Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Wątek: Odebrano mi radość z noszenia

  1. #1
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Odebrano mi radość z noszenia

    A to wszystko za sprawą moich najbliższych. Ciągle słyszę, że męczę dziecko, że Ali jest niewygodnie, ona taka ściśnięta, nie może się poruszyć. Znowu w chuście idziesz, dzisiaj tak pięknie weź ją do wózka, a nie w tej chuście będziesz ją kisić - słowa mojej mamy. Przecież wózek jest taki super, dziecko sobie leży, a ty siedzisz na ławeczce (prawie 6 mc jeżdżę wózkiem i prawie nigdy nie siedzę, tylko przy okazji robię ok 8 km spacer) - słowa mojej kuzynki. Babcia też swoje 3 grosze musi wtrącić, że nie może rączkami ruszać, że ściśnięta, wymęczona. Po tym wszystkim nie mam już ochoty chodzić w chuście, pakuję małą do wózka dla świętego spokoju i idę w długą. Jak mam słuchać tego wszystkiego za każdym razem się tłumaczyć, to kapituluję. Nie wiem czego spodziewali się moi najbiżsi, że kupiłam chusty, żeby z nich załony zrobić? jedyny mój mąż mnie wspiera i nawet sam się chce motać, ale zawsze moja mama musi wkroczyć do akcji i biedny ma dosyć. Może gdyby moje dziecko było anty wózkowe i pro chustowe, to byłoby łatwiej, a ona godzi się na wszystko, taki z niej grzeczny aniołek. Musiałam się wyżalić, bo smutno mi z tym, inaczej sobie to wyobrażałam.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Po pierwsze to twoje i twojego meza zdanie najwazniejsze w tej kwesti, bo to Wasze dziecko!

    A jak chcesz miec swiety spokoj, to wychodz z wózkiem, a pod wozkiem chuste ukryj i poza zasiegiem wzroku "oprawcow" sie zamotaj (a wozek u sasiada zostaw, tylko zaufanego, zeby sie nie wygadal )

    A babcie i mame, przy najblizszej okazji pogadanki o chustach w TVN np., posadz przed telewizorem

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    tak to już jest ...
    matki często nas zawodzą w temacie chust... znam to ALE ALE tak jest do czasu aż się przekonają, a jak nie to nie dawaj sobie wmówić, ze one (mama, babcia, siostra) wiedzą lepiej co jest dobre dla Twojego Dziecka!

    To Ty jesteś mamą!!!!

  4. #4
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Powiedz, że Twoje dziecię na tyle mądre jest, że gdyby mu coś nie grało, dałoby o tym znać wielkim rykiem. A gadaniem się nie przejmuj. Pogadają, pogadają, może w końcu przestaną. Rób swoje.
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    529

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Nie przejmuj się gadaniem Albo jak radzi Jaśnie Pani przemyć chustę pod wózkiem Ja te pierwsze pół roku najmilej wspominam - noszenie z przodu, patrzenie na śpiące słodko dziecko i nie ugninanie sie jeszcze pod jakże słodkim ciężarem. Korzystaj z każdej okazji To wam ma być miło i wygodnie.
    Tymek 20.05.2008 i Emilka 30.04.2010



  6. #6
    Chustomanka Awatar roziii
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    kiedyś Wa-wa Bielany teraz z pod Warszawy
    Posty
    984

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    ja na zaczepki- A wygodnie mu tam ? - odpowiadam- jak by było źle to by łakał, a on śpi zadowlonony.
    I sie ludziska zatykają.
    Przykro , że nie masz wsparcia- przytulam
    Rozalia( Rozi) mama Patryka 11.2005, Szymona 10.2008, Wojtka 03.2011 i Maćka 06.2019

  7. #7
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    chusta uczy asertywnosci... a ta przydaje się życiu każdego, więc śmiało cwicz

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Cytat Zamieszczone przez mayetschka
    chusta uczy asertywnosci... a ta przydaje się życiu każdego, więc śmiało cwicz
    ooo tak!
    i jest dla jednostek wyróżniających się z tłumu, które wiedzą czego chcą i światu się nie boją tego pokazywać

  9. #9
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Nie walcz, olej. Moja mama zwolenniczką noszenia nie jest, ale się nie odzywa.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  10. #10
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Cytat Zamieszczone przez calineczka
    Cytat Zamieszczone przez mayetschka
    chusta uczy asertywnosci... a ta przydaje się życiu każdego, więc śmiało cwicz
    ooo tak!
    i jest dla jednostek wyróżniających się z tłumu, które wiedzą czego chcą i światu się nie boją tego pokazywać
    pięknie napisane, nie daj się!

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    A może u Was w mieście są jakieś spotkania chustowe? Pójdziesz, spotkasz ludzi myślących podobnie i się wzmocnisz. Głowa do góry
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  12. #12
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Cytat Zamieszczone przez calineczka
    Cytat Zamieszczone przez mayetschka
    chusta uczy asertywnosci... a ta przydaje się życiu każdego, więc śmiało cwicz
    ooo tak!
    i jest dla jednostek wyróżniających się z tłumu, które wiedzą czego chcą i światu się nie boją tego pokazywać

    Już nie....
    Chusty przestały być niszowe. Tak jak napisała Hexi - są wszędzie i to prawda. Już nie jest to jakieś wyjątkowe zjawisko, chusty stają się normą na swój sposób.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  13. #13
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Oluzolu !
    tytuł wątku sugeruje winnych...
    warto zmienić punkt widzenia, bo na dobrą sprawę zawsze znajdą się tacy którzy nie potrafią żyć bez doradzania innym, narzucania im swej woli
    i szukają osób, które przyjmą ich apodyktyczność
    to nie inni odbierają Ci cokolwiek, to Ty się czujesz tak i niestety ale nie do nich tutaj należy zmienić postawę ale do Ciebie
    jeśli chcesz zmiany
    jeśli czujesz się podporządkowana i nie jest Ci z tym dobrze
    walcz o wolność
    jeśli czujesz, że nie warto wchodzić w konflikt to pomyśl jak uniknąć konfliktu uwalniając się jednocześnie od presji bliskich
    nie zmienisz świata, możesz za to zmienić swoją postawę
    dobrym tropem jest asertywność, o czym już wyżej była mowa

    czy oni - inni, bliscy troszczą się o Twoje odczucia?
    ok, mają "dobre intencje", co niestety najczęściej w ich mniemaniu usprawiedliwia wszelkie przykrości jakie z tego mogą płynąć

    nie graj ich bronią
    ale też nie podkładaj się
    mówię Ci zawsze znajdzie się ktoś , kto będzie po Tobie jechał
    jeśli taką przyzwalającą postawę przyjmiesz

    nie oceniam Cię, piszę na wyrost
    ale wierz mi taka postawa "ktoś mi coś zabiera" to istna łapanka winnych, gdy nie mamy odwagi , do czego? warto sobie samemu na to pytanie odpowiedzieć

    nie będę pisać o określaniu tożsamości nowej rodziny, jaką stworzyliście
    dziewczyny dobrze prawią

    wyznacz kierunek i trzymaj kurs, powodzenia!
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  14. #14
    Guest

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    to nie Ty kochana masz problem tylko otoczenie...
    weź ich olej brzydko bardzo się wyrażę, ale słów mi brakuje...
    nie mają bladego pojęcia czym jest bliskość i jak wiele zyskuje Twoje dzieciątko
    kiedyś może się opamiętają
    tymczasem
    chodź dumna i blada!
    patrz w chmury i ciesz się bliskością wraz ze swoim SKARBEM!!

  15. #15
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    wiem, że takie ciagłe gderanie nad Twoim uchem bardzo jest meczące.. ale nie daj się...

  16. #16
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Ja bym tylko dodała, że teraz Ci mówią, ze masz jeździć w wózku, a nie nosić w chuście. A jak za parę lat powiedzą, że masz wysłać do harcerstwa albo nie posyłać na angielski, albo czesac jej kucyki a nie warkocze, albo posłać do komunii, ale nie w tej parafii, albo ..... to co zrobisz? też sie podporządkujesz dla świętego spokoju???
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  17. #17
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Może to nie jest dobra rada - ja w takiej sytuacji wprost bym powiedziała, że maja dac mi spokój bo to moja sprawa i nie zycze sobie wtracania sie w sposób wychowywania mojego dziecka. Wiem, że to niegrzeczne, ale od kiedy kilka razy tak właśnie sie zachowałam to moja mama i teściowa juz się nie wtrącaja i jest dobrze. Rozmawiamy normalnie zeby nie bylo
    Dzieki temu prawie nie ma spięć i nerwowej atmosfery. Juz się nie stresuje jak maja nas odwiedzać albo jak my ich odwiedzamy


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    mogę tylko powtórzyć po dziewczynach-nie daj się ! To Wy jesteście rodzicami i Wy wiecie najlepiej co jest dobre dla Waszego dziecka, kuzynka niech się zajmie swoim dzieckiem a mama i teściowa już miały czas na wychowywanie swoich dzieci. Musisz postawić na swoim i wyznaczyć jasną granicę między radą a narzucaniem się. U mnie też nie było prosto z rodziną. Mój tato twierdził, ze wyglądam jak cyganka i nie chciał nawet pogadać a potem sam chwalił chusty moja teściowa do dziś rzuca hasła o wózku, ale leję na to bo wiem co robię i że to jest najlepsze dla Lwa.
    Noś dumnie w chuście swoje zadowolone dziecko ja uwielbiam iśc ulicją i żartować sobie z moim synkiem, który jest do mnie przytulony całą drogę a nie siedzi gdzieś na dole wystawiony wprost na spaliny rur wydechowych, które znajdują sie właśnie na tym poziomie, i na hałas ulicy. Idziemy razem

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar slonetshko
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    uk
    Posty
    4,139

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Mam podobną sytuację
    i olewam

    Noszę ile wlezie a gadanie wpuszczam jednym a wypuszczam drugim uchem

    Bo to ja jestem matka i ja decyduję co jest dla nas najlepsze

  20. #20
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie Re: Odebrano mi radość z noszenia

    Cytat Zamieszczone przez slonetshko
    Bo to ja jestem matka i ja decyduję co jest dla nas najlepsze
    Się podpisuję "obiema ręcami"

    I też z początku prawie cała rodzina mnie krytykowała, ale i ja i mój mąż parę razy wprost powiedzieliśmy, że to my decydujemy, co dla naszego dziecka najlepsze, i się skończyło nagabywanie (ale czasem jeszcze niektórzy coś tam wspomną, żeby nie było za różowo )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •