Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Piesza Pielgrzymka a chusta

  1. #1
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie Piesza Pielgrzymka a chusta

    Czy ktoś pielgrzymował z dzieckiem w chuście? Jeśli tak to w jakim wieku było dziecko i ile wytrzymywało? Ja się nie odważę całości, ale planuje przejść kawałek pierwszego dnia by odprowadzić swoją starą grupę. Zastanawiam się na ile etapów sobie pozwolić.
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

  2. #2
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    Ja ze starsza byłam 4 razy na ostatnim etapie na Grabarkę. To tak wychodziło mniej więcej 12-15 km. Młoda jechała albo w wózku albo w zależności w którym roku była niesiona w chuście lub MT i jak miała 5 lat to szła na piechotę tak z 3 km pod górkę.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Sama musisz sprawdzić. Wszystko zależy od dziecka, Twoich możliwości, pogody... Tak naprawdę to pielgrzymka /tak jak planujesz/ nie różni się od dłuższej wycieczki.

  4. #4
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie

    Tylko przy wycieczce w każdej chwili można się zatrzymać. A na pielgrzymce idzie się aż do wyznaczonego miejsca.
    Mój synek jest na takim etapie rozwoju, że cały dzień by spędzał na podłodze i pełzał. Jednak dobrze znosi chustę o ile się w niej idzie .
    Jestem ciekawa doświadczeń innych.
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowtil Zobacz posta
    Tylko przy wycieczce w każdej chwili można się zatrzymać. A na pielgrzymce idzie się aż do wyznaczonego miejsca.
    Mój synek jest na takim etapie rozwoju, że cały dzień by spędzał na podłodze i pełzał. Jednak dobrze znosi chustę o ile się w niej idzie .
    Jestem ciekawa doświadczeń innych.
    Podtrzymuję, co napisałam Przy małym dziecku nie idziesz aż do wyznaczonego miejsca. Idziesz aż tam, gdzie dacie radę. Nie ważne czy to pielgrzymka.

  6. #6
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmd Zobacz posta
    Podtrzymuję, co napisałam Przy małym dziecku nie idziesz aż do wyznaczonego miejsca. Idziesz aż tam, gdzie dacie radę. Nie ważne czy to pielgrzymka.
    no nie zawsze, czasem trasa jest taka, że musisz gdzieś dojść, bo inaczej nie masz jak wrócić do domu ja bym zaryzykowała, biorąc i chustę i wózek.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    no nie zawsze, czasem trasa jest taka, że musisz gdzieś dojść, bo inaczej nie masz jak wrócić do domu ja bym zaryzykowała, biorąc i chustę i wózek.
    Tak, ale można to przewidzieć. Opcja z wózkiem jak najbardziej

  8. #8
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    u mnie była zawsze obstawa samochodowa ,ja ze starsza i kims tam z rodziny w pielgrzymce,a M. samochodem za pielgrzymka jechał.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  9. #9
    Chustofanka Awatar Kasienka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    496

    Domyślnie

    My wyruszamy jutro Lublin- Jasna Góra (pierwszy raz z dzieckiem i mam nadzieję, że dam radę), Szymo będzie jechał w wózku, a chusta na sytuacje awaryjne , tylko on starszy od Twojego maluszka.

  10. #10
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie

    Dziś mijała nas pielgrzymka i maluszki jechały w wózko-przyczepkach do roweru. Ciekawy patent bo mają duże koła. My wózka nie posiadamy, ale gdybym miała się w jakiś zaopatrzeć to chyba właśnie w taki.
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

  11. #11
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    no nie zawsze, czasem trasa jest taka, że musisz gdzieś dojść, bo inaczej nie masz jak wrócić do domu [...]

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Sowtil, a kiedy ewentualnie byście wyruszali?
    na plecach nosisz, prawda?

  13. #13
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie

    Postanowiłam, że pójdziemy jutro pierwszy etap (Pielgrzymka niepełnosprawnych z Warszawy na Kole wychodzą). Potem wrócimy sobie do domku i wieczorem podjedziemy pociągiem do Błonia na ostatni etap i Apel.
    Na plecach jeszcze nie noszę bo nie umiem. To by jednak było najlepsze rozwiązanie dla mojego kręgosłupa.
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

  14. #14

    Domyślnie

    na pielgrzymce byłam paręnaście razy - i tak sobie myślę, że jednak musiałby to by być wariant łączony jestem wielką orędowniczką chusty, ale wózek to zawsze okazja, żeby ktoś pomógł i nieco mamę odciążył, więc warto (a zawsze, naprawdę, zawsze ktoś się znajdzie)
    a co do pleców, to polecam
    właśnie na rekolekcje w górach, tj. z łażeniem po dolinach tatrzańskich nauczyłam się plecaka, choć teraz stwierdzam, że bez doradcy bym się nie odważyła
    no i nadal mam ogromną chęć na dodatkowe konsultacje (bo jak okiełznać skaczącego dziecia na plecach

    ps. na pielgrzymkach byłam bez dziecka, oczywiście - tzn. oczywiście, bo byłam bezdzietną panienką podówczas

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowtil Zobacz posta
    Postanowiłam, że pójdziemy jutro pierwszy etap (Pielgrzymka niepełnosprawnych z Warszawy na Kole wychodzą). Potem wrócimy sobie do domku i wieczorem podjedziemy pociągiem do Błonia na ostatni etap i Apel.
    Na plecach jeszcze nie noszę bo nie umiem. To by jednak było najlepsze rozwiązanie dla mojego kręgosłupa.
    oj to szkoda, że tak późno się ujawniłaś z rozterkami.
    coś by się wymyśliło

    powodzenia!

    i zdecydowanie przerzucaj na plecy, bo kręgosłup masz tylko jeden

  16. #16
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie

    Jestem już umówiona na wiązanie na plecach z kuzynką, która jest doradczynią (przypadkiem się zgadałyśmy bo to dalsza rodzina).
    Wózek ma tę zaletę, że wrzucasz w niego klamoty i sobie jadą. Przy dziecku to zawsze trzeba mieć wszystko pod ręką.
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

  17. #17
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie

    Przeszłam pierwszy etap w 2x. Chuścioszek się zdrzemną w tym czasie. Pod koniec (4 km) było już ciężko. No i śpiewać z węzłem na przeponie trudno .
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

  18. #18
    Chustomanka Awatar sowtil
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    537

    Domyślnie

    Mamy pamiątkę z pielgrzymowania. Zdjęcie na ostatniej stronie "Idziemy". Ja z Wojtusiem w naszym Hoppku . Już nikt nam nie zarzuci, że nie byliśmy na pielgrzymce.
    mąż Krzysztof, synek Wojtek 25.10.2012r, Maleństwo 12.2015/01.2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •