Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Jaka chusta-wariuje

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    34

    Domyślnie Jaka chusta-wariuje

    Problemy dwa:
    1. Szukam chusty dla mojej kolezanki, jej synek ma 5tyg.
    ma byc nowa
    chyba tkana (tak mysle) i standard ok. 4,7
    cos z niebieskim
    I nie wiem, czy hopp bedzie odpowiedni dla poczatkujacej?
    A moze nati?
    wiem, ze BB sa dobre, ale nie chcialam wydac wiecej niz 200zl
    Poradzcie cos prosze

    2. Potrzebuje chusty na lato dla mojej 1,5 rocznej cory. Jakies sugestie?

    A na zakonczenie: chcialam wyrazic moj zal, ze dopiero teraz tu trafilam. I tak sobie zylam z moja chusta sam na sam, okropne... Fajnie, ze jestescie...

  2. #2
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    Witaj

    Lepiej pózno niz wcale- tez tu pózno tarfiłam

    A jaką chustę juz masz?
    Chcesz drugą wiązankę? A może kółkową albo podaega czy mej taja dla takie duzej dziewczynki?

    Ja własnie kupiłam podzika w jasnym kolorze (będzie super na lato) i zamierzam sie na krótka wiazną-tak żeby była na prosty plecaczek i kółkową "no sew"

    A dla kolezanki -może dobrą elastyczną? np. Vega ma takie fajne od MaM ok.200 zł własnie.





    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    lepiej pozno niz wcale, wiec fajnie ze trafilas

    nowa nati niebieska? chyba najlepszy wybor na ta chwile

    dla CIebie polecalabym nati bb storche albo didka - kolor i kwota jako kryterium wyboru, ew. MT albo podaeg - dziewczyny szyja cudnosci
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    34

    Domyślnie cd

    a co to pogaeg? Mai tei - mozna dla takich klopsow jak moja corka? Ma 11 kilo?
    Dla siebie myslalam o wiazanej, tylko krotszej, bo moja moge sie owinac 5 razy i wygladam jak beczka))
    A co do kolezanki: elastyczna za krotko bedzie jej sluzyc, wiec mysle o tkanej, tylko czy Nati, czy Hopp???
    I jeszcze: dzieki za rady!!!
    Wiecie, jak weszlam na to forum potrzebowalam dluzsza chwile, zeby dojsc do ladu. Wy macie taki slang, jak informatycy. Niewtajemniczony nie zrozumie

    Pozdrawiam

  5. #5
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie Re: cd

    Cytat Zamieszczone przez Magda
    Wiecie, jak weszlam na to forum potrzebowalam dluzsza chwile, zeby dojsc do ladu. Wy macie taki slang, jak informatycy. Niewtajemniczony nie zrozumie
    rozumiem Nie martw się w kilka dni się oswoisz. A taki slang to troche koniecznosć -takie skróty myślowe, żeby za duzo nie pisać
    Wszystko z lenistwa...

    Elastyczna wbrew pozorom słuzy do 15kg dziecia
    Podaeg to takie nosidło. U nas np. Nelles takie szyje. Tutaj znajdziesz opis:
    http://www.podaegi.pl/index.php

    O noszeniu starszych dzieci było na gazetowym (tym się tez kierowałam przy swoich wyborach) :
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=74010471

    Mei taje i pody są lepsze dla starszych dzieciaczków ogólnie.





    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dzieki bardzo
    No to teraz mam dylemat. Soba sie nie martwie, z Wasza pomoca na pewno znajde cos fajnego, a swoja stara to chyba sprzedam (mam Nesthaekchen), ale kolezance obiecalam, ze kupie najszybciej jak sie da....

  7. #7

    Domyślnie

    Dla koleżanki plecam jednkak coś cieńszego. Sama mam 8 tygodniowego szkraba i mnie w cieńszych chustach łatwiej się go mota, poza tym będzie jak w sam raz na lato. Ja chyba babylonie bym wybrała. Elastycznej juz raczej chyba nie ma sensu kupować.
    A dla Ciebie może strorchenwiege, albo nati, albo didymosa? Przy cięższym dziecku powinny być jak w sam raz

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście podaegi i MTdla Ciebie też będą super

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: cd

    Cytat Zamieszczone przez Magda
    a co to pogaeg? Mai tei - mozna dla takich klopsow jak moja corka? Ma 11 kilo?
    Dla siebie myslalam o wiazanej, tylko krotszej, bo moja moge sie owinac 5 razy i wygladam jak beczka))
    A co do kolezanki: elastyczna za krotko bedzie jej sluzyc, wiec mysle o tkanej, tylko czy Nati, czy Hopp???
    I jeszcze: dzieki za rady!!!
    Wiecie, jak weszlam na to forum potrzebowalam dluzsza chwile, zeby dojsc do ladu. Wy macie taki slang, jak informatycy. Niewtajemniczony nie zrozumie

    Pozdrawiam
    O podaegi poczytasz na stronce nells http://www.podaegi.pl/index.php , Mai Tej (MT) powinien się nadać dla większych klopsów też, ale to niech coś o tym powiedzą dziewczyny które nosiły. Ja na mojego ma poczekam do kwietnia (już się nie mogą doczekać), i

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    386

    Domyślnie

    jeśli wybierasz między Nati a Hoppem to zdecydowanie Nati. Ma ładne niebieskości, a nowa podobno cieńsza, więc na lato jak znalazł. Cenowo też lepiej. Ja mam starą Nati-Fale Dunaju-kocham ja bardzo, mota sie świetnie

  11. #11
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie Re: cd

    Cytat Zamieszczone przez Agnen

    Nati podobno też już cienkie mają, ale jedyna jaką widziałam wg. mnie była gruba i średnio poręczna.
    Wiesz co, na spotkaniu które było w łodzi macałam Nati limonkowe -byłam totalnie zaskoczona o ile jest cieńsze i milsze niż ta poprzednia wersja. Kiedys miałam niezłamane Fale dunaju - jak Olga - różnica była ogromna,aż musiałam się upewnić spoglądając na metkę czy to napewno Nati




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  12. #12
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Potwierdzam! Nowa Nati to zupełnie inna chusta. Dużo cieńsza i bardziej miękka od starej. Moja Gobi ma niecały tydzień, jeszcze nie złamana, a już jest milsza w dotyku od ponadrocznych Fal Dunaju.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  13. #13
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    [quote="anifloda":3bp2yfun]




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    No dobrze, jeszcze jak jakąś pomacam to uwierzę A tak a'propos Nati będą w Poznaniu u Akpolu. Byłam tam ostatnio i przypadkiem się dowiedziałam.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #15
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Już kiedyś były, ale po jakiś horrendalnych cenach i tylko stare. Poza tym sprzedawcy nie potrafili podobno powiedzieć co to jest i z czym to się je.
    Jak już się jest w Poznaniu, to lepiej kupować Nati u źródła, albo w Caffe Bocian, taniej i poradzą, jak wiązać.

    BTW pojutrze jest spotkanie na Batorego . Wezmę cały stosik, może przyjdziesz?
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny za wszystkie rady. Szkoda, ze mieszkam od wszystkich fajnych spotkan taaaak daleko. A sa tu jakies mamy z Wroclawia?
    No coz, poki co patrza na mnie jak na kosmitke tutaj, ale wszystko mi jedno.
    Pozdrawiam

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    34

    Domyślnie

    tu czyli w Legnicy, jak sie ochustuje

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie

    hm... witaj w klubie u mnie w mieście póki co też patrzą na mnie jak na kosmitkę....
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •