Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 201

Wątek: Nosidlo Kibi

  1. #141
    Chustofanka Awatar jruci
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Police, zachodniopomorskie
    Posty
    169

    Domyślnie

    No właśnie bardzo podobają mi się Tule, a myślę o kibi z tego wzgledu ze starczy na dlugo .... I trudno mi podjac decyzje.
    Napisalam do namamu w niedziele i zastanawiam się czy mi odpowiedzą pewnie muszę uzbroić się w cierpliwość

  2. #142
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Weź pod uwagę, że używaną Tulę w bardzo dobrym stanie sprzedasz za 350-380 zł. Kibi jest mało popularne, trudno je odsprzedać.

  3. #143
    Chustofanka Awatar jruci
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Police, zachodniopomorskie
    Posty
    169

    Domyślnie

    A Tula do jakiego wzrostu/wagi starcza? Wiem ze wg producenta do 20 kg ale tak w rzeczywistości? Dziewczyny różnie pisza.... Mój brzdac z tych drobnych, urodził się maleńki, teraz nosi rozm. 62/68 i wazy 5,5 kg. Wiec jest do tylu w stosunku do rowiesnikow.
    Oczywiście wiem ze jeszcze jest zamaly na nosidlo narazie w użyciu mamy chustę, ale wolalabym nosidlo docelowo i wole wczesniej się zdecydować

    A dziękuje magnus za uwagę bo o tym nie pomyslalam. Wiem ze Tule po tyle chodzą, ale ze kibi nie, to nie pomyslalam. O to jest argument
    Ostatnio edytowane przez jruci ; 10-03-2015 o 22:32

  4. #144
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jruci Zobacz posta
    A Tula do jakiego wzrostu/wagi starcza? Wiem ze wg producenta do 20 kg ale tak w rzeczywistości? Dziewczyny różnie pisza.... Mój brzdac z tych drobnych, urodził się maleńki, teraz nosi rozm. 62/68 i wazy 5,5 kg. Wiec jest do tylu w stosunku do rowiesnikow.
    Oczywiście wiem ze jeszcze jest zamaly na nosidlo narazie w użyciu mamy chustę, ale wolalabym nosidlo docelowo i wole wczesniej się zdecydować

    A dziękuje magnus za uwagę bo o tym nie po myslalam. Wiem ze Tule po tyle chodzą, ale ze kibi nie, to nie po myslalam. O to jest argument
    Tula jest w dwóch rozmiarach: standard i toddler. W zależności od wzrostu dziecka w standardzie ponosisz nawet do 18 miesięcy. Chyba, że Ci się trafi długie, to krócej

  5. #145
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Sorki za post pod postem

    Nie wiem, czy jesteś na fb. Jeśli tak, to znajdź sobie grupę "Nosimy w Tula" - dziewczyny się "biją" o używane Tule.

  6. #146
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja kupiłam kibi, bo analizując różne opinie o różnych nosidłach to wydało mi się takim, które można najlepiej dopasować do rosnącego dziecka.
    To, że jest słabiej zbywalne mniej się dla mnie liczy.
    Zresztą z tego co pisze magnus, to szybko bym musiała zmienić standard na toldera, bo mam duże dziecko. A tak to jest szansa, ze ponoszę w jednym.

    Także wszystko zależy od twoich potrzeb.
    J.2014 i E.2016

  7. #147
    Chustofanka Awatar jruci
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Police, zachodniopomorskie
    Posty
    169

    Domyślnie

    No właśnie ... Z jednej strony to kibi wystarczy na długo i tym się kierowalam , z drugiej jak wyrośnie z tuli to sprzedam i kupie większą, to i wzór zmienie
    Mam co przemyśleć. Wiem ze Tule wszyscy chwała, sprawdzona jest juz. Mam jeszcze trochę czasu bo mój maluch ma dopiero 4 miesiące
    Bardzo dziękuje za Wasze rady ja w tym temacie jestem zielona. Wiec czytam i czytam i bije się z myślami, bo chce podjąć najlepsza decyzje dla dziecka, siebie i portfela

    Magnus- jestem na fb- dzięki za info popatrzę
    Ostatnio edytowane przez jruci ; 10-03-2015 o 22:34

  8. #148
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Z tego, co czytałam, to wysokie i szczupłe dzieci "topią" się w toddlerze. Tak więc trudno w tej chwili przewidzieć, co Wam będzie pasować za ponad rok.

  9. #149
    Chustofanka Awatar jruci
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Police, zachodniopomorskie
    Posty
    169

    Domyślnie

    Czytałam o tym właśnie. Choć nie wiem czy on będzie wysoki czy ogólnie mały. Jeszcze nie wiem co kupię, ale jak zdecyduję się na tulę, to będę martwić się później
    Eh, dużo do przemyślenia...

  10. #150
    Chustomanka Awatar Bartusiowa
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja bardzo chętnie odkupię Kibi jeśli któraś będzie się chciała pozbyć

  11. #151
    Chustofanka Awatar Akacja
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Syberia
    Posty
    168

    Domyślnie

    Kto używał i podpowie czy zatrzaski po zwężeniu panelu u dołu nie uciskają aby nóżek dziecka?
    Chodzi mi konkretnie o te:
    https://stroudslingmeet.files.wordpr...ers-undone.jpg

  12. #152
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Mojego nie uciskały, a dość pulchne miał.
    J.2014 i E.2016

  13. #153
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Też nie zauważyłam żeby uciskały


  14. #154
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Dziewczyny podbijam temat. Szukam i szukam, czytam, analizuję i próbuję znaleźć nosidło dla nas. Zależy mi na takim, gdzie dziecko będzie miało w miarę zaokrąglone plecki (ze względu na to, że Ola dopiero zacznie samodzielnie siadać). Np w Tuli nie bardzo mi się podoba to że jednak plecki są za bardzo wyprostowane (co pewnie starszakom nie przeszkadza). Czy w Kibi można osiągnąć lepszą pozycję? Wiem, że w Fidelli się da, ale ona z kolei ma za słabo wypełnione szelki i pas biodrowy jak dla mnie, a dziecko mi się duże i ciężkie trafiło
    Czy Kibi jest szyte ze zwykłej bawełny czy to materiał chustowy jest?
    No i gdzie ją w Polsce można kupić (znalazłam jeden sklep ale ponad 5 stów wychodzi...)?
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  15. #155
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Kibi jest super moim zdaniem. Znajoma miała i bardzo fajnie sie układa. Ja to polecam Buzzidil nosidła, bo są moim zdaniem jeszcze wygodniejsze. Ale nie wiem czy je w Polsce sprzedają


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  16. #156
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Kibi jest szyte z bawełny. Ma dużo regulacji, można uzyskać zaokrąglone plecki, ale to nadal nosidlo, nie daje takiego podparcia jak chusta.
    W Czechach można ją kupić u numama z przesyłką polskim kurierem.
    J.2014 i E.2016

  17. #157
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że kibi też nie ma mocno wypełnionych pasów - jak porównywałam mije kibi z tulą koleżanki to tula miała ze dwa razy bardziej mięsiste pasy


  18. #158
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    kaisa wiem że nosidło to nie chusta i dlatego szukam "najmniejszego zła" - jesli to tak można określić - w nosidłach.
    Ale już widzę, że nie da rady chyba znaleźć takiego, które by mi odpowiadało w 100%. Bo albo plecki dziecka są ok, albo moje ramiona nie bolą...
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  19. #159
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aneczka78 Zobacz posta
    kaisa wiem że nosidło to nie chusta i dlatego szukam "najmniejszego zła" - jesli to tak można określić - w nosidłach.
    Ale już widzę, że nie da rady chyba znaleźć takiego, które by mi odpowiadało w 100%. Bo albo plecki dziecka są ok, albo moje ramiona nie bolą...
    Serio Ci polecam Buzzidil. Naprawdę wygodne. A ja nie lubie ogólnie nosideł bo mnie zawsze coś gdzies uwiera. Wypełnienie pasów spore ale nie za duze, jak ktos chce nosidlo od małego to to jest jedyna marka którą moge polecić


  20. #160
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,002

    Domyślnie

    To może onbuhimo?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •