Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: fajny artykul o wielorazowkach

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    http://chusty.info/forum/showthread....-najwazniejszy - w tym wątku jest trochę wypowiedzi Wyszło z niego, że najważniejszy jest aspekt zdrowotny. Chociaż akurat dla mnie byłby chyba na 4tym miejscu (u mnie rządzi 3*E=ekonomia+ekologia+estetyka), może byłby "wyżej" gdybym miała syna...

    edit: co do tego aspektu zdrowotnościowego, to akurat córka częściej miała odparzoną pupę przy wielo (zwłaszcza przy ząbkowaniu, no i mikropolarowe wkladki jej nie podeszły) niż przy jedno (stosowaliśmy przez 5/6 pierwszych tygodni życia i później jeszcze jakiś czas na noc, teraz przy wyjazdach/dłuższych wycieczkach).
    Ostatnio edytowane przez okoani ; 12-08-2013 o 13:56
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  2. #22
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Dla mnie liczy się odczuwanie własnego ciała w pampersie a w pieluszce wielorazowej i zakładając pampersa strasznie szkoda mi dziecka, że musi w tym tkwić, dlatego zakładam tylko na wyjeździe poza domem.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    genialne!
    kocham pieluszki wielorazowe
    nie istenieje dla mnie nic innego

  4. #24
    Chustonówka Awatar gilese
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nas przekonał tylko argument zdrowotny, mały ma bardzo wrażliwą pupę i też martwiące są te doniesienia o przegrzewaniu jąderek.
    Ekologia i ekonomia nie miała dla nas większego znaczenia. Na wielorazówki wydałam już pewnie więcej niż na jednorazówki wydałabym przez rok, co do góry śmieci to nie przeszkadzało nam to, natomiast z wielo muszę częściej prać, a mamy szambo, więc szybciej się nam ono zapełnia i więcej płacimy za wywóz niż wcześniej.
    Podsumowując gdyby nie aspekt zdrowotny (i może trochę też estetyczny) pewnie używałabym jednorazówek jak większość.

  5. #25
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    Fajny tekst, jednak zastanawia mnie ile spośród rodziców decydujących się na wielorazówki, wybrało je ze względu na to, że jednorazówka rozkładać się będzie kilkaset lat To pierwszy argument jakiego użyła autorka tekstu.
    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Ja.

    To jest moj glowny powod (nie jedyny, ale glowny). Chcialabym, zeby moi potomkowie nie toneli w smieciach.
    Ja też. Cieszę się ,że nie jestem sama
    Artykuł taki taki sobie jak dla mnie, ale zawsze coś, przynajmniej z pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 13-08-2013 o 23:49
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  6. #26
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    [...]Słyszałam za to o przegrzewaniu jąder u chłapców i nie wiem co o tym myśleć. Mam dziewczynkę więc wszystko mi jedno, ale zastanawiam się czy to naprawdę ma wpływ na płodność? Czy wiecie coś o tym, żeby jakiś lekarz się wypowiadał na ten temat?[...]
    Niekorzystny wpływ podwyższonej temperatury na procesy plemnikotwórcze jest dość dobrze opisany. Zajawka tu: http://badanie-nasienia.pl/artykuly-...a/temperatura/ Nie wiem jednak, czy możliwe jest trwałe zahamowanie spermatogenezy w wyniku kiszenia się w pampersie. Gdzieś czytałam o potencjalnych zmianach hormonalnych, ale nie wnikałam w to na tyle głęboko, aby móc napisać coś więcej.

    Co do tego argumentu - dla mnie PUL, zwłaszcza z poliestrem od pupy, jest niewiele lepszy pod tym względem (o ile w ogóle) od pampka. Kropka.

  7. #27
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Super artykulik Faktycznie przemawia, szczególnie to wyliczenie taty
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    bardziej podoba mi się ten artykuł http://wiecejtlenu.pl/2009/03/06/pie...-jednorazowki/

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Mam piżamę polarową. Jak tylko jest trochę cieplej to jest w niej nie do wytrzymania.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •