Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Kieszonka, kangur dla noworodka - co z ą główką

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie Kieszonka, kangur dla noworodka - co z ą główką

    Proszę o pomoc dla chustonowicjuszki. Próbuję nauczyć sie wiązać kieszonkę i kangura dla noworodka (no nie taki on już noworodek, jutro konczy 4 tygodnie) i mam problem z dociagnęciem chusty tak, żeby trzymała główkę. O ile przy pupie wydaje się być dobrze dociagnięta (dzieć nie odstaje przy pochylaniu do przodu), to na wysokości karczku i główki jest za luźno, taki wór się mi wielki robi - w kieszonce trochę mniej, ale w kangurze mam wrażenie, że taka górna częśc jest w ogóle niedociągnięta.
    Co robię źle?

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cześć

    Pewnie nie dociągasz

    A poważniej - ciężko powiedzieć na podstawie tego opisu, napisz jaką masz chustę, z jakiej instrukcji korzystasz i ile było prób wiązania... tak na początek
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AneczkaG Zobacz posta
    na wysokości karczku i główki jest za luźno, taki wór się mi wielki robi - w kieszonce trochę mniej, ale w kangurze mam wrażenie, że taka górna częśc jest w ogóle niedociągnięta.
    Co robię źle?
    Często góra luzuje się nawet, gdy już myślisz, że super dociągnęłaś - warto wtedy na samym początku przypilnować, żeby górna krawędź chusty była na wysokości potylicy a cała reszta gładko otulała grzbiet - to co zostanie z szerokości chusty ma znajdować się pod maluchem.
    To samo w kieszonce - przyłożyć się na początku, zeby chusta była "poukładana" przed dociąganiem i... dociągać, dociągać, dociągać
    Foty wrzuć

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Dzięki za odzew, fotki to najwcześniej jutro, bo dziś Mlody odmówił juz współpracy.
    Chusta to niestety nie żaden mercedes Al Melle skośno-krzyżowa, nowa, jedynie wyprana.
    Prób wiązania na razie niewiele, dosłownie kilka, kieszonkę od trzech dni, kangura dopiero dzis zaczęłam...
    A jednak:

    To moja pierwsza kieszonka, jak poczytałam i pooglądałam, to widzę już pare rzeczy (np że na pleckach sa zmarszczki, materiał nie pod pupą...)
    Ostatnio edytowane przez AneczkaG ; 04-08-2013 o 20:18

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Zatem chusta nie powinna stanowić problemu, już po 1 praniu fajnie się mota.
    Pozostaje troszkę poćwiczyć technikę, nawet z miśkiem czy lalą - a praktyka czyni mistrza

    Korzystasz z instrukcji almelle czy z czegoś innego?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    dorzuciłam jeszcza zdjecie
    korzystam z almelle i z chustomanii
    a kangura z tego: http://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Dobrze aby buzia była skierowana na bok, nie w Twoją stronę.
    Czy po dociąganiu całej chusty, dociągasz jeszcze raz krawędź chusty przy główce, wyciągając dłoń na same plecy i ciągnąc?

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AneczkaG Zobacz posta
    dorzuciłam jeszcza zdjecie
    korzystam z almelle i z chustomanii
    a kangura z tego: http://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA
    Na tych zdjęciach tetro chyba nie widać, że trzeba bujać ramionami przy dociąganiu góry.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wyga Zobacz posta
    Dobrze aby buzia była skierowana na bok, nie w Twoją stronę.
    Czy po dociąganiu całej chusty, dociągasz jeszcze raz krawędź chusty przy główce, wyciągając dłoń na same plecy i ciągnąc?
    Młody trochę próbuje pomagać, znaczy przeszkadza, ale spróbuję z tą buzią.
    No i oczywiście nie dociagam - spróbuję jutro .
    wisteria pooglądałam na innych filmikach, spróbuję z bujaniem.
    Ostatnio edytowane przez AneczkaG ; 04-08-2013 o 22:14

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Ćwiczymy cały czas naszą kieszonkę i własnie wymyśliłam - powiedzcie tylko czy dobrze: żeby dociągnąć lepiej tą cześć przy glówce, juz po dociągnięciu "całości" mam poprawić jeszcze tą górną krawędz, tak? I związać jeszcze raz, pilnując, żebys się nie poluzowala reszta, dobrze myślę?
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  11. #11
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Możesz na koniec jeszcze poprawić dociągnięcie samej góry, pilnując żeby reszta się nie poluzowała. Ja tak robie z moim Juniorkiem jak się za bardzo rozgląda na boki przy motaniu .

    A jak dociągasz?

    Ja na początku robiłam błąd, bo dociągałam trzymając materiał chusty blisko ramion i "ciągnełam" poły w przód i w dół.
    A powinno się dociągać materiał po skosie do góry.

    Na koniec (oczywiście przed poprowadzeniem materiału wzdłuż ciałka i skrzyżowaniu go pod nóżkami) dobrze jakbyś trzymając obie poły chusty w łapkach (jeśli maluszek jest już dobrze zainstalowany i nie musisz go podtrzymywać ręką), wyciągneła ręce do tyłu i lekko na boki i jednocześnie dociągała chustę po skosach, tak jakby góra-dół (jakbyś chciała zrobić orła na śniegu - tak łapki mają pracować). Możesz przy tym trochę łopatkami poruszyć, żeby chusta dobrze się z tyłu ułożyła.

    I pamiętaj, że spora część dolnej części chusty musi się znajdować pod pupką - między Tobą a maluszkiem ( takie owinięcie maluszka od dołu - chusta musi się znaleźć między Twoim i jego brzuszkiem).
    Ja na początku wogóle o tym nie wiedziałam i chusta była centralnie pod tyłeczkiem - siedział na brzegu chusty, bez podwinięcia materiału na brzuszek

    To tyle ode mnie, mam nadzieje, że trochę pomogłam

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Potwierdzam, to ciągnięcie po skosie bardzo u nas pomaga.

  13. #13
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    nie po skosie do góry, bo wtedy wbijacie sobie więcej materiału pod pachy, a dociąganie jest mniej efektywne

    zasada jest taka sama jak zawsze - kierunek dociągania ma kontynuować kierunek ułożenia chusty.

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    ja to musze sprobować na jakimś miśku
    nie bardzo docierają do mnie te opisy na sucho, może ktos mógłby mi to pokazac na jakimś filmiku - może coś jest na youtube'ie? albo ktoś ma własnoręczny filmik? byłabym wdzięczna...
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AneczkaG Zobacz posta
    ja to musze sprobować na jakimś miśku
    nie bardzo docierają do mnie te opisy na sucho, może ktos mógłby mi to pokazac na jakimś filmiku - może coś jest na youtube'ie? albo ktoś ma własnoręczny filmik? byłabym wdzięczna...
    https://www.youtube.com/watch?v=rCSyqGcgGRs

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Dziękuję! Bardzo dokladny ten filmik, spróbujemy!
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    No i dzięki dokładenmu obejrzeniu folmiku wyczaiłam co mi sie robi - choć bardzo się staram, czasem na plecach mi sie gora z dolem zamieni (mam trochę ograniczony ruch w lewym barku po złamaniu łapki) i jak ciągnę to, co powinno być górą, to mi cały dzieć idzie w górę, bo w rzeczywistości ciagnę za dół
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  18. #18
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a widzisz!
    może ratunkiem będzie zmiana chusty na taką, która ma znacznie szersze pasy?
    ja też mam ograniczone ruchy jedną ręką i czasem mi się to odzywa przy wiązaniu, ale da się wypracować sposoby

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Grunt to wiedziec, co się źle robi, a potem można nad tym pracować
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Jak tam Wasze postępy? Pokażesz?
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •