległy prawie ze rozkładowi, piekna tetra w sówki rozłazi sie przy delikatnym zapieraniu z kupy, masakra jakas, to nappy jest winowajaca? jak myslicie?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  19. #219
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    zdarzylo mi sie ostatnio kilka razy dodac do prania nappy fresh i pieluchy z bambusa uległy prawie ze rozkładowi, piekna tetra w sówki rozłazi sie przy delikatnym zapieraniu z kupy, masakra jakas, to nappy jest winowajaca? jak myslicie?
    myślę, że to bardziej temperatura jej szkodzi. Też załatwiłam sobie jedną tetrową bambusową pieluszkę. Wrzuciłam po praniu do suszarki i naciągnęłam, niestety nie wytrzymała tej próby. Inna prana w temp 60 stopniach i suszona zwyczajnie działa do dzisiaj.
    Lolipopy frotowe bambusowe wkłady trochę wyłysiały ale bardzo mocno je od 2 lat eksploatuję. W ogóle uważam, że bambusowe wkłady są bardzo przyjazne dla skóry i miękkie, dużo lepiej mi się sprawdzają niż bawełniane, które są bardziej zbite i nie chłoną tak jak bambusowe. Z bambusowej froty łatwo też sprać kupę, a z bawełny dużo trudniej.

  20. #220
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    nie sądzę, że wysoka temperatura niszczy bambus, ja od początku piorę w 60 st i suszę w suszarce i wkłady i formowanki i tetrę bambusową i nic im się nie dzieje, prócz tego, że tetra bambusowa się sfilcowała.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •