Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: naprawa rzepów w IV, czy w ogóle ma sens?

  1. #1
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie naprawa rzepów w IV, czy w ogóle ma sens?

    Mam 2 otulacze iv small, ale dla mojego pimpusia wciąż dobre, tanio kupiłam, rzepy od początku były nie za bardzo, teraz już są praktycznie do duszy, jakoś tam się zapną i przytrzymają spodniami, ale mam wrażenie, że z każdej chwili mogą przestać trzymać w ogóle..
    Od wczoraj już ich nie zakładam, trochę pampkami się ratuję. Zastanawiałam się, czy wystarczy rzep zmienić, bo ten panel to taki duży nietypowy i tak wszyty... Zrobiłam próbę z nowym rzepem i niestety, okazuje się że tu większe znaczenie ma panel. tzn., te stare rzepy z nowym panelem dobrze trzymają, odwrotnie nie
    Czy ktoś naprawił taki otulacz, czy to się da i jak? A może nie zawracać sobie gitary, tylko coś nowego kupić, bo by się nie opłąciło?
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
    A może ktoś by mi naprawił niedrogo?
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    przy rzepach wymienia sie tylko część haczykową (czyli tą ostrą). To kilka minut roboty jesli ma się maszynę. Daj zdjęcie środka otulacza i tych rzepów. Albo przynajmniej link do jakiegoś netowego zdjęcia. W niektórych otulaczach imse vimse rzep da się wymienić a w innych nie.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    pokaż może swój otulacz.u mnie bez problemu odpruć można haczyki i naszyć nowe. zawsze, skoro sa zniszczone, mozesz wyciąć rzep wokół lamówki i naszyć nowy na wierzch, bedziesz miała otulacz 'po domu'

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    u mnie w jednym imse vimse nie dało się wymienić rzepa i nabilam napy, dlatego proszę o foty
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    no coś takiego mniej wiecej:
    http://imsevimse.pl/product-pol-2422...ulacz-PUL.html
    Jeden z bawełną, drugi sam PUL. Bardzo szeroki panel i w tym jest problem.
    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    skoro sa zniszczone, mozesz wyciąć rzep wokół lamówki i naszyć nowy na wierzch, bedziesz miała otulacz 'po domu'
    to dobra myśl, tylko musiałabym kupić bardzo szeroki rzep i do tego miękki. Kurcze, chyba nie opłaca się, może poszukam na bazarku czegoś podobnego?... Chociaż szkoda mi tych, sprawdzały się..
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    nie musisz kupować żadnego szerokiego rzepa na przedni panel! Ta część nie ruszaj tylko wymień rzepy bo bokach, zapewne takie prostokąciki, tylko część ostrą. wymieniałam już rzepy w otulaczu, oplaca się!
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Może po prostu nabij napki na ten stary panel zamiast rzepa a na skrzydełkach wypruć te rzepy haczykowe i nabić napki.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  8. #8
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Przyjrzałam się dziś dokładnie- ten bez bawełny ma jednak inną budowę i tam powinno dać się wymienić z tym z bawełną gorzej, obstaje przy wymianie całości, w tym miejscu gzdie panel nie był uzywany ten sam rzep dobrze jeszcze trzyma, uważem że wymian tylko haczyków niiewiele da, spróbuję poszukać odpowiednich rzepów i przejdę się do mojej krawcowej, będzie drogo, ale potem przynajmniej będę mogła z czystym sumieniem sprzedać. żal mi jakoś wyrzucać, ten drugi może przerobię na napki... nie mam czasu zamieszczać zdjęć.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  9. #9
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Też bym nie wyrzucała szkoda jak pul cały to zawsze można coś odratować, kiedyś dwie kieszonki w których mikropolarek sie koszmarnie zniszczył pociełam i uszyłam podpaski wielorazowe dla siebie i do dziś służą

    Edit, jeżeli trzeba wymienić tylko część z brzuszka to zamiast klasycznego rzepa można wszyć welur syntetyczny bardzo ładnie się do tego przyczepia rzep a mięciutko na brzuszku.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #10
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Już naprawione- prosto i niezbyt pięknie ale działa- krawcowa wszyła po prostu nowe rzepy i na środku te paski od rzepów w dwóch rzędach, może jak mi się uda to wrzucę zdjęcie.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •