Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79

Wątek: Czy mołybyście zerknąć?

  1. #61
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Zamówiłam wreszcie - bo już myślałam ze nie dojdę do jakichś wniosków zanim dzieć się odpieluchuje. Póki co kupiłam 1 kieszonkę , 2 formowanki, 3 otulacze i 20 wkładów różnych: tetry , prefoldów i wkładów mikrofibrowych. Paierków nie kupiłam. Sądzę że trzeba będzie dokupić jeszcze otulacz con 1 i jeśli spodobają nam się kieszonki to kilka kieszonek ale to już można sobie co jakiś czas kupić. nie wiem czy to co mam teraz wystarczy mi przy założeniu ze piorę codziennie. Zobaczymy, jeśli nie to mam jeszcze paczkę jednorazówek w domu będę się wspomagać póki nie dokupię . mam nadzieję że się polubię z wielo.

  2. #62
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ogarnia mnie radosne podniecenie Dzwonił kurier - w ciągu godziny pieluszki będą u nas. Gdzie znajdę w necie w mare rzetelne i łopatologiczne informacje co robić z pieluchami, otulaczami wkłądami przed pierwszym uzyciem i póżniej? Chodzi mi o taka wiedze w pigułce.
    No i cały czas się zastanawiam czy 3 otulacze to nie za mało? Czy w nocy 4 miesięczne niemowlę jest przewijane więcej niż raz?

  3. #63
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Ogarnia mnie radosne podniecenie Dzwonił kurier - w ciągu godziny pieluszki będą u nas. Gdzie znajdę w necie w mare rzetelne i łopatologiczne informacje co robić z pieluchami, otulaczami wkłądami przed pierwszym uzyciem i póżniej? Chodzi mi o taka wiedze w pigułce.
    No i cały czas się zastanawiam czy 3 otulacze to nie za mało? Czy w nocy 4 miesięczne niemowlę jest przewijane więcej niż raz?
    Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w dziale Pielęgnacja pieluch, przed pierwszym użyciem przede wszystkim musisz pieluszki wyprać, możesz je wcześniej namoczyć w płynie do mycia naczyń.

    Życie pokaże czy starczy ,trzeba wypróbować, co Wam się najlepiej sprawdza, bo każdemu, co innego. Ja w nocy swojego malucha w tym wieku nie przewijałam, bo przesypiał już całe noce i nie chciałam go wybudzać, ale to zależy od dziecka, tego ile siusia, czy robi kupkę w nocy i ile przede wszystkim je, więc trudno odpowiedzieć ile razy się przewija.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  4. #64
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Teraz go nie przewijam bo kupy nie robi a i nie sika jakoś dużo. Więcej chyba zaraz po pierwszym karmieniu po przebudzeniu. A wyprać mam i wkłądy i Pule i formowanki? w 60 stopniach z proszkiem Bio-D?
    Ostatnio edytowane przez leluchow ; 26-09-2013 o 09:43

  5. #65
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Teraz go nie przewijam bo kupy nie robi a i nie sika jakoś dużo. Więcej chyba zaraz po pierwszym karmieniu po przebudzeniu. A wyprać mam i wkłądy i Pule i formowanki? w 60 stopniach z proszkiem Bio-D?
    Trzeba wyprać wszystko, wkłady i formowanki potrzebują nawet kilku prań, żeby nabrać pełnej chłonności. Ja piorę na 40 st najczęściej, więc niekoniecznie aż w 60 st. Jeżeli nie masz problemu z tym, żeby nie przebierać w nocy i pieluszka nie będzie przeciekać, to pewnie, że możesz po przebudzeniu
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  6. #66
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    i otulacze tez mogę wyprać w 40 stopniach ? Nic im nie będzie? Sorry za infantylne pytania ale nie chce spaprać czegos od poczatku

  7. #67
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    konieczność przewijania czteromiesięczniaka w nocy to trochę kwestia indywidualna już. Moja córka która często w nocy w jednorazówkach była i tak wymagała przewinięcia dwa, trzy razy w nocy bo po prostu było jej niewygodnie.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  8. #68
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Z tego co wiem, otulacze z PUL można prac w 60 stopniach. Nie więcej bo PUL się zniszczy. Przeczytałam Twój wątek z ciekawości i jesli dobrze myslę masz właśnie otulacz z PUL, a nie wełniany?

  9. #69
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Większość pieluch na metkach ma podane w ilu stopniach prać Moje mają 60, ale 40 zupełni wystarczy aby wszystko sprać. Możesz popróbować, sprawdzić.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  10. #70
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    pierwsze koty za płoty : otulacz flip Plus wkłąd mikrofibrowy Milovii. PO 2 h wkłąd bardzo pełen i minimalny przeciek przy nóżce. Za późno przewinęłam? Zle założyłam czy nóżki za chude?

  11. #71
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Flip lubi czasem przy nóżce puścić Ja przebieram swoją małą tak co godzinę, a czasami częściej... Wszystko zależy jaki ma humor... Czasami po każdym siknięciu chce być przebrana i nie ma rady Jak używałam wkładów, ręczniczków czy tetry w prostokąt, to przewijałam co godzinę na pewno...


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  12. #72
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Synek ma luz - jemu mokro w gatkach różnicy nie robi.

  13. #73
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    pierwsze koty za płoty : otulacz flip Plus wkłąd mikrofibrowy Milovii. PO 2 h wkłąd bardzo pełen i minimalny przeciek przy nóżce. Za późno przewinęłam? Zle założyłam czy nóżki za chude?
    A jak fujarka ułożona? Nie była na bok?
    Nóżki, jezeli ma szczuple też mogą zdarzać sie przecieki przy Flipach (zaraz ten probem zniknie ), u nas sprawdzały się otulacze z falbanką, taka jaka ma na przykład ImseVimse (ale i inne ).

  14. #74
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Jeżeli wkład był dopiero raz prany, to pewnie nie ma jeszcze maksymalnej chłonności, pamiętam, że początkowo z tego powodu strasznie mnie wkurzał właśnie wkład Milovii, po czym nagle przestał przeciekać. Druga sprawa jest, że ja np. w tym wieku musiałam używać wkład + coś jeszcze ( np. mały ręczniczek z Ikei ) inaczej były przecieki. Teraz zazwyczaj używam dwóch wkładów. A po założeniu otulacza masz duże szpary przy nóżkach?
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  15. #75
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Mnie nie oburza i nie brzydzi fakt ze kupa tylko że cudza kupa Ale ja z tych lekko nienormalnych jestem - na wakacje do hotelu zabieram własna pościel bo się brzydzę cudzej
    Często trafiają się nowe używane, ja na początku miałam opory ale jak mam wydac 100 zl na pieluchę to wybór jest prosty . Dziewczyny takie szybkie pytanko mam bo tak mi się nasunęło a nie chcę tworzyć nowego wątku - mam trochę chinek kieszonke które czasami przeciekają przy nóżkach i ich nie zakłądam ze względu na to ryzyko - czy jakbym na taką kieszonkę założyła wełniak - to by było za dużo?

  16. #76
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    myślę, że możesz przesadzić. Spróbuj potraktować kieszonkę jak otulacz, czyli wkłady na polarek a na wkłady wkładkę sucha pielucha. Może pomoże jeżeli polarek w kieszonce przeciąga wilgoć, bo jeśli maluch ma za chude nóżki to nie pomoże, musi dorosnąć do kieszonek.

  17. #77
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Włąśnie to jest klocek i uda mają w obwodzie 30 cm już tak robiłam jak piszesz , zastanawiam sie czy nie odpróć tego polarka i zrobić z kieszonek otulacza bo teraz tak głównie pieluchuję :1. otulacz+prefold lub 2. formowanka + wełniak

  18. #78
    Chustonoszka Awatar kudlaczek
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    52

    Domyślnie

    Pamiętam jak ja się denerwowałam, czy wszystko mam, czy dobre kupiłam... nie obyło się bez wpadek, ale przynajmniej zawsze kupowałam używki, więc kasy za dużo nie straciłam.

    Używki mają tę dobrą cechę, że są już kilka razy prane, więc zwykle mają super chłonność.

    U nas tetra rządzi, bez wkładki sucha pupa, bez polarku. A na nocki formowanki.

    Jakby któraś chciała poczytać jak ja to robię to zapraszam na posty: http://www.violianka.blogspot.com/se.../pieluchowanie
    Hania jest z nami od 18.05.2013
    www.violanka.blogspot.com

  19. #79
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Dołączyłam się

    Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •