Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Wątek: od kiedy bez pieluchy na noc?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie od kiedy bez pieluchy na noc?

    wiem, że pewnie było, ale pozwalam sobie na nowy temat, bo każdy przypadek jest pewnie indywidualny - w razie faux pa proszę o podłączenie gdzie trzeba

    Asia ma 2 lata i miesiąc. od kilkunastu dni na własne życzenie biega bez pieluchy, mówi, że chce siku, wybiera nocnik lub toaletę i to siku robi (od niedawna także kupę, którą do tej pory robiła w pieluchę - prosiła, gdy chciała kupę).

    od kilku dni nie chce zakładać pieluchy na noc, zakładamy ją, ku jej sprzeciwowi, choć nie ukrywam, że kusi mnie by zaufać dziecku i zobaczyć co się zadzieje... a jednocześnie nie jestem pewna czy zwyczajnie nie jest jej za gorąco i dlatego nie chce pieluchy na noc i czy ja jestem gotowa na nocne wpadki...

    więc pytam Was ciotki dobre rady i słucham z uwagą
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    najprościej będzie sprawdzić, czyli nie założyć, wtedy sie przekonasz

    zawsze można podłożyć jakiś podkład pod prześcieradło albo założyć prześcieradło nieprzemakalne, są takie z warstwą laminatu od spodu

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    u nas odkąd padła decyzja, że pieluchy nie ma, to nie ma jej zarówno w dzień jak i w nocy

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Jak wyżej plus - a jak założysz, to rano sucha?
    Ja mam dzieci w wieku 8, 5 i 2 lata. Starsza dwójka do niedawna lała równo w nocy. Najmłodsza odpieluchowała się z dnia na dzień w wieku niespełna 2 lat, od razu w nocy. Przez 7 miesięcy posiusiała sie tylko jeden raz, bo była chora i duzo piła.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    O... gratulacje

    tak wpadłam bo doswiadczenia akurat w tej materii nie mam L sikała do trzech lat w nocy a i nadal sie jej zdarza
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  6. #6
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    a jak już założysz to rano sucha czy mokra?
    jak sucha to podkład pod prześcieradło i zaryzykować
    chociaż kilkanaście dni to jeszcze niewielka próbka.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agatkan Zobacz posta
    u nas odkąd padła decyzja, że pieluchy nie ma, to nie ma jej zarówno w dzień jak i w nocy
    pocieszające, bo wiek bliski

    a decyzja, że bez pieluchy była Wasza czy dziecka?

    Cytat Zamieszczone przez pszczoła Zobacz posta
    Jak wyżej plus - a jak założysz, to rano sucha?
    Ja mam dzieci w wieku 8, 5 i 2 lata. Starsza dwójka do niedawna lała równo w nocy. Najmłodsza odpieluchowała się z dnia na dzień w wieku niespełna 2 lat, od razu w nocy. Przez 7 miesięcy posiusiała sie tylko jeden raz, bo była chora i duzo piła.
    bywała sucha, ostatnio raczej mokra, ale przebudzeń i nocnego popijania więcej, myślę, że ze względu na upały
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884

    Domyślnie

    Ale np jak Dziub śpi z nami...? ja chyba NIGDY nie będę gotowa na nocne wpadki
    Bylam: ulisia

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    nasza, zastosowaliśmy ten trzydniowy plan Ale Mrysia mam wrażenie, że była gotowa... Ona zawsze jak się załatwiła to sygnalizowała, nigdy w mokrej pieluszce nie siadziała, ale ja od zawsze (odkąd na wielo przeszłyśmy) mokro od pupy dawałam, na noc też...

  10. #10
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulisia Zobacz posta
    Ale np jak Dziub śpi z nami...? ja chyba NIGDY nie będę gotowa na nocne wpadki
    Tymek śpi z nami i jakoś to przeżyliśmy , kilka razy się posikał, ale staralam się kłaść zawsze podkład i jakieś ręczniki pod jego pupę. A i kilka razy wysadzałam go na śpiocha, mimo, że wiem, że to raczej się odradza, jak przeczuwałam, że może chcieć siusiać.
    A w temacie, u nas też była decyzja, że bez pieluchy na całego (dzień i noc), dezycja była moja, bo zdjęłam mu pieluchę w zeszłym roku podczas upałów, ale szybko załapał, sygnalizował i odmawaił zakładania pieluchy.
    Tymon 15 lutego 2011 i Antonina 27 lipca 2015

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulisia Zobacz posta
    Ale np jak Dziub śpi z nami...? ja chyba NIGDY nie będę gotowa na nocne wpadki
    Mryśka też śpi z nami

  12. #12

    Domyślnie

    ja zdjełam rownoczesnie pieluche w dzien i w nocy. J. miała wtedy dwa lata i kilka miesiecy. Poszlo gladko, wpadek nie bylo!

    a i J. tez z nami spała

    powodzenia
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  13. #13
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jeśli dziecko super by sobie radziło za dnia i sygnalizowałoby mi, że nie chce pieluchy na noc, sprawdziłabym, jak to wyjdzie w praktyce. Podkład na łóżko i... może warto spróbować?
    Ja Miłoszowi nie zakładam niczego na drzemkę w ciągu dnia, chociaż jeśli widzę, że dużo wypił i nie miał okazji tego wysikać, na pupie lądują mu czasem trenerki. Były już tygodnie bez wpadek, był regres. Myślę, że sporo jeszcze przed nami. Z nocką jeszcze nie próbuję, bo w jego przypadku sądzę, że nie ma to sensu. Generalnie z zaciekawieniem czytam relacje dziewczyn, które piszą o tym, że im się dziecko odpieluchowało w 3 dni. Dla mnie to jakieś science fiction Samo wyeliminowanie pieluchy w ciągu dnia zajęła nam duuuużo czasu.

  14. #14
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    żadne z dzieci nie zażądało samo ściagnięcia pieluchy (moze jesteśmy zbyt niecierpliwi ), na noce przestaliśmy zakładać jak rano pieluchy były suche - stosunkowo szybko po odpieluchowaniu "dziennym". Córka była odpieluchowywana we własnym łóżeczku, synek jeszcze śpiąc z nami, ale profilaktycznie już wcześniej pod naszym prześcieradłem wylądowało takie podlaminowane prześcieradło pod tym zwykłym, dzieci u siebie też takie mają, choć każdemu sie zdarzyła max. 3 nocne wpadki od czasu odpieluchowania.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    453

    Domyślnie

    To ja sie podepne pod temat, ale nasz przypadek jest jeszcze inny, a mianowicie moja Ala zazwyczaj nie sika w nocy, tak po prostu. Ma teraz rok i 5 miesiecy. Zdarzaly jej sie suche noce juz w zeszle wakacje, a od pazdziernika/listopada, to mokra pielucha zdarza sie mniej wiecej raz na 2 tygodnie. I to tylko wtedy, jesli sie pierwszy raz przebudzi w nocy a mnie jeszcze przy niej nie ma, i zanim do niej pojde mija chwila - tak jakby sie nieco rozbudzila i wtedy sika. Raz tez jak wieczorem strasznie duz wody wypila, to tez miala pieluche mokra, ale jej zmienilam i potem do rana juz sucha.

    I sie zastanawiam, dlaczego tak ma? Dodam, ze jest cycoholikiem, w nocy budzi sie ze 3 razy, wczesniej jeszcze czesciej jej dawalm piers.
    Mama VIII 1987 - doradca Akademii Noszenia Dzieci
    Córeczka II 2012

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    u nas ponad rok po odpieluchowaniu dziennym (odpieluchowane, jak miały 20 miesięcy plus minus). nie mogłam się doczekać już

  17. #17
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andzia330 Zobacz posta
    ja zdjełam rownoczesnie pieluche w dzien i w nocy. J. miała wtedy dwa lata i kilka miesiecy. Poszlo gladko, wpadek nie bylo!
    U nas też właśnie tak
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  18. #18
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    My na początku zakładaliśmy Maksiowi pieluchę na noc i na drzemki w dzień, ale jak zauważyłam, że wstaje z suchą (a zaraz po wstaniu sadzałam go żeby się wysiusiał nawet na pół śpiocha) to zrezygnowaliśmy z nich w ogóle. Na początku podkład pod prześcieradło, ale nigdy wpadki nie było. (Maks spał z nami).
    Myślę, że warto zaufać dziecku, może jak tylko się przebudzi to proponuj nocnik/kibelek żeby się wysiusiała od razu?
    Maks potrafił nawet w nocy się obudzić na sikanie, ale nocnik mieliśmy awaryjnie zawsze w pokoju na noc.

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    14

    Domyślnie

    Do każdego malucha należy podchodzić bardzo indywidualnie. Słyszałam, że najpierw powinno się odstawić dzienne pieluchy,a dopiero potem nocne. Niestety ten etap przede mną jeszcze, więc przyglądam się waszej dyskusji. Boję się tylko, że dziecko nie nauczy się tego od razu i trzeba będzie wieeeeelu dni, żeby je wreszcie nauczyć.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Bellydancer
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,889

    Domyślnie

    ja podobnie jak Pat007 czekam z noca. Nina srednio chce z rana isc do toalety, wiec daje jej czas.W ciagu dnia różnie: raz super woła, innym razem pytam, a innym nie wola i sika
    Nina 01.04.2011, Gucio 04.02.2013 & Leon 13.12.2015
    Naturalna Szkoła Rodzenia Familion i Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion - www.centrumfamilion.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •