Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52

Wątek: niecałe 3 msc i Bondolino - Wasze doświadczenia i opinie poproszę :)

  1. #41
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    No i dlatego w chuście noszę, a temat nosideł drążę
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  2. #42
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    bondek bondkowi nierówny, miałam dwa, pierwsze miało dużo mniej materiału w pasach naramiennych, także jak trafiło do mnie później inne, byłam szczerze zdziwiona objętością tych pasów, nie wiem czy to różnica w modelach, czy np. liczbie prań? Nie wydaje mi się, bo to bardziej napompowane było bardziej zużyte, oba były z poszerzanym panelem, także z tych nowszych. Wersja Light też nie była napompowana.
    Niemniej - albo na wymiar nosidło, albo mierzyć przed zakupem, nie tylko do dziecka, ale i do siebie.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  3. #43
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Matko fajnie sie po 2 latach dowiedziec że sie nieprawidłowo dziecko nosi

    Ja cały czas pasy w MT na pupie krzyzuje i dopiero pod nózkami prowadzę.

    Kurcze skoro osoba szyjąca taką instrukcje ma no to myślałam że jest to pozycja włąściwa.



  4. #44
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    dubel



  5. #45
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    c.d. postu #1

    do Bondo Bartuś okazał się za mały, główkę miał akurat na wysokości początku pasów, denerwował się chłopak, no i kręgosłup mało stabilny, brak wsparcia po bokach był widoczny...

    ale! kółkowa podpasowała i jemu i mamie tylko podpowiedzcie: pokazałam na biodrze, z rączkami schowanymi oczywiście, dobrze? teraz pomyślałam czy nie poziom jednak... nosi się na biodrze czy właściwie bardziej z przodu? podlinkujecie jakiś filmik, który mogłabym mamie Bartka podesłać, żeby sobie ćwiczyła? przejrzałam instruktażowy wątek, ale nic mi w oko nie wpadło - po polskiemu oczywiście i jakieś preferowane szerokości chusty, składy...? miałam hm by metis z nati diament z bambusem, a ona węższa, choć bajecznie się dociąga no ale nie wiem właśnie czy nie za wąska...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  6. #46
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    powiem Ci tak - można na brzuchu, można na biodrze i można "wpół drogi".

    najważniejsze jest, żeby było dobrze i że dbać o obydwa kręgosłupy.

    mały - wiesz co i jak.
    pionowo, właściwa pozycja, podwinięcie, ...

    duży - zmieniać strony!!
    nie nosić dłużej niż kwadrans.
    zawsze, ale to zawsze - układać chustę porządnie na ramieniu, dociągać, przestawać nosić, kiedy zaczynamy "kompensować", czyli stać "trochę krzywo"...
    unosić dziecko przy dociąganiu

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    dzięki! a widzisz, zapomniałam o zmianie stron powiedzieć! choć ja z tych noszących jednostronnie byłam no ale rzadkość bo i tak wolałam wiązankę i unoszenie dziacka przy dociąganiu! coś wspomniałam, ale warto to nazwać rzecz po imieniu

    a filmik dobry podrzuci ktoś?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  8. #48
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    99

    Domyślnie

    A czemu nie nosić dłużej niż kwadrans? Ja dziś pomykałam półtorej godziny po ikei z małą w kółkowej - robię jej krzywdę, czy co?
    Mi w kółkowej jest bardzo wygodnie (strony zmieniam ) i mój kręgosłup nie protestuje w żaden sposób.

  9. #49
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    sobie robisz. małej nie

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    99

    Domyślnie

    A, jak sobie, to ok Wyrównam
    Kółkową biorę na krótkie wyjścia, tylko one się czasem niespodziewanie przedłużają ...

  11. #51
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    To ja mam jeszcze pytanie - czy jak nosze w kolkowej na brzuchu, to też należy nosić krótko? Czy mozna troche dluzej niz w noszeniu na biodrze? Bo ja dzis wsadzilam malego w kolkowa na brzuch, bo od dociagania kangurka rece mnie juz bolaly i chcialam odpoczac i bylam zaskoczona jak fajnie nam bylo szybko i pozycja dobra i maly usnal szybko.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  12. #52
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Ja tez ciekawa z pytaniem sie podepne:
    Ja nosze w kolkowej okazjonalnie, zwykle na krotko 10-20min, ale zdarza sie wiecej. Zwykle biore kolkowa 1. na krotkie zakupy (parking-sklep-parking), 2. jak przewiduje duzo wkladania i wyjmowania (szczegolnie teraz, jak mlodziez juz chodzi). Nosze z przodu, tak mi wygodniej. Ale zawsze kolka mam z prawej strony. Z lewej nie umiem I to nie problem w dociaganiu, a po prostu czuje sie zle, nierowno, rownowagi lapac nie moge. To samo przy siodelku z pentelka. To bardzo zle?
    To juz trzecie dziecko tak, bez chusty wydaje mi sie, ze prosto stoje, ale moge sie mylic bo nogi podobno mialam nierowne tuz po pierwszym porodzie

    Na dluzsze noszenia (a czasem i na krotsze, jak musze miec "przod" wolny, bo mi Majka z Kalina sie palentaja pod nogami) to juz tylko plecak, ewentualnie kieszonka (do karmienia w chuscie przy usypianiu).
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •