Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79

Wątek: Czy mołybyście zerknąć?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie Czy mołybyście zerknąć?

    Witajcie, jestem mamą 1,5 m-cznego chłopca (waga 4600-4700). Już w ciąży czaiłam się na wielorazówki, ale stchórzyłam . Teraz w sumie jestem zdecydowana zacząć pieluchowanie wielo głownie z uwagi na brak chemii przy dupinie. Siedzę w necie od wczoraj od 17 i coraz głupsza jestem mam wrażenie.
    Czy mogłybyście zerknąć czy taki zestaw jest ok?
    5 pieluszek Close Parent pop in - 3 bambusy 2 minkee
    2 dodatkowe wkłądy bambusowe
    2 dodatkowe wkłądy minkee
    5 pieluszek kieszonek May Lily OS

    Zastanwiam się czy dokupić jeszcze np. 2 formowanki i 2 otulacze Babyetty w rozmiarze XS?
    Będę wam wdzieczna za wszelkie uwagi.

  2. #2
    Chustomanka Awatar Przytulia
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Kórnik
    Posty
    518

    Domyślnie

    Wydaje się być ok
    Miałam otulacze BabYetty XS, one są naprawdę maleńkie. Staszkowi wystarczyły na niecałe 3 miesiące, choć przyznam, że są urocze i dla noworodka super
    Formowanki nie sprawdziły nam się wcale, wkurzało mnie to, że na jedną pieluchę muszę zakładać kolejną, więc dwie porcje nap, dłuższe przewijanie.
    Zamiast formowanki i otulaczy XS wzięłabym pewnie jakieś kieszonki innej firmy żeby spróbować, zobaczyć jakie są Przy każdym maluchu sprawdza się coś innego.

  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Witajcie, jestem mamą 1,5 m-cznego chłopca (waga 4600-4700). Już w ciąży czaiłam się na wielorazówki, ale stchórzyłam . Teraz w sumie jestem zdecydowana zacząć pieluchowanie wielo głownie z uwagi na brak chemii przy dupinie. Siedzę w necie od wczoraj od 17 i coraz głupsza jestem mam wrażenie.
    Czy mogłybyście zerknąć czy taki zestaw jest ok?
    5 pieluszek Close Parent pop in - 3 bambusy 2 minkee
    2 dodatkowe wkłądy bambusowe
    2 dodatkowe wkłądy minkee
    5 pieluszek kieszonek May Lily OS

    Zastanwiam się czy dokupić jeszcze np. 2 formowanki i 2 otulacze Babyetty w rozmiarze XS?
    Będę wam wdzieczna za wszelkie uwagi.
    rozmiar xs raczej będzie za mały
    z May Lily byłabym ostrożna, bo mają różne opinie, zresztą z tego co wiem to są spore i na 1,5 miesięczne dziecko raczej będą za wielkie

    i wg mnie 10 pieluszek to zdecydowanie za mało, ale na początek będzie ok - tylko bierz różne pieluchy, nie wszystkie jednej (dwóch) firmy - tak się łatwiej i szybciej rozeznasz, co wam pasuje a co nie

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    May Lily będą na 1000% za duże. To jedne z największych pieluszek. Poza tym dość często przeciekają.

    Powinnaś mieć ok. 15 pieluszek na początek, żeby prać co 2 dni. Plus ze 2-3 otulacze i tetrę lub formowanki.

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Czyli np.
    2 pop in (2 bo teraz jakąs promocje mają - i druga jest za 50 %) plus dodatkowy wkład

    3 kieszonki Babyetty z wkładem welurkowym.
    2 kieszonki Nappyme z wkładem

    Jakie jeszcze kieszonki sa fajne? Polecacie coś?

    Czy otulacze kupować już OS? A ta tetra do środka to masakrycznie droga jest. 1 sztuka 70x70 kosztuje około 30 zł - a powinnam ich mieć z 10 pewnie co?

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Czyli np.
    2 pop in (2 bo teraz jakąs promocje mają - i druga jest za 50 %) plus dodatkowy wkład

    3 kieszonki Babyetty z wkładem welurkowym.
    2 kieszonki Nappyme z wkładem

    Jakie jeszcze kieszonki sa fajne? Polecacie coś?

    Czy otulacze kupować już OS? A ta tetra do środka to masakrycznie droga jest. 1 sztuka 70x70 kosztuje około 30 zł - a powinnam ich mieć z 10 pewnie co?
    Bambusowa tetra jest doga, ale zacznij od muślinowych ecopi. Zestaw 4 szt. można kupić za 29 zł. Są dość chłonne. Na pewno dla takiego maluszka wystarczą.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    kokosi ma bardzo fajne pieluszki (to nasza forumowa mama-sylviontko), OS może być jeszcze za duże...
    jak rozmiarowe pieluszki to wybrałabym już eMkę bo dzieci szybko rosną a i eSka w rożnych firmach inaczej wypada...ja pieluchowałam od 5 m-ca i do 2 roku życia przewałkowałam wiele pieluch, o zgrozo na każdym etapie rozwoju i pieluchowania co innego nam odpowiadało, także może być tak, ze to co teraz dobre nie będzie się sprawdzało przy biegającym szkrabie, może spróbuj na bazarku coś dobrać i wypróbować, a jeśli chcesz koniecznie nówki to tak jak dziewczyny radzą wziąć rożne pieluszki, najwyżej co wam nie podejdzie odsprzedasz na bazarku
    spróbuj otulaczyka + tetra np bambusowa, albo jakiejś wełenki nappime ma też fajne i zgrabne pielusie, babyetta dla nas była za duża,
    najlepiej jakbyś wzięła po 1 czy 2 pieluszkach rożnych firm w zależności jak często chciałabyś prać to potrzebujesz co najmniej 15-20szt
    także pomiksuj troszkę AIO, kieszonek i otulaczy z tetrą/wkładami czy formowankami
    był czas, że uwielbiałam wełniane otulacze czy gatki, był moment, gdy uwielbiałam polarowe otulaczyki, ale i czas AIO i kieszonek
    teraz na szczęście młody lata w majteczkach lub trenerkach, ale i na noc jeszcze zakładamy kieszonkę
    Ostatnio edytowane przez sweetrose ; 19-07-2013 o 12:50 Powód: literówka
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  8. #8
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja u tak małego dziecka nie zdecydowałam się na close parent, kupiłam je dopiero niedawno (hmm pół rokutemu), bo one mają z tyłu dość gruby rzep i bałam się, że będzie uwierać..

  9. #9
    Chustomanka Awatar Przytulia
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Kórnik
    Posty
    518

    Domyślnie

    U nas najlepiej sprawdziły się Małe Me (Milovia), najlepiej przylegają, PUL jest cieniutki, ładnie się układa, mają przeszycia wzdłuż nóżek i polarek nie wyłazi. Ich wkłady też są fajne, miękkie, nie rolują sie, dobrze chłoną.
    Kieszonki BabYetty sprawdzają się u nas dopiero od niedawna. Nie mają przeszyć więc polarek moczy bodziak. U nas to był duży problem, przebieranie całego Stasia (pielucha, bodziak, spodnie) co 1,5h to jakaś masakra była. Poza tym wkłady są dość duże, sztywne, rolowały się i zaginały w kieszonce.
    Mieliśmy też kieszonkę ekomamy, fajna była I kieszonkę BumGenius na rzepy, nie podeszła nam

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    na Twoim miejscu zainwestowałabym w tanie bazarkowe pieluszki rozmiarowe i popróbowac po jednej z kazdego rodzaju i firmy - każdemu pasuje cos innego.

    Ja dla maluszka miałam własnie rozmiarowe, z one size tylko flipa i babyetta - kieszonki oraz kilka mniejszych kieszonek np. kokosi.
    K. 2009M. 2012

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    A może do 4-5 mcy w ogole tylko otulacze i tetra a potem jak dupina wieksza to kieszonki? Tylko co wtedy na noc?

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    na Twoim miejscu zainwestowałabym w tanie bazarkowe pieluszki rozmiarowe i popróbowac po jednej z kazdego rodzaju i firmy - każdemu pasuje cos innego.
    Wiecie co.... no nie dam rady.... niby wiem ze nic w tym złego ale nie dam rady użyć używanych

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Wiecie co.... no nie dam rady.... niby wiem ze nic w tym złego ale nie dam rady użyć używanych
    ale jak Ci syn zakupczy pieluszkę nowiuśką to wypierzesz i ubierzesz na pupę?? czy wyrzucisz do kosza??
    albo przy jakimś wirusie czy biegunce przejdziesz od razu na jednorazówki??

    ja na początku kupowałam młodemu tylko nowe, ale za to handmade...// także tanie wersje//
    firmówek nie kupowałam z racji małych funduszy, wielopieluchowanie wciąga i można wpaść w szał zakupowy,
    przy nowych pieluszkach byłabym już bankrutem...// może chociaż dla próby na bazarku kup coś co Cię ciekawi,
    a jak się sprawdzi to odsprzedaj i kup nówkę....

    co do nocek, ja jak zaczynałam przygodę z pieluchami to wprowadzałam ją małymi kroczkami (mąż dopiero po roku się przełamał)
    stosowałam za dnia tylko po domu, a na noc i spacery jenorazówka... i małymi kroczkami po testach wyeliminowałam jednorazówki całkowicie

    ale jestem w stanie zrozumieć - niektórych brzydzi lub oburza sam fakt pieluchowania dziecka pieluszkami wielorazowymi,
    a innych pieluchowania używkami...
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Mnie nie oburza i nie brzydzi fakt ze kupa tylko że cudza kupa Ale ja z tych lekko nienormalnych jestem - na wakacje do hotelu zabieram własna pościel bo się brzydzę cudzej

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Mnie nie oburza i nie brzydzi fakt ze kupa tylko że cudza kupa Ale ja z tych lekko nienormalnych jestem - na wakacje do hotelu zabieram własna pościel bo się brzydzę cudzej
    niektórzy pieluchują bezkupkowo, albo kupują na próbę i się okazuje, że im kompletnie nie pasuje coś i sprzedają jako raz użyte
    czasami się zdarza choć rzadko także czasem warto zajrzeć na bazarek a nóż coś wyłowisz
    możesz również w dziale kupię na bazarku napisać czego szukasz i zaznaczyć że chętnie nówki albo bezkupkowe....

    a jak już koniecznie chcesz nówki to wypróbuj różne firmy lub chociaż rożne rodzaje
    ja z ręką na sercu polecić mogę sylviontko - "kokosi" ma cudne pielusie, szyje również pod zamówienie
    uwielbiam jej pieluszki, były z nami na każdym etapie rozwoju mojego synka
    Sylwia szyje zarówno rozmiarowe pieluszki jak i OS, ma kieszonki, AIO, SIO, otulacze, wełenki, polarki, wkłady, formowanki, woreczki pulowe,
    do niedawna tetrę bambusową... ma cudne śliniaki, myjki welurkowe i bambusowe... i dla kobiet co nieco

    mój stosik bardzo często się zmieniał, ewoluował, ale zawsze miał gigantyczne rozmiary ;p
    nawet teraz mam jeszcze sporo za dużo pieluch a mały w majtkach i trenerkach szytych przez babcię lata ;p

    co do tetry bambusowej to i tańszą można znaleźć ja mam chyba jeszcze 2 szt nówek, nawet nie pranych
    chyba poczekają na kolejnego pieluszkowca o ile w końcu się zabierzemy z mężem za ogarnięcie starań

    fajne i chłonne są także takie ręczniczki lub wkłady bambusowe składane na 3 lub 4 razy
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  16. #16
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Bambusowa tetra jest doga, ale zacznij od muślinowych ecopi. Zestaw 4 szt. można kupić za 29 zł. Są dość chłonne. Na pewno dla takiego maluszka wystarczą.
    te musliny moga byc na razie za wielkie - mam ich 8 sztuk dla synka prawie 4mc (no ale waga piorkowa 5kg) i sa dosc duze, robia mrowczy odwlok no i skladam tylko w prostokat, samoloty i inne origami powoduja ze maly ma straszny balagan miedzy nogami na pozniej na pewno warto miec, ale na teraz chyba lepej cos mniejszego kalibru - moze zaczac od rozzmiarowych prefoldow?

    my na noc uzywamy formowanek bambusowych little lamb - sa cudowne jak dla mnie, mieciutkie jak kaczuszka ale sa dosc grube i na poczatku uzywalismy tylko na noc.

  17. #17
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    A może do 4-5 mcy w ogole tylko otulacze i tetra a potem jak dupina wieksza to kieszonki? Tylko co wtedy na noc?
    Ja tak robiłam, ale teraz chyba zdecydowałabym się dla malucha na jakieś małe formowanki na troczki plus otulacze. Chociaż formowanki dłużej schną niż tetra do składania, to teraz lato, więc nie powinno być źle. Za to są jednak szczelniejsze przy nóżkach niż prostokąt z tetry.
    Kieszonek jeszcze nie testowałam, ale u Oli dosyć często są małe siknięcia i musiałabym całą pieluszkę przebierać, a tak tylko wkład zmieniam w otulaczu.

    Ale jak pewnie widzisz, co post, to inna opinia - tak więc chyba, tak jak tu Ci już kilka osób pisało, musisz popróbować i zobaczyć, co Wam będzie najlepiej pasować.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    A taki wkład bambusowy 34x12 do otulacza to wystarczy jeden? Czy lepiej takie reczniczki bambusowe?

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    A taki wkład bambusowy 34x12 do otulacza to wystarczy jeden? Czy lepiej takie reczniczki bambusowe?
    zależy od dziecka niektóre mało siusiają albo raz a porządnie, mój synek był mega sikaczem i potrafił mi przesikać wszystko...
    nawet mega pancernie chłonny zestaw oraz wełenkę z formowanką mega chłonną ;/ także wszystko zależy od zdolności Twojego synka
    bo waga jak na 1,5m-cą nie koniecznie ciężka ;p mój w tym wieku ważył już 5200 ;p

    a na noc jakbyś sie już zdecydowała to jakaś chłonna formowanka i wełniany otulacz lub gatki - ponoć idealny zestaw
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  20. #20
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu brałabym kieszonki Nappime OS (powinny być dobre, jako jedne z nielicznych i na takiego malucha i potem) oraz otulacze z tetrą (może być zwykła tylko LUX) albo prefoldami. PUPEKO ma fajne prefoldy w rozmiarze S które po złożeniu są wielkości standardowego wkładu do kieszonki a są w mojej opinii bardziej chłonne (sporo bardziej- więcej warstw). Wkłady z Nappime sa też super. Ja się na Babuetcie trochę zawiodłam, ale to dużo zależy od dziecka, więc odradzić tez nie mogę.
    Otulacze Nappime OS, FLIP, CLOSE PARENT też moim zdaniem się spiszą- ja używałam prawie od początku i było ok.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •