Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: od kiedy bez pieluchy na noc?

  1. #21
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Zdjęłam pieluchę na noc po miesiącu (córka miała 2,1 lat) i zdarzyły nam się wpadki, które na palcach jednej dłoni bym zliczyła.
    Kup gumowane prześcieradło i zaufaj dziecku. Nawet jak się zsika, to poczuje różnicę w komforcie spania i szybko się nauczy.
    Powodzenia!

  2. #22
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    Ja ściągałam, ale niestety nie przeszkadzało spanie w mokrej piżamie w mokrym łóżku. Nie nauczył się Myślałam, że to przez robale, ale chyba ten typ tak ma. Zdejmę pieluchy jak będą mieć suche po nocy. Piszę o starszym.
    Młodszy chyba szybciej się w nocy odpieluchuje.
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  3. #23
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    też czekam na suchą pieluchę po nocy (bo tak mi ktos doradził), ale doczekać się nie moge bardzo czesto kupa tam tez ląduje od razu po przebudzeniu. Natalka ma dwa latka i pieknie w dzien mowi, daje rade wstrzymać, jak trzeba gdzies dojsc do łazienki i ostatnio tez mi sie zbuntowała i nie chciała piekluchy na noc, ale ją w koncu przekonałam. Może jednak trzeba było zaufac dziecku...

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    mój synuś na 2 latka się odpieluchował i nie dał sobie załozyc pieluchy też na noc, wpadka zdażyła sie tylko kilka razy, ale to bardziej z mojej winy bo wpił wieczorem i zapomniałam go wysikac , a on bardzo duzo spi bo tak 12 h

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    u nas tez się sam odpieluchowal i siusiu i kupa do nocnika na jego prosbe ze chce , tak z dnia na dzień a miał nie cale 2 lata , chyba 23 miesiące , teraz ma 2 lata i 3 miesiące i po nocy pieluchy sa suche ( ale kilka razy nie były ) wiec zakładam , kiedy M. zapomnial na drzemke zalozyc pieluszki to młody zalał łóżko wiec był do przebrania ale podkład poradzil i lóżo suche było , także nakładam jeszcze na noc i drzemki ale już wujezdzamy do miasta 30 km dalej czy tak gdzies bez pieluch tylko w majtusiach i młody prosi wiec jest ok , co do nocek to tak od tygodnia budzi się 1x sam w srodku nocy i prosi siusiu , zdejmuje pieluchę , robi siusiu i zakładam spowrotem i idzie spac , poczekam jeszcze ciut ( max 1 miesiąc ) i jak będzie budzil się na siusiu to zrezygnujemy z pieluch , ale tragedii nie ma bo 1 paczke jednoazowek mamy już chyba od kilku miesięcy i mamy nadal połowe paczki wiec możemy sobie dac jeszcze czas

  6. #26
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    mój synuś na 2 latka się odpieluchował i nie dał sobie załozyc pieluchy też na noc, wpadka zdażyła sie tylko kilka razy, ale to bardziej z mojej winy bo wpił wieczorem i zapomniałam go wysikac , a on bardzo duzo spi bo tak 12 h
    u nas to samo , teraz mi zasnal i ide mu pieluszke nalozyc na spiocha bo sam się broni i nie pozwala ,a spi tez do rana + ta jedna pobudka w nocy , ale kupy u nas od dnia odpieluchowania wszystkie ida do nocnika , nie było zadnej wpadki z kupa wiec w sumie jakos szybciutko i bezproblemowo sam się odpieluchowal

  7. #27
    Chustomanka Awatar kiwka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    956

    Domyślnie

    u nas ze starszakiem były mega problemy, z trudem odpieluchował się w w wieku 3 lat, lał równo w pościel przedszkolną do 1 stycznia 2011r. wtedy nagle przestal sikac w przedszkolu. nie wiem dlaczego. spał z pielucha do 4 r.z. nie sygnalizowal, nie wolał, potrafil zrobic siku przed snem a i tak zlać sie w nocy. proby nocnego wysadzania konczyły się histeria wiec odpuscilismy i kladlismy go z ta pielucha. w wieku 4 lat zaryzykowalismy spanko bez pielki - ryzyk fizyk - raz było sucho a raz mokro. po jakims miesiacu trafil na prawie 2 tyg do szpitala. i wtedy znowu przełom, na noc musieliśmy opuszczać szpital i zostawał sam. od 1 szego dnia pobytu budzil sie w nocy i wolał pielegniarke na siku. ani razu nie zrobił w wyrko. taki agent z niego.

    młody wysadzany w 2 połowie zeszłego roku w żłobku regularnie, w chacie nieregularnie generalnie łaził całymi dniami z sucha pieluchą. odpieluchował sie w 2 tyg, tak od razu nie załapał pod koniec zeszłego roku. po kolejnych 2 tyg kladziony bez pieluchy na noc bo po prostu były suche. przez 3-4 miechy ani razu nie zrobil, a potem w maju regres jakis byl i lał nam przez 1,5 mies w wyrko.... wrocilismy do pieluch ale przestal i obecnie znow bez pieluchy spi i jest ok. raz posikal sie w swoje wyrko, przylazl do nas w nocy i zlal sie w nasze tez ani chory nie byl, ani traumy chyba zadnej nie mial. nie wiem dlaczego sie tak dzialo.
    Moje M&M'sy: Maciek (10.08.2007) i Michaś (16.03.2010)

    W Poznaniu też nosimy: Poznań "W chuście"



  8. #28
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Będę nudna, już to pisałam w innych wątkach, w tym w swoim własnym, hehe, ale przecież odpieluchowanie nocne nie zależy od dziecka. Zależy od tego, kiedy mu mózg zacznie wytwarzać hormon zagęszczający mocz, który nazywa się wazopresyna. Jak zacznie wytwarzać - to dziecko zacznie trzymać w nocy mocz i rano będzie pędzić na kibelek, albo będzie się budziło w nocy z powodu pełnego pęcherza. Dopóki hormon się nie wytworzy, można wysadzać na śpiocha, ograniczać picie przed snem, cuda wianki robić, ale się nic nie przyspieszy. Tzn. można przyspieszyć eliminację pieluchy, ale właśnie kosztem swojej pracy, np. przez wysadzanie dziecka w nocy: to nie będzie oznaczało, że ono trzyma w nocy mocz. Dziecko ma czas na 'nauczenie się' wytwarzania tego hormonu do 5 roku życia. Tako rzecze pediatria.

    Jedno dziecko wytworzy wazopresynę w 2, inne w 4 roku życia. Pozostaje gratulować szczęścia mamom tych, co to wytwarzają szybciej

  9. #29
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agatkan Zobacz posta
    u nas odkąd padła decyzja, że pieluchy nie ma, to nie ma jej zarówno w dzień jak i w nocy
    tak samo, rano zaraz po przebudzeniu pytałam czy idziemy siusiu bo nie ma pieluszki.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  10. #30
    Chusteryczka Awatar Bellydancer
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Będę nudna, już to pisałam w innych wątkach, w tym w swoim własnym, hehe, ale przecież odpieluchowanie nocne nie zależy od dziecka. Zależy od tego, kiedy mu mózg zacznie wytwarzać hormon zagęszczający mocz, który nazywa się wazopresyna. Jak zacznie wytwarzać - to dziecko zacznie trzymać w nocy mocz i rano będzie pędzić na kibelek, albo będzie się budziło w nocy z powodu pełnego pęcherza. Dopóki hormon się nie wytworzy, można wysadzać na śpiocha, ograniczać picie przed snem, cuda wianki robić, ale się nic nie przyspieszy. Tzn. można przyspieszyć eliminację pieluchy, ale właśnie kosztem swojej pracy, np. przez wysadzanie dziecka w nocy: to nie będzie oznaczało, że ono trzyma w nocy mocz. Dziecko ma czas na 'nauczenie się' wytwarzania tego hormonu do 5 roku życia. Tako rzecze pediatria.

    Jedno dziecko wytworzy wazopresynę w 2, inne w 4 roku życia. Pozostaje gratulować szczęścia mamom tych, co to wytwarzają szybciej
    O, nie wiedziałam - dzięki, to bardzo mi rozjaśni kwestię odpieluchowania
    Nina 01.04.2011, Gucio 04.02.2013 & Leon 13.12.2015
    Naturalna Szkoła Rodzenia Familion i Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion - www.centrumfamilion.pl

  11. #31
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bellydancer Zobacz posta
    O, nie wiedziałam - dzięki, to bardzo mi rozjaśni kwestię odpieluchowania
    A ja się tej mądrości tez tu na forum dowiedziałam, więc proszę bardzo Nawet gdzieś miałam cytaty z jakichś mądrych ksiażek, ale teraz nie znajdę...

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Będę nudna, już to pisałam w innych wątkach, w tym w swoim własnym, hehe, ale przecież odpieluchowanie nocne nie zależy od dziecka. Zależy od tego, kiedy mu mózg zacznie wytwarzać hormon zagęszczający mocz, który nazywa się wazopresyna. Jak zacznie wytwarzać - to dziecko zacznie trzymać w nocy mocz i rano będzie pędzić na kibelek, albo będzie się budziło w nocy z powodu pełnego pęcherza. Dopóki hormon się nie wytworzy, można wysadzać na śpiocha, ograniczać picie przed snem, cuda wianki robić, ale się nic nie przyspieszy. Tzn. można przyspieszyć eliminację pieluchy, ale właśnie kosztem swojej pracy, np. przez wysadzanie dziecka w nocy: to nie będzie oznaczało, że ono trzyma w nocy mocz. Dziecko ma czas na 'nauczenie się' wytwarzania tego hormonu do 5 roku życia. Tako rzecze pediatria.

    Jedno dziecko wytworzy wazopresynę w 2, inne w 4 roku życia. Pozostaje gratulować szczęścia mamom tych, co to wytwarzają szybciej
    Brak mi "like" Chyba musze sobie druknąć dla przypomnienia, bo z Laurą tą szczęściarą byłam, a z Brunem to nawet póki co nie ma widoków. A jakoś tak odruchowo porównuję
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  13. #33
    Chustomanka Awatar kiwka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Jedno dziecko wytworzy wazopresynę w 2, inne w 4 roku życia. Pozostaje gratulować szczęścia mamom tych, co to wytwarzają szybciej
    Moje M&M'sy: Maciek (10.08.2007) i Michaś (16.03.2010)

    W Poznaniu też nosimy: Poznań "W chuście"



  14. #34
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Będę nudna, już to pisałam w innych wątkach, w tym w swoim własnym, hehe, ale przecież odpieluchowanie nocne nie zależy od dziecka. Zależy od tego, kiedy mu mózg zacznie wytwarzać hormon zagęszczający mocz, który nazywa się wazopresyna.
    Ja tez dziekuje Znowu sprawdza się zasada "Odpuść i nie cuduj" kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju i nie ma co na siłe przyspieszać
    Ostatnio edytowane przez hanna ; 02-08-2013 o 08:34

  15. #35
    Chustonoszka Awatar pyriela
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sokołów Małopolski
    Posty
    95

    Domyślnie

    dobra ale czy to normalne że 14miesięczniak nie sika w nocy?? rano go wysadzam i jest duuużo siku. mam się martwić ?

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Będę nudna, już to pisałam w innych wątkach, w tym w swoim własnym, hehe, ale przecież odpieluchowanie nocne nie zależy od dziecka. Zależy od tego, kiedy mu mózg zacznie wytwarzać hormon zagęszczający mocz, który nazywa się wazopresyna. Jak zacznie wytwarzać - to dziecko zacznie trzymać w nocy mocz i rano będzie pędzić na kibelek, albo będzie się budziło w nocy z powodu pełnego pęcherza. Dopóki hormon się nie wytworzy, można wysadzać na śpiocha, ograniczać picie przed snem, cuda wianki robić, ale się nic nie przyspieszy. Tzn. można przyspieszyć eliminację pieluchy, ale właśnie kosztem swojej pracy, np. przez wysadzanie dziecka w nocy: to nie będzie oznaczało, że ono trzyma w nocy mocz. Dziecko ma czas na 'nauczenie się' wytwarzania tego hormonu do 5 roku życia. Tako rzecze pediatria.

    Jedno dziecko wytworzy wazopresynę w 2, inne w 4 roku życia. Pozostaje gratulować szczęścia mamom tych, co to wytwarzają szybciej
    no pewnie już czytałam o tym na forum, ale dopóki nie dotyczyło mojego dziecka, to wleciało i wyleciało

    to powiedz jeszcze Anyczko lub inna mądra głowo o co chodzi, że dziecko ma suchą pieluchę kilkanaście nocy z rzędu, a potem znowu pełną...?
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  17. #37
    Chustomanka Awatar toffi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    734

    Domyślnie

    ja też przestałam zakładać na noc jak pielucha rano była sucha od długiego czasu
    a wcześniej Miśka zawsze po kąpieli przy zakładaniu pieluchy mówiła: nie fajnie mi!!!!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •