Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 201

Wątek: Nosidlo Kibi

  1. #181
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Zaproponowałam zwrot pieniędzy, co jeszcze mogę zrobić? Nie migę zmusić producenta, to takiej a nie innej reakcji. Na ich stronie można przeczytać o gwarancji, to 6 miesięcy. Nie mam żadnych doświadczeń z reklamacjami z nimi oraz nie ma zamiaru się szkolić, ponieważ nie prowadzę sklepu internetowego. Zdążą mi się jedynie sprzedać zapasy z szafy.
    AlicjaR czym ja niby łamię prawo? Propozycją zwrotu pieniędzy?
    Ostatnio edytowane przez petisu ; 15-04-2017 o 13:46
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  2. #182
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Obecnie sprzedaż konsumencka w Pl regulowana jest wieloma aktami prawnymi, przede wszystkim ustawą z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (błędnie podałam wyżej, że lipiec) i ustawą z 27 lipca 2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

  3. #183
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    dzięki!

  4. #184
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Petisu, jeśli zaproponowałaś zwrot pieniędzy, to faktycznie nic więcej nie możesz zrobić. Chodziło mi o to, że propozycja samodzielnej naprawy przez klientkę nie jest w porządku. Powinnaś wadę usunąć, wymienić na nowy lub zwrócić pieniądze, rodzaj rozwiązania zależy od roszczenia klienta i Twoich możliwości. Jeśli nie masz możliwości sama naprawić lub wymienić, powinnaś niestety oddać pieniądze. Tak działa prawo. Ja tu nie piszę o jakiś kosztownych szkoleniach, ale o znajomości przepisów, w internecie można znaleźć wiele informacji i omówień ustawy.

  5. #185
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlicjaR Zobacz posta
    Producent nie ma obowiązku udzielania gwarancji. Ciężar roszczeń reklamacyjnych spoczywa NA SPRZEDAWCY. To sprzedawca na podstawie obowiązującej ustawy z lipca 2014 udziela z mocy prawa dwuletniej rękojmi i ma obowiązek reklamację rozpatrzyć. Jeśli wada nie jest spowodowana uszkodzeniem mechanicznym i została ujawniona w okresie do 6 miesięcy od zakupu z automatu uznaje się, że istniała w momencie zakupu. Panią petisu zapraszam na szkolenie z praw konsumenta i obowiązków sprzedawcy, każdy, kto prowadzi działalność handlową jest zobligowany do znajomości przepisów prawa. A ta pani prawo łamie. Isolt, nie odpuszczaj. Prześlij mi Twojego maila na priv, wyślę Ci moje autorskie materiały ze szkolenia, które prowadzę dla sprzedawców w swojej firmie. Żebyś wiedziała, jakie masz prawa.
    Dlaczego więc przy zakupie to producent określa zasady gwarancji? Poza tym petisu mówi, że sklep już nie funkcjonuje. Czy w tym wypadku sprzedawca również ma obowiązek wszystko rozpatrzyć? Teraz petisu miałaby zatrudnić rzeczoznawcę, który oceniłby w jaki sposób powstała szkoda itd i w razie rozpatrzenia pozytywnego dla reklamującego, naprawiać wadę nosidełka czeskiego producenta? To się trochę nie trzyma kupy. Zawsze, kiedy reklamowałam buty czy cokolwiek, to sklep odsyłał towar do producenta a nie bawił się w jakieś łatanie dziur po kimś innym.
    http://www.trustedshops.pl/wiadomosc...rnetowych.html
    Prawnie jest zasada rękojmi. Można się dogadać w tej sprawie w granicach zasad prawnych. Nie każdy sprzedawca orientuje się we wszystkim. Musicie się po prostu raz jeszcze dogadać w tej sprawie. Może da się osiągnąć jakieś rozwiązanie, satysfakcjonujące dla oby stron.

  6. #186
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,195

    Domyślnie

    Isolt, zawsze warto zgłaszać reklamacje z tytułu rękojmi, bo jest ona regulowana prawnie, a z tytułu gwarancji reguluje sprzedawca i może być różnie.
    Tak czy owak, wnioskuje, że Twoja reklamacja nie została rozpatrzona - propozycja przesłania karabińczyka i samodzielnego lrzyszycia stwarza zagrożenie dla dziecka i nie może być uznana jako sensowna.
    A twierdzenie, że w tej chwili sklepu nie prowadzę jest trochę dziwne. W Pl o ile się nie mylę domyślnie przysługuje gwarancja 24M.

    Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  7. #187
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Dodam tylko dla wyjaśnienia, że ta nowa ustawa uchyla zapisy starej, ale przez jakiś czas, funkcjonowały równolegle, bo zapisy starej dotyczą towarów zakupionych przed wejściem w życie nowej ustawy, a weszła ona w życie 25 grudnia 2014.

  8. #188
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Gwarancja i rękojmia to dwie różne rzeczy, często mylne. Rękojmia obowiązuje sprzedawcę z mocy ustawy i nie może się od niej uchylić. Jest szczegółowo regulowana prawem i chroni wszystkich konsumentów. Gwarancja jest dobrowolnie udzielana przez producenta, dystrybutora lub sprzedawcę i jej warunki określa sam udzielający. Może mieć bardziej korzystne warunki niż rękojmia, ale rzadko się to zdarza, więc korzystniej o bezpieczniej jest reklamować z tytułu rękojmi. Wtedy adresatem zawsze jest sprzedawca.

  9. #189
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Piszę po raz trzeci i bardzo proszę, żebyście przeczytały: zaproponowałam zwrot pieniędzy!!!!!
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  10. #190
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Piszę po raz trzeci i bardzo proszę, żebyście przeczytały: zaproponowałam zwrot pieniędzy!!!!!
    W takim razie po twojej stronie zawsze było wszystko ok. Isolt zaś wolała naprawę ale skoro nie jest możliwa naprawa u producenta a naprawa przez osoby trzecie mogłaby stworzyć ew. zagrożenie podczas noszenia to w sumie jedyne co może zrobić teraz Isolt to przystać na propozycję petisu albo naprawić towar na swoją odpowiedzialność przysłanym karabińczykiem.

  11. #191
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,612

    Domyślnie

    Isolt, to weź zwrot pieniędzy i kup inne nosidło.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  12. #192
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wifee Zobacz posta
    W takim razie po twojej stronie zawsze było wszystko ok. Isolt zaś wolała naprawę ale skoro nie jest możliwa naprawa u producenta a naprawa przez osoby trzecie mogłaby stworzyć ew. zagrożenie podczas noszenia to w sumie jedyne co może zrobić teraz Isolt to przystać na propozycję petisu albo naprawić towar na swoją odpowiedzialność przysłanym karabińczykiem.
    Napisali, że się odezwą, niestety trwa to długo i nie mam pewności co z tego wyniknie.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  13. #193
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Napisali, że się odezwą, niestety trwa to długo i nie mam pewności co z tego wyniknie.
    Tak. Najbardziej mi Ciebie szkoda. Bo to przecież nie Twoja wina jest. Miejmy nadzieję, że się to rozwiąże

  14. #194
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    petisu, zwracam honor, z wypowiedzi Isolt zrozumiałam, że jedyną ofertą z twojej strony było dosłanie nowego karabińczyka

  15. #195
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Spoko, przeżyję. To nie jest moje źródło dochodu tylko porządku w szafie.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  16. #196
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Tak, pod wpływem dyskusji na forum, dostałam propozycje zwrotu pieniędzy (ktory jednak nie ejst dla mnie dobrym rozwiazaniem, bo ja chce nosidlo dzialajace). Szczerze przyznam, że oferta z karabinczykiem nie była dla mnie zbyt przyjemna i zrobiło mi się bardzo przykro, jak to przeczytałam. Poczułam sie jak namolny klient, który chce bóg wie czego i ma nierealne wymagania. A mi się wydaje, że moja prośba o reakcje i pełnowartościowy produkt nie jest niczym niezwykłym.

    Mam nadzieję, że po świętach sklep Petisu nawiąże kontakt z Kibi i ta sprawa pójdzie do przodu.
    Ostatnio edytowane przez Isolt ; 15-04-2017 o 21:13
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  17. #197
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Starałam się załatwić sprawę wedle życzenia, nie mam wpływu na to jak szybko i co producent odpowie. Ręce mi opadły po przeczytaniu podesłanego wątku i szczerze mówiąc zwrot pieniędzy to to o czym marzę. Dziwnie mi z brakiem zrozumienia dla faktu, ze nie mam czarodziejskiej różdżki, żeby spełniać życzenia.
    Co do propozycji przesłania karabińczyka, No chciałam dobrze. Przez lata byłam dystrybutorem Didymosa i rozpatrywałam dziesiątki reklamacji. Zdążali się, że producent zwyczajnie zwracał koszt podszycia brzegu chusty przez krawcową na miejscu. Wspomniany karabinczyk przytrzymuje panel, ale jak noszę prawie 3 lata w tym nosidle, tak ani razu go nie uzylam. Rozumiem oczywiście, ze ktoś chce i lubi itd, ale nie jest to cześć konstrukcji nosidla, wiec samodzielne naprawienie ich samodzielnie nie powinno być skomplikowane. Już. Czy dostatecznie się wyspowiadalam, czy jeszcze czegoś brakuje?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  18. #198
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Petisu, ja rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo od lat prowadzę działalność handlową i też nie raz borykałam się z brakiem wsparcia producentów w sprawach reklamacyjnych. No cóż, tak już jest, że ciężar i koszt często spada na sprzedawcę, trzeba niestety mieć to wliczone w koszty działalności. Na pewno się z Isolt dogadacie, jeśli nic się nie uda załatwić u producenta, to niestety świadczy tylko na jego niekorzyść.

  19. #199
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Nosidło jest pierwszym jakie kiedykolwiek miałam, wcześniej tylko motałam. Dla mnie jest niewymiarowe(mam 150czm wzrostu. Podejrzewałam, że tak będzie.), pas biodrowy, by dało się nosić dziecko mam prawie na pupie albo całkiem nisko z przodu, zupełnie nie tak, jak wygląda to na zdjęciach. W wyższym ułożeniu z kolei nosi się bardzo niewygodnie. Przy noszeniu z przodu najmniejszej(na minimalnym ułożeniu) nóżki dziecka trochę przeszkadzają moim nogom kiedy próbuje się obniżyć. Trochę się czuję jakbym miała na sobie wisiadło pod względem obijania się moich ud o nóżki małego dziecka. Nie dlatego, że dziecku jest niewygodnie. Dziecko jest zachwycone wygodą, szczególnie, że jego główka znajduje się dokładnie pomiędzy moimi piersiami a nie na dekolcie. Na pierwszym spacerze zasnęło. Mąż nosidło od razu pochwalił(jest wyższy i większy ode mnie). Nie umie motać w chuście więc to dla niego okazja by trochę dzieci poprzytulać. Regulacja jest fajna. Dziecku jest wygodnie. Starszej(3lata) też. Super się przy nim sprząta bo nie jest takie naciągnięte na ramionach jak chusta i można się dość swobodnie poruszać. Pasy są super wypełnione. Niestety na takich mikrusów jak ja, nie pasuje, choć da się nosić.

    Wpinanie kapturka jest za daleko jeśli się ma dziecko na przodzie a z tył nie da się samodzielnie kapturka zapiąć.

  20. #200
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Sprawa mojego nosidła dzisiaj znalazła swój szczęśliwy (alleluja!) finał.
    Okazało się, że brak kontaktu od strony Kibi wynikał z tego, że osoba do kontaktu już w firmie nie pracowała. Jak dostali nosidło, to od razu je naprawili i następnego dnia odesłali, więc błyskawicznie. Potem miałam kłopoty z DHLem, który miał mi dostarczyć paczkę i tego z jakiegoś niewyjaśnionego powodu nie chcial zrobić. Ale dzisiaj wreszcie po milionie telefonów, monitów i skardze, kurier łaskawie się pofatygował do mnie.

    Karabińczyk naprawiony, wszystko super. Poza tym, że cały mój stres był zupełnie niepotrzebny.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •