Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Wątek: Prace domowe w chuście

  1. #21
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    z mlodszym w chuscie robilam chyba wszystko. w granicach rozsadku rzecz jasna - zadnej mocnej chemii (de facto ja prawie w ogole nie uzywam mocnej, do wszystkiego jest ecover, ale jednak), jak prasowalam to raczej W na plecach a zelazko bez pary. jak byl malutki i nie wychodzil prawie z chusty to przy gotowaniu owijalam sie fartuchem (on glownie spal wtedy). gary/patelnie na palnikach z tylu, nie robilam nic co pryska przy smazeniu z nim (staralam sie go odlozyc/'sprzedac' na ten moment). itd. itd. generalnie przydaje sie zdrowy rostadek (bardzo mi sie instrukcja tuli podoba - use your common sense )

    jak pisze Joshima - nie schylac sie! kucajcie, to znacznie zdrowsze a przy podnoszeniu czegokolwiek ciezkiego ugnijcie kolana. ja bym tak dlugo mogla a jejeszcze mi do glowy przyszlo - jak myjecie gary, to sprobujcie jedna noge miec ociupine wyzej - np. w otwartej szafce pod zlewem. albo na takim ikeowskim (albo jakimkolwiek innym) podnozku plastikowym/pudelku, czymkolwiek (szafka najwygodniejsza, bo sie da ustawic najblizej zlewu).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #22
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    aaa mi. jeszcze nie było żeby powiedziała że temat był?


    ooo i nawet znalazłam
    http://chusty.info/forum/showthread....w-chu%C5%9Bcie
    Ostatnio edytowane przez Guest ; 01-08-2013 o 11:35

  3. #23
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    moja panicznie boi się odkurzacza i akceptuje go jedynie jak jest w chuście do tego mopowanie, zamiatanie, podlewanie kwiatów, koszenie trawy, gotowanie, zmywanie, robienie i wieszanie prania. Czyli chyba wszystko
    o prosze, to jednak sa dzieci które boją sie odkurzaczy, bo jak mówie znajomym, że moja Natalka się boi, to sie na mnie dziwnie patrzą, z reguły dzieci kochają odkurzacze, śpią przy włączonym itd. My do tej pory odkurzamy w chuscie (Natalka ma lat 2) albo jest na rekach u drugiego rodzica, bo jak tylko odkurzacz ruszy, to jest "na rączki, na rączki bububuuu"

  4. #24
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanna Zobacz posta
    o prosze, to jednak sa dzieci które boją sie odkurzaczy, bo jak mówie znajomym, że moja Natalka się boi, to sie na mnie dziwnie patrzą
    Moja starsza bała się odkurzacza. Jak podrosła to się zorientowałam, że chyba ma nadwrażliwość słuchową. Do tej pory nie podejdzie do włączonego odkurzacza czy innego głośnego sprzętu.

  5. #25
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Moja starsza bała się odkurzacza. Jak podrosła to się zorientowałam, że chyba ma nadwrażliwość słuchową. Do tej pory nie podejdzie do włączonego odkurzacza czy innego głośnego sprzętu.
    moj starszy tez. tez chyba z nadwrazliwoscia, nota bene. dostawal takiej histerii, ze odkurzalam wylacznie jak mial go kto zabrac z domu na ten czas, chocby do ogrodu.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #26
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    u nas nastawianie prania, wieszanie i zbieranie(ale na balkonie, bo przy suszarce nudno jej bylo i sie krecila zawsze). najlepiej nam wychodzi odkurzanie, chyba dlatego, ze troche sie boi odkurzacza i sama sie do mnie pcha.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  7. #27
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Moja starsza bała się odkurzacza. Jak podrosła to się zorientowałam, że chyba ma nadwrażliwość słuchową. Do tej pory nie podejdzie do włączonego odkurzacza czy innego głośnego sprzętu.
    (pociągnę to, chociaż zupełnie nie w temacie, co tam) jak się diagnozuje taką nadwrazliwość i cos sie z tym robi? bo jak małą obserwuje, to jest bardzo wrazliwa na różne dźwięki. Jak była malutka, to często uciekała od grających zabawek (dlatego nie mamy żadnej w domu hihihi), teraz już nie, ale wybiera raczej te bez dźwięków

  8. #28
    Chustofanka Awatar a8ii
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Karniowice/Chrzanów
    Posty
    327

    Domyślnie

    My też w chuście wszystko prawie robiliśmy, gdy była malutka, teraz już woli biegać pod nogami Pranie, odrurzanie, wieszanie prania, ścieranie podłóg, obiad, ciasta. Akurat Mała zasypiała przy szumiących sprzętach więc nie miałam problemu ze strachem przed takowymi



  9. #29
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    U nas też chusta nie stanowi ograniczeń, wręcz przeciwnie, kiedy jest w chuście wykorzystuję to aby zrobić wszystko.
    Chociaż plecy już dają się we znaki i zdecydowanie muszę popracować nad plecakiem.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  10. #30
    Chustofanka Awatar ooomik
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    NDM
    Posty
    198

    Domyślnie

    Ja przede wszystkim zajmuję się starszą córą z młodszą w chuście, więc tańce, wyścigi i inne zabawy są na porządku dziennym, ale dzięki konieczności odkurzania (2 koty) nauczyłam się porządnie dociągać chustę
    Ogólnie to z chustą robimy wszystko, co wymaga ruchu, czyli głównie odkładamy na miejsce to co starsza, albo mąż z miejsca zabrali

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Dzięki I za ten drugi temat też. Doprawdy nie wiem, jak Wy wyszukujecie te tematy, ja nigdy nic nie znajduję :/
    Dziś Zosia marudziła i wsadziłam ją w kieszonkę do gotowania i ogólnego ogarniania. Rzeczywiście, kucanie zamiast pochylania się i kiwanie się ułatwia sprawę.
    Pierwszy raz od baaardzo dawna zasnęła mi w chuście. To ciekawa sprawa: w wózku zasypia natychmiast, a w chuście zawsze jest tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia, że już nie pamiętam, kiedy ostatnio to nam się zdarzyło.

  12. #32
    Chustonoszka Awatar pama
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    128

    Domyślnie

    wydaje, że to zależy od wieku dziecka , jego samopczucia i mojego czasem jestem zmeczona i poprostu nie chce mi sie nawet wiazać, a innego dnia jest super i moge wszystko zrobic z małym w chuscie

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mój bobas najlepiej lubi jak myję okna mam nadzieję, że kiedyś będzie lubiła też myć ona jak i ja

  14. #34
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    w chuście robie wszystko oprocz mycia łazienki, w sumie nie wiem czemu, bo i tak nie uzywam jakichs srodków chemicznych...


    chociaz i tak to tylko jak musze, bo 100 razy bardziej wole pracowac domowo bez dziecka w chuście
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  15. #35
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    ja też nie lubię prac domowych z dzieckiem w chuś ie, ale jak muszę, to gotuję, podlewam kwiatki, wstawiam i rozwieszam pranie, odkurzam (ale rzadko, bo dźwięk odkurzacza jest na tyle dla Tymka uspokajający, że nie potrzeba wtedy chusty).

  16. #36
    Chustomanka Awatar zewelinal
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Lubuskie
    Posty
    710

    Domyślnie

    ja głównie ogarniam chatę, wywieszam pranie, myję naczynia. Czasami tylko gotuję, jakoś mam opory przed gorącym.
    09.02.2011
    03.04.2013

  17. #37
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanna Zobacz posta
    (pociągnę to, chociaż zupełnie nie w temacie, co tam) jak się diagnozuje taką nadwrazliwość i cos sie z tym robi?
    Trzeba znaleźć osobę, która ma uprawnienia do diagnozowania zaburzeń integracji sensorycznej (SI) i przeprowadzić diagnozę. Od tego co konkretnie taka osoba ustali zależy co dalej można zrobić. Ale to raczej nie wcześniej niż przed 4-tymi urodzinami.

    Moja córka też na ogół woli na nogach, ale czasem jak zobaczy chustę czy MT to wlecze do mnie i wymownie patrzy na mnie.

  18. #38
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Moi mieli faze odkurzaczolubna, pozniej ryk, a teraz juz sie nie boja, ale rispekt czuja. Z kucaniem i wstawaniem pozniej mam wielki problem, ale moze to dlatego ze nosze 12 i 18 kilo
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    W temacie mycia okien: Czym myjecie w chuście? Tymi psikaczami, z których aerozol potem się unosi wszędzie dokoła? Czy wodą z mydłem?

  20. #40
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    W temacie mycia okien: Czym myjecie w chuście? Tymi psikaczami, z których aerozol potem się unosi wszędzie dokoła? Czy wodą z mydłem?
    orzechami
    tak samo jak podłoge, z której moje dziecko regularnie cos zjada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •