Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79

Wątek: Czy mołybyście zerknąć?

  1. #41
    demona
    Guest

    Domyślnie

    papierki Cie pewnie szybciej wkurza niz cokolwiek

  2. #42
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,279

    Domyślnie

    Zależy jakie otulacze kupisz i co do środka. I z jakimi kieszonkami porownujesz.
    Kieszonka po 1 siknieciu idzie cała do prania.
    W otulaczu zmieniasz tylko wkład.
    Wkłady składane czy tetra dużo szybciej schną niż takie wkłady gotowe jak podpaska jak piszesz.
    Ją jestem za opcją z otulaczami
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  3. #43
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetrose Zobacz posta
    a milovi/male me nie chcesz mniejszych tych kieszonek?? OS na noc ubiera mój 2,5 roczny synek
    No niby od 3,5 kg są...

  4. #44
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Wkłady składane czy tetra dużo szybciej schną niż takie wkłady gotowe jak podpaska jak piszesz.
    Ją jestem za opcją z otulaczami
    "podpaski " - dłużej schną
    terta - najlepiej muślin lub bambus ewentualnie zwykła grubsza - ale jak ją złożyć? - W podpaskę?
    Wkłady składane to te prefoldy?

    Na gotowe "podpaski" już nie potrzeba wkładki sucha pielucha, prawda? Na tetrę dajecie? A na prefoldy?


    Z chustą 6 lat temu jakoś szybciej mi poszło
    Ostatnio edytowane przez leluchow ; 20-07-2013 o 11:50

  5. #45
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,279

    Domyślnie

    Ją używam wkładów składanych, prefoldow, bawełnianych albo bambusowych albo tetry składane w prostokąt.
    Nie dokładam żadnej wkładki sucha pieluchy ani papierkow.

    Gotowe wkłady mogą dawać uczucie suchosci albo nie w zal co mają na wierzchu.
    Ją wolę naturalne materiały a nie polary i mikro costam przy pupie dziecka
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  6. #46
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    wiesz co, strasznie sobie zaraz zamotasz
    kup dwie kieszonki np nappi me, wąskie w kroku, na dłużej posłużą, jakby co szybko sie sprzedają. Do każdej kieszonki po dwa wkłady. Z polarem najlepiej od środka te kieszonki, żeby sprawdzić czy nie uczula dziecka.
    kup dwa otulacze, powiedzmy imse wimse s, szerokie nauszniki z rzepami, zero ucisku, ładnie obejmuja to co w środku.
    Kup 10 muslinów czy tetry zwyklej nawet, nie jakiejś grubej, porządnej, zwykłą kup, ona sie zbiegnie troche i dla malucha jest lepsza niż tetra lux (czyli ta gruba). Bedziesz ja wkładac do otulacza po zlożeniu w prostokąt. Ja bym naciskała na zwykłą tetrę.
    Kup jedną formowankę, powiedzmy bumgenius bambus s. Przyda sie na po kapaniu powiedzmy, zeby sobie dzieć pospal dłuzej.
    I nic więcej.
    Naszykuj sobie wiaderko najlepiej przy sedesie i wannie/prysznicu, myjki z czegokolwiek, nawet te zwykłe małe ręczniczki dziecięce, po zasikaniu wrzucaj do wiadra, po zas..aniu wywalaj do kibelka/ spłukuj prysznicem zimna wodą, przy praniu na 60 stopni dawaj dodatkowe płukanie i wsypuj mało proszku.
    Zmieniaj pieluchę co max. dwie godziny (i tak dłuzej nie da rady). Tych pieluch jest dość mało, przy maluszku to półtorej dnia, jeśli w nocy jednorazówkę założysz, co na razie Ci polecam dla spokoju Twego własnego.Natomiast ta liczba wystarczy by sie co nieco zorientowac w temacie praktycznie.
    Wiem, że jestes zdecydowana na wielopieluchowanie, ale pomału wszystko, nie wiesz, co polubisz, czy w ogóle, jaki system będzie u Was lepszy, zaraz się zamotasz i zniechęcisz, bo to kasa, bo trudny wybór....
    Potem jak sie zorientujesz a będzie to szybko, zaczniesz dokupować.

  7. #47
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie



    Prefold w otulaczu.

    * prefoldy dluzej schna.

    Ja na poczatku skladalam tetre w ten sposob, powstaja takie majty, przez co nie ma wysoko pod pleckami, rowniez kupa sie nie wyleje.

    Teraz jak juz dziecko mam duze to skladam ak zeby byl prostokat.




    Czy piszac o wkladach jak podpaski masz na mysli takie?

    A. listopad 2012




  8. #48
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dokładnie takie. Boje się ze nie opanuje tego składania. a dłużej schna tzn ile? Można je na grzejniku suszyc? A czy jak kupie np. zachwalana formowanke bambusowa kokosi to musze mieć jej otulacz? czy mogę mieć rozmiarowy innej firmy - zgra się to?



    Matko jaka ja ciemna jestem.
    Ostatnio edytowane przez leluchow ; 20-07-2013 o 12:54

  9. #49
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    nie musisz miec otulacza tej samej firmy, inka pokazuje wyżej o co chodzi.

  10. #50
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,279

    Domyślnie

    Prefoldy schna dłużej niż tetra ale krócej niż podpaskowe wkłady.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  11. #51
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dobra to przemyślałam sprawę po raz kolejny i chyba wreszcie stworzyłam liste ostateczną na początek:

    1 kieszonka OS kokosi + 2 wkłady
    2 formowanki bambusowe kokosi S - na noc planuje

    1 kieszonka CB OS
    Otulacz Milovia S
    Otulacz IV rozmiar s

    20 prefoldów rozmiar Infant

    2 kieszonki z wkładami Nappime.

    Jak Młody podrośnie to jeśli ktoś bedzie chciał kupic małe otulacze i prefoldy to je sprzedam a kupie pewnie większe rozmiary tego co mi bardziej podejdzie - albo prefoldy albo kieszonki albo jedno i drugie.

    Błagam powiedzcie że jest już w miarę ok. Czy potrzeba więcej prefoldów? Lub otulaczy?

  12. #52
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    ja poszłabym w 4 otulacze (mleczne kupki lubią je brudzić), lubię IV bo mają płaską gumkę z tyłu (nie gniecie w plecki) i dodatkowe uszczelnienia przy nóżkach. Osobiście prefoldów nie cierpię, dla mnie wyglądają jak ścierki, wolę wkłady bambusowe (elipsa) teraz na wkład bambusowy dodaję wkład mikrofibra z polarem ( też elipsa) i leżą doskonale i dużo chłoną. Tylko ja wkłady suszę w suszarce elektr i bambus jest mięciutki, a z grzejników twardy (można rozetrzeć w rękach, ale to trochę roboty)

  13. #53
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    ja bym dokupila jakis otulacz jeszcze zamiast kieszonki i zwykla tetre mozna zlozyc w cwiartke i na 3 i jest oki.
    sama jeszcze nie zaczelam ale ogladalam film z yt zalinkowany z forum i te skladania sa banalne

  14. #54
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    dziewczyny tetre, flanele, frotte mozna suszyc w suszarce? th prefildy i,formowabki tez? tylko otulaczy nie?

  15. #55
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Oj pamietam swije pierwsze zkupy pieluchowe siedzialam chyba 2 misiace na internecie, pieluchy snily mi sie po nocach .

    OK a teraz do rzeczy

    Twoje dziecko wazy prawie 5 kg, wydaje mi sie, ze S-ki za dlugo wam nie posluza.Jak juz to kup jeden otulacz S, a drugi One Size.

    Jezeli boisz sie skladania to pocwicz na sucho . Nie musisz skladac skomplikowanie, mozesz tylko w prostokat.

    Nie wiem czy zakup 20 prefoldow malego rozmiaru to dobry pomysl. Z prefoldow maluch Ci wyrosnie . Kup kilka sztuk i zobacz jak wygladaja na zywo.

    Z kieszonkami zeszlabym do powiedzmy 2 sztuk roznych firm. Tyle wystarczy zebys sie zorientowala czy je polubisz.

    Przy takim maluszku trzeba miec 20- max 30 pieluszek.

    Z ciekawosci ile chcesz przeznaczyc na pieluchowe zakupy?


    A. listopad 2012




  16. #56
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez husky Zobacz posta
    dziewczyny tetre, flanele, frotte mozna suszyc w suszarce? th prefildy i,formowabki tez? tylko otulaczy nie?
    Suszę w zasadzie wszystko poza otulaczami i kieszonkami i nie suszę też wkładów Maylily, bo raz wysuszyłam i się skurczyły.

  17. #57
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Oj pamietam swije pierwsze zkupy pieluchowe siedzialam chyba 2 misiace na internecie, pieluchy snily mi sie po nocach .

    Z ciekawosci ile chcesz przeznaczyc na pieluchowe zakupy?

    Ja siedzę od 3 mca ciąży . A pieluchy sniły mi się właśnie dziś A co do kasy to max 1600 na całość - chyba wystarczy ,co?
    A te wkąłdy elipsy czyli podpaski są jednakowe do otulaczy s i OS?
    Ostatnio edytowane przez leluchow ; 20-07-2013 o 15:28

  18. #58
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leluchow Zobacz posta
    Ja siedzę od 3 mca ciąży . A pieluchy sniły mi się właśnie dziś A co do kasy to max 1600 na całość - chyba wystarczy ,co?
    A te wkąłdy elipsy czyli podpaski są jednakowe do otulaczy s i OS?
    Nawet za 600 zl powinnas dac rade, bez markowych pieluch.
    Na wkladach to sie nie znam za bardzo, bo ja od poczatku na skladanych pieluszkach i kilku formowankach. Do otulacza OS Flipa po maksymalnym zmiejszeniu wchodzi na dlugosc 30 cm , po max rozlozeniu okolo 35 cm, ale wejdzie wiecej bo zawsze mozna troszke podwinac. Wklad nie moze byc za waski bo sie dupka bedzie o PUL obcierala.

    A. listopad 2012




  19. #59
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Tu ci wklejam o jaki wkład mi chodzi, mieścił się super do IV otulacza s, zresztąużywam je cały czas jako uzupełnienie do kieszonek, bo bambus najszybciej i najlepiej chłonie i nie mamy żadnych przecieków. Dokładam go zawsze na drzemki do Maylily.

    http://www.organicalulu.pl/pieluchy-...ambusowy-.html

  20. #60
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Wszystko zależy od gramatury.

    Kokosi miała niegdyś za 12 zł / szt., chyba już niedostępne. Ale gramatura nie była bardzo wysoka.

    Ale podeślij adres sklepu przyda się
    Na stronie lenny lamb kupowałam bamusowe: tetra bambusowa

    Macie jeszcze jakąś sprawdzoną, niedrogą? (u kokosi nie ma...)
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •